czy fitness wystarczy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-16, 16:24   #1
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375

czy fitness wystarczy?


od około 2,5 miesiąca regularnie chodzę na zajęcia fitness (zazwyczaj 4 razy w tygodniu). Znalazłam zajęcia, na których dobrze się czuję i na które chcę chodzić (a nawet nie mogę się doczekać ). Są to: 2x zajęcia ze sztangami- ćwiczy się wszystkiego po trochu, zajęcia spinning, zajęcia interwały. Bardzo je wszystkie lubię i wybieram w zależności od ilości energii. Jednak mam wrażenie, że w pewnym momencie się zatrzymam i efekty już nie będą takie zadowalające. Miałam podejście do siłowni, ale często nie wiedziałam, co robić.. mój trening trwał za długo, bo nie potrafiłam sobie zorganizować czasu.. Znacznie lepiej czuję się na zorganizowanych zajęciach. Mam blisko 180, ważę około 65kg (sama nie wiem, to dla mnie nie jest aż tak istotne, ważne co widzę w lustrze). Mój cel, to wysmuklić ciało (okolice brzucha, pośladków, biodra) i być w dobrej formie. Czy da się osiągnąć fajny efekt przy zajęciach fitness?
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 20:07   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: czy fitness wystarczy?

Cytat:
Napisane przez Effervescing Elephant Pokaż wiadomość
od około 2,5 miesiąca regularnie chodzę na zajęcia fitness (zazwyczaj 4 razy w tygodniu). Znalazłam zajęcia, na których dobrze się czuję i na które chcę chodzić (a nawet nie mogę się doczekać ). Są to: 2x zajęcia ze sztangami- ćwiczy się wszystkiego po trochu, zajęcia spinning, zajęcia interwały. Bardzo je wszystkie lubię i wybieram w zależności od ilości energii. Jednak mam wrażenie, że w pewnym momencie się zatrzymam i efekty już nie będą takie zadowalające. Miałam podejście do siłowni, ale często nie wiedziałam, co robić.. mój trening trwał za długo, bo nie potrafiłam sobie zorganizować czasu.. Znacznie lepiej czuję się na zorganizowanych zajęciach. Mam blisko 180, ważę około 65kg (sama nie wiem, to dla mnie nie jest aż tak istotne, ważne co widzę w lustrze). Mój cel, to wysmuklić ciało (okolice brzucha, pośladków, biodra) i być w dobrej formie. Czy da się osiągnąć fajny efekt przy zajęciach fitness?
Wybrałas bardzo dobry zestaw zajęć pod to co chcesz uzyskać.
Na sztangach lekko rozbudujęsz masę miśniową ale pozostanie ona smukął i lekka i sieę ogólnie wzmocnisz + sa to zajęcia jak podejrzewam typu body pump, wiec wytrzymałościowo -siłowe. One świetnie rzeźbią! I bardzo podkręcaja metabolizm.
Na rowerku zbudujesz wytrzymałość serca i wypalisz tłuszcz jesli jest go za duzo.
Interwły (? jakie?) też bardzo ok, podbijają metabolizm, ćwiczą serce do szybkiego schodzenia z wysokich pulsów.

Nie musisz siedzieć na siłowni, jest bardzo wiele dróg które prowadzą do celu. Ty wybrałąs nawprawdę swietnie.
I jesli utrzymasz regularnosc i będziesz jeśc z głową (wcale nie drakońskie diety i odmawianie sobie wszytkiego, po prostu z głową ) to efekty będą i to dosc szybko.

jedyn co, to dorzuć solidną dawkę stretchingu, też najlepiej na zajęciach pod okiem instruktora. To rozluźnia, wydłuża i wysmukla miesnie (a wiec całą sylwetkę) , prostuje , zapobiega przykurczom i kontuzjom.

powodzenia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 09:51   #3
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: czy fitness wystarczy?

Dziękuję za odpowiedź interwały, to zajęcia pod hasłem "płaski brzuch", ale prowadzone są właśnie jako interwały, tylko ćwiczenia tak dobrane, żeby angażować mięśnie brzucha (inne też, wiadomo). Początkowo chodziłam na typowe wzmacniające dla kobiet (bez konkretnych obciążeń, krótka rozgrzewka i lekkie ćwiczenia), ale z czasem stały się zbyt nudne i miałam wrażenie, że się nie rozwijam.

Dietę też prześledziłam, pokusiłam się nawet o spisywanie jej w wybranych dniach i sprawdzałam na ile była wartościowa i dopasowana do moich potrzeb- czasami jem nieco za mało, ale chyba muszę stopniowo się przyzwyczaić, ze potrzebuję więcej ze względu na aktywność.

Nie wiem czemu, ale czuję się jeszcze bardziej zmotywowana Może dlatego, że dostałam odzew, że w końcu udało mi się dobrze to wszystko rozplanować
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 10:24   #4
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: czy fitness wystarczy?

Masz bardzo podobny "zestaw" ćwiczeń do moich I powiem Ci, że mi się bardzo ładnie wyrzeźbiły ramiona, nogi, pupa ( ) + mam fantastyczną kondycję ( czasem aż sama się sobie dziwię ile jestem w stanie rzeczy zrobić bez żadnego problemu).
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 11:11   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: czy fitness wystarczy?

Cytat:
Napisane przez Pudel123 Pokaż wiadomość
Masz bardzo podobny "zestaw" ćwiczeń do moich I powiem Ci, że mi się bardzo ładnie wyrzeźbiły ramiona, nogi, pupa ( ) + mam fantastyczną kondycję ( czasem aż sama się sobie dziwię ile jestem w stanie rzeczy zrobić bez żadnego problemu).

Ja też mam podobny.
Typowej siłki z maszynami to nienawidzę. Maszyn nienawidzę, Umieram na nich z nudów i nieszcześcia.
Typowego treningu siłowego na wolnych ciężarach nie jestem w stanie znieść ze względu na ślimacze tempo, nudę i monotonię.

Z fitnesu to na ogół robię w tygodniu:
niedziela: trening funkcjonalny + około 30 minut stretch /joga coś pomiędzy
poniedziałek: wytrzymałościowo siłowy ze sztangą (body pump)
- wtorek, lezę na pilates
- środa- zależy jak sie czuję, jak mnie bardzo scioprali na funkcjonalnym i dołozyłam sobie na sztangach, to odpoczywam.
Jak czuje się jeszcze "do dorżnięcia- powtarzam body-pump a nie robię nic w czwartek.
- czwatek jak idę to stretczing i wymiennie- jesli byłam w środę na body-pump to tylko stretching, jak nie byłam to czasami TBC w nasileniu "średnie" (czyli mocne bo chłopak prowadzi i nie ma litosci. :/
- piątek na ogół ABT (lekkie to jest) + zawsze idę na pilates korekcyjny dla osób z problemami kręgosłupa (połaczenie pilatesu, jogi, body art, relaksacji i rolowania - prowadzi magiczna babka)
- sobota - leze albo nie, zlezy czy mi się chce wstać, na strtching 1,5 godziny połączony z rolowaniem

To taka wersja wypas.

W wersji okrojonej jak mam lenia, jestem zmęczona lub nie mam czasu, to zostaje w tygodniu:
- niedziela Trening Funkcjonalny
- 1 raz body pump.
- 2 razy pilates lub stretching
- raz ABT lub TBC

Jak sie czuję zmęczona, przeziębiona, mam miesiączkę czy coś- nie idę czasem i przez kilka dni pod rząd tylko odpoczywam.

Ciało mi sie zbiło, narosły wyraźnie uda, tyłek, rozszerzyły się i ładnie umięśniły plecy, mam fajny... bicek i tricek i brzuch
Mam kondycję, siłę, bardzo się uelastyczniłam, nie mam bólów pleców które mi towarzyszyły całe życie , wyprostowało mnie bardzo.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 16:01   #6
AnulkaSuperMamulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3
Dot.: czy fitness wystarczy?

ja w ramach dopełnienia fitnessu biegam 2-3 razy w tygodniu - trening wytrzymałościowy. Polecam wszystkim, kondycja na zajęciach z fitnessu też się wtedy wyraźnie poprawia
AnulkaSuperMamulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 20:46   #7
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: czy fitness wystarczy?

Nie, nadwagi nie mam zawsze byłam szczupła i od paru ładnych lat ważę tyle samo (obecnie 63kg). Jednak trochę nieładnie jadłam, nie ruszałam się przez parę miesięcy i męczył mnie brak energii no i figura się zepsuła- w ubraniu super, a bez.. tu troszkę boczki wychodzą, tam brzuszek wystaje.. no i byłam jesienią w ukochanych w górach i tak się zasapałam..! powiedziałam sobie "oj tak nie będzie".

mój plan wygląda mniej więcej tak:
poniedziałek: lekkie sztangi
wtorek: wolne
środa: spinning
czwartek: lekkie sztangi
piątek: interwały
sobota: spinning albo coś innego, jeśli mam siłęc czasami wolne

Właśnie muszę przemyśleć ten stretching, tylko jestem strasznym drewnem, zawsze byłam. To mnie powstrzymuje, bo naprawdę źle jest z moim rozciągnięciem.
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-19, 07:40   #8
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: czy fitness wystarczy?

Cytat:
Napisane przez Effervescing Elephant Pokaż wiadomość
Nie, nadwagi nie mam zawsze byłam szczupła i od paru ładnych lat ważę tyle samo (obecnie 63kg). Jednak trochę nieładnie jadłam, nie ruszałam się przez parę miesięcy i męczył mnie brak energii no i figura się zepsuła- w ubraniu super, a bez.. tu troszkę boczki wychodzą, tam brzuszek wystaje.. no i byłam jesienią w ukochanych w górach i tak się zasapałam..! powiedziałam sobie "oj tak nie będzie".

mój plan wygląda mniej więcej tak:
poniedziałek: lekkie sztangi
wtorek: wolne
środa: spinning
czwartek: lekkie sztangi
piątek: interwały
sobota: spinning albo coś innego, jeśli mam siłęc czasami wolne

Właśnie muszę przemyśleć ten stretching, tylko jestem strasznym drewnem, zawsze byłam. To mnie powstrzymuje, bo naprawdę źle jest z moim rozciągnięciem.
Źle jest z Twoim rozciągnięcem bo... się nie rozciągasz.

Zajęcie stretchingu w klubach są dostosowane do ogólnokrajowej normy elastycznośći ludzi. Czyli 95% sali, nie jest w stanie położyć swobodnie dłoni na podłodze w skłonie.
Może z 50% sięga do podłogi czubkami palców jak się dobrze napnie i zatnie.
Czyli spoko, ćwiczeń do szpagatu ani mostka tam nie uświadczysz, lajtowe to jest, ma na celu raczej rozluźnienie, lekkie uelastycznienie i profilaktykę a nie wyczyn nawet w skali amatorskiej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 11:10   #9
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: czy fitness wystarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Źle jest z Twoim rozciągnięcem bo... się nie rozciągasz.

Zajęcie stretchingu w klubach są dostosowane do ogólnokrajowej normy elastycznośći ludzi. Czyli 95% sali, nie jest w stanie położyć swobodnie dłoni na podłodze w skłonie.
Może z 50% sięga do podłogi czubkami palców jak się dobrze napnie i zatnie.
Czyli spoko, ćwiczeń do szpagatu ani mostka tam nie uświadczysz, lajtowe to jest, ma na celu raczej rozluźnienie, lekkie uelastycznienie i profilaktykę a nie wyczyn nawet w skali amatorskiej.
Cava, przekonałaś mnie, zapisałam się w weekend na stretching. Co prawda przed zajęciami, a nie po, ale chcę wypróbować nowe zajęcia i godzinowo nie pasowało inaczej. Wydaje mi się, że lepiej pójść po, ale może to nie ma aż takiego znaczenia?
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 11:42   #10
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: czy fitness wystarczy?

Cytat:
Napisane przez Effervescing Elephant Pokaż wiadomość
Cava, przekonałaś mnie, zapisałam się w weekend na stretching. Co prawda przed zajęciami, a nie po, ale chcę wypróbować nowe zajęcia i godzinowo nie pasowało inaczej. Wydaje mi się, że lepiej pójść po, ale może to nie ma aż takiego znaczenia?

Nie ma aż takiego znaczenia, rób to dla siebie i to naprawdę jest coś, co będzie swoistą pielęgnacją ciała. Lepiej przed, niż w ogóle.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 13:38   #11
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: czy fitness wystarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie ma aż takiego znaczenia, rób to dla siebie i to naprawdę jest coś, co będzie swoistą pielęgnacją ciała. Lepiej przed, niż w ogóle.
a mi fizjoterapeuta mówił i kazał zapamiętać - rozciąganie dynamiczne przed zajęciami, statyczne po zajęciach a streching to jest raczej statyczne

haha ja mam podobnie
pon - sztanga
wt - spinning ( 2h lece)
sr - streching
cz - sztanga
piatek - wolne
sobota, niedziela - rower na powietrzu Chyba, że coś mi w tygodniu się zmieni to wtedy zamiast tych ćwiczeń śmigam na rower
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-20, 06:14   #12
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: czy fitness wystarczy?

Cytat:
Napisane przez Pudel123 Pokaż wiadomość
a mi fizjoterapeuta mówił i kazał zapamiętać - rozciąganie dynamiczne przed zajęciami, statyczne po zajęciach a streching to jest raczej statyczne
Ja już słyszałam chyba teorie na temat wszelkich mozliwych kombinacji dotyczących : stretching kontra wysiłek.
Ale nadal sie uprę, ze lepiej kiedykolwiek niż w ogóle.

U nas zajęcia stretchu wygladaja tak, ze najpierw jest faza dynamiczna, zeby sie dogrzać- bo wiadomo ze wiekszosc przychodzi na zajęcia z domu a nie po innych zajęciach, a potem statyczniej, ale przeplartany dynamiczniejszymi lub bardziej siłowymi, zeby trzymac temperaturę.

Nowa moda, ale i zajęcia 1,5 godziny to: najpierw solidne rolowanie na rozgrzanie i uelastycznienie miesni, potem faza stretchingu.
I muszę powiedzieć że jak już za przeproszeniem rzygam tym rolowaniem, to faktycznie chyba jest to ciekwa metoda pozwalająca rozciągnac się ciut bardziej bez wychodzenia poza standardowy zakres bólu

+ nowa moda po ciezszych zajęciach: brak stretchingu (celowo) bo nowa teoria głosi, ze po ciezkim wysiłku stretching pogłebia urazy mięsni i nalezy go odłożyć, najlpeij na nastepną dobę i zrobić jako osobną jednostkę treningową.

__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 23:45   #13
sylwiaw23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 32
Dot.: czy fitness wystarczy?

Jasne :P Dodaj tylko do ćwiczeń zdrowe odżywianie i gotowe Powodzenia

ps. Zazdroszczę że lubisz spinning hehe ponoć jest świetny a ja go strasznie nie lubie
sylwiaw23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 16:41   #14
548e00ac791deb8a31267db4685b4142b9ed04f6_647e68f32b1df
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Dot.: czy fitness wystarczy?

Jest taka zasada pareto i ona obowiązuje również przy zdrowym trybie życia, czy odchudzaniu. Same ćwiczenia to zaledwie 20%-30% całego efektu. Jeśli chcesz lepiej wyglądać musisz przede wszystkim wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, bo dieta to właśnie te pozostałe 70-80% efektu.

Może warto wybrać się do specjalisty i z nim popracować na początku, albo pojechać na obóz, po którym będziesz wiedziała co robić dalej. Zobacz sobie tutaj:<reklama>oni organizują takie wyjazdy uczące zdrowych nawyków, diety, ćwiczeń etc. a jeszcze znajdziesz tam trochę przepisów na proste i zdrowe posiłki.

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2016-04-30 o 08:55 Powód: Reklama
548e00ac791deb8a31267db4685b4142b9ed04f6_647e68f32b1df jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 10:03   #15
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: czy fitness wystarczy?

Wiadomo, dieta jest bardzo wazna, ale co do zestawu cwiczen tez sie zgadzam ze wybralas swietny
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 19:10   #16
izusia77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 7
Dot.: czy fitness wystarczy?

Mój zestaw ćwiczeń jest bardzo podobny.
Co do diety - wiadomo, że jest najważniejsza.
Ja dodatkowo po każdym posiłku piję czerwoną herbatę, która pozytywnie wpływa na spalanie tłuszczu.
Tobie również polecam.
izusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 18:00   #17
Artdecomaker2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 27
Dot.: czy fitness wystarczy?

Nie wiem czy fitness jest dla wszystkich, zalezy jaka forma. jesli bardziej relaksacyjny to nie spalisz tak duzo kalorii
Artdecomaker2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 14:27   #18
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: czy fitness wystarczy?

Dodaj jeszcze lekką dietkę i efekt na pewno będzie dobry
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 01:31   #19
narcyzianka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: czy fitness wystarczy?

Pewnie, że wystarczy ja biegam od 10 lat i uczęszczam na crossfit świetnie się po tym czuję, a 28 maja próbuję swoich siła na biegu w Gdańsku. Uczestnicy biegu będą wykonywali takie zadania, jak kandydaci na członków jednostek specjalnych.Bieg Warriors Run w Gdańsku ma charakter charytatywny. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-05-12 o 10:11 Powód: reklama
narcyzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-14, 18:52   #20
Artdecomaker2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 27
Dot.: czy fitness wystarczy?

Myślicie że dieta plus fitness czynią cuda? Nie sądzę jakoś
Artdecomaker2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 12:25   #21
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: czy fitness wystarczy?

Ciało się przyzwyczaja do wysiłku i obciążenia więc po pewnym czasie faktycznie przestaniesz widzieć efekty chyba że zwiększysz intensywność/obciążenie.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 12:20   #22
yuuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 51
Dot.: czy fitness wystarczy?

na targach fitexpo były fajne zestawy do pumpa !
yuuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 08:06   #23
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: czy fitness wystarczy?

Witam,
Może mi doradzicie odnośnie mojego planu fitness. Chciałabym schudnąć ok 3-4 kg, ujędrnić ciało oraz ogólnie poprawić kondycję. Do tej pory chodziłam na jogę raz w tygodniu od ok. 4 miesięcy, przez ostanie 2 miesiące jeszcze dodatkowy na fitness. Od czerwca chciałabym zacząć ćwiczyć częściej.
W poniedziałek fitness BUP
W środę joga
w piątek cardio
sobota fitness intensywny trening
Te dni wynikają z tego, że we wtorki i czwartki nie mam za bardzo możliwości ćwiczeń ze względu na inne obowiązki.
Oczywiście staram się zdrowiej odżywiać.
Czy taki zestaw jest ok? Czy powinnam jeszcze coś do tego dołożyć lub zmienić
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 08:30   #24
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: czy fitness wystarczy?

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Witam,
Może mi doradzicie odnośnie mojego planu fitness. Chciałabym schudnąć ok 3-4 kg, ujędrnić ciało oraz ogólnie poprawić kondycję. Do tej pory chodziłam na jogę raz w tygodniu od ok. 4 miesięcy, przez ostanie 2 miesiące jeszcze dodatkowy na fitness. Od czerwca chciałabym zacząć ćwiczyć częściej.
W poniedziałek fitness BUP
W środę joga
w piątek cardio
sobota fitness intensywny trening
Te dni wynikają z tego, że we wtorki i czwartki nie mam za bardzo możliwości ćwiczeń ze względu na inne obowiązki.
Oczywiście staram się zdrowiej odżywiać.
Czy taki zestaw jest ok? Czy powinnam jeszcze coś do tego dołożyć lub zmienić
Ja niestety z tej rozpiski nic nie potrafię wywnioskować.
Nie wiem co to fitnes PUB, jakie to cardio, ani co to za zajęcia w sobotę
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 09:07   #25
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: czy fitness wystarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Źle jest z Twoim rozciągnięcem bo... się nie rozciągasz.

Zajęcie stretchingu w klubach są dostosowane do ogólnokrajowej normy elastycznośći ludzi. Czyli 95% sali, nie jest w stanie położyć swobodnie dłoni na podłodze w skłonie.
Może z 50% sięga do podłogi czubkami palców jak się dobrze napnie i zatnie.
Czyli spoko, ćwiczeń do szpagatu ani mostka tam nie uświadczysz, lajtowe to jest, ma na celu raczej rozluźnienie, lekkie uelastycznienie i profilaktykę a nie wyczyn nawet w skali amatorskiej.
pocieszające jak chodziłam na jogę to mimo największej wagi, byłam najbardziej rozciągnięta

podobają mi się wasze plany treningowe. może w wakacje zdecyduję się na coś podobnego. zastanawiam się tylko, jak znajdujecie na wszystko czas.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 10:43   #26
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: czy fitness wystarczy?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
pocieszające jak chodziłam na jogę to mimo największej wagi, byłam najbardziej rozciągnięta

podobają mi się wasze plany treningowe. może w wakacje zdecyduję się na coś podobnego. zastanawiam się tylko, jak znajdujecie na wszystko czas.

Ja pracuje do 15tej, soboty-niedziele mam wolne, dojazd dom/praca to około 12-15 minut w 1 stronę. Dzieci mam duze. Z domu do klubu mam blisko- w 15 -20 minut jestem w stanie dojechac, wejśc, zostawić rzeczy w szatni i stawic się na sali.
Chyba najwiekszy sekret mania czasu: ustabilizowana sytuacja zawodowa bez wyrabiania nadgodzin + brak dojazdów i drugich etatów.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 11:13   #27
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: czy fitness wystarczy?

no właśnie u mnie kołchoz się zacznie od października. praca na etat + studia dzienne + dojazdy wszędzie. wcale nie takie szybkie i krótkie. a tu jeszcze pies, którego trzeba ogarnąć, wyprowadzić i wybawić...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 11:23   #28
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: czy fitness wystarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja niestety z tej rozpiski nic nie potrafię wywnioskować.
Nie wiem co to fitnes PUB, jakie to cardio, ani co to za zajęcia w sobotę
BUP biodra, uda posladki - koncentrują się na tych partiach, na przemian z jakimś biegiem, podskokami itp.
Cardio to bieg w miejscu, podskoki, przysiady, deska z ruszaniem nogami - nie wiem jak to opisać
W sobotę trochę cardio , na przemian z cwiczeniami z ciezarkami, brzuszkami, przysiadami, deska przez ileś tam sek. pompki itp.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-28 12:23:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.