Skóra głowy nie produkuje sebum. Jak zwiększyć jego produkcję? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-22, 13:30   #1
mayime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3

Skóra głowy nie produkuje sebum. Jak zwiększyć jego produkcję?


Długa historia jak to się stało, ale mam problem z bardzo suchym skalpem. I moja skóra głowy chyba przestała wytwarzać sebum. Także nie myję włosów szamponem - po prostu się nie przetłuszczają, i rzadko myję je wodą. Byłoby to całkiem pozytywne, gdyby nie suche włosy, pogorszony skręt etc. Jak zmusić skórę do produkowania trochę większej ilości sebum?
mayime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 14:37   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Skóra głowy nie produkuje sebum. Jak zwiększyć jego produkcję?

Cytat:
Napisane przez mayime Pokaż wiadomość
Długa historia jak to się stało, ale mam problem z bardzo suchym skalpem. I moja skóra głowy chyba przestała wytwarzać sebum. Także nie myję włosów szamponem - po prostu się nie przetłuszczają, i rzadko myję je wodą. Byłoby to całkiem pozytywne, gdyby nie suche włosy, pogorszony skręt etc. Jak zmusić skórę do produkowania trochę większej ilości sebum?
Włosy i skóra głowy wymagają mycia, bo osadza się na nich brud z zewnątrz. Trzeba dobrać odpowiedni sposób i środek myjący. Może wystarczyłoby Ci mycie odżywką (nie pierwszą lepszą, bo nie każda się nada) i potem jeszcze aplikacja innej odżywki o konkretnym przeznaczeniu na same włosy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 16:21   #3
mayime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3
Dot.: Skóra głowy nie produkuje sebum. Jak zwiększyć jego produkcję?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Włosy i skóra głowy wymagają mycia, bo osadza się na nich brud z zewnątrz. Trzeba dobrać odpowiedni sposób i środek myjący. Może wystarczyłoby Ci mycie odżywką (nie pierwszą lepszą, bo nie każda się nada) i potem jeszcze aplikacja innej odżywki o konkretnym przeznaczeniu na same włosy.
Czasami zdarzy mi się umyć włosy szamponem (bo za dużo humektantów na włosach, czyli żel do suchej skóry głowy), czasami też nałożę odżywkę i nie piolepsza to sytuacji. Myślę więc, że nie w tym leży problem. Myślę ostatnio, że może gdybym zaczęła myć regularnie włosy szamponem mimo, że tego nie potrzebują, to skóra wróciłaby do wydzielania nadmiernej ilości sebum i może przestała być taka sucha? Już sama nie wiem.
mayime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 17:20   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Skóra głowy nie produkuje sebum. Jak zwiększyć jego produkcję?

Cytat:
Napisane przez mayime Pokaż wiadomość
Czasami zdarzy mi się umyć włosy szamponem (bo za dużo humektantów na włosach, czyli żel do suchej skóry głowy), czasami też nałożę odżywkę i nie piolepsza to sytuacji.

Trochę nie jest dla mnie jasne, co właściwie jest problemem. Zły wygląd włosów? Czego w takim razie używasz na SAME włosy? Czy suchość skóry głowy i jakieś dolegliwości z tym związane typu łuszczenie, swędzenie?


Cytat:
Napisane przez mayime Pokaż wiadomość
Myślę więc, że nie w tym leży problem. Myślę ostatnio, że może gdybym zaczęła myć regularnie włosy szamponem mimo, że tego nie potrzebują, to skóra wróciłaby do wydzielania nadmiernej ilości sebum i może przestała być taka sucha? Już sama nie wiem.
To najgorsze co możesz zrobić. Jeśli nawet udałoby Ci się zmusić skórę do większej produkcji sebum, to kosztem podrażnienia skóry i idących za tym komplikacji, łuszczenia się, odwodnienia, łupieżu.

Poza tym nie licz na to, że jak użyjesz czegoś raz, to będzie od razu lepiej. Pomyśl też, czy za tym nie stoją jakieś zaburzenia wewnętrzne. Włosy nie muszą wyglądać źle z powodu braku łoju, bo w końcu u nikogo ten łój nie jest rozprowadzany na całej długości włosa, no chyba że jesteś ścięta na zapałkę. Powodem może być to, że jakieś zaburzenia wewnętrzne sprawiają, że one już wyrastają takie. Nie piszesz nic o ich długości, jak długo to trwa, jak wyglądają przy samej głowie, a to wszystko ma znaczenie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 18:33   #5
mayime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3
Dot.: Skóra głowy nie produkuje sebum. Jak zwiększyć jego produkcję?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Trochę nie jest dla mnie jasne, co właściwie jest problemem. Zły wygląd włosów? Czego w takim razie używasz na SAME włosy? Czy suchość skóry głowy i jakieś dolegliwości z tym związane typu łuszczenie, swędzenie?
Może zbyt chaotycznie to napisałam. Problemem jest sucha skóra głowy wywołana jednorazowym zastosowaniem szamponu z SLS po długim okresie "naturalnej" pielęgnacji. Miało to miejsce około pół roku temu. Z ładnych, nawilżonych loków zrobiło się prawie proste sianko (z mycia na mycie). W tej chwili jest nieco lepiej i wygląd oraz skręt włosów jest lepszy, jednak nie dorównuje stanu sprzed tej sytuacji. Dodatkowe skutki uboczne to uciążliwe swędzenie i ból, jeżeli za mocno chwycę włosy. Skóra się nie łuszczy ani nic takiego.

Włosy przestały się przetłuszczać, gdyż przestałam w ogóle używać szamponów, chcąc przejść na metodę WO. To było jakiś miesiąc-2 miesiące po tamtej sytuacji. Liczyłam, że to rozwiąże problem, lecz niestety tak się nie stało. I jak pisałam wcześniej, są po prostu dość suche i splątane (nigdy nie miałam takiego problemu) i mam wrażenie, że jest po prostu na nich za mało łoju, tej "otoczki"'-Skręt wciąż jest dość słaby, a na tym zależy mi najbardziej.

Próbowałam kilku wcierek, żeli, mycia odżywką, masażu głowy, zakupiłam filtr do wody - wszystko z lekkim, chwilowym albo żadnym skutkiem. Czasami jest lepiej, czasami gorzej, lecz skalp i włosy na dłuższą metę po prostu nie chcą dojść do ładu. Za miesiąc mam wizytę u dermatologa, zamierzam również zrobić badania. Tak jak napisałaś wcześniej może mieć to jakiś związek ze stanem wewnętrznym organizmu.

Cytat:
Nie piszesz nic o ich długości, jak długo to trwa, jak wyglądają przy samej głowie, a to wszystko ma znaczenie.
Włosy są grube, gęste, wysokoporowate, do łopatek, niegdyś skręt 2C, a teraz 2A. Przy skórze wyglądają ok, lecz nieco bardziej suche niż przedtem (takie "bez życia", o). Mają też mniej objętości niż przedtem.
mayime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-25, 12:37   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Skóra głowy nie produkuje sebum. Jak zwiększyć jego produkcję?

Cytat:
Napisane przez mayime Pokaż wiadomość
Może zbyt chaotycznie to napisałam. Problemem jest sucha skóra głowy wywołana jednorazowym zastosowaniem szamponu z SLS po długim okresie "naturalnej" pielęgnacji. Miało to miejsce około pół roku temu. Z ładnych, nawilżonych loków zrobiło się prawie proste sianko (z mycia na mycie). W tej chwili jest nieco lepiej i wygląd oraz skręt włosów jest lepszy, jednak nie dorównuje stanu sprzed tej sytuacji. Dodatkowe skutki uboczne to uciążliwe swędzenie i ból, jeżeli za mocno chwycę włosy. Skóra się nie łuszczy ani nic takiego.

Włosy przestały się przetłuszczać, gdyż przestałam w ogóle używać szamponów, chcąc przejść na metodę WO. To było jakiś miesiąc-2 miesiące po tamtej sytuacji. Liczyłam, że to rozwiąże problem, lecz niestety tak się nie stało. I jak pisałam wcześniej, są po prostu dość suche i splątane (nigdy nie miałam takiego problemu) i mam wrażenie, że jest po prostu na nich za mało łoju, tej "otoczki"'-Skręt wciąż jest dość słaby, a na tym zależy mi najbardziej.

Próbowałam kilku wcierek, żeli, mycia odżywką, masażu głowy, zakupiłam filtr do wody - wszystko z lekkim, chwilowym albo żadnym skutkiem. Czasami jest lepiej, czasami gorzej, lecz skalp i włosy na dłuższą metę po prostu nie chcą dojść do ładu. Za miesiąc mam wizytę u dermatologa, zamierzam również zrobić badania. Tak jak napisałaś wcześniej może mieć to jakiś związek ze stanem wewnętrznym organizmu.



Włosy są grube, gęste, wysokoporowate, do łopatek, niegdyś skręt 2C, a teraz 2A. Przy skórze wyglądają ok, lecz nieco bardziej suche niż przedtem (takie "bez życia", o). Mają też mniej objętości niż przedtem.
Wygląda na to, że dostałaś jakiejś reakcji uczuleniowej i rzeczywiście wizyta u lekarza może pomóc skórze głowy. Jak reagują włosy na próbę dostarczenia im tej otoczki przez np olejowanie?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-25 12:37:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.