Czy da się cofnąć aktualizacje telefonie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-29, 08:34   #1
darkness_side
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 114

Czy da się cofnąć aktualizacje telefonie?


Wczoraj czy przedwczoraj zaktualizowałem telefon bo wyświetliła mi się informacja o aktualizacji, że mogę ją zrobić. Mogłam zaznaczyć "aktualizuje teraz" lub "zrobić to później". Świadomie zaznaczyłam aktualizacje, żeby wykonać ja natychmiast jednak nie podoba mi się stan telefonu po aktualizacji.

Kupiłam go w ubiegłym roku w grudniu. Gdy zrobiłam tą aktualizację to zniknęły mi tapety, które były już w telefonie gdy go kupiłam. I kolejne tapety jakoś ściągały się same (bez mojej ingerencji) bo rosła ich liczba w albumie. Na przykład było ich 250 w albumie i za jakiś czas zauważyłam, że jest ich na przykład 296.

Wniosek z tego taki, że aktualizacja która miała miejsce kilka dni temu sprawiła, że tych tapet już nie mam. Musiała coś naruszyć. Gdy wchodzę w ten folder widać rysunek złamanej karty SD chyba. Te dane zostały naruszone.

Po 30 sekundach telefon automatycznie się blokował i zawsze pojawiał się wygaszacz ekranu, który sam się zmieniał i tych wygaszacz ekranu było mnóstwo.
Teraz gdy telefon się blokuje nie ma wygaszaczy ekranu, a zwyczajne granatowe tło.

Wkurza mnie to jak nie wiem.
Chciałabym wrócić do poprzednich "ustawień" sprzed aktualizacji, ale nie wiem czy do poprzedniej aktualizacji da się wrócić.

Miała któraś z Was podobnie?
Można wrócić do stanu sprzed aktualizacji czy nie?
Może mam iść z tym do serwisu?

Posiadam Huawei P10 Lite.

Boję się również że najnowsza aktualizacja sprawiła, że telefon będzie się psuć...

Proszę o pomoc.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
darkness_side jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 17:53   #2
marys_bab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 4
Dot.: Czy da się cofnąć aktualizacje telefonie?

Cofnąć aktualizacji w żaden prosty sposób się nie da - dałoby się jedynie podziałać tak, żeby wszystko wyczyścić i wgrać od nowa tę wersję, która Ci odpowiadała, jednak jest to dość trudne, czasochłonne i nie zawsze działa.

Lepiej więc pójdź w kierunku wyszukania po necie tych tapet, który Ci się podobały, a co do wygaszacza to nie wiem - może w ustawieniach teraz jest gdzieś taka opcja, żeby włączyć tak, jak było kiedyś? Może tylko ustawienia się zresetowały i można to przestawić?

A jeśli to nie pomoze to jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy, to że może da się coś znaleźć w sklepie z aplikacjami, żeby Ci taki wygaszacz robiło.
marys_bab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 10:50   #3
mzapert92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
Dot.: Czy da się cofnąć aktualizacje telefonie?

Da się cofnąć aktualizację wystarczy przywrócić telefon do ustawień fabrycznych i już mamy androida i wszystko jak po zakupie.
mzapert92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 18:16   #4
Artm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 517
Dot.: Czy da się cofnąć aktualizacje telefonie?

Cytat:
Napisane przez mzapert92 Pokaż wiadomość
Da się cofnąć aktualizację wystarczy przywrócić telefon do ustawień fabrycznych i już mamy androida i wszystko jak po zakupie.
Przywrócenie ustawień fabrycznych nie zmienia wersji firmware, czyli jeśli zaktualizujemy oprogramowanie urządzenia to już pozostanie w tej wersji.
Cofnięcie się do starszej wersji (czyli tzw. downgrade) jest możliwe, ale wymaga użycia zewnętrznego oprogramowania i najczęściej wgrania po kablu z użyciem komputera.
Artm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-29 19:16:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.