Filologia angielska - warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-21, 18:35   #1
lovely_purple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 341

Filologia angielska - warto?


Witam Was Jestem na drugim roku handlu zagranicznego, jednak jest to kierunek zupełnie nie dla mnie. Nie daję sobie na nim rady. Postanowiłam, że zrezygnuję z niego i od października zacznę coś nowego. Myślałam o filologii angielskiej, bo jestem umysłem humanistycznym. Tylko nie wiem, czy warto? W sensie, czy to ciężki kierunek? Prosiłabym o opinie osoby, które same wybrały ten kierunek
lovely_purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 19:23   #2
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Filologia angielska - warto?

Filologie obce są bardzo dobrą opcją dla humanistów, ale angielski akurat w dzisiejszych czasach prawie każdy zna, więc nie wydaje mi się, aby anglistyka była wiele warta...

Studia filologiczne same w sobie są ciekawe o ile lubisz dużo czytać, umiesz się motywować (do samodzielnej nauki języka), interesujesz się danym krajem i oczywiście myślisz troszkę abstrakcyjnie (trzeba przejść przez językoznawstwo i literaturoznawstwo).
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 21:35   #3
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Filologia angielska - warto?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Filologie obce są bardzo dobrą opcją dla humanistów, ale angielski akurat w dzisiejszych czasach prawie każdy zna, więc nie wydaje mi się, aby anglistyka była wiele warta...

Studia filologiczne same w sobie są ciekawe o ile lubisz dużo czytać, umiesz się motywować (do samodzielnej nauki języka), interesujesz się danym krajem i oczywiście myślisz troszkę abstrakcyjnie (trzeba przejść przez językoznawstwo i literaturoznawstwo).
Dokładnie, ja też uważałam się za humanistkę, wylądowałam na anglistyce i uciekłam w połowie listopada. Jeśli lubisz historię i fascynujesz się krajami anglojęzycznymi, chętnie przeczytasz książki i wkłujesz 200 słówek - śmiało idź.
Co do poziomu - zależy od uczelni. Filologie ogólnie są dosyć ciężkie ale wiadomo, gdzieś wymagają więcej a gdzieś mniej. Najrozsądniej przejrzyj siatki przedmiotowe, popytaj studentów i absolwentów danych uczelni na tym kierunku, zagłęb się nieco w tematykę i wtedy będziesz wiedziała czy to jest ,,to coś". Powodzenia!
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 22:25   #4
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Filologia angielska - warto?

200 słówek? To i tak lajtowo. Mi się zdarzało 700 .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 10:30   #5
bimbo2015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 15
Dot.: Filologia angielska - warto?

kierunek nudny i niezbyt przyszlosciowy.

chyba ze planujesz byc nauczycielem - ale wtedy zwykly koledz jezykowy starczy

kupa niepotrzebnych informacji jest na anglistyce. ja bylam 1 rok i zrezygnowalam. choc przyznam ze korki z angielskiego udzielam do dzis to jednak pracowac jako nauczycielka bym nie mogla
bimbo2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 10:41   #6
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Filologia angielska - warto?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
200 słówek? To i tak lajtowo. Mi się zdarzało 700 .
Powiedzmy że ja do tych 700 nie wytrwałam, rzuciłam w połowie listopada.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 22:08   #7
copycat_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 37
Dot.: Filologia angielska - warto?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
angielski akurat w dzisiejszych czasach prawie każdy zna...
na poziomie C2 + słownictwo specjalistyczne z kilku dziedzin, a do tego potrafi tłumaczyć teksty pisemnie i ustnie (w tym symultanicznie), edytować teksty (nie, nie chodzi o poprawianie przecinków w Wordzie ) zna metody i techniki nauczania języka obcego, ma "prawie natywny" akcent, posługuje się nienaganną polszczyzną. Zdolny naród mamy, szkoda, że na co dzień tego nie widać.
copycat_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-23, 11:13   #8
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Filologia angielska - warto?

Cytat:
Napisane przez copycat_ Pokaż wiadomość
na poziomie C2 + słownictwo specjalistyczne z kilku dziedzin, a do tego potrafi tłumaczyć teksty pisemnie i ustnie (w tym symultanicznie), edytować teksty (nie, nie chodzi o poprawianie przecinków w Wordzie ) zna metody i techniki nauczania języka obcego, ma "prawie natywny" akcent, posługuje się nienaganną polszczyzną. Zdolny naród mamy, szkoda, że na co dzień tego nie widać.
Pracodawcy wymagają zazwyczaj B2/C1, co jest osiągalne dla każdego, nie wspominając o tym, że sam lektorat na studiach to B2. Wspominasz o poziomie C2, który często mają ludzie, którzy albo posiedzieli trochę za granicą albo byli zdeterminowani do bycia tłumaczem (bo to od tłumaczy wymaga się imponującego poziomu języka, wręcz "prawie natywnego".) Od zwykłego pracownika z j. obcym nie wymaga się super zdolności tłumaczeniowych, od tego są właśnie tłumacze z porządnym warsztatem. Metody i techniki nauczania języków obcych opracowują lektorzy, nauczyciele, naukowcy - metodycy. My tylko korzystamy z tego w zależności od potrzeb.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 11:28   #9
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Filologia angielska - warto?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Pracodawcy wymagają zazwyczaj B2/C1, co jest osiągalne dla każdego, nie wspominając o tym, że sam lektorat na studiach to B2. Wspominasz o poziomie C2, który często mają ludzie, którzy albo posiedzieli trochę za granicą albo byli zdeterminowani do bycia tłumaczem (bo to od tłumaczy wymaga się imponującego poziomu języka, wręcz "prawie natywnego".) Od zwykłego pracownika z j. obcym nie wymaga się super zdolności tłumaczeniowych, od tego są właśnie tłumacze z porządnym warsztatem. Metody i techniki nauczania języków obcych opracowują lektorzy, nauczyciele, naukowcy - metodycy. My tylko korzystamy z tego w zależności od potrzeb.
z całym szacunkiem, ale elktorat na studiach zazwyczaj ma żałosny poziom

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Filologie obce są bardzo dobrą opcją dla humanistów, ale angielski akurat w dzisiejszych czasach prawie każdy zna, więc nie wydaje mi się, aby anglistyka była wiele warta...

Studia filologiczne same w sobie są ciekawe o ile lubisz dużo czytać, umiesz się motywować (do samodzielnej nauki języka), interesujesz się danym krajem i oczywiście myślisz troszkę abstrakcyjnie (trzeba przejść przez językoznawstwo i literaturoznawstwo).
poza rtm ze się zgadzam z tym że jakieś inne filologie to lepszy pomysł niż anglistyka, to nie bardzo rozumiem co ma myślenie abstrakcyjne do językoznawstwa czy literaturoznawstwa
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 12:25   #10
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Filologia angielska - warto?

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
z całym szacunkiem, ale elktorat na studiach zazwyczaj ma żałosny poziom

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------



poza rtm ze się zgadzam z tym że jakieś inne filologie to lepszy pomysł niż anglistyka, to nie bardzo rozumiem co ma myślenie abstrakcyjne do językoznawstwa czy literaturoznawstwa

Akurat u mnie na filologii lektorat był na wysokim poziomie i nikt nie traktował go po macoszemu. A językoznawstwo i literaturoznawstwo same w sobie są przedmiotami abstrakcyjnymi, więc żeby je zrozumieć, trzeba troszeczkę przestawić myślenie.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 14:40   #11
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Filologia angielska - warto?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Akurat u mnie na filologii lektorat był na wysokim poziomie i nikt nie traktował go po macoszemu. A językoznawstwo i literaturoznawstwo same w sobie są przedmiotami abstrakcyjnymi, więc żeby je zrozumieć, trzeba troszeczkę przestawić myślenie.
to chyba miałyśmy inne językoznawstwo czy literaturoznawstwo
Dla mnie to były jedne z najmniej "abstrakcyjnych" przedmiotów i wszystkie te teorie i szkoły miały w sobie coś wręcz ścisłego
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-24, 16:28   #12
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Filologia angielska - warto?

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
to chyba miałyśmy inne językoznawstwo czy literaturoznawstwo
Dla mnie to były jedne z najmniej "abstrakcyjnych" przedmiotów i wszystkie te teorie i szkoły miały w sobie coś wręcz ścisłego
Co do ścisłości tych przedmiotów to zgadzam się w 100%, coś w tym jest . Ja miałam językoznawstwo z naciskiem na pragmatykę komunikacji oraz lingwistykę tekstu, może stąd te różnice. Co filologia, to inny obyczaj.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 21:40   #13
unlimited
Raczkowanie
 
Avatar unlimited
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 110
GG do unlimited Send a message via Skype™ to unlimited
Dot.: Filologia angielska - warto?

Ja jestem na filologii angielskiej i powiem tyle - jeśli jest to twoje zainteresowanie i na prawdę cię to ciekawi to śmiało, na pewno nie będziesz zawiedziona. Ale jeżeli idziesz tylko dlatego że nie masz pomysłu na nic innego to nie wiem czy będzie ci to pasować. Przedmioty i poziom nauczania różnią się zależnie od uczelni. Ja studiuję na UJ w Krakowie. Samej nauki języka jest niewiele, kilka zajęć z PNJA, które i tak są olewane bo większy nacisk (moim zdaniem) kładziony jest na historię, literaturę (Wysp Brytyjskich na pierwszym i USA na drugim roku). Pojawiają się też takie przedmioty jak gramatyka opisowa, fonologia, literaturoznawstwo, językoznawstwo. Ja z tego kierunku jestem bardzo zadowolona, ale wiem że dużo osób zrezygnowało albo odpadło po pierwszej sesji. Moja koleżanka która studiuje anglistykę zaocznie na UP w Krakowie ma zupełnie inne przedmioty i więcej nacisku na praktyczną naukę języka, historii ma mało co.
Poczytaj opinie o uniwersytecie na który chciałabyś pójść i o realizowanym programie
unlimited jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-21 22:40:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.