zapalenie skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-14, 01:20   #1
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604

zapalenie skóry


Od jakiegoś czasu mam dziwny problem ze skóra. Ogólnie jestem alergiczka, uczulenie mam głównie pokarmowe (nie wyszło w testach, bo zbyt 'ubogie'). Miesiąc temu strasznie zaczęły mi schnąć usta- milion różnych pomadek nie pomagało, usta były spierzchnięte, pękały na tyle, że lała się krew(nigdy nie miałam tego typu problemów). Dodatkowo pojawiły się zajady- polecono mi kupić maść witaminowa. Tak też zrobiłam, jednak po niej było sto razy gorzej- skóra nad ustami całkowicie przesuszona i popękana, wokół ust krostki, skóra stała się bardzo szorstka. Zaczęłam brać leki na alergię przepisane przez lekarza i krem z ziaji do skóry atopowej, problem zniknął na jakiś czas.. i znów się pojawia! Mimo że tabletki i krem stosuję dalej. Myślałam nawet, czy nie mam uczulenia na witaminę a, ale czy to możliwe? Czy ktoś był w podobnej sytuacji?
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 11:19   #2
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Dot.: zapalenie skóry

Hej
Miałam podobne objawy w zeszłym roku. Też jestem alergiczką i też męczą mnie alergie pokarmowe, na szczęście po latach męczarni ustaliłam już co mnie uczula i tego unikam. Ale w zeszłym roku nagle zaczęła mi puchnąć skóra nad górną wargą, popękały mi kąciki ust, podobnież pojawiła się krew. Skóra dookoła wyschła jak pustynia Gobi i żadne smarowidło nie pomagało. Nie miałam pojęcia co się dzieje a objawy trzymały się już prawie 2 tygodnie pomimo brania leków na alergię, uderzeniowych dawek witamin i smarowania: wazeliną, maścią, olejkami, tisane...
I wreszcie uratowała mnie wizyta w aptece i zakup dwóch środków:
Lips - maść na zajady

Tą smarowałam popękane kąciki ust i obszar dookoła...

Zovirax

Zoviraxem natomiast opuchniętą górną wargę.
Problem zniknął po ok 36 godzinach i kilkukrotnym posmarowaniu.

Jako że tzw "zimno" miałam wcześniej raz w życiu i to jeszcze w czasach szkolnych nie skojarzyłam faktów a bolesna opuchlizna nie wyglądała mi na to czym chyba była

Nie mniej u mnie ta kombinacja załatwiła sprawę i do dziś nie miałam nawrotu, także polecam spróbować, a nóż, widelec pomoże
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...

Edytowane przez Claudia
Czas edycji: 2014-07-14 o 11:21
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 12:12   #3
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: zapalenie skóry

Dokładnie to samo- z tymi ustami wygladam jak joker... lips posiadam, ale o tej maści nie słyszałam. Dzięki wielkie za pomoc!
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-14 12:12:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.