łupież różowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-21, 15:22   #1
miko25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6
Question

łupież różowy


Z mężem planujemy dzidziusia. Niestety zauważyłam na swojej skórze plamki. Wiem że to łupież różowy bo już to przechodziłam. Moje pytanie jest takie czy możemy planować ciążę czy lepiej poczekać i się wyleczyć. Plamki są na razie 3 ale jak wiadomo może być ich więcej. Prosze o odpowiedz

Edytowane przez miko25
Czas edycji: 2007-08-21 o 15:45
miko25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 18:13   #2
Calypso*
Raczkowanie
 
Avatar Calypso*
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
GG do Calypso*
Dot.: łupież różowy

Miałam kiedyś łupież różowy Gibsona, dermatolog powiedział mi wtedy, że przez to przechodzi się tylko raz w życiu - coś jak ze świnką. Jednorazowa choroba uodparnia organizm i nigdy się już na to nie zachoruje. Czy jest więc możliwe, że masz łupież różowy drugi lub któryś raz z rzędu? Czy to mój dermatolog taki specjalista.....?
Nie wiem natomiast nic na temat wpływu łupieżu na ewentualną ciążę :/
Calypso* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 20:33   #3
miko25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6
Dot.: łupież różowy

To fakt mnie dermatolog też to powiedział że będę na to chora tylko raz, więc o tyle duże było moje zdziwienie jak zobaczyłam znajome plamki na ciele 3 bo trzy ale kto wie czy jutro nie bedzie ich więcej
miko25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 08:56   #4
Calypso*
Raczkowanie
 
Avatar Calypso*
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
GG do Calypso*
Dot.: łupież różowy

Przypomniało mi się teraz, że po 2 czy 3 latach od tego pierwszego zachorowania, kiedy to wysypało mnie na całych plecach, zauważyłam kilka charakterystycznych plamek na dekolcie. I mimo, ze wyglądały identycznie zbagatelizowałam sprawę, pamiętając, że niemożliwe, żebym zachorowała drugi raz.
Plamek nie pojawiło się więcej, zniknęły po jakimś czasie - zresztą poprzednio też zniknęły samoistnie - lekarz powiedział mi, że nie ma na to żadnego lekarstwa.
Hmm...więc może jakiś mały nawrót choroby jest jednak możliwy?
Calypso* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 13:49   #5
zurawina777
Raczkowanie
 
Avatar zurawina777
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36
Dot.: łupież różowy

moja koleżaqnka także miała ten łupież. Pamiętam byłyśmy na obozie jak zaczęło ją z godziny na godzinę bardziej wysypywać! Teraz jak tylko pojawi się jej coś na skórze, jakaś plamka to panikuje, że to znowu ten łupież. Jej lekarz jednak także je powiedział, że przez to się przechodzi tylko raz! Sama nie wiem...
zurawina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 15:04   #6
miko25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6
Dot.: łupież różowy

Wiecie co chyba panikuje, zmiany co prawda na skórze są nowych nie ma dziś stare smaruje maścią laticort, są znacznie bledsze dzisiaj a o dzidziusia chyba i tak się bede starać mam nadzieję że to mu nie zaszkodzi?
miko25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.