Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-22, 17:37   #391
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Apsik a używasz go samego czy z żelem hialuronowym?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 18:06   #392
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej, pozwólcie ze dołącze mam skórę mieszaną, skłonną do wyprysków, ale od pewnego czasu gdy trochę bardziej zagłębiłam się w ten kosmetyczny świat, dobrałam sobie niemalże idealne kosmetyki

Rano : myję twarz żelem/ kremem do mycia twarzy w tej chwili mam AA z tej serii naturalnej , ma bardzo prosty skład i jest mega delikatny i używam go naprzemiennie z kremem/mleczkiem do mycia twarzy z Alterry wersją z dziką różą, naprawde są bardzo fajne.

krem : jeśli gdzies wychodzę do stosuję krem z filtrem 50 z la roche posey i na to nakładam podkład, lub sam puder, zależy od potrzeby

Wieczór : makijaż zmywam przy pomocy metody OCM, sprawdza sie u mnie naprawdę świetnie i myslę ze m.in dzięki tej metodzie zmniejszyło mi się przetłuszczanie cery w strefie T !

Po oczyszczeniu twarzy, spryskuje ją hydrolatem geraniowym zakupionym na stronie ZSK który ma działanie m.in p/zapalne i p/grzybicze, także w ciągu dnia często się nim spryskuję by odświeżyć twarz.

Następnie nakładam na twarz olej makadamia zmieszany z kwasem hialurynowym również z ZSK i wmasowuję.

Raz na tydzień wykonuję porządny peeling twarz za pomocą korundu zmieszanym z żelem z AA lub z tym myjącym mleczkiem z Alterry, potem maseczka " spirulina " z ZSK zmieszana z wodą i dodatkowo z jedną rybką dermogal A + E , a po zmyciu maseczki, nakładam taką samą rybkę i porządnie wmasowuję w twarz.
Ostatnio odkryłam rewelacyjną maseczkę nawilżająca z Eveline " bio hyaluron 4D " jest suuuper na ten letni czas

Mam nadzieję ze komuś pomogę i że ktoś dotrwa do końca tego posta Sama przez wiele lat szukałam idealnego zestawu kosmetyków i te poszukiwania na daną chwilę uważam za bardzo efektowne
Jeszcze dodam , że zaczęłam jeść więcej owoców, codziennie prakycznie jem mini sałatkę owocową , koszt niewielki a efekty super

Edytowane przez dusiolka
Czas edycji: 2012-05-22 o 18:25
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 22:41   #393
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
Hej, pozwólcie ze dołącze mam skórę mieszaną, skłonną do wyprysków, ale od pewnego czasu gdy trochę bardziej zagłębiłam się w ten kosmetyczny świat, dobrałam sobie niemalże idealne kosmetyki

Rano : myję twarz żelem/ kremem do mycia twarzy w tej chwili mam AA z tej serii naturalnej , ma bardzo prosty skład i jest mega delikatny i używam go naprzemiennie z kremem/mleczkiem do mycia twarzy z Alterry wersją z dziką różą, naprawde są bardzo fajne.

krem : jeśli gdzies wychodzę do stosuję krem z filtrem 50 z la roche posey i na to nakładam podkład, lub sam puder, zależy od potrzeby

Wieczór : makijaż zmywam przy pomocy metody OCM, sprawdza sie u mnie naprawdę świetnie i myslę ze m.in dzięki tej metodzie zmniejszyło mi się przetłuszczanie cery w strefie T !

Po oczyszczeniu twarzy, spryskuje ją hydrolatem geraniowym zakupionym na stronie ZSK który ma działanie m.in p/zapalne i p/grzybicze, także w ciągu dnia często się nim spryskuję by odświeżyć twarz.

Następnie nakładam na twarz olej makadamia zmieszany z kwasem hialurynowym również z ZSK i wmasowuję.

Raz na tydzień wykonuję porządny peeling twarz za pomocą korundu zmieszanym z żelem z AA lub z tym myjącym mleczkiem z Alterry, potem maseczka " spirulina " z ZSK zmieszana z wodą i dodatkowo z jedną rybką dermogal A + E , a po zmyciu maseczki, nakładam taką samą rybkę i porządnie wmasowuję w twarz.
Ostatnio odkryłam rewelacyjną maseczkę nawilżająca z Eveline " bio hyaluron 4D " jest suuuper na ten letni czas

Mam nadzieję ze komuś pomogę i że ktoś dotrwa do końca tego posta Sama przez wiele lat szukałam idealnego zestawu kosmetyków i te poszukiwania na daną chwilę uważam za bardzo efektowne
Jeszcze dodam , że zaczęłam jeść więcej owoców, codziennie prakycznie jem mini sałatkę owocową , koszt niewielki a efekty super
Prawda, maseczka ze spiruliny jest fantastyczna (pomijając 'atrakcje' zapachowe) Z 'doustnych specyfików' dodać jeszcze można zieloną herbę
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 23:28   #394
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Do cery tlustej tradzikowej z niedoskonalosciami najbardziej polecany z kremow bb to krem "Dr.Jart silver bb cream" albo "ROHTO Hadalabo BB Moist Cream "- bardzo mocno nawilzajacy +kamuflujacy niedoskonalosci i "The Face Shop Lovely Meex bb cream "-wygladzenie+rozswietlenie Probowala ktoras z was? jak wrazenia?

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-05-23 o 16:35
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 00:59   #395
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;34275766]Prawda, maseczka ze spiruliny jest fantastyczna (pomijając 'atrakcje' zapachowe) Z 'doustnych specyfików' dodać jeszcze można zieloną herbę [/QUOTE]

taaak uwielbiam zieloną herbatkę i piję ją litrami dosłownie doustnie warto przez pewien okres stosować capivit A + E, bardzo dobry !
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 10:34   #396
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Apsik a używasz go samego czy z żelem hialuronowym?
Wszystkie oleje stosuję razem z HA - zawsze

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;34275766]Prawda, maseczka ze spiruliny jest fantastyczna (pomijając 'atrakcje' zapachowe) [/QUOTE]

Zapach spiruliny to dla mnie koszmar, ale od czasu do czasu mieszam ją z białą glinką, hydrolatem i taką mieszankę jestem w stanie wytrzymać
Spirulina solo never ever

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
doustnie warto przez pewien okres stosować capivit A + E, bardzo dobry !
Ja kupuję zwykłe kapsułki A + E, taniej wychodzi
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 20:37   #397
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

hej dziewczynki!
jako, że dopiero zaczynam przerzucanie się na naturalną pielęgnację, prosiłabym o poradę, czy stosując taki zestaw, nie zrobię sobie krzywdy:

Rano:
1. Oczyszczenie twarzy żelem (i tu prośba do was - jaki możecie polecić żel do twarzy z w miarę przyjaznym składem?)
2. Hydrolat oczarowy/z kwiatu kocanki
3. Olej jojoba + kwas hialuronowy

Wieczór:
1. OCM (rycynowy+lniany+kilka kropel jojoba)
2. Hydrolat
3. Kwas hialuronowy+olej tamanu

Maseczki:
1. Błoto termalne z siarką
2. Maseczka z drożdzy, którą moja skóra uwielbia!

Raz na jakiś czas kapsułeczka Dermogal na buźkę.

Dodam, że mam skórę tłustą, dość wrażliwą, z rozszerzonymi porami i od czasu do czasu wysypem (ale nie ogromnym).
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 21:25   #398
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
hej dziewczynki!
jako, że dopiero zaczynam przerzucanie się na naturalną pielęgnację, prosiłabym o poradę, czy stosując taki zestaw, nie zrobię sobie krzywdy:

Rano:
1. Oczyszczenie twarzy żelem (i tu prośba do was - jaki możecie polecić żel do twarzy z w miarę przyjaznym składem?)
2. Hydrolat oczarowy/z kwiatu kocanki
3. Olej jojoba + kwas hialuronowy

Wieczór:
1. OCM (rycynowy+lniany+kilka kropel jojoba)
2. Hydrolat
3. Kwas hialuronowy+olej tamanu

Maseczki:
1. Błoto termalne z siarką
2. Maseczka z drożdzy, którą moja skóra uwielbia!

Raz na jakiś czas kapsułeczka Dermogal na buźkę.

Dodam, że mam skórę tłustą, dość wrażliwą, z rozszerzonymi porami i od czasu do czasu wysypem (ale nie ogromnym).
Nie zrobisz. Ewentualnie olej tamanu nie wszystkim odpowiada, może zapychać. A poza tym jest ok. Dorzuciłabym jakiś filtr do twarzy na dzień.

Ja póki co używam żelu z Fitomedu do skóry tłustej. Ma Slsa, ale nie jest zły. Poza tym zadowolona byłam z żelu Ziaja Calma.

Do OCM możesz też dodać czasem z 2 kropelki olejku herbacianego, fajnie odświeża i dobrze działa antybakteryjnie i przeciwtrądzikowo .
__________________
Młodość to...

Edytowane przez prettysimple
Czas edycji: 2012-05-23 o 21:28
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 21:35   #399
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

prettysimple, dzięki ogromne!
olejku herbacianego używam do "wysuszania" nieprzyjaciół, ale skoro tak, to i do OCM czasem dorzucę
przyznam się szczerze, że filtrów nigdy nie używałam, bo boję się spotengowania błyszczenia, którego nienawidzę! mam dosłownie bzika na tym punkcie!

a jeszcze jedno pytanko, czy kwas hialuronowy można nakładać na twarz solo? czy powinno się go z czymś zmieszać?
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 21:42   #400
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Dorzuciłabym jakiś filtr do twarzy na dzień.
Możesz polecić jakiś filtr do cery mieszanej w kierunku tłustej, skłonnej do zapychania?

Cytat:
Ja póki co używam żelu z Fitomedu do skóry tłustej. Ma Slsa, ale nie jest zły.
Swego czasu miałam szał na kupowanie produktów Fitomedu
Ich żel do twarzy jest w porządku - dobrze myje i nie szkodzi, więc to już coś
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 21:52   #401
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Możesz polecić jakiś filtr do cery mieszanej w kierunku tłustej, skłonnej do zapychania?



Swego czasu miałam szał na kupowanie produktów Fitomedu
Ich żel do twarzy jest w porządku - dobrze myje i nie szkodzi, więc to już coś
Jeśli chodzi o filtr to średnio, sama jeszcze nie trafiłam na odpowiedni. Póki co używam LRP AC 30+, ale mimo, że jest do skóry trądzikowej, to świecę się po nim :/. Dobrze, że chociaż nie zapycha.

Poza tym miałam kiedyś jakąś biodermę (chyba 40) i była niezła, ale bieliła, ale czy zapychała, to nie pamiętam :P miałam wtedy większe problemy ze skórą.


A które miałaś jeszcze produkty z Fitomedu? Mam póki co właśnie ten żel do twarzy i szampon do włosów tłustych, ale szampon jakiś super nie jest i nie wpływa na przetłuszczanie się włosów u mnie...

aduska1212, lepiej mieszać z jakimś olejem, bo sam może powodować uczucie ściągnięcia skóry i na przekór ją wysuszać .
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 21:59   #402
carriebee
Raczkowanie
 
Avatar carriebee
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 111
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
Raz na jakiś czas kapsułeczka Dermogal na buźkę.
Dermogal A+E? czemu raz na jakis czas? kurcze ja nakladam co wieczor (mieszam z zelem hialuronowym zsk) czy to zle???



Jesli chodzi o Fitomed to mialam zel do twarzy z serii do tlustej strasznie mnie wysuszal i odstawilam, ale za to bardzo zadowolona jestem z ich "wody oczarowej" i polecam
carriebee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 22:04   #403
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
A które miałaś jeszcze produkty z Fitomedu? Mam póki co właśnie ten żel do twarzy i szampon do włosów tłustych, ale szampon jakiś super nie jest i nie wpływa na przetłuszczanie się włosów u mnie...
Tak właściwie miałam od nich prawie wszystko
Zamawiałam też u nich produkty sypkie, takie jak glinki czy tlenek cynku, a potem odkryłam istnienie hydrolatów, olejów, BU, ZSK i coraz rzadziej tam zaglądałam.
Jednak po balsam, który bardzo lubię, będę wracać
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-05-23 o 22:05
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 22:06   #404
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja chcę używać raz na jakiś czas, na przemian z olejem tamanu. Jak użyłam 3 kapsułek pod rząd, to jakoś moja cera wyglądała "cięzko", nie wiem dlaczego. Ale jak użyję co drugi, trzeci dzień jest super. Zobaczymy, jak się sprawdzi na przemian z tamanem.

Czytałam, że u wielu dziewczyn sprawdzają się używane codziennie, więc myslę, że nie szkodzisz
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 22:16   #405
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez carriebee Pokaż wiadomość
Dermogal A+E? czemu raz na jakis czas? kurcze ja nakladam co wieczor (mieszam z zelem hialuronowym zsk) czy to zle???
Jeśli Tobie taka pielęgnacja odpowiada i służy, to nie może być źle

Cytat:
Jesli chodzi o Fitomed to mialam zel do twarzy z serii do tlustej strasznie mnie wysuszal i odstawilam, ale za to bardzo zadowolona jestem z ich "wody oczarowej" i polecam
To jak produkt działa na skórę, to kwestia indywiadualna bo dla mnie z kolei fitomedowy żel był bardzo delikatny i nie wysuszył ani razu, a miałam kilka butelek

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

A co do rybek GAL, to ja zawsze robię mieszankę z HA bo nie cierpię olejów solo.
Tak się lepiej wchłania i nie pozostawia aż tak tłustej warstwy na buzi.
No i nie zapycha, a ja mam z tym problem

Dzisiaj zakupiłam z GALa odżywkę keratynową do rzęs, brwi i paznokci oraz serum pod oczy na moją przesuszoną skórę wokół nich.
Zobaczymy jak nowe zakupy się spiszą
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 22:16   #406
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

a słyszałyście może o preparacie - Borasol, 3% roztwór kwasu borowego, którym podobno można przemywać twarz (od czasu do czasu), kiedy nasza skóra ma gorsze dni? że zakwasza, że pomaga... ale czy nie szkodzi? ja wiem, że to lek odkażający, przemywam rozcięczonym wodą borasolem psu oczy.
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 22:38   #407
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
a słyszałyście może o preparacie - Borasol, 3% roztwór kwasu borowego, którym podobno można przemywać twarz (od czasu do czasu), kiedy nasza skóra ma gorsze dni? że zakwasza, że pomaga... ale czy nie szkodzi? ja wiem, że to lek odkażający, przemywam rozcięczonym wodą borasolem psu oczy.
Nie znam tego preparatu, ale do kwasu borowego zraziłam się bardzo.
Pamiętam jak jeszcze w podstawówce chodziłam do dermatologa i babka mi go przepisywała.
Nie wiem jakie było jego stężenie, ale spirytusem ziało na kilometr, a po przemyciu twarzy skóra piekła żywym ogniem.
Nie muszę chyba dodawać, że kwas powodował mega wysuszenie, zaczerwienie i łuszczenie.
Rzecz jasna pani doktor kazała radośnie stosować to 3 razy dziennie wraz z innymi wysuszaczami i nawet słowem nie wspomniała o jakimś prowizorycznym chociaż nawilżaniu.
A ja jako dzieciak robiłam tak jak mi przykazano.
Lata takiej posłusznej praktyki doprowadziły do "świetnych" efektów leczenia, z którymi borykam się do dziś - nigdy więcej tego kwasu itp. oraz pani doktor.
Mam nadzieję, że ten Borasol jest delikatny i robi co trzeba.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 22:49   #408
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

ja, przemywając oczy swojego futrzakowi, rozcięczam go wodą i wtedy nie czuć tak spirytusu. Ale chyba jednak boję się użyć go na twarz solo. Chociaż na jednym z blogów jest mocno zachwalany..
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 22:58   #409
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
ja, przemywając oczy swojego futrzakowi, rozcięczam go wodą i wtedy nie czuć tak spirytusu. Ale chyba jednak boję się użyć go na twarz solo. Chociaż na jednym z blogów jest mocno zachwalany..
Nie sugeruj się moją "smutną historią"
I tak wszystko najlepiej przetestować na sobie.
Ja przeżyłam kwas, ale już never ever
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-25, 17:20   #410
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Do cery tlustej tradzikowej z niedoskonalosciami najbardziej polecany z kremow bb to krem "Dr.Jart silver bb cream" albo "ROHTO Hadalabo BB Moist Cream "- bardzo mocno nawilzajacy +kamuflujacy niedoskonalosci i "The Face Shop Lovely Meex bb cream "-wygladzenie+rozswietlenie Probowala ktoras z was? jak wrazenia?
Zamówiłam próbkę Dr.Jart i jeszcze nie doszła, ale ogólnie mój największy problem z kremami BB to ich trupi kolor. Mam śniadą cerę, zimą jest jak Cię mogę, ale teraz, jak już mnie trochę słońce złapało... wyglądam jak zombie.
Poczytałam jednak w necie jakieś opinie o dr. Jart i już jestem nastawiona sceptycznie. Ma mocne krycie, ale na pewno w tym cemenciastym kolorze i ponoć nie daje zbyt naturalnego efektu o jaki mi np. chodzi w kremach BB. No ale zobaczymy jak wyrównuje koloryt bo np. pod tym względem Skin79 to porażka a Missha PC to też nic zjawiskowego.

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2012-05-25 o 17:23
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 18:04   #411
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczynki, minął wprawdzie krótki czas, odkąd zmieniłam swoją pielęgnację i wprowadzam to stopniowo, ale widzę poprawę! Modlę się, oby to nie był pozorny efekt. Póki co, moja twarz pozostaje prawie matowa!!! Aż nie mogę w to uwierzyć!! Zawsze po ok. 3-4 godz miałam już na prawdę sporą ilość sebum na twarzy,a teraz jest go minimalna ilość! Fakt, muszę sprawdzić co się stanie, gdy nałoże makijaz, póki co chodzę "solo", ale to i tak sukces!
Mam nadzieję, że efekt będzie się utrzymywał, oleje będa służyć, a ja nadal będę tak zadowolona!
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 20:31   #412
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

zaciekawiłyscie mnie tym kwasem borowym


mam wyzuty sumienie tak wogóle o 3 dni nie uzywałam mocnego filtra, ale to tylko raz i wiecej sie mam nadzieje nie powtórzy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 22:20   #413
chloris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 68
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Z tym kwasem borowym (bornym) bym była ostrożna. W medycynie wycofuje się go z użycia (w USA już wycofali), bo pojawiły się doniesienia że jest szkodliwy i wcale nie taki bakteriobójczy. Co prawda czytam teraz, że głównie dla małych dzieci i w większych dawkach, ale po co ryzykować skoro tyle kosmetyków do wyboru.
chloris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 20:56   #414
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

kw borny w stężeniu w którym występuje do kupna w aptekach napewno przy przemywaniu nim twarzy nie zrobi krzywdy, działa bardzo fajnie na stany zapalne, sama sprawdziłam
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 21:22   #415
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

to ja serio nie wiem co mam juz myslec o tym kwasie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 20:11   #416
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Zamówiłam próbkę Dr.Jart i jeszcze nie doszła, ale ogólnie mój największy problem z kremami BB to ich trupi kolor. Mam śniadą cerę, zimą jest jak Cię mogę, ale teraz, jak już mnie trochę słońce złapało... wyglądam jak zombie.
Poczytałam jednak w necie jakieś opinie o dr. Jart i już jestem nastawiona sceptycznie. Ma mocne krycie, ale na pewno w tym cemenciastym kolorze i ponoć nie daje zbyt naturalnego efektu o jaki mi np. chodzi w kremach BB. No ale zobaczymy jak wyrównuje koloryt bo np. pod tym względem Skin79 to porażka a Missha PC to też nic zjawiskowego.
Misssha Pc -to porazka!!! dO cery tlustej sie nie nadaje!! DUSI JA ZADUSZA OKROPNOSC ;TAK CZEKALAM NA PRZESYLKE W KONCU PRZYSZLA nalozylam misshe na twarz efekt...-skora wyglada na zmeczona -robi taki nieladnie wygladajacy blask-jakby postarza -skora w tym kremie wyglada na starsza...i juz po paru minutach go zmylam-zle sie z nim czulam na twrazy tak ajkos niekomfortowo -czuc bylo ze cos dziwnego mam an twarzy-skora zrobila sie jakby goraca.....a kupilam pelnowmiaroe opakowanie 50ml


Ale jeszcze zostaje do testowania " ElishaCoy always baby bb cream ","Lioele Dollish veil vita" ,"ROHTO Hadalabo BB Moist Cream "- i "The Face Shop Lovely Meex bb cream
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 06:14   #417
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Misssha Pc -to porazka!!! dO cery tlustej sie nie nadaje!! DUSI JA ZADUSZA OKROPNOSC ;TAK CZEKALAM NA PRZESYLKE W KONCU PRZYSZLA nalozylam misshe na twarz efekt...-skora wyglada na zmeczona -robi taki nieladnie wygladajacy blask-jakby postarza -skora w tym kremie wyglada na starsza...i juz po paru minutach go zmylam-zle sie z nim czulam na twrazy tak ajkos niekomfortowo -czuc bylo ze cos dziwnego mam an twarzy-skora zrobila sie jakby goraca.....a kupilam pelnowmiaroe opakowanie 50ml


Ale jeszcze zostaje do testowania " ElishaCoy always baby bb cream ","Lioele Dollish veil vita" ,"ROHTO Hadalabo BB Moist Cream "- i "The Face Shop Lovely Meex bb cream
Ja aż tak złych wrażeń nie mam - nie zadusza, nie świecę się po nim (a ostatnio na dzień stosuje żel z olejem konopnym 1:1), efekt glow mi się akurat podoba. Natomiast nie podoba mi się różowawo - szary odcień jaki nadaje cerze, niby się stapia z kolorem, ale poszarza twarz i wygląda to faktycznie niekorzystnie. Czekam na tego dr. Jarta ale w Internecie przeczytałam straszne opinie! Tu dopiero obawiam się zapychania!

Lioele próbowałam - dla mnie za jasne i za świnkowate. To dopiero róż na twarzy, straszne no i nie daje efektu rozświetlenia jaki lubie w Misshy np.

Czekam na opinie o dwóch pozostałych, byłoby super gdybyś napisała parę słów.

A Misshy może daj szansę? Ja naprawdę uważam, że to nie jest zły krem bb (oprócz tego odcienia).

Przy okazji słowo o oleju konopnym z Naturalis - świetna sprawa! Od tygodnia ponad stosuje go z żelem na dzień i olejową wit. C i jestem bardzo zadowolona.

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2012-05-30 o 06:17
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 17:33   #418
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jaefekt glow mi się akurat podoba. Natomiast nie podoba mi się różowawo - szary odcień jaki nadaje cerze, niby się stapia z kolorem, ale poszarza twarz i wygląda to faktycznie niekorzystnie.


.
Mi rowniez podoba sie lekki glow na twarzy,ale zdrowo wygladajacy! ,a missha -daje taki glow malo zdrowo wygaladajacy-jakby postarzajacy i do tego ten odcien szarawy -bez szarawy ktory okropnie wyglada bardzo niekorzystnie(mowa o odcieniu nr21-missha)

Dla mie krem bb -musi miec odcien waniliowy,jakby zolty i nie moze miec wykonczenia tepego-matu .-plasko niezdrowo-wygladajacego...

Ja teraz poluje na ,"ROHTO Hadalabo BB Moist Cream "(Odcien nr2) -na temat tego kremu bb nie wyczytalam zadnych negatywnych opini
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 17:56   #419
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Do cery tlustej tradzikowej z niedoskonalosciami najbardziej polecany z kremow bb to krem "Dr.Jart silver bb cream" albo "ROHTO Hadalabo BB Moist Cream "- bardzo mocno nawilzajacy +kamuflujacy niedoskonalosci i "The Face Shop Lovely Meex bb cream "-wygladzenie+rozswietlenie Probowala ktoras z was? jak wrazenia?
Próbowałam Dr.Jart silver bb ale mnie zapchał, wolę Dr.Jart black ( u mnie sprawuje się super) . No i oczywiście co tu mówić rewelacyjnie wtapia się w skórę. To mój faworyt.
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 06:46   #420
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez cirill666 Pokaż wiadomość
Próbowałam Dr.Jart silver bb ale mnie zapchał, wolę Dr.Jart black ( u mnie sprawuje się super) . No i oczywiście co tu mówić rewelacyjnie wtapia się w skórę. To mój faworyt.
A jaki ma odcień ten Dr. Jart? Pewnie jasny?


Polski Bursztyn - ja mam śniadą karnację i dla mnie nawet missha 23 jest dużo za jasna i szara i masz rację, że nie jest to efekt glow zdrowy, ale ja mam ogólnie ten problem przy kremach bb, że wszystkie mają zbyt szlacheckie kolory dla mnie aż zaczęłam rozważać przetestowanie Garniera BB do śniadej cery.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.