POMOCY!!!Do moderatorów i użytkowników. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-05, 20:31   #1
bekii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 692
Unhappy

POMOCY!!!Do moderatorów i użytkowników.


Mam wielki problem,mam okropne plecytzn. z tyłu takie wałki,duzy brzuch,przy wzroście 170 cm ważę obecnie 90 kg, a wazyłam juz 95 kg, ale od miesiąca się odchudzam i schudłam 5 kg, staram się trzymać dietę, więcej ruszać, jeżdżę na rowerze stacjonarnym..Jakie ćwiczenia stosować,żeby pozbyć się tych wałeczków z tyłu,czy jest to wogóle możliwe, aby się ich pozbyć?Co zrobić, aby brzuch się zmniejszyłjakie ćwiczenia stosować?
Załączam Wam moje zdjęcia,tylko się nie przestraszcie!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plecy.jpg (31,1 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brzuch.jpg (46,0 KB, 57 załadowań)
bekii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 20:35   #2
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: POMOCY!!!Do moderatorów i użytkowników.

znajdziesz duzo watkow, gdzie ludzie maja podobne problemy jak twoj. proponuje uzyc wyszukiwarki
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 20:39   #3
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: POMOCY!!!Do moderatorów i użytkowników.

Dieta i cwiczenia, nic innego nie wymyslisz niestety. No i do tego jeszcze cierpliwosci.
Powodzenia.
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 20:41   #4
bekii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 692
Unhappy Dot.: POMOCY!!!Do moderatorów i użytkowników.

A co wpisać w wyszukiwarce,bo kompletnie nie wiem jak szukać???
bekii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 20:47   #5
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: POMOCY!!!Do moderatorów i użytkowników.

wpisz "odchudzanie" i zobaczysz jakie beda efekty
na samej gorze po prawej masz okienko.
powodzenia
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 22:12   #6
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: POMOCY!!!Do moderatorów i użytkowników.

1. Dobrac sobie wlasciwy rozmiar stanika https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=294725 bo takie ukosne walki to od za luznego obwodu sie robia
2. Kliknij u mnie w podpisie na 10PZ i poczytaj jak powinny wygladac posilki
3. Oprocz rowerka czyli aerobow przydalby sie trening silowy 2-3 razy w tygodniu (na poczatek nie musi byc dluzszy niz 20-30 minut i nie bedziesz potrzebowac sprzetu, najwyzej krzeslo, sciane itp.)
4. Jakbys potrzebowala wsparcia to zapraszam do tego watku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=295068
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 18:18   #7
bekii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 692
Unhappy Dot.: POMOCY!!!Do moderatorów i użytkowników.

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
1. Dobrac sobie wlasciwy rozmiar stanika https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=294725 bo takie ukosne walki to od za luznego obwodu sie robia
2. Kliknij u mnie w podpisie na 10PZ i poczytaj jak powinny wygladac posilki
3. Oprocz rowerka czyli aerobow przydalby sie trening silowy 2-3 razy w tygodniu (na poczatek nie musi byc dluzszy niz 20-30 minut i nie bedziesz potrzebowac sprzetu, najwyzej krzeslo, sciane itp.)
4. Jakbys potrzebowala wsparcia to zapraszam do tego watku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=295068
O diecie już dużo czytałam,te wszystkie przykazania też, więc udało mi się już schudnąć 5 kg w ciągu miesiąca.Piszesz o treningu siłowym, jak go wykonać w warunkach domowych?Powinien być raczej lekki,bo ja mam wypadanie płatka zastawki mitralnej oraz nadciśnienie i za bardzo nie mogę się przemęczać, mam też 45 lat,więc nie jestem pierwszej młodości.Jakie ćwiczenia wykonywać, żeby pozbyć się tych wałków na plecach albo je zmniejszyć?
POMÓŻCIE!!!BŁAGAM!!!
bekii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 18:47   #8
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: POMOCY!!!Do moderatorów i użytkowników.

Trening silowy nie moze byc zbyt lekki bo nie bedzie dzialal ale cale nie musi byc bardzo meczacy

Ja robie silowy w warunkach domowych i uzywam sztangielek i sztangi ale na poczatku nawet to nie jest potrzebne

Zeby ruszyc tluszczyk najlepiej cwiczyc cale cialo (wtedy zostana uruchomione w organizmie odpowiednie procesy chemiczne)

Zacznij od treningu obwodowego - robisz po jednej serii kazdego cwiczenia po kolei i jak skonczysz to znowu wszystkie po kolei
zacznij od 2 serii po 8-12 powtorzen
w sklad takiego treningu moga wejsc np
1. przysiady
2. wykroki
3. bardzo dobrym ćwiczeniem na plecy i pośladki jest martwy ciag ale tu juz przydaloby sie obciazenie (np. puszki na sam poczatek)
4. podciaganie ciezarkow w opadzie
5.podciaganie wdluz tulowia
6. pompki w podporze tylem ale ze stopami na podlodze, tak ze kolana sa zgiete mniej wiecej pod katem prostym, mozesz robic przy krzesle
7. cos na brzuch
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 18:54   #9
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: POMOCY!!!Do moderatorów i użytkowników.

Bekii, a Ty uprawiasz jakiś sport? Bo jazda na rowerze i niektóre z ćwiczeń siłowych dość silnie obciążają stawy u osób z nadwagą. Dlatego postawiłabym raczej na stopniowe wzmacnianie mięśni przy jednoczesnej redukacji masy ciała na początku, a potem dopiero trening siłowy w wersji klasycznej.
Przy nadciśnieniu konieczna jest konsultacja z lekarzem, natomiast wypadanie płatka nie wymaga przeważnie ograniczania wysiłku, chyba że masz nieprzyjemne objawy typu zawroty głowy itp. Na początek może ćwiczenia aerobowe typu marsze, nordic walking itp., z czasem - marszobiegi. Trening aerobowy dobrze robi na układ naczyniowy, z czasem pomoże zwalczać nadciśnienie. Lekki trening siłowy dołączyłabym po kilku tygodniach, na początek z obciążeniem w postaci ciężaru własnego ciała i raczej bez ćwiczeń obciążających kręgosłup lub stawy kolanowe (czyli ostrożnie z martwym ciągiem, spięciami, wykrokami itp. - to ćwiczenia, które wymagają idealnej techniki, bo przy nieprawidłowym wykonaniu mogą doprowadzić do kontuzji; warto skorzystać z pomocy trenera na początek, zwłaszcza przy nadwadze).
Kiedy poczujesz, że waga spada, kondycja się poprawia i wzmacniają się mięśnie, możesz zacząć uprawiać jogging i zwykły trening siłowy na całe ciało, ale na początku dobre efekty przyniesie dużo mniejszy wysiłek. Bardzo ważne jest, żeby ćwiczyć regularnie, np. w tym pierwszym okresie 3 razy w tyg. aeroby i 2 razy lekki siłowy.
No i stosowanie się do zaleceń z 10 przykazań żywieniowych to oczywiście najważniejsza sprawa
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 13:15   #10
miniaczka
Raczkowanie
 
Avatar miniaczka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Praszka
Wiadomości: 411
GG do miniaczka Send a message via Skype™ to miniaczka
Dot.: POMOCY!!!Do moderatorów i użytkowników.

Moim zdaniem dla osób z nadwagą, które nie chcą obciążać i uszkodzić stawów dobry jest basen

Powodzenia ;*, ja też zaczęłam dbać o sobie
miniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 10:19   #11
bekii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 692
Unhappy Dot.: POMOCY!!!Do moderatorów i użytkowników.

Bardzo dziękuję za podpowiedzi,ale wstydzę się chodzić na basen z moim wyglądem,bo każdy się patrzy i podśmiewuje,poza tym bardzo słabo pływam i boję sie pływać tam gdzie nie ma gruntu.
bekii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.