Pominięcie tabletki w 2 tyg regulon - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-12, 08:41   #1
Beatricc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3

Pominięcie tabletki w 2 tyg regulon


Witam. Od 1,5 m-ca przyjmuję codziennie o stałych porach tabletki Regulon. Wczoraj zapomniałam o tabletce. Zorientowałam się po 13 godzinach. Wzięłam pominiętą tabletkę. Na ulotce jest napisane, że w przypadku pominięcia tabletki powyżej 12 godzin należy dodatkowo zabepieczać się przez 7 dni. Czy jeśli tabletka została przyjęta po 13 h przerwy, a wcześniej wszystkie tabletki byly brane o stałej porze - czy ich skuteczność może być aż tak obniżona, aby stosować dodatkowe zabepieczenie? Dodam, że jest to 12 tabletka - czyli 2 tydzień, tzw"najbezpieczniejszy". Z góry dziękuję za pomoc.
Beatricc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 19:56   #2
rozowo
Raczkowanie
 
Avatar rozowo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 392
Dot.: Pominięcie tabletki w 2 tyg regulon

Cytat:
Napisane przez Beatricc Pokaż wiadomość
Witam. Od 1,5 m-ca przyjmuję codziennie o stałych porach tabletki Regulon. Wczoraj zapomniałam o tabletce. Zorientowałam się po 13 godzinach. Wzięłam pominiętą tabletkę. Na ulotce jest napisane, że w przypadku pominięcia tabletki powyżej 12 godzin należy dodatkowo zabepieczać się przez 7 dni. Czy jeśli tabletka została przyjęta po 13 h przerwy, a wcześniej wszystkie tabletki byly brane o stałej porze - czy ich skuteczność może być aż tak obniżona, aby stosować dodatkowe zabepieczenie? Dodam, że jest to 12 tabletka - czyli 2 tydzień, tzw"najbezpieczniejszy". Z góry dziękuję za pomoc.
myślisz,że ulotka kłamie?
__________________
rozowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 20:06   #3
das_salat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 139
Dot.: Pominięcie tabletki w 2 tyg regulon

yyy, skoro pisze, żeby sie zabezpieczać dodatkowo powyżej 12godz to chyba oczywiste.
das_salat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 22:40   #4
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Pominięcie tabletki w 2 tyg regulon

proponuje nie wypowiadac sie o czyms jesli nie ma sie pojecia o co chodzi

Beatric, musialas byc pechowcem i miec starsza ulotke z Regulonu. sama biore te tabletki i wiem ze czasem dolaczaja do nich starsze ulotki (o zgrozo!! z 99 r!!!) ktore sa beznadziejne i zawieraja niewlasciwe informacje, a czasem nowsze, ktore sa bardziej rzetelne. jakbys miala nowsza, to bys wiedziala ze jestes zabezpieczona i nie musisz sie o nic martwic dla potwierdzenia moich slow link: http://www.regulon.pl/glowna.php?n=2&m=4 a z niego cytat:
Tydzień 2
Pacjentka powinna przyjąć ostatnią pominiętą tabletkę tak szybko jak tylko sobie o tym przypomni nawet, jeśli oznacza to przyjęcie 2 tabletek jednocześnie. Następnie powinna kontynuować przyjmowanie tabletek o zwykłej porze dnia. Jeżeli tabletki były przyjmowane prawidłowo przez 7 dni poprzedzających dzień, w którym tabletka została zapomniana, nie ma potrzeby stosowania dodatkowej metody antykoncepcji. Jednak, jeśli tak nie było lub jeśli kobieta zapomniała przyjąć więcej niż 1 tabletkę, należy stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną przez 7 dni.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 13:28   #5
Beatricc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Dot.: Pominięcie tabletki w 2 tyg regulon

Poszłam do apteki po kolejne opakowanie, żeby zobaczyć jaka będzie ulotka i rzeczywiście - jest nowa, z której wynika że wszystko jest OK, jeśli przez poprzednie 7 dni bralam tabletki regularnie

Dzięki za odpowiedzi.
Beatricc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.