Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-19, 10:07   #4081
karlfranz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 16
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Też jestem teraz na etapie przeglądania projektów i szukam czegoś z ogrodem zimowym. Co sądzicie o tych dwóch xxx ? Dwa różne style, drugi bardziej nowoczesny i chyba przyjemniejszy dla oka. Niestety nie podali do niego kosztorysu. Pierwszy mi się podoba, ale mam sporo opini w rodzinie, że jednak za duże dziwadło. Co sądzicie?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-22 o 12:11 Powód: Link.
karlfranz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 15:22   #4082
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez karlfranz Pokaż wiadomość
Też jestem teraz na etapie przeglądania projektów i szukam czegoś z ogrodem zimowym. Co sądzicie o tych dwóch xxx ? Dwa różne style, drugi bardziej nowoczesny i chyba przyjemniejszy dla oka. Niestety nie podali do niego kosztorysu. Pierwszy mi się podoba, ale mam sporo opini w rodzinie, że jednak za duże dziwadło. Co sądzicie?
Dom Gargamela.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-22 o 12:11 Powód: Link w cytacie.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 16:03   #4083
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Dom Gargamela.
jeden ze straszniejszych, jakie widzialam w ostatnim czasie.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 15:26   #4084
cukierkova0
Zadomowienie
 
Avatar cukierkova0
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: dom - duży pokój
Wiadomości: 1 176
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Co sądzicie o Natalii 3 (może byc tez wersja z poddaszem) lub Dom Przy Rubinowej 2 ?
cukierkova0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 00:53   #4085
olamamalili
Przyczajenie
 
Avatar olamamalili
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Pozwólcie dziewczyny, że się podepnę pod pytanie. Planujemy budowę domu. Wybrałam wstępnie kiwi 2 ce. Czy któraś budowała w kujawsko-pomorskim, co by na żywo zobaczyć? Ile wyszła budowa? A może inne projekty jesteście w stanie zaproponować? Powiem tak. Mi zależy na tym, żeby garaż był oddzielony od domu kotłownią, żeby kuchnia, łazienka i ubikacja oraz kotłownia nie były od siebie mocno oddzielone ze względu na ew problemy z kanalizacją, przeszkadza mi również mocno fakt, że drzwi od łazienki są otwierane na zewnątrz. Przy małych dzieciach nie wygląda to dobrze. Okno przy zlewie to również niezbyt dobry pomysł z uwagi na bliskość kranu. Boję się, że nie będzie pasował. No i rolety mogą nie wytrzymać ciągłej wilgoci. Co Wy na to?
Projekt wygląda tak:




Tu cały projekt. https://www.novio.pl/projekty-domow-...kiwi-2-ce.html
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
olamamalili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 18:32   #4086
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez olamamalili Pokaż wiadomość
Pozwólcie dziewczyny, że się podepnę pod pytanie. Planujemy budowę domu. Wybrałam wstępnie kiwi 2 ce. Czy któraś budowała w kujawsko-pomorskim, co by na żywo zobaczyć? Ile wyszła budowa? A może inne projekty jesteście w stanie zaproponować? Powiem tak. Mi zależy na tym, żeby garaż był oddzielony od domu kotłownią, żeby kuchnia, łazienka i ubikacja oraz kotłownia nie były od siebie mocno oddzielone ze względu na ew problemy z kanalizacją, przeszkadza mi również mocno fakt, że drzwi od łazienki są otwierane na zewnątrz. Przy małych dzieciach nie wygląda to dobrze. Okno przy zlewie to również niezbyt dobry pomysł z uwagi na bliskość kranu. Boję się, że nie będzie pasował. No i rolety mogą nie wytrzymać ciągłej wilgoci. Co Wy na to?
Projekt wygląda tak:




Tu cały projekt. https://www.novio.pl/projekty-domow-...kiwi-2-ce.html

Mnie osobiście projekt nie przypadł do gustu. Jest taki hmm nijaki. Domek jakich wiele, nic w nim nie jest szczególnego ale jak takie lubisz...
Drzwi do łazienki możesz zmienić, nie musisz wszystkiego robić idealnie tak jak jest w projekcie. Jak chcesz to mogą być rozsuwane, rozwijane, co kto lubi. Projekt nie zobowiązuje aż tak.
Sprawdzałaś wymiary pomieszczeń? Jak dla mnie wszystko jest ciasne. Zastanowiłabym się nad łazienką, jest strasznie malutka.
Nie podobają mi się drzwi z kuchni do spiżarki, są na środku kuchni. Nie wiem czy nie pokusiłabym się do zamiany toalety ze spiżarką.
Brakuje mi miejsc do przechowywania. W jadalni mieści się tylko mały stół, świąt czy przyjęcia na więcej niż 6 osób nie urządzisz.
Osobiście pomniejszyłabym sypialnię kosztem pokoju dziecka, może nawet poszłabym dalej i powiększyłabym salon. Sypialnia jest duża a tam się tylko śpi. Za to pokój dzienny nie jest za duży, jest prawie taki jak sypialnia.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez cukierkova0 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o Natalii 3 (może byc tez wersja z poddaszem) lub Dom Przy Rubinowej 2 ?
Jak pytasz o wygląd zewnętrzny, są takie o sobie. Takie normalne, nudne domki. Nie rażą w oczy, nie zachwycają.
Co do rzutów, do obydwu projektów mam uwagi. Wymagają przeróbek a przynajmniej zastanowienia się nad nimi.[COLOR="Silver"]
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 00:00   #4087
olamamalili
Przyczajenie
 
Avatar olamamalili
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Hmmm, bardzo dziękuje za sugestie. Właśnie takiej obiektywnej opinii było mi trzeba Szczerze, to mąż się bardziej uparł na ten akurat projekt. Ja w międzyczasie już oglądam inne. Ale faktycznie. Na te rzeczy nie zwróciłam uwagi.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
olamamalili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-11, 07:54   #4088
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez olamamalili Pokaż wiadomość
Hmmm, bardzo dziękuje za sugestie. Właśnie takiej obiektywnej opinii było mi trzeba Szczerze, to mąż się bardziej uparł na ten akurat projekt. Ja w międzyczasie już oglądam inne. Ale faktycznie. Na te rzeczy nie zwróciłam uwagi.
Zawsze trzeba bardzo dobrze analizować projekt. Papier przyjmie wszystko i jeśli nie macie wyobraźni przestrzennej i nie umiecie sobie dobrze wyobrazić jak dany dom będzie wyglądał w rzeczywistości, szczególnie chodzi mi tu o wymiary, dobrze jest się skonsultować z architektem. Wybór projektu to decyzja na wiele lat a czasem na całe życie. Uważam, że na tym etapie nie można oszczędzać bo potem będziecie się tylko męczyli. Trzeba dobrze wszystko przeanalizować, wybrać się do profesjonalisty nawet kosztem kilku miesięcznej zwłoki z budową bo potem będziecie sobie pluć w brodę.
W pewnym sensie siedzę w branży tylko zajmuję się bardziej urządzaniem wnętrz. Nawet sobie nie wyobrażasz jak wiele osób po budowie zaczynają pukać się w głowę, że nie przemyśleli osbie wszyztskiego dokładnie kiedy był na to czas. Potem się okazuje, że biurka nie ma gdzie wstawić, lodówka nie z tej strony, w łazience nie mieści się prysznic z wanną a jak goście przyjadą to nie mają gdzie spać. A najczęstszym spotykanym problemem jest taki, że nie ma gdzie rzeczy przechowywać, jest za mało szaf bo nie ma gdzie ich wstawić, nie ma gdzie odkurzacza trzymać i nagle do garażu trzeba dobudować komurkę bo w garażu stoi kosiarka, rowery ale nie samochód.
Przy budowie nie ma miejsca na " oj jakoś to będzie, urządzi się". Ściany się nie poszerzą, okna nie poprzestawiają.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2016-08-11 o 07:57
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 22:38   #4089
olamamalili
Przyczajenie
 
Avatar olamamalili
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

No właśnie tego chciałabym uniknąć Dziękuję bardzo za pomoc.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
olamamalili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 23:00   #4090
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

to prawda, warto wszystko wcześniej zaplanować
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 20:48   #4091
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Nawet sobie nie wyobrażasz jak wiele osób po budowie zaczynają pukać się w głowę, że nie przemyśleli osbie wszyztskiego dokładnie kiedy był na to czas. Potem się okazuje, że biurka nie ma gdzie wstawić, lodówka nie z tej strony, w łazience nie mieści się prysznic z wanną a jak goście przyjadą to nie mają gdzie spać. A najczęstszym spotykanym problemem jest taki, że nie ma gdzie rzeczy przechowywać, jest za mało szaf bo nie ma gdzie ich wstawić, nie ma gdzie odkurzacza trzymać i nagle do garażu trzeba dobudować komurkę bo w garażu stoi kosiarka, rowery ale nie samochód.
Przy budowie nie ma miejsca na " oj jakoś to będzie, urządzi się". Ściany się nie poszerzą, okna nie poprzestawiają.
Bo przez te gotowce ludzie zapomnieli, że wybór projektu powinno się zacząć od rozmowy z architektem, niczym z psychologiem, który zapyta o potrzeby, liczbę domowników, hobby, o to czy często będą nocować goście (np. teściowie), tryb i rytm pracy, marzenia i całą resztę, która pozwoli mu zaplanować funkcje i wielkość pomieszczeń. Jeden będzie potrzebował ogromnej kuchni czy stołu na niedzielny obiad dla 12 osób, inny małej kuchni, ale dużego gabinetu czy pokoju hobby, a jeszcze inny musi mieć miejsce do majsterkowania czy garaż na dwa samochody i 5 rowerów oraz masę innego sprzętu sportowego.
Znajomy architekt opowiada, że on nie chce nawet oglądać szkiców ludzi we wstępnej fazie. Woli słuchać i w trakcie, widząc tylko plan syt. działki zaczyna szkicować - trochę w myślach, trochę na kartce. Podobno ludzie się dziwią skąd on wiedział, że oni dokładnie tak to sobie wyobrażali

W tej kwestii masz absolutnie rację
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-31, 14:46   #4092
offroom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Gotowe projekty rzadko są odpowiedzią na potrzeby przyszłych mieszkańców. Do tego takie domy wydają się często bardzo "urozmaicone", bardzo spersonalizowane.. tylko na kogo? Jako architekt zawsze polecam projekt indywidualny. Chociaż ostatnio sprawdzam rozwiązanie pomiędzy jednym i drugim. Zaprojektowaliśmy we współpracy z firmą budowlaną dom, który ma być alternatywą do mieszkania 3, 4-pokojowego. Celem było otrzymanie jak najbardziej funkcjonalnej przestrzeni z łatwą możliwością dostosowania do klienta. Do tego prosta, estetyczna bryła budynku.
Co myślicie? Oferujemy obsługę formalną + projekt + budowę + nadzór + odbiór budynku za 249 tys. zł ( na działce klienta )



offroom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 09:55   #4093
Zytan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Kalwaria Zebrzydowska
Wiadomości: 2
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Widzę wątek typowo dla mnie [xxx]Projekty domów uwielbiam i z tym też wiąże swoją przyszłość duuużo tutaj komentarzy więc jest co czytać

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2016-10-01 o 22:28 Powód: reklama
Zytan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 17:00   #4094
olamamalili
Przyczajenie
 
Avatar olamamalili
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Fajny układ. Jest właściwie wszystko na niewielkiej powierzchni. Wkurza mnie strasznie, jak w projektach znajdują się salony 45 m.

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Cytat:
Napisane przez offroom Pokaż wiadomość
Gotowe projekty rzadko są odpowiedzią na potrzeby przyszłych mieszkańców. Do tego takie domy wydają się często bardzo "urozmaicone", bardzo spersonalizowane.. tylko na kogo? Jako architekt zawsze polecam projekt indywidualny. Chociaż ostatnio sprawdzam rozwiązanie pomiędzy jednym i drugim. Zaprojektowaliśmy we współpracy z firmą budowlaną dom, który ma być alternatywą do mieszkania 3, 4-pokojowego. Celem było otrzymanie jak najbardziej funkcjonalnej przestrzeni z łatwą możliwością dostosowania do klienta. Do tego prosta, estetyczna bryła budynku.
Co myślicie? Oferujemy obsługę formalną + projekt + budowę + nadzór + odbiór budynku za 249 tys. zł ( na działce klienta )



Fajny układ. Jest właściwie wszystko na niewielkiej powierzchni. Wkurza mnie strasznie, jak w projektach znajdują się salony 45 m.

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Bo przez te gotowce ludzie zapomnieli, że wybór projektu powinno się zacząć od rozmowy z architektem, niczym z psychologiem, który zapyta o potrzeby, liczbę domowników, hobby, o to czy często będą nocować goście (np. teściowie), tryb i rytm pracy, marzenia i całą resztę, która pozwoli mu zaplanować funkcje i wielkość pomieszczeń. Jeden będzie potrzebował ogromnej kuchni czy stołu na niedzielny obiad dla 12 osób, inny małej kuchni, ale dużego gabinetu czy pokoju hobby, a jeszcze inny musi mieć miejsce do majsterkowania czy garaż na dwa samochody i 5 rowerów oraz masę innego sprzętu sportowego.
Znajomy architekt opowiada, że on nie chce nawet oglądać szkiców ludzi we wstępnej fazie. Woli słuchać i w trakcie, widząc tylko plan syt. działki zaczyna szkicować - trochę w myślach, trochę na kartce. Podobno ludzie się dziwią skąd on wiedział, że oni dokładnie tak to sobie wyobrażali

W tej kwestii masz absolutnie rację
Byłoby idealnie mieć dom szyty na miarę. Pytanie, ile to kosztuje
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
olamamalili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 18:27   #4095
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A co jest takiego złego w salonie 45 m? Co tu może wkurzać? Może ktoś chce mieć właśnie wielki salon, a nie martwić się potem co zrobi, jak więcej gości przyjdzie, bo nawet nie ma jak rozstawić stołu.

A projekt mi się nieszczególnie podoba, bo wychodzę z założenia, że nie po to mam budować dom, żeby mieć w nim to samo, co mam w mieszkaniu i w sumie nic ponadto. Dla mnie dom to większa przestrzeń plus więcej funkcjonalnych pomieszczeń typu pralnia, spiżarnia, garderoba, schowek. Druga łazienka. Strych. Garaż. Takie sprawy.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 21:19   #4096
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez olamamalili Pokaż wiadomość
Fajny układ. Jest właściwie wszystko na niewielkiej powierzchni. Wkurza mnie strasznie, jak w projektach znajdują się salony 45 m.[COLOR="Silver"]
Salon 25m to jest standard w bloku, to czemu w domu nie miałoby być przestronniej.
Śmieszą mnie w projektach kuchnie po 5m i salony po 16m. Skoro większość budujących się narzeka na bloki to czemu budujecie dom o takiej samej powierzchni
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 22:31   #4097
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez olamamalili Pokaż wiadomość
Byłoby idealnie mieć dom szyty na miarę. Pytanie, ile to kosztuje
Na etapie projektowania pewnie z 10 tys więcej, niż typówka. Czasem mniej, czasem więcej, jeśli dom bardzo duży czy skomplikowany. Ale pieniądze zwracają się w fazie realizacji, bo projekt przewiduje technologie dokładnie dostosowane do danej działki i warunków, a nie uniwersalne, niekoniecznie odpowiednie dla ciebie, czy zbędne elementy.
Typówka to 2-4 tys. za "projekt", czyli teczkę z rysunkami. Do tego adaptacja, projekty branżowe, mapa projektowa i zagospodarowanie terenu. Wychodzi praktycznie połowa ceny projektu indywidualnego.
U mnie wymagają jeszcze zrobienia opinii geotechnicznej, a jeśli warunki gruntowe kiepskie, to pełnej dokumentacji geologicznej. Taka specyfika terenu

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2016-10-09 o 22:35
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 15:16   #4098
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dokumentację geologiczną zawsze jest dobrze zrobić a już w szczególności jak planuje się podpiwniczenie, gruntowy wymiennik ciepła czy przydomową oczyszczalnie. To kosztuje coś ok 400-500 zł więc nie ma co oszczędzać.
Ja osobiście zawsze będę każdemu doradzała zrobienie projektu indywidualnego. Masz wtedy projekt dobrany do siebie, do swoich potrzeb a koszt w skali budowy domu jest naprawdę niewielki. Ludzie oszczędzają 5 tys, żeby mieć standardowy dom zamiast wymarzony i idealnie dobrany do siebie.
Projekt wysłany przez offroom jak dla mnie jest nijaki. Bryła nieciekawa, wygląda jak niemiecki wiejski domek z czasów przedwojennych. Sorry ale tak mi się od razu skojarzyło. Co do wnętrz. Tylko kotłownia różni go od standardowego mieszkania w bloku.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 20:18   #4099
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

też uważam, że lepiej wybrać projekt indywidualny; koszt nieco wyższy ale korzysci niewspólmierne - a w skali całej budowy te parę tysiecy nie ma znaczenia
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-13, 11:14   #4100
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dziewczyny tym razem ja proszę o opinie. Po długiej dyskusji z mężem, rozważaniu różnych opcji, zrezygnowaliśmy z dachu płaskiego na rzecz koperty. Proszę was o ocenę domu, jego wyglądu zewnętrznego.
http://www.homekoncept.com.pl/produk...omekoncept-40/

Ten dom jest dla nas inspiracją bo robimy projekt indywidualny i chcemy dom w tym stylu, chociaż ja dalej mam co do niego mieszane uczucia. Najpierw spodobał nam się ten dom
http://www.homekoncept.com.pl/produk...omekoncept-13/
Zrezygnowaliśmy z niego z powodu poddasza, którego nie chcemy. Ściany skośne są urokliwe jednak nie praktyczne. No i do tego okna dachowe.

Robimy projekt indywidualny bo nie chcemy garażu w bryle budynku no i nasza działka ma wjazd od południa, więc pomieszczenia tez musimy poodwracać i dostosować je do naszych potrzeb.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 11:36   #4101
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Moim zdaniem wygląda ładnie. Ten, którym się inspirujecie, jest ładniejszy niż ten wcześniejszy. Wcześniejszy jakiś przekombinowany, ten balkonik na górze dziwny
Też wolę bez skosów.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2016-10-13 o 11:38
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 15:59   #4102
MarekCz1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Nameria, może warto jednak się jeszcze zastanowić nad tym projektem indywidualnym? Taka usługa może wynieść Cię dwa a nawet trzy razy drożej, a gotowych projektów jest pełno. Tutaj mają chyba największy wybór - https://www.extradom.pl Odznacz tylko garaż lub zaznacz projekty z garażem wolnostojącym i poszukaj takiego, który będzie Ci najbardziej odpowidał
MarekCz1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 16:58   #4103
Mickey1011
Raczkowanie
 
Avatar Mickey1011
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 370
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Hej. To moja pierwsza odpowiedź w tym wątku.
Co myślicie o tym projekcie:
https://www.archon.pl/projekty-domow...m6ed219983e888
Mickey1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 17:43   #4104
Jagonis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 26
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Ten wąski i bardzo długi korytarz mnie przeraża,
Jagonis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 19:49   #4105
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A mnie to ze wszystkie sypialnie sa po jednej stronie, a pomieszczenia gosp plus lazienki po drugiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 09:20   #4106
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Wąski korytarz, sypialnie klitki, mikro garderoba, spiżarnia nie blisko kuchni.

Połączyłabym 2 sypialnie, usunęłabym garderobę w głównej sypialni (szafa w zabudowie), połączyłabym pralnię ze spiżarnią (w małej pralni nie ma miejsce na suszenie).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 09:30   #4107
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Wąski korytarz, sypialnie klitki, mikro garderoba, spiżarnia nie blisko kuchni.

Połączyłabym 2 sypialnie, usunęłabym garderobę w głównej sypialni (szafa w zabudowie), połączyłabym pralnię ze spiżarnią (w małej pralni nie ma miejsce na suszenie).
przeciez spizarnia jest idealnie na przeciwko kuchni....

osgtatnie co bym chciala w domu to suszenie prania gdzie trzymam jedzenie, suchą mąke itp i dbam zeby moli nie bylo.. przynosic wilgoć nie jest najmądrzejsze...

predzej bym ogarnęla ktoras lazienke na wieksza zeby tam byla pralnia (gornolotnie nazwane miejsce z pralką )
__________________
mał(a)żonka

Edytowane przez sQuaara
Czas edycji: 2017-01-16 o 09:32
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 09:58   #4108
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
przeciez spizarnia jest idealnie na przeciwko kuchni....

osgtatnie co bym chciala w domu to suszenie prania gdzie trzymam jedzenie, suchą mąke itp i dbam zeby moli nie bylo.. przynosic wilgoć nie jest najmądrzejsze...

predzej bym ogarnęla ktoras lazienke na wieksza zeby tam byla pralnia (gornolotnie nazwane miejsce z pralką )
Ze spiżarni bym zrezygnowała po prostu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 10:07   #4109
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

ja bym moze zostawila bo doceniam u siebie taki schowek; mam tam kilka paczek mąki, zgrzewki wody, karton mleka, zapasowe proszki/plyny do prania, odkurzacz (rura od centralnego), karton wina po weselu karton z ziemniakami, cebulą itp warzywami, uwazam ze takie gospodarcze miejsce jest potrzebne
ALE pralnia bez mozliwosci suszenia to najglupsze miejsce w domu by było, fakt!
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 16:20   #4110
holyshit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 11
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

http://projekty.muratordom.pl/projek...m?news=1#rzuty
Co myślicie na temat nowego projektu Muratora?
Zamiany jakie bym tu widziała to:
- połączenie wc z tą mikro garderobą i wciśnięcie tam kabiny prysznicowej, zyskując 2 łazienki
- dociągnięcie ściany z telewizorem do sypialni nr 5 i przysunięcie jej bliżej salonu, zyskując miejsce na całej jej długości od strony korytarza, na zabudowaną szafę
- zamiana miejsc sypialni 7 z łazienką 8 i zyskanie większej prywatności w tejże sypialni (łazienka dzieląca ją od pozostałych sypialni)

Przyznam, że bardzo przypadł mi do gustu ten projekt.
Szukałam domu parterowego do 100m2 powierzchni użytkowej, z trzema sypialniami i najlepiej dwoma łazienkami. Chciałam nie za małą, ale również nie za dużą kuchnię oraz trochę większą kotłownię oddzieloną od części mieszkalnej.
Przeglądając od groma projektów wpadł mi w oko ten, ale szukam jakichś porad, gdyż jest to świeżynka i na muratorze nikt nic jeszcze nie dodał.
holyshit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:02.