Rolki - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-27, 14:18   #151
sylwiusia89
Raczkowanie
 
Avatar sylwiusia89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 463
Question Dot.: Rolki

Hej dziewczyny, mam problem z kupnem rolek i bardoz was prosze o rade

Czy kółka o średnicy 70mm/82A wystarczą ? Czy są to dośc szybkie kółka ?
Ma któras z was moze rolki o takich wymiarach, jeśli tak to bardzo prosze o odpowiedz czy da sie na nich jechać w miarę szybko ? Sa to dosc małe kółka...więc nie wiem............ :/

A kólka o średnicy 84mm i twardości 84a...nie będa za szybkie...? I znowu - jeśli któraś z was mam takie kółka w swoich rolkach to bardzo prosze o napisanie mi jak sie wam na nich jezdzi, czy nadaja sie do jazdy po alejach i slalomu ?

Bardzo proszę o radę
sylwiusia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 12:55   #152
yoanna85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11
Dot.: Rolki

jeszcze raz polecam stronę http://www.zico-skating.com/forum/ przejrzyj sobie forum, jak nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, to zgłoś sie do chłopaków. gwarantyuje ci fachową pomoc Ja zanim zaczęłam jeździć też nie bardzo sie orientowałam w temacie...
yoanna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 14:27   #153
sylwiusia89
Raczkowanie
 
Avatar sylwiusia89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 463
Question Dot.: Rolki

Cytat:
Napisane przez yoanna85 Pokaż wiadomość
jeszcze raz polecam stronę http://www.zico-skating.com/forum/ przejrzyj sobie forum, jak nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, to zgłoś sie do chłopaków. gwarantyuje ci fachową pomoc Ja zanim zaczęłam jeździć też nie bardzo sie orientowałam w temacie...

o tak ostatnio poznałam tą stronke i odrazu załozyłam sobie konto. Oczywiście przedstawiłam swój problem.....ale tam to są jacyś zaawansowaniu rolkarze i odrazu odradzili mi rolki o kólkach 70 mm.....ale jednak nie jestem przekonana czy ona faktycznie takie złe będą A ty yoanna85 jakie masz rolki ? Jaka masz średnice kółek ?
sylwiusia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 16:31   #154
Sztucer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 128
Dot.: Rolki

Wszystko zależy na jakiej nawierzchni będziesz miała możliwość jeździć. Do jazdy rekreacyjnej: chodniki, mało ruchliwe uliczki, parki, itp. też bym radził powyżej 70 mm. Z tym, że nie powinnaś przesadzać. Około 80mm powinno być elegancko. Może nawet trochę mniej, dla wygodnego manewru.
Sztucer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 12:29   #155
yoanna85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11
Dot.: Rolki

ja mam k2 exo 2.0 http://k2sports.pl/?co=kolekcje&sprz...0&id_modelu=30 nie wiem czy link wskoczy dobrze nie pamietam dobrze parametrów, ale jak na jazdę rekreacyjną są ok. kupowałam je w marcu, więc ładna przecena byłanie narzekam. na poczatek nie trzeba super nie wiadomo jakich, jednak doradzałabym dobrą firmę. I dla bezpieczenstwa i dla wzgody.
yoanna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 18:02   #156
sylwiusia89
Raczkowanie
 
Avatar sylwiusia89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 463
Dot.: Rolki

Cytat:
Napisane przez yoanna85 Pokaż wiadomość
ja mam k2 exo 2.0 http://k2sports.pl/?co=kolekcje&sprz...0&id_modelu=30 nie wiem czy link wskoczy dobrze nie pamietam dobrze parametrów, ale jak na jazdę rekreacyjną są ok. kupowałam je w marcu, więc ładna przecena byłanie narzekam. na poczatek nie trzeba super nie wiadomo jakich, jednak doradzałabym dobrą firmę. I dla bezpieczenstwa i dla wzgody.
no..Ty masz drogie rolki i pewnie bardzo dobre,u mnie niestety cienko z kasą i na drogie nie mogą sobie pozwolic

Ale tych z kółkami 70 mm to jednak nie kupuje, bo tata powiedział że mi dołozy kasy wiec będę mogła na szczęście poszukac jakis lepszych z większymi kółkami
sylwiusia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 13:50   #157
yoanna85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11
Dot.: Rolki

czy ja wiem czy takie drogie...?? Po przecenie kosztowały coś okolo 300 zł. to nie jest płoza aluminiowa, nie maja super bajerów, kółka jak na rekreacje sa natomiast dobre a same rolki wygodne. Top jest model sprzed 2 lat chyba, ale sa to rolki firmowe. Dlatego poszukaj jakiś przecen na allegro, moze sa jakies z twojego miasta. niekoniecznie kupuj duze kółka, bo na poczatek chyba nie sa potzrbne. ja mialam problem z jazda po sklepie w takich Poprzymierzaj jaknajwiecej a potem zdecyduj sie na najwygodniejsze. Bo to jest podstawa.
yoanna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-05, 18:53   #158
Chocoblue
Raczkowanie
 
Avatar Chocoblue
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 344
Dot.: Rolki

Hej! Czy ktoś mógłby polecić jakąś rozgrzewkę przed jazdą na rolkach, żeby nie obciążać potem stawów?
Chocoblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 10:41   #159
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Rolki

Dziewczyny! Czy Was też tak bolały łydki na początku jeżdżenia?? Ogólnie jest ok, ale jak tylko przejadę parę metrów to bolą mnie łydki a głównie piszczele. Poza tym jak już wcześniej pisałam, zrobiły mi się otarcia pod kostką, teraz miałam parę dni przerwy i otarcia zeszły. Tylko czy nie zrobią ię znowu? Jakie skarpetki są lepsze grube czy cienkie? Grube mają większy splot i to chyba od tego też te otarcia, ale są miększe od cienkich. Sama nie wiem..
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 14:04   #160
yoanna85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11
Dot.: Rolki

CO do rozgrzewki, to napewno skrętoskłony i jakieś ćwiczenia rozciagające. jak zawsze polecę Ci stronk, której adres wyżej napisałam. Tam znajdziesz wszystko.
A co do skarpet, jak nie masz specjalnych do jazdy, to powinny byc grubsze i w maire wysokie. Ja zakładam frotte. Wchłaniają pot i noiga mi nie lata w bucie, bo rolki zawsze powinny byc nieco wieksze. Ja, po pierwszej i drugiej jeździe w tym roku się przeraziłam dosłownie- nie mogłam prawie chodzić. tez mnie tak nogi bolały, właśnie w dolnej części piszczeli. A teraz moge jeżdzić i jeździć i niec mi sie nie dzieje. To chyba kwestia przyzwyczajenia nogi... Owocnych szaleństw życzę
yoanna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 16:33   #161
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Rolki

Cytat:
Napisane przez yoanna85 Pokaż wiadomość
CO do rozgrzewki, to napewno skrętoskłony i jakieś ćwiczenia rozciagające. jak zawsze polecę Ci stronk, której adres wyżej napisałam. Tam znajdziesz wszystko.
A co do skarpet, jak nie masz specjalnych do jazdy, to powinny byc grubsze i w maire wysokie. Ja zakładam frotte. Wchłaniają pot i noiga mi nie lata w bucie, bo rolki zawsze powinny byc nieco wieksze. Ja, po pierwszej i drugiej jeździe w tym roku się przeraziłam dosłownie- nie mogłam prawie chodzić. tez mnie tak nogi bolały, właśnie w dolnej części piszczeli. A teraz moge jeżdzić i jeździć i niec mi sie nie dzieje. To chyba kwestia przyzwyczajenia nogi... Owocnych szaleństw życzę
No to mam nadzieję,że mi też z czasem przejdzie. A do tych skarpet, to na wszelki wypadek będe w pod kostką przyklejała plasterek z opatrunkiem A te specjalne skarpetki to kupie w sportowym zwykłym? Ile mogą kosztować?
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-06, 19:24   #162
Chocoblue
Raczkowanie
 
Avatar Chocoblue
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 344
Dot.: Rolki

Dzięki
Chocoblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 19:46   #163
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: Rolki

co do skarpetek, to ja jeżdżę w zwykłych bawełnianych , tyle, że muszą być ciut dłuższe, niz same rolki. Wtedy nic mnie nie obciera, nie uwiera i mogę cieszyć się do woli jazdą::
__________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić."

Albert Einstein


rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 14:28   #164
yoanna85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11
Dot.: Rolki

Nie wiem, ale chyba w tych lepszych sklepach sportowych powinny być. ale myslę, że takie grubsze, ale zwykłe też będą ok. Na początek nie jeździj za długo. po pół godzinki codzinnei, co drugi dzień, aż noga się przyzwyczai. ja po kilku latach nie jeżdzenia śmigałam przez 4 h, a potem zwijałam sie z bólu. Chyba mamy to samo. Zobacz też, czy nie masz za mocno spiętego buta. Noga musi się dobrze trzymać, ale nie może mieć z kolei za bardzo ograniczonych ruchów
yoanna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 18:39   #165
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Rolki

Dzięki dziewczyny z rady
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 10:08   #166
basia_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Rolki

Witam jestem tu pierwszy raz) mam pytanie ile można schudnąć jeżdżąc na łyżworolkach?? Ostatnio dużo przytyłam, choć nie wynikło to z "obżarstwa". Mam 158cm wzrostu i ważę 62kg, przy czym zawsze ważyłam między 48kg-52kg i chcę do niej wrócić! Proszę o odpowiedź)
pozdrawiam
basia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 13:10   #167
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Rolki

Nawet ze 100kg pewnie. Zależy od tego jak długo i jak intensywnie jeździsz.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 13:33   #168
jamajkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2
Dot.: Rolki

Jeżdżę na rolkach codziennie i codziennie pokonuję na nich trasę 16 km. Zależy mi na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Także kieruję do was pytanie czy w takim trybie zrzucę nieco kilogramów czy co najwyżej wymodeluję tylko poszczególne części ciała?
jamajkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 15:11   #169
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Rolki

Cytat:
Napisane przez jamajkaaa Pokaż wiadomość
Jeżdżę na rolkach codziennie i codziennie pokonuję na nich trasę 16 km. Zależy mi na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Także kieruję do was pytanie czy w takim trybie zrzucę nieco kilogramów czy co najwyżej wymodeluję tylko poszczególne części ciała?
Zależy jak jeździsz - szybko czy wolno i jakie masz przy tym tętno?
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 12:56   #170
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Rolki

Cytat:
Napisane przez Niebieskiemigdalki Pokaż wiadomość
Hej wszystkim, mam pytanie ws. rolek.

Dziś wyskoczyłem ze znajomym na rolki, jego rolki mają kółka znacznie mniejsze od moich. Kiedy na swoich czułem już zmęczenie łydek i ud, on z zdziwiony stwierdził, że się nawet nie zmachał. Gdy zamieniliśmy się rolkami faktycznie mniej energii wkładałem by jechać na jego rolkach.
Jakie kółka są lepsze do wyrobienia sobie mięśni i przez jaki czas ćwiczyć na rolkach?
Czy lepsze jest wkładanie większej energii w krótszym czasie (60-90 min), czy równomierne rozłożenie energii na dłuższe dystanse (ok. 3h)?

Pozdrawiam!
Im większe kółka tym mniej się męczysz... to , że on się męczy mniej na małym znaczy tylko tyle, że ma super kondycję. Ty na większych kółkach powinieneś męczyć się mniej. Nie bez znaczenia jest też tworzywo z którego wykonane są kółka.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 02:34   #171
jamajkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2
Dot.: Rolki

Cytat:
Napisane przez $ylwu$ Pokaż wiadomość
Zależy jak jeździsz - szybko czy wolno i jakie masz przy tym tętno?
16 km pokonuję w jakieś 40 min przy czym jeszcze około 2 godzin dodatkowo bawię się na nich (różne slalomy obroty, i nauka różnych trików). Tętno przy jeździe jest niewiele wyższe od tętna w spoczynku. Jednak martwi mnie to że po spędzeniu kilku godzin na nich jeżdżąc codziennie nie czuję żadnego zmęczenia (dlatego też wydaje mi się że nic nie zrobiłam dla utracenia wagi czy nawet wzmocnienia mięśni).
Oprócz tego codziennie wykonuję kilka ćwiczeń na mięśnie brzucha i efektów nie widzę żadnych (zaznaczę że wszystko co robię nie jest kwestią ćwiczenia od tygodnia tylko na prawdę od dłuższego czasu, dodam także, że odżywiam się przy tym racjonalnie) Generalnie nie mam pojęcia już za jakie ćwiczenia się zabrać żeby zrzucić to co zbędne.
jamajkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 07:52   #172
magduchula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 17
Dot.: Rolki

Witajcie
Przeczytałam wszystkie posty dotyczące jazdy na rolkach.
A może więcej osób pochwali się o efektach (zrzuconych kilogramach) jazdy na rolkach
__________________

magduchula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 21:01   #173
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: Rolki

up
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 22:00   #174
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Rolki

Widzę, że odnawiasz wątek
Ja planuję uczyć się jazdy na rolkach jak tylko polepszy się moje zdrowie. W tamtym roku trochę próbowałam ale nie idzie mi zbyt dobrze...
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 13:05   #175
zakreconysloik
Raczkowanie
 
Avatar zakreconysloik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 62
Dot.: Rolki

Witam, ja tez jestem świeżą posiadaczką rolek i myślałam, że duużo łatwiej będzie wrócić do jazdy ;p Jednak podczas pierwszych dni okazało się, że nie potrafię hamować i jedynym miejscem do jazdy jest parking przy supermarkecie.
zakreconysloik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-08 13:05:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.