Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-21, 17:26   #1
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674

Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)


Przeglądam nałogowo szafę na wizażu i widzę, że wszystko jest krytykowane- obcasy i mini odpada (a co z imprezami?), dekolt odpada, obcisłe rzeczy są krytykowane, luźne- stwierdzają dziewczyny, że wyglądają jak pidżama, a ja zastanawiam się wobec tego, kto pisze te komentarze- czy dziewczyny, które naprawdę znaja sie na modzie (ale z drugiej strony- czym jest moda? modne- czyli to, czego pełno na ulicy?) czy dziewczyny, które zazdroszczą innym odwagi lub dobrych figur.
Według uwag z szafy najlepiej by było ubierać się zgodnie z wieszakami H&M, do tego dodać bezpłciowe balerinki, bo jest wygodnie.
Teraz przeglądałam wieszak i dziewczyna, która chciała kupić buty na obcasie na uczelnie została strasznie zjechana, że nikt nie nosi takich butów... jak to nikt? Wobec tego gdzie się one sprzedają? Nie każdy chodzi na imprezy, żeby tylko tam zakładać szpilki.
Taka sytuacja ma miejsce nie tylko na wizażu, zauważyłam, że jak się zbierze grupka dwoch-trzech koleżanek (obowiązkowo-tunika, getry, balerinki i kurtka ze skaju) to każda ubrana inaczej jest przez nie obgadywana.
Dziewczyny skąd tyle zawiści?
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 17:49   #2
katee223
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 532
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

A skąd taka opinia, że wszystko co pojawi się na wizażu jest krytykowane? Jest tu wiele świetnych wieszaków za które zbierane są pochwały ale oczywiście są też te które mniej się podobają. Przecież nie wszyscy mają taki sam gust i tak samo się ubierają. A osoby wstawiające tu swoje wieszaki muszą być nastawione na krytykę ponieważ nie każdemu może się spodobać ich zestaw, więc nie wiem o co się rozchodzi
__________________



Szukam właściwej w życiu drogi...





katee223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 18:09   #3
kora777
Raczkowanie
 
Avatar kora777
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 274
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

niestety xandra ma racje wystarczy dziewczyna z małego miasta która ubierze się np. na targu albo w sh. czesto (nie zawsze!) sa przeważające słowa krytyki i "zamień to na to" - czyli na to co wszyscy... pudrowe, w marynarskie paski, a mierząca powinna być w rozmiarze XS, żeby każdy zachwycał sie figurą.

szkoda, że najwięcej oklasków zbierają nie dziewczyny ktore same cos sobie szyją, tylko te ktore maja na sobie gotowy zestaw z wystawy sieciówki. najczęsciej cyknięty komorką w przymierzalni
czyli to jest moda - kupić wszystko co ma na sobie manekin z h&m czy mng??
__________________
Wszystko ma swój czas,
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
.
kora777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 18:33   #4
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Nie uogólniajmy. Ja spotkałam się tylko w kilku przypadkach, gdzie wieszak był zjechany całkowicie ale były ku temu powody. Zdarzają się pojedyncze przypadki samych wieszaków, jak i pojedyncze przypadki osób które w kółko krytykują ale nie jest to na taką skalę jak to Ty opisałaś. I wydaje mi się, że osoby znające swoją wartość nie przejmują się nieuzasadnioną krytyką. Ale jeśli jest ona subiektywna i kulturalna więc jak najbardziej powinna mieć racje bytu.
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 18:44   #5
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Nie uogólniajmy. Ja spotkałam się tylko w kilku przypadkach, gdzie wieszak był zjechany całkowicie ale były ku temu powody. Zdarzają się pojedyncze przypadki samych wieszaków, jak i pojedyncze przypadki osób które w kółko krytykują ale nie jest to na taką skalę jak to Ty opisałaś. I wydaje mi się, że osoby znające swoją wartość nie przejmują się nieuzasadnioną krytyką. Ale jeśli jest ona subiektywna i kulturalna więc jak najbardziej powinna mieć racje bytu.
Ja osobiście spotkałam sie z osobami, które krytykują każdy wieszak albo prawie kazdy... a także z tym, że na jednym pisza, ze im się podobają japonki, a na innym są wielkimi przeciwniczkami. Nie uogólniam, bo niektóre rady są bardzo przydatne i są mądre, ale większość w stylu nie, bo nie.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 19:28   #6
RiotKitty
Rozeznanie
 
Avatar RiotKitty
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 794
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

ja osobiście uważam, że większość wieszaków w szafie to źle skompletowane zestawy, często nie pasujących do okazji (typu plażowa sukienka z pytaniem 'jakie buty do niej na wesele ?'), ubrań wyciągniętych z dna szafy własnej bądź babci (z widocznymi śladami użytkowania) albo legginsy na dziewczynie XXL z krótką koszulką odkrywającą pupę.
nie ma dymu bez ognia.
RiotKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 19:49   #7
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Cytat:
Napisane przez RiotKitty Pokaż wiadomość
ja osobiście uważam, że większość wieszaków w szafie to źle skompletowane zestawy, często nie pasujących do okazji (typu plażowa sukienka z pytaniem 'jakie buty do niej na wesele ?'), ubrań wyciągniętych z dna szafy własnej bądź babci (z widocznymi śladami użytkowania) albo legginsy na dziewczynie XXL z krótką koszulką odkrywającą pupę.
nie ma dymu bez ognia.
i tu muszę przyznac całkowitą rację....
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 19:50   #8
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Cytat:
Napisane przez xandra23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny skąd tyle zawiści?
To domena kobiet, jeszcze nie zauważyłaś
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 20:14   #9
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Cytat:
Napisane przez xandra23 Pokaż wiadomość
Teraz przeglądałam wieszak i dziewczyna, która chciała kupić buty na obcasie na uczelnie została strasznie zjechana, że nikt nie nosi takich butów... jak to nikt? Wobec tego gdzie się one sprzedają? Nie każdy chodzi na imprezy, żeby tylko tam zakładać szpilki.
Ale to chodziło o to - jeśli ten sam wieszak mamy na myśli - że dziewczyna resztę ciuchów miała takich, że zupełnie nie pasowałyby do tych obcasów. A obcasy były bardzo wysokie, aż wyzywające, nie nadawały się też ze względów praktycznych na zajęcia.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez kora777 Pokaż wiadomość
szkoda, że najwięcej oklasków zbierają nie dziewczyny ktore same cos sobie szyją, tylko te ktore maja na sobie gotowy zestaw z wystawy sieciówki. najczęsciej cyknięty komorką w przymierzalni
czyli to jest moda - kupić wszystko co ma na sobie manekin z h&m czy mng??
A taką tendencję to akurat na całym forum MODA można zauwazyc, że najlepiej ubrane są te, które mają czas i pieniądze na bieganie po sklepach i wykupienie 3/4 kolekcji z H&Ma czy innej Zary.
Generalnie bardzo odtwórcze jest to forum.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 20:22   #10
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Cytat:
Napisane przez RiotKitty Pokaż wiadomość
ja osobiście uważam, że większość wieszaków w szafie to źle skompletowane zestawy, często nie pasujących do okazji (typu plażowa sukienka z pytaniem 'jakie buty do niej na wesele ?'), ubrań wyciągniętych z dna szafy własnej bądź babci (z widocznymi śladami użytkowania) albo legginsy na dziewczynie XXL z krótką koszulką odkrywającą pupę.
nie ma dymu bez ognia.
Dokładnie, zgadzam się. Ostatnio coraz więcej osób wrzuca tu zdjęcia jakichś ciuchów z dna szafy, które były np. hitem jednego sezonu, parę lat temu, a teraz już nie da się ich połączyć, żeby wyglądały "na czasie".
Aż się czasem dziwię, że ktoś w ogóle wrzuca tu zdjęcia takich niezbyt ładnych rzeczy, a później oczekuje ochów i achów.

Często przeglądam wszelkiego typu blogi szafiarskie, strony ze street fashion i inne tego typu miejsca, żeby znaleźć jakieś fajne, nieoklepane stylizacje. I nie chodzi wcale o ubranie się od stóp do głów w H&M czy ciągle według jednego, modnego trendu - np. retro czy w stylu gossip girl. Wręcz przeciwnie - uwielbiam osoby, które mają w swoim stylu pomysł, coś charakterystycznego, ale jednocześnie w ich stylizacjach wszystko współgra, elementy nie wyglądają, jakby każdy był z zupełnie innego świata. I wydaje mi się, że właśnie trochę takiego wyczucia brakuje wielu dziewczynom na szafie - zarówno co do współgrania poszczególnych elementów, jak i dopasowania stroju do sytuacji (bo nie sądzę, że np. biała sukienka jest odpowiednia na wesele, a elegancka, lecz trochę kiczowata tunika - na wyjście na rower).

Dużą grupą na szafie, oprócz tych już wymienionych niemodnych ciuchów albo źle dobranych, są zestawy kompletnie zwyczajne, typu szorty + t-shirt (często jeszcze opatrzone podpisem: szorty - H&M, t-shirt - Bershka, czy coś w tym stylu). Większość dziewczyn chodzi dokładnie tak ubranych i połączenie takie nie jest dla mnie ani trochę odkrywcze, dlatego też nie widzę sensu wrzucania takich zdjęć do Internetu.

Co ja najchętniej widziałabym na szafie? Pełne zestawy na osobie, która wrzuca zdjęcie, z ciuszków pasujących do siebie, współgrających, ładnie połączonych kolorów i z dobrze dobranymi dodatkami.

Mam z kolei dość rozpływania się nad zestawami utworzonymi ze zdjęć znalezionych gdzieś w necie.

Ech, trochę się rozpisałam. Pewnie dość chaotycznie, ale nie chciałam się już bardziej rozpisywać.

Edytowane przez Magdallen
Czas edycji: 2010-07-21 o 20:36
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 20:33   #11
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

ja tam lubię być miła , jak coś widzę i mi się podoba, napiszę "fajne, noś to" , jak mi się nie podoba, wolę się nie wypowiadać negatywnie, żeby kogoś nie urazić, negatywnie wypowiedziałam się na szafie chyba tylko ze 2 razy, były to ciuchy tak koszmarne, że nie mogłam się powstrzymać od komentarza "nie ubieraj tego" - zrobiłam to tylko z życzliwości, żeby ustrzec kogoś przed ośmieszeniem się. .
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 23:00   #12
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Mnie się wydaje, że problemem jest to, że... pojawia się czasem zbędna krytyka. Nie mam żadnych wieszaków ani też nie przesiaduję na Szafie, ale czasem zerknę na jakieś fotki i przeraża mnie ilość negatywnych komentarzy Ja na przykład jestem typem, który jednak przejmuje się każdą krytyką, nawet praktycznie anonimową-internetową. Wydaje mi się, że większość osób publikujących wieszaki oczekuje jednak jakiejś pochwały Oczywiście pomijam kwestie typu "kupić czy nie", ale kiedy ktoś chwali się nowym nabytkiem czy jakąś stylizacją, zbędne wg mnie jest komentowanie "nie podoba mi się". Gust każdy ma inny, to oczywiste, że nie będzie nam się podobać wszystko. Ktoś może mi zarzucić, że wyrażanie samych pozytywnych opinii przeczy idei komentarzy, niemniej jednak, o ile fakt, czy dana rzecz się podoba czy nie, zależy wyłącznie od upodobań komentującego, krytyka nie jest potrzebna, bo niepotrzebnie gasi radość właścicielki wieszaka, a nie wnosi nic konstruktywnego. Rozumiem, kiedy negatywnie oceniana jest stylizacja z jakimś niepasującym elementem etc., ale po co pisać, że nie podobają się buty w kategorii "ulubiony dodatek" ?
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 00:40   #13
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Teoria, że wychwalane są tylko zestawy ciuchów z topowych sieciówek chyba troszeczkę podupada, gdy wziąć pod uwagę, że wspomnianą piżamą został ostatnio okrzyknięty kombinezon z... (fanfary i konfetti!)... ZARY
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 10:42   #14
dagienka
Zadomowienie
 
Avatar dagienka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 185
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Wcale nie, bo gdy pojawiło się tam zdjęcie tego samego kombinezonu ale na szafiarce, to już ktoś zmienił zdanie i kombinezon był świetny
dagienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:31   #15
Julia91
Zadomowienie
 
Avatar Julia91
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Wiadomości: 1 026
GG do Julia91
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Jak dla mnie napisanie "nie podoba mi sie" nie jest zadna przesada, jak ktos wstawia zestaw to chyba rozumie ze nie wszystkim bedzie sie to podobało, ale wstawianie kilku emotek z wielkimi oczami i pisanie o prowakacji z milionem wykrzykników to przesada. Trudno mi uwierzyć ,że spodnie i bluzka na zdjeciu wstawionym przez nieznajomą osobę wywołuje u kogoś aż tak silne emocje.
__________________
-20.10 kg

Wymiary na dziś (28.04.13)
Ręka: 45 cm - 43.0 cm
Talia: 104 cm - 95.5 cm
Pas: 122 cm - 105 cm
Biodra: 133 cm - 126 cm
Udo: 87 cm - 78 cm
Julia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:32   #16
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Cytat:
Teraz przeglądałam wieszak i dziewczyna, która chciała kupić buty na obcasie na uczelnie została strasznie zjechana, że nikt nie nosi takich butów... jak to nikt? Wobec tego gdzie się one sprzedają? Nie każdy chodzi na imprezy, żeby tylko tam zakładać szpilki.
a ja tam rozumiem te, jak to nazwałaś "zazdrosne krytykantki". nie udzielam się raczej na szafie, bo nie mam czasu, ale zdecydowana większość zestawów jest delikatnie mówiąc, straszna. s t r a s z n a.

pomijam bezsens zestawów robionych w programie i sklejanych razem - dzieciaki, poczytajcie jakąś książkę jak nie macie co robić, na zdrowie wam to wyjdzie

i żeby nie było, nie należę do towarzystwa wzajemnej adoracji na wątkach zara i h&m część 90210, a mam niezłą świadomość modową, ale te paskudztwa, które dziewczyny prezentują na wielu wieszakach są po prostu złe. to ja już chyba wolę żeby chodziły od góry do dołu w zarze i ejdżenemach tandeta i kiepścizna, zero krytycznego spojrzenia na siebie - to znaki rozpoznawcze wielu szafowych zestawów.
mini i obcasy - tylko określone dziewczyny będą w tym wyglądać dobrze, w 90% to jest wulgarny i nieładny look. tak, uważam że balerinki i mini ładnie razem wyglądają, miliard razy lepiej niż mini i szpilki jak ktoś wrzuca swoje zdjęcia do sieci to czeka na opinię. ja wiem, wizażowa poprawność polityczna i włażenie sobie w tyłek, ale jak coś jest paskudne, to trzeba nazywać rzeczy po imieniu.
i umówmy się, wizaż to nie polskie-szafy, jak ktoś czeka na świeże, ciekawe zestawy to może się nie doczekać.

Cytat:
Taka sytuacja ma miejsce nie tylko na wizażu, zauważyłam, że jak się zbierze grupka dwoch-trzech koleżanek (obowiązkowo-tunika, getry, balerinki i kurtka ze skaju) to każda ubrana inaczej jest przez nie obgadywana.
tak? u mnie to jest raczej tak, że nawet mój TŻ mi dyskretnie pokazuje i mówi: patrz, atak klonów

Cytat:
Dziewczyny skąd tyle zawiści?
a skąd w Tobie tyle zawiści? gdybyś była przekonana, że się dobrze ubierasz, miałabyś komentarze n.t. mini i szpilek w nosie
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:45   #17
Megan19
Rozeznanie
 
Avatar Megan19
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 560
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Zgadzam się z Tobą, ale tylko po części. Jeśli chodzi o mnie, szukam na wizażu oryginalnych połączeń, czegoś, czego jeszcze nie widziałam. Na takie wieszaki trafiam wyjątkowo rzadko i to mnie martwi. Ponadto zmorą są opinie o wieszakach, zupełnie nieuzasadniane. Przykładowe "nie podoba mi się" lub stawiany ze zwykłego lenistwa jest tutaj powszechne. Osobiście staram się z tym walczyć, ale co ja mogę sama? Oczywiście można spotkać i osoby kulturalne i konkretne, ale coraz rzadziej.
__________________
"Piękno jest tylko sumą świadomości naszych zboczeń."
Salvador Dali
Megan19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:49   #18
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Cytat:
Napisane przez dagienka Pokaż wiadomość
Wcale nie, bo gdy pojawiło się tam zdjęcie tego samego kombinezonu ale na szafiarce, to już ktoś zmienił zdanie i kombinezon był świetny
Ktoś, ale większość pozostała przy swoim. Imho na tej szafiarce kombinezon wyglądał równie fatalnie
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:54   #19
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
a ja tam rozumiem te, jak to nazwałaś "zazdrosne krytykantki". nie udzielam się raczej na szafie, bo nie mam czasu, ale zdecydowana większość zestawów jest delikatnie mówiąc, straszna. s t r a s z n a.

pomijam bezsens zestawów robionych w programie i sklejanych razem - dzieciaki, poczytajcie jakąś książkę jak nie macie co robić, na zdrowie wam to wyjdzie

i żeby nie było, nie należę do towarzystwa wzajemnej adoracji na wątkach zara i h&m część 90210, a mam niezłą świadomość modową, ale te paskudztwa, które dziewczyny prezentują na wielu wieszakach są po prostu złe. to ja już chyba wolę żeby chodziły od góry do dołu w zarze i ejdżenemach tandeta i kiepścizna, zero krytycznego spojrzenia na siebie - to znaki rozpoznawcze wielu szafowych zestawów.
mini i obcasy - tylko określone dziewczyny będą w tym wyglądać dobrze, w 90% to jest wulgarny i nieładny look. tak, uważam że balerinki i mini ładnie razem wyglądają, miliard razy lepiej niż mini i szpilki jak ktoś wrzuca swoje zdjęcia do sieci to czeka na opinię. ja wiem, wizażowa poprawność polityczna i włażenie sobie w tyłek, ale jak coś jest paskudne, to trzeba nazywać rzeczy po imieniu.
i umówmy się, wizaż to nie polskie-szafy, jak ktoś czeka na świeże, ciekawe zestawy to może się nie doczekać.



tak? u mnie to jest raczej tak, że nawet mój TŻ mi dyskretnie pokazuje i mówi: patrz, atak klonów



a skąd w Tobie tyle zawiści? gdybyś była przekonana, że się dobrze ubierasz, miałabyś komentarze n.t. mini i szpilek w nosie
Zawiść we mnie? Chyba coś źle zrozumiałaś albo nie znasz znaczenia tego słowa. Nigdzie nie napisałam, że uważam, że się dobrze ubieram.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 11:55   #20
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

rzadko zaglądam na wieszaki czy jak to się tam zwie (zajrzałam może 2 góra 3 razy) ale zaglądam często na MSD ale rzadko się tam wypowiadam, no chyba że coś mi się bardzo podoba to wyrażam swój podziw pisemnie. Chyba muszę poszperac coby zobaczyc ten osławiony kombinezon zarowy bo nie wiem nawet o jaki chodzi.
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:57   #21
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Teraz szafa stała się źródłem dyskusji. Zjawisko krytykowania wszystkiego jest tak samo obecne na snobce czy papilocie, na snobce oczywiście komentarze makijażu, więc stad pytanie- czemu? Nie lepsza jest konstruktywna krytyka, doradzenia niż objeżdżanie kogoś kto się wyróżnia? Podobnie jest w świecie rzeczywistym, więc stąd moje pytanie- czy te dziewczyny, które tak krytykują są zwyczajnie zazdrosne czy może tak dobrze na wszystkim się znają.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 13:54   #22
Madam Coco
Rozeznanie
 
Avatar Madam Coco
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 717
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Cytat:
Napisane przez xandra23 Pokaż wiadomość
Przeglądam nałogowo szafę na wizażu i widzę, że wszystko jest krytykowane- obcasy i mini odpada (a co z imprezami?), dekolt odpada, obcisłe rzeczy są krytykowane, luźne- stwierdzają dziewczyny, że wyglądają jak pidżama, a ja zastanawiam się wobec tego, kto pisze te komentarze- czy dziewczyny, które naprawdę znaja sie na modzie (ale z drugiej strony- czym jest moda? modne- czyli to, czego pełno na ulicy?) czy dziewczyny, które zazdroszczą innym odwagi lub dobrych figur.
Według uwag z szafy najlepiej by było ubierać się zgodnie z wieszakami H&M, do tego dodać bezpłciowe balerinki, bo jest wygodnie.
Teraz przeglądałam wieszak i dziewczyna, która chciała kupić buty na obcasie na uczelnie została strasznie zjechana, że nikt nie nosi takich butów... jak to nikt? Wobec tego gdzie się one sprzedają? Nie każdy chodzi na imprezy, żeby tylko tam zakładać szpilki.
Taka sytuacja ma miejsce nie tylko na wizażu, zauważyłam, że jak się zbierze grupka dwoch-trzech koleżanek (obowiązkowo-tunika, getry, balerinki i kurtka ze skaju) to każda ubrana inaczej jest przez nie obgadywana.
Dziewczyny skąd tyle zawiści?
Nie ma czegoś takiego jak znanie się na modzie (bądź nieznanie się), bo moda jest różna i wielohoryzontalna, na dodatek dochodzą do tego kwestie takie jak gust. Każdy może się znać na modzie bądź nie znać, być specem od tego bądź nie, to zależy już od tego, czy się tym interesuje i jest z nowinkami z wybiegów "za pan brat". Poza tym nie zwężajmy pojęcia "moda", bo moda to sposób ubierania, ogół ubrań, a nie tylko to, co jest aktualnym hitem. Media często błędnie używają sformułowania "to jest modne" na jakiś hit sezonu, bo wynika z tego to, że moda obejmuje tylko to co jest hitem, wszystkie pozostałe ubrania z zeszłych sezonów to już nie moda? Otóż nie, to też moda, po prostu do naszej kultury wszedł taki błędny stereotyp i mylenie pojęć moda i hit sezonu. Przecież mówi się chociażby o nieśmiertelnych chanelkach czy małej czarnej, które nigdy nie wychodzą spod świateł fleszy.

Każdy ma też swój gust i prawo do tego, aby wyrażać opinię (oczywiście kulturalną i w sposób elegancki). Nie można komuś tego przecież zabronić, ale to w jaki sposób on wyraża opinię świadczy tylko o nim.

Co do zazdrości, to niekoniecznie musi być tak, po prostu może ktoś z natury nie lubi być miły, ale nie wciskajmy wszystko pod stereotyp - zła opinie = zazdrość.

Ja nie lubię tylko tego, kiedy ktoś komuś słodzi i przysłowiowo "liże tyłek". Widzę to niejednokrotnie po bardziej znanych szafiarkach, które także udzielają się na Wizażu i wiele stylizacji mi się niekoniecznie podoba, widzę w nich wiele rzeczy niespasowanych (wedle mojej opinii oczywiście), ale widzę także taki nurt "wychwalania w niebogłosy" tychże stylizacji, z racji tego, że skoro to jest dość sławna szafiarka to nie można jej skrytykować, bo przecież ona zna się lepiej... To mi się nie podoba, bo ja lubię szczerość ponad wszystko i jeżeli coś mi się nie podoba to mówię to kulturalnie wprost. Jednak nie zawsze mam potrzebę udzielenia się w jakimś wątku, żeby tylko napisać zgryźliwy komentarz, jeżeli komuś jest dobrze w tym co nosi, to przecież jego sprawa, mi się może nie podobać, ważne żeby temu komuś się podobało.
__________________
Finezja życia.
Madam Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 18:16   #23
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Cytat:
Napisane przez xandra23 Pokaż wiadomość
Teraz szafa stała się źródłem dyskusji. Zjawisko krytykowania wszystkiego jest tak samo obecne na snobce czy papilocie, na snobce oczywiście komentarze makijażu, więc stad pytanie- czemu? Nie lepsza jest konstruktywna krytyka, doradzenia niż objeżdżanie kogoś kto się wyróżnia? Podobnie jest w świecie rzeczywistym, więc stąd moje pytanie- czy te dziewczyny, które tak krytykują są zwyczajnie zazdrosne czy może tak dobrze na wszystkim się znają.
Wydaje mi się, że są zazdrosne .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 19:46   #24
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że są zazdrosne .
o brzydkie ciuchy i beznadziejne stylizacje?
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 21:38   #25
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
o brzydkie ciuchy i beznadziejne stylizacje?
dokładnie
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 18:14   #26
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
o brzydkie ciuchy i beznadziejne stylizacje?
Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
dokładnie
Sama widziałam taką sytuacje jak naprawdę fajny wieszak został zjechany . Że to nie pasuje, że to nie pasuje i takie tam... Poza tym uważam, że na wizażu nie wszystkie wieszaki są brzydkie tak jak nie wszystkie wizażanki to autorytety w dziedzinie stylu i mody .
I baaardzo często spotykam się tutaj z zachwytami nad stylizacjami w ciuchach z Zary - często bardzo nie ciekawymi, ale to ZARA więc pochwalić trzeba (tylko mi nie piszcie, że tak nie jest - trochę już na wizażu siedzę). Czego zupełnie nie rozumiem, bo jak dla mnie to średnie mają ciuchy do tego w zawyżonych cenach.. Ale to tylko moje zdanie . Ekspertem w dziedzinie mody nie jestem, ale uważam, że zamiast zjechać kogoś totalnie lepiej napisać np: wiesz może lepiej tego nie zakładaj - poszerza cię w tali; zamiast brzydka itp.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 11:29   #27
Edsonka
Rozeznanie
 
Avatar Edsonka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nie ważne gdzie, ważne z kim!!!
Wiadomości: 770
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

mnie najbardziej rozwala myślenie ludzi: negatywna opinia na dany temat (ubiór, ogólny wygląd itp)= (tylko i wyłącznie) zazdrość... Najczęstszy argument po prostu. Tutaj jeszcze nie jest aż tak tragicznie bo na wizażu nie można nikogo wyklinać, ale na innych forach pod fotką jakiejś "pięknej" aktorki dziewczyna doda komentarz że jej się ona nie podoba, to od razu komentarze: zazdrościsz bo sama pewnie wyglądasz jak pasztet; pokaż swoje zdjęcie to ciebie ocenimy itp. Śmiech na sali po prostu!
__________________
Edsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 12:35   #28
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Zanwczynie mody czy wiecznie niezadowolone krytykantki (może zazdrosne?)

Moim zdaniem najbardziej "bezpieczne" są wieszaki od stóp do głów ubrane w motłochowym H&M lub Zarze.
Koniecznie trzeba ubrać legginsy, tunikę, balerinki i wieeeelką torbę.
Bo tak się chodzi w dużych miastach.


Co nie zmienia faktu że niektóre kobiety prezentują wręcz ohydne ciuchy! zestawione bez ładu bez składu, w 4 kosmicznych kolorach na sobie i czekają na oklaski... których oczywiście nie dostaną bo większość wizazanek podąża za modą i oczekuje czegoś co cieszy oko i wpisuje się w ogół, czyli wygląda tak jak większość miasta.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.