Wysokie obcasy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-07-06, 14:40   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Wysokie obcasy


Niewygodne, niezdrowe, a jednak uwielbiane przez wszystkie kobiety. Buty na wysokich obcasach ? hit wszech czasów! czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 10:37   #2
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Wysokie obcasy

Cudowne..i cudownei kolana bolą
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 12:14   #3
jowi_ta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: podkarpackie klimaty
Wiadomości: 11
GG do jowi_ta
Dot.: Wysokie obcasy

W moich 17cm szpilkach z platformą czuje się rewelacyjnie ;D
jowi_ta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 14:42   #4
kaliber044
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: polska ;P
Wiadomości: 4
Dot.: Wysokie obcasy

ja tam uwielbiam szpilki ale nosze tylko raz kiedys
na ogół wole baleriny lub po prostu adidasy
kaliber044 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 18:18   #5
zawilekm
Przyczajenie
 
Avatar zawilekm
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 9
Dot.: Wysokie obcasy

Pomimo faktu, iż doskonale wiem co niosa szpilki z ortopedycznego punktu widzenia nie wyobrażam sobie ich nie nosic...
zawilekm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 18:22   #6
malinka_070190
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_070190
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Nordhorn
Wiadomości: 3 746
Dot.: Wysokie obcasy

Ja też uwielbiam nosić szpilki
Mam więcej butów na obcasie niż płaskich
ale na codzień nosze płaskie buty
A obcasy w pawie każdych butach maja ok 13cm
Dodam, że mam 157 cm wzrostu..
__________________
49 kg!!! 14 kg za mną!!!


30/30 shred
malinka_070190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 21:47   #7
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: Wysokie obcasy

Cytat:
Napisane przez Katjah Pokaż wiadomość
Lubię jak ładne szpilki stoją na mojej półce - gorzej jak mam w nich chodzić
Dokładnie tak jak ja
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-07, 23:52   #8
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Wysokie obcasy

A ja lubię wysokie obcasy - na zupełnie płaskim obuwiu chodzi mi się w miarę dobrze tylko latem - typu japonki (jeśli jest gorąco) na plażę albo po domu jako letnich kapciach (tak, tak mam takie), baletki czy tam ewentualnie sandały (te również tylko jeśli jest gorąco) po mieście, ale generalnie latem dopiero po jakimś miesiącu przyzwyczajania się, że tak bardzo dokładnie czuję jaki grunt mam pod nogami (a nie lubię aż tak bardzo tego czuć, nie jestem Vimesem ). Z tym, że ja najbardziej lubię obcasy słupki, a nie cieniutkie szpilki w których jeśli się nie jest malutką i drobniutką to najczęściej się chwiejesz. Poza tym przecież taki obcasik wcale niezdrowy nie jest. Najzdrowiej jest zmieniać wielkość obcasów i łączyć te zmiany z płaskim obuwiem. Poza tym koturna to zdaje się nie obcas, no i koturny jakieś niewygodne nie są tylko trzeba się przyzwyczaić, bo inaczej nieco się w takich chodzi. A no i przyznam, że w kilkunastocentymetrowych obcasach nie chodzę, a w takich max.10cm bo w takich mam 1,80m i już więcej nie chcę. I lubię jak mają 1-2cm platformę z przodu (ale nie wyższą). Kiedyś chodziłam nieco mniej w wyższych obcasach, a częściej w np. adidasach, ale teraz uważam że do niewielu stroi mi pasują i mam tylko dwie pary adidasów na swojej półce (ale założyłam je ostatni raz chyba na jesieni 2010...).

No i co jak co, ale kolana w obcasach to bolą, ale jak buty są źle wyprofilowane albo jak się nie umie w nich chodzić i za bardzo wysuwa się nogę (wraz ze zginaniem jej w kolanie) do przodu (widuje się nieraz tak chodzące dziewczyny i neiważne czy to tzw. niezłe laski czy nie, nie każda opanowała swoje buty).
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.

Edytowane przez Miss Puppet
Czas edycji: 2011-07-07 o 23:55 Powód: lit.
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 09:01   #9
Beatrycze
Raczkowanie
 
Avatar Beatrycze
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: DolnyŚląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Wysokie obcasy

Ja też lubie wysokie obcasy a szczególnie tego lata - koturny ... tylko do tego wszystkiego mam 172 cm. wzrostu ... ale posieszam się tym że modelki są wyższe a obcasy nie sa im obce...pozdrawiam
Beatrycze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 14:56   #10
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wysokie obcasy

Buty piękne,ale z całą pewnością nie są wygodne,więc po co się męczyć,dla szpanu,bo modne?.Całkiem bez sensu.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 21:20   #11
pauleta89
Wtajemniczenie
 
Avatar pauleta89
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 985
Dot.: Wysokie obcasy

Bardzo podobają mi się buty na wysokiej szpilce lub koturnie. Nogi w nich są smuklejsze dłuższe a kobieta jeszcze bardziej kobiecaAczkolwiek sama zakładam je tylko na ważne wyjścia bo moje nogi nie mogą wytrzymać dłuższego czasu na obcasach a szkoda:| Ale wiedząc jak potem bolą mnie stopy kostki itd wolę na co dzień zakładać wygodne płaskie obuwiePrześliczne są te różowe szpileczki
__________________
Zapuszczam włosy: 40 cm-->95 cm!

Od 11 marca 2015-wege-kierowca




pauleta89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-09, 08:43   #12
aniolblue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wysokie obcasy

Do Beatrycze: Moja Droga ja mam 173cm wzrostu i... noszę szpile 14cm wiesz jak wysoka dziewczyna przykuwa wzrok??? a co do niewygodnych butów to wszystko zależy od buta... jeśli już decydujecie się na zakup wysokich lub bardzo wysokich butów to na pewno nie może to być chińska taniocha... lepiej zainwestować raz i mieć przyjemność z noszenia takich butów.Przede wszystkim but musi być dobrze wyprofilowany.Ja od dość dawna kupuję buty na bucikowo.pl mają buty naprawdę dobrej jakości,nie wszystkie ze skóry ale jakość godna polecenia.Mój ostatni zakup to właśnie 14-centymetrowe czerwone czółenka Bamboo.Rewelacyjne.Spokoj nie wytrzymuję w nich na różnych imprezach cały dzień lub całą noc.Pozdrawiam
aniolblue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 08:42   #13
Moll87
Raczkowanie
 
Avatar Moll87
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 41
Dot.: Wysokie obcasy

Cytat:
(...) ale skoro modne są te kilkunastocentymetrowe... ? Nie ma wyjścia, dla dobra sprawy czasem trzeba się pomęczyć.
Cytat:
Nogi na wysokich obcasach wyglądają tak kusząco... Oczywiście nogi zadbane – jędrne, opalone i supergładkie!
Nie dość, że na kilkunastocentymetrowych obcasach kręgosłup przeżywa męczarnię, to jeszcze na siłę się opalaj (bo to takie zdrowe! heh). Co za czasy....
Po 1: Jak nogi są jędrne, gładkie i zgrabne to ich kolor nie ma znaczenia.
Po 2: Brawo dla redaktorów za propagowanie ślepego podążania za modą!

Przede wszystkim taka szpila nadaje się wyłącznie dla bardzo szczupłych pań, które potrafią się w tych butach z gracją poruszać. Duża część nie jest bardzo szczupła (w tym ja zresztą) a zdecydowana większość nie potrafi w takich butach chodzić i wygląda to raczej koszmarnie niż seksownie i kobieco.

Choć wysokie buty to sensowne połączenie z modną w tym sezonie długością maxi sukienek (w myśl zasady, że im dłuższa sukienka tym wyższy obcas) to paradoks sandałów na szpilce nadal istnieje. Jednak nawet nie będę próbowała z nim walczyć - jest zbyt powszechny.
Moll87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 13:20   #14
igujinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14
Dot.: Wysokie obcasy

Do Moll87: jeśli chodzi o chodzenie na szpilkach i twoje zdanie, iż pasują one tylko osobom szczupłym, to grubo się mylisz. Moja mama jest kobieta dość tęgą i uwierz mi zawsze wygląda wręcz zabojczo w szpilkach, co więcej!, nosi je odkad skonczyła 18 lat, a nie ma żadnych problemów ze zdrowiem kręgosłupem.



Dokladnie niech zyja

Edytowane przez igujinka
Czas edycji: 2011-07-11 o 13:21
igujinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 17:41   #15
Zuzz83
Raczkowanie
 
Avatar Zuzz83
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 74
Dot.: Wysokie obcasy

Rozumiem założenia PR-u produktowego ale trochę już przeginacie z reklamami udającymi artykuły
Zuzz83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 20:43   #16
bumbumm567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wysokie obcasy

Jaa mam 14 lat i zdarza mi się choodzić na obcasach. Uważaam że nogi wyglądają wteedy smuklej i ogólnie lepiej się prezentują. Tyle że w obcasach mam około 190 cm ;/
bumbumm567 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 20:55   #17
Moll87
Raczkowanie
 
Avatar Moll87
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 41
Dot.: Wysokie obcasy

Cytat:
przy niecałym 164cm wzrostu
Ano właśnie. Czyli przesadnie dużo wzrostu nie masz, tak jak zapewne mama koleżanki wyżej Chodzi mi o to, że na szpilkach im mniejszy ciężar tym lepiej. A im niższy wzrost tym mniejszy ciężar nawet przy pulchności tu i ówdzie, prawda?

Nikomu innego zdania nie bronię, ale uważam że masywna łydka na szpilce wygląda źle. O niebo lepiej prezentuje się na stabilniejszym obcasie lub koturnie. Znaczenie ma też grubość kostki. Po prostu należy zachować jakieś proporcje, ale są gusta i guściki i tego nic nie zmieni

A co do "niezdrowości" szpilek to się powtórzę - autorzy artykułu lekko przesadzają z tym
Cytat:
Nie ma wyjścia, dla dobra sprawy czasem trzeba się pomęczyć.
Bo co? Bo WYŁĄCZNIE noga na szpilce wygląda atrakcyjnie? Głupota i nakręcanie owczego pędu.
Moll87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 18:45   #18
igujinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14
Dot.: Wysokie obcasy

W sumie racja, jeśli chodzi o to, że mamy podążać bezwiednie za trendami, to juz przesada, a co dopiero jeśli chodzi o szpilki i gdy ktoś nie umie w nich chodzić

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

a tak poza tym również często chodzę na szpilkach, mam 17 lat ale jeśli mi w nich niewygodnie to mam w nosie, wole już iść na boso i nigdy nie patrzylam pod kątem czy sa modne, czy nie
igujinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 09:19   #19
thekatherina
Przyczajenie
 
Avatar thekatherina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: Wysokie obcasy

W sumie jakby się tak zastanowić, to szpilki są modne non-stop. Co roku to samo, tylko inne modele i nieprędko się to zmieni.
Na co dzień nie katuję się butami na obcasie, bo i po co? Nie chcę iść w ślady mamy, która od zawsze nosiła buty na obcasie, a teraz i w takich źle, a na płaskiej podeszwie jeszcze gorzej.
thekatherina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 09:50   #20
aniolblue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wysokie obcasy

Cytat:
Napisane przez Zuzz83 Pokaż wiadomość
Rozumiem założenia PR-u produktowego ale trochę już przeginacie z reklamami udającymi artykuły


Moja droga nikt tutaj nic nie udaje... ja podałam w komentarzyku swoim nazwę strony,z której kupuję buty bo uważam,że jak się znajdzie coś fajnego to warto się dzielić... szukałam czerwonych czółenek od niespełna dwóch lat i w końcu znalazłam właśnie na tej stronie takie jak chciałam... oczywiście widywałam różne ale nie takie jakie mi się podobały.Wcześniej dzięki linkom dziewczyn z tego forum kupiłam sobie lokówkę za co jestem wdzięczna do dziś... jesteśmy tutaj po to żeby pomagać i ułatwiać sobie życie... jesteśmy tu dla siebie nawzajem pozdrawiam
aniolblue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 21:27   #21
pregiera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wysokie obcasy

W wysokich obcasach wydłuża się noga. Noga, zgrabna i długaśna jest seksualnym wabikiem. Więc mniej lub bardziej świadomie nosząc szpile wabimy samców, przekierowując ich wzrok na pośladki. I OK. Jednak nie mam takiej pewności jeśli chodzi o obuwie noszone przez Daphne Guinness. Jest o niej artykuł w 36 numerze Fashion Magazine. To co ta 'ikona mody' ma na nogach, przywodzi mi na myśl raczej końskie kopyto niż element stroju wysmuklający nogę, okropne.
pregiera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 12:48   #22
salvita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 9
Dot.: Wysokie obcasy

Uwielbiam szpilki!
Wszyscy, którzy mnie znają i moją "miłość" do wysokich obcasów, zgodnie twierdzą, że się w szpilkach musiałam urodzić.
Z gracją i lekkością chodzę w nich kiedy tylko mogę.

Na koniec dodam, że wszystkie pary, które mam są bardzo wygodne i często przeze mnie noszone. Ale dobieram je też bardzo starannie.
Zwracam uwagę jak są wyprofilowane jaką mają szpilkę itd,
Na dzień dzisiejszy z kilometra wiem, który wysoki but będzie wygodny.
Nie zawsze niestety te najfajniejsze i najładniejsze szpilki idą w parze z wygodą dlatego bardzo zwracam uwagę na to co kupuję.

Nie jestem też kolekcjonerką często robię czystki i średnio mam około 10 par na stanie ale takich w których aktywnie chodzę. Choć mam już swoje dwie ukochane stałe pary, które są ponad czasowe i na pewno nigdy się z nimi nie rozstanę. Resztę zmieniam regularnie.
salvita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 11:07   #23
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wysokie obcasy

Ostatnio wyczytałam w kolorowej prasie,że espadryle na koturnie idealnie wpisują się w modę eko.A co najważniejsze są superwygodne.Tego lata możemy je zakładać na co dzień jak równieź i na wieczorne party.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 19:40   #24
ayanexp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 86
Dot.: Wysokie obcasy

kiedyś oglądałam program w którym wypowiadali się krytycy mody i uznali zgodnie, że wysokim kobietom nie leżą buty na wysokich obcasach i spódniczki mini bo wyglądają jak nastolatki z zawachaniem hormonalnym, czasem gdy idę ulicą i widzę niektóre panie to zgadzam się w 100% z tą opinią
osobiście założyła bym tylko te drugie buty chociaż może w nie aż tak żywym kolorze
ayanexp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 16:56   #25
Stokrotka818
Raczkowanie
 
Avatar Stokrotka818
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 52
GG do Stokrotka818
Dot.: Wysokie obcasy

Uwielbiam obcasy oraz buty na koturnie są bardzo kobiece i ślicznie wyglądają na nóżce
Stokrotka818 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 17:16   #26
Tikaaa
Przyczajenie
 
Avatar Tikaaa
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 10
GG do Tikaaa
Dot.: Wysokie obcasy

Uważam, że te buty są śliczne. Ale niosą ze sobą wiele problemów.
Najbardziej podobają mi się platformy.


Tikaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.