Jak zmiękczyć włosy na ciele? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-10, 19:16   #1
Mat27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1

Jak zmiękczyć włosy na ciele?


Witam,

Jestem 27 letnim mężczyzną z dość znacznym owłosieniem ciała. Moje włosy na ciele są jak taki drapiący sweter który noszę 24h na dobę I tutaj moje pytanie: jaki preparat kosmetyczny lub leczniczy byłby dobry na zmiękczenie takich bardzo twardych i sztywnych włosów na ciele? Chodzi o jakieś na prawdę silne zmiękczenie, bo próbowałem już szamponu, oliwi dla dzieci, wazeliny, nafty i nic :/ Włosy po prostu kłują, trą, a ciało swędzi jak cholera. Czy ktoś miałby tu pomysł co zrobić w takiej sytuacji? Nie mam żadnych wesz, pcheł itd. Jest to ewidentnie od samych włosów.

Zgolenie włosów czy woskowanie nie wchodzi w grę Zarówno ze względów estetycznych, jak i po prostu dlatego że te włosy są za grube i za twarde na takie zabiegi.

Włosy zrobiły się takie w ostatnich kilku miesiącach, bardzo szybko, a zmiany następowały w tempie widocznym gołymi okiem. Badałem hormony i wyniki są ok. Z tego co czytam to problemy z włosami na ciele dotyczą kwestii wyglądu, a ja mam tu problem taki "fizyczny", nie znalazłem żadnych informacji o tego typu przypadłościach. Może ktoś słyszał o takich problemach i mógłby coś poradzić?

Za wszelkie rady wielkie dzięki.

Pozdrawiam serdecznie
Mat
Mat27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 23:02   #2
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: Jak zmiękczyć włosy na ciele?

Myślę że to nie problem, tylko taka Twoja uroda. Zazwyczaj gdy mężczyźni nie golą klatki to włoski są miękkie. Na pewno ich nie nie goliłeś? Może jednak je zgolisz (tak jednorazowo) i wyrosną bardziej miękkie, warto spróbować. Bardziej znam się na włosach na głowie. Możesz też spróbować myć jak to określiłeś "sweter" ;P jakąś odżywką do włosów, ale żeby nie miała zbyt dużo sylikonów w składzie.
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 07:55   #3
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Jak zmiękczyć włosy na ciele?

Jeśli dla Mat27 to problem, to jest problem. Golenie wcale nie zmiękczy włosów, bo dlaczego miałoby, tylko końcówki będą ostrzejsze i bardziej drapiące. Ale już taka depilacja może. Po niej włosy rosną delikatniejsze. Tylko wykonywana raczej u kosmetyczki, żeby sobie krzywdy nie zrobić.
Preparaty do głowy nie wiem, czy pomogą, bo struktura tych włośów jest inna. Może olej kokosowy?
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.