Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-30, 18:30   #811
45ulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 130
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Pamietaj - kosmetykow nie dobieramy do metryki - tylko do stanu i potrzeb skóry
Coś na ten temat- http://biochemiaurody.com/wademekum/wiek-kosmetyki.html
Ten jak najbardziej nadaje sie dla Ciebie - skład jest ciekawy i wartosciowy. Sporo składnikow aktywnych jest wysoko w składzie i maja szanse działac, a nie jak w wiekszosic produktow gdzie ozdabiaja one tylko sklad na koncu w małych ilosciach. Mamy tu np.
Aleuritic Acid - antyoksydant
Euphrasia Officinalis Herb Extract - ekstrakt ze swietlika
Ginkgo Biloba Leaf Extract - ekstrakt z liści gingo biloba
Retinyl Palmitate- rycyna
Ascorbyl Palmitate -antyoksydant
Retinyl Palmitate - to chyba postać witaminy A a nie rycyna, ale może się mylę.
45ulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 18:35   #812
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 45ulka Pokaż wiadomość
Retinyl Palmitate - to chyba postać witaminy A a nie rycyna, ale może się mylę.
moj blad, spieszylam sie i pomyslalam o ricinus zamiast o retinyl
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 16:50   #813
ifrit23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam.
Chcialby sie dwiedziec czy owe kosmetyki spelnia swoje zadanie:

Dermalogica Barrier Repair
Ingredients: Cyclopentasiloxane, Dimethicone/vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Decyl Shea Butter Esters; Extracts Of: Citrus Medica Limonum (lemon) Fruit, Fumaria Officinalis; Oenothera Biennis (evening Primrose) Oil; Bisabolol, Butylene Glycol, Tocopherol, Propylparaben, Fumaric Acid, Ascorbyl Palmitate.
http://www.dermstore.com/product_Barrier+Repair_589.htm

Dermalogica Skin Smoothing Cream
ngredients: Water, Caprylic/capric Triglyceride, Ethylhexyl Hydroxystearate, Butylene Glycol, Stearic Acid, PEG-8, Lactamide MEA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Cetearyl Alcohol, Extracts Of : Citrus Aurantium Amara (bitter Orange) Flower, Vitis Vinifera (grape) Seed Malva Sylvestris (mallow), Hedera Helix (ivy), Cucumis Sativus (cucumber) Fruit, Sambucus Nigra Flower, Arnica Montana Flower, Parietaria Officinalis, Camellia Oleifera Leaf; Essential Oils Of: Zea Mays (corn), Cananga Odorata Flower, Egg Yolk Extract, Lecithin, Silk Amino Acids, Polysorbate 60, Tocopheryl Acetate, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Polyquaternium-10, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Aminomethyl Propanol, Allantoin, Panthenol, Glycolipids, Glyceryl Stearate, Carbomer, Sodium Benzoate, Chlorphenesin, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Palmitoyl Hydroxypropyltrimonium Amylopectin/glycerin Crosspolymer, Methylparaben, Disodium EDTA, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Linalool, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Farnesol, Geranio
http://www.dermstore.com/product_Ski...+Cream_525.htm

Z gory bardzo dziekuje.

Edytowane przez ifrit23
Czas edycji: 2009-07-31 o 16:55
ifrit23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 16:41   #814
Moniak19
Raczkowanie
 
Avatar Moniak19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 203
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analize następujące rzeczy...

Clarsebic Emulsja


skład;Aqua, glyceryl polymethacrylate, pentylene glycol, propylene glycol, polyacrylamide, C13-14 isoparrafin, laureth-7, lactoferrin, piroctone olamine, dipotassium glycyrrhizate, sodium hyaluronate, carbomer, vitis vinifera, triethanolamine, telmesteine.

Clarsebic krem


Sklad: Aqua, isohexadecane, butyrospermurn parkii, pentylene glycol ethylhexyl palmitate, cera alba, PEG-30 dipolyhydroxystearate, bisabolol, polyglyceryl-6 polyricinoleate, tocopheryl acetate, hydrogenated castor oil, lactic acid, solanum lycopersicum, citrus limonum, vaccinum myrtillus, citric acid, malic acid, allantoin glycyrrhetinic acid, butylene glycol, magnesium sulphate, piroctone olamine, magnesium stearate, disodium EDTA, vitis vinifera, ascorbyl tetrisopaImitate, propyl gallate, telmesteine.


Dziękuje za odpowiedź ale chciałabym jeszcze tylko się dowiedzieć jaki składnik jest odpowiedzialny za złuszczanie skóry w tej emulsji czy uwrązliwi skóre na słoneczko?..ja chyba źle zrozumiałam dermatolog ona kazała mi tym myć twarz... to możliwe?? Czy ten krem ma składniki zapychające skóre?Mam cere tłustą niestety...
__________________
Jeśli zapomnisz, że jestem. Pamiętaj że byłam.

Ty...to tylko cały mój Świat.
Moniak19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 12:03   #815
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

ślicznie proszę o analizę ARGILE PROVENCE Rosalia D-make GEL dziękuję

INCI : Aqua, Rosa damascena aqua*, Anthemis nobilis aqua*, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, Musk rose oil*, Prunis armeniana oil, ammonium lauryl sulfate, glucose, glucose oxydase, lactoperoxydase, carbomer, parfum (alpha-isomthyl ionone, benzyl benzoate, citronellol, courmarin, D-limonene, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxycritronellal, butylpherol), tocopherol, sodium benzoate.

__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 19:26   #816
Gosia_14
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 781
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Tonik do twarzy dla cery zanieczyszczonej ze schleckera,bez alkoholu,rozszyfruje ktoś?
Skład: Aqua,Glycerin, Caprylyl/Capryl Glucoside, Hamamelis Virginiana(With Hazel), Water, Pathenol, Allantoin, Butylene Glycol, Pantolactone, Perfum,Pentylene Glyckol, Sodium, Hydroxide, Citric Acid, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Salicylic Acid.
Gosia_14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 08:54   #817
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witajcie
Mam prośbę o opinie na temat maseczki "Morze Martwe" Schaebensa.

Skład: KLIK!

Na mój gust parabeny są tu be, ale z drugiej strony widzę, że właściwe składniki są na właściwym miejscu (czyli na początku składu). Czy jest w składzie coś, co mogłoby zdyskryminować tą maskę w moich oczach? Bo działanie ma super, cena ok (75 eurocentów). Piecze wprawdzie mocno, ale po zmyciu buźka taka, że

Dzięki
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )

Edytowane przez fanka_fiorda
Czas edycji: 2009-08-04 o 14:09
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 13:00   #818
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Moniak19 Pokaż wiadomość
Proszę o analize następujące rzeczy...

Clarsebic Emulsja


skład;Aqua, glyceryl polymethacrylate, pentylene glycol, propylene glycol, polyacrylamide, C13-14 isoparrafin, laureth-7, lactoferrin, piroctone olamine, dipotassium glycyrrhizate, sodium hyaluronate, carbomer, vitis vinifera, triethanolamine, telmesteine.

Clarsebic krem


Sklad: Aqua, isohexadecane, butyrospermurn parkii, pentylene glycol ethylhexyl palmitate, cera alba, PEG-30 dipolyhydroxystearate, bisabolol, polyglyceryl-6 polyricinoleate, tocopheryl acetate, hydrogenated castor oil, lactic acid, solanum lycopersicum, citrus limonum, vaccinum myrtillus, citric acid, malic acid, allantoin glycyrrhetinic acid, butylene glycol, magnesium sulphate, piroctone olamine, magnesium stearate, disodium EDTA, vitis vinifera, ascorbyl tetrisopaImitate, propyl gallate, telmesteine.


Dziękuje za odpowiedź ale chciałabym jeszcze tylko się dowiedzieć jaki składnik jest odpowiedzialny za złuszczanie skóry w tej emulsji czy uwrązliwi skóre na słoneczko?..ja chyba źle zrozumiałam dermatolog ona kazała mi tym myć twarz... to możliwe?? Czy ten krem ma składniki zapychające skóre?Mam cere tłustą niestety...
Emulsja bedzie miala dzialanie przeciwzapalne(wyboldowal am skladnik ktory ma szerokie spektrum dzialania przeciwgrzybicznego,przec iwbakteryjnego)),wyciag z lukrecji bedzie lagodzil stany zapalne(na zielono).
Wg mnie mozesz smialo uzywac do mycia twarzy o ile nie przeszkadza Ci,ze wysoko jest poliakrylamid o ktorym wspomnialam juz wczesniej ale to zostawiam indywidualnej ocenie.

Krem bedzie dobry dla cer suchych,luszczacych sie bo pod takim katem zostal przygotowany i obawiam sie,ze jezeli masz cere tlusta to nie do konca moze sie sprawdzic-posiada tresciwe emolienty,ktore moga tez pozapychac ale to jedynie przypuszczenie.Kazda cera zareaguje inaczej.

Cytat:
Napisane przez reniakicia Pokaż wiadomość
ślicznie proszę o analizę ARGILE PROVENCE Rosalia D-make GEL dziękuję

INCI : Aqua, Rosa damascena aqua*, Anthemis nobilis aqua*, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, Musk rose oil*, Prunis armeniana oil, ammonium lauryl sulfate, glucose, glucose oxydase, lactoperoxydase, carbomer, parfum (alpha-isomthyl ionone, benzyl benzoate, citronellol, courmarin, D-limonene, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxycritronellal, butylpherol), tocopherol, sodium benzoate.

Sklad ma ciekawy ale.... nie podoba mi sie dosc wysoko uzyto ammonium lauryl sulfate,ktory potrafi tez podrazniac poza tym syntetyczne skladniki zapachowe.
Zerknelam sobie jeszcze na strone Biolandera bo link podany przez Ciebie nie dziala i....zel ma zbojecka cene

Cytat:
Napisane przez Gosia_14 Pokaż wiadomość
Tonik do twarzy dla cery zanieczyszczonej ze schleckera,bez alkoholu,rozszyfruje ktoś?
Skład: Aqua,Glycerin, Caprylyl/Capryl Glucoside, Hamamelis Virginiana(With Hazel), Water, Pathenol, Allantoin, Butylene Glycol, Pantolactone, Perfum,Pentylene Glyckol, Sodium, Hydroxide, Citric Acid, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Salicylic Acid.
Teoretycznie nie ma do czego sie przyczepic,na samym koncu jest kwas salicylowy wiec tonik moze delikatnie zluszczac i wspomagac pielegnacje cer tlustych i mieszanych,poza tym wyciag z oczaru,pantenol,alantoina-skladniki lagodzace.
Mozna sie skusic
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 01:24   #819
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o pomoc w analizie składu
Avene, Tres Haute Protection Emulsion [Very High Protection Emulsion] SPF 50+ (Emulsja z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną, wersja 2009).

Wiem, że była już analizowana, ale tylko pod kątem zapychania. Podaję link, bo w liście zanalizowanych kosmetyków nie działa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=460

Dermatolog zdiagnozowała u mnie trądzik różowaty, więc powinnam unikać wszelkich drażniących substancji. Czy C20-22 Alcohols będą dla mnie bezpieczne? Nie udało mi się znaleźć nic na ten temat. Martwi mnie trochę także Propylene Glycol (w składzie z KWC chyba wystąpiła literówka), ale na szczęście znajduje się na końcu składu. Czy jeszcze coś może mi zaszkodzić?

Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate,
Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Water, Butylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, PTFE, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, C20-22 Alkyl Phosphate, Polymethyl Methacrylate, C20-22 Alcohols, Caprylic/Capric Triglyceride, Chlorphenesin, Coco-Glucoside, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil (Cucurbita Pepo Seed Oil), Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum), Hydroxyethyl, Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethanol Polysorbate 60, Propyle Glycol, Sorbic ACID, Squalane, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethanolamine, Triethoxycaprylysilane, Trimethoxycaprylysilane, Xanthan Gum, Zic Oxide.
Iris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 10:39   #820
CrazyButterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z kwiatka na kwiatek :P
Wiadomości: 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Szukam kosmetyków do włosów bez silikonów, które beda nadawały sie do włosów suchych, ze skłonnością do rozdwajania sie końcówek, nawilżały.
Proszę o zanalizowanie składu następujących produktów :

Farmona, Radical, Szampon do włosów zniszczonych i wypadających ze skrzypem polnym

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Equisetum Arvense Extract, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Citric Acid, Parfum, Hexyl Cinnamal.

Ziaja, Plantica, Odżywka 'Jojoba'

Skład: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Ethylhexyl Salicylate, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Dimethicone, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene, Citronellol, Citric Acid.

Ziaja, Plantica, Odżywka 'Pszenica'

Skład: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Dimethicone, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid.

Ziaja, Plantica, Odżywka 'Witamina'

Skład: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Ethyl Linoleate, Ethyl Linolenate, Ethyl Oleate, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Retinyl Palmitate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid.

Dermedic Capilarte szampon do włosów suchych

Niestety składu nie znalazłam....

Dove Odżywka ochronna do wlosów farbowanych przyciemnianych

Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Isostearamidopropyl Dimethylamine, Parfum, Borago Officinalis, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Lysine Hydrochloride, Silk Amino Acids, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octyl Methoxycinnamate, Imidazolidinyl Urea, TEA-DodecylbenzeneSulfonate, Disodium EDTA, BHT, DMDM Hydantoin, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 16255, CI 47005.

Dziękuje
CrazyButterfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 11:29   #821
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Iris Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc w analizie składu
Avene, Tres Haute Protection Emulsion [Very High Protection Emulsion] SPF 50+ (Emulsja z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną, wersja 2009).

Wiem, że była już analizowana, ale tylko pod kątem zapychania. Podaję link, bo w liście zanalizowanych kosmetyków nie działa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=460

Dermatolog zdiagnozowała u mnie trądzik różowaty, więc powinnam unikać wszelkich drażniących substancji. Czy C20-22 Alcohols będą dla mnie bezpieczne? Nie udało mi się znaleźć nic na ten temat. Martwi mnie trochę także Propylene Glycol (w składzie z KWC chyba wystąpiła literówka), ale na szczęście znajduje się na końcu składu. Czy jeszcze coś może mi zaszkodzić?

Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate,
Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Water, Butylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, PTFE, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, C20-22 Alkyl Phosphate, Polymethyl Methacrylate, C20-22 Alcohols, Caprylic/Capric Triglyceride, Chlorphenesin, Coco-Glucoside, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil (Cucurbita Pepo Seed Oil), Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum), Hydroxyethyl, Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethanol Polysorbate 60, Propylene Glycol, Sorbic ACID, Squalane, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethanolamine, Triethoxycaprylysilane, Trimethoxycaprylysilane, Xanthan Gum, Zic Oxide.

C20-22 Alkohole - mieszanina syntetycznych alifatycznych alkoholi z 20 do 22 węgli w alkilowym łańcuchu,posiadają niski stopień zagrożenia,stabilizuja kosmetyk i pelnia fukncje regulatora lepkosci.

Propylene glycol to rodzaj rozpuszczalnika i w zasadzie to nie ma co sie nim martwic poza tym warto zwracac uwage jakie skladniki sa obok siebie i jak wplywaja na to.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 12:41   #822
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexxano, bardzo dziękuję Na zależnościach między składnikami kompletnie się nie znam. Byłam już zdecydowana kupić ten filtr, po przeczytaniu Twojego postu, ale przyjrzałam się jeszcze raz składowi. Zawiera Triethanolamine, która wg słownika składników z wizażu może wytworzyć nitrozaminy, czyli... powodować raka. Czy stosowanie Avene jest w takim razie bezpieczne? Czy były przeprowadzone jakieś badania? Czy jakiś inny składnik zapobiega tworzeniu nitrozamin?

I jeszcze jedno pytanie: czy teflon jest bezpieczny? Bo poczułam się jak karoseria, która ma zostać konserwowana teflonem

Edytowane przez Iris
Czas edycji: 2009-08-05 o 12:50
Iris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 15:09   #823
karolina777
Raczkowanie
 
Avatar karolina777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o ocenę składu Ziaja sopot sun żel łagodzący po opalaniu.
Ingredients: aqua, panthenol, PEG40 hydrogenated castrol oil, allantoin, retinyl palamitate, calcium gluconate, carbomer, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum (fragrance), sodium hydroxide.

zależy mi na analizie pod kątem szkodliwych składników.
W składzie widzę pantenol i alantoinę i wit a wysoko w składzie, ale jest też dużo parbenów... co myślicie o tym składzie?
__________________
wymiana książkowa: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=797703
karolina777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 18:02   #824
wkroplideszczu
Rozeznanie
 
Avatar wkroplideszczu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pokój o ścianach w kolorze kanarkowym ;)
Wiadomości: 533
GG do wkroplideszczu Send a message via Skype™ to wkroplideszczu
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, mogę poprosić o analizę składu kremu przeciwzmarszczkowego dla mojej mamy? Pod względem składników aktywnych, które faktycznie mogą pomagać na zmarszczki, nawilżania, wysuszania i zapychania

Dax Cosmetics, Perfecta, AgeControl 55+:

Aqua, Paraffin Oil, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Cetearyl Octanoate, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Dicaprylyl Ether, Octyl Methoxycinnamate, Glycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Soya Lecithin, D-Panthenol, Trilaureth-4 Phosphate, Sorbitol, Xanthan Gum, Palmitoyl Tetrapeptide, Tocopheryl Acetate, Calcium PCA, Acrylates Copolymer, VP/Polycarbamyl Polyglycol Ester, Hydrolyzed Sesame protein PG-Propyl Methylsilanediol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Disodium EDTA, BHA, Triethanolamine, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.
__________________
Po Turbo Fire ...
...ZUZKA LIGHT

69 -> 68 -> 67 -> 66 -> 65 -> 64 -> 63 -> 62 -> 61 -> 60 -> 59 -> 58
wkroplideszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 11:32   #825
Lena 85
Raczkowanie
 
Avatar Lena 85
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 57
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej dziewczyny Moge prosic o rozszyfrowanie skladu Kremu
Rossmann Isana Pflege, Body Cream mit Olivenol?
Sklad:
Aqua, Glycine Soja Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Stearate, Olea Europea Oil, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Coumarin, Geraniol, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone.
Dzieki z gory
__________________
La paz de tus ojos ...
Lena 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 16:14   #826
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexxana dziękuję ślicznie fakt cena maskara od dawna nie używam do demakijażu nic z drogerii, tak więc szukam czegoś z natury przyjaznego
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 20:42   #827
dominikaha
Zadomowienie
 
Avatar dominikaha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 356
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam.
Chciałam prosić o analizę dwóch szamponów i odżywki do włosów.



Yves Rocher, Hamamelis, Shampooing Douceur (Szampon dla skóry delikatnej) (nowa wersja)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Peg-40 Glyceryl Cocoate, Citric Acid, Hamamelis Virginiana Extract, Polysorbate 20, Parfum, Sodium Coceth Sulfate, Peg-150 Distearate, Sodium Benzoate, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Salicylic Acid, Glycerin, Alcohol



Yves Rocher, I love my planet, Szampon ekologiczny

Skład: Aqua,Sodium Laureth Sulfate,Cocamidopropyl betaine, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate,Sodium Chloride,Sodium benzoate,Citric acid, Parfum, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium,ch loride, salicylic acid,citrus medica limonium juice,tocopherol.



Marion, Natura Silk, Błyskawiczna odżywka do włosów łamliwych i z rozdwojonymi końcówkami 'Jedwabna kuracja'

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Cetrimonium Chloride, Cyclopentasiloxane(and) Dimethiconol, Propylene Glycol, Glycerin, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer (and) C12-14 Pareth-12, Silk Protein, Panthenol, Phenyl Trimethicone, Parfum, Hydrolyzed Rice Protein, Propylene Glycol (and) Polysorbate 20 (and) Panthenol (and) Linoleic Acid (and) Linolenic Acid (and) Arachidonic Acid (and) Tocopheryl Acetate (and) Retinyl Palmitate (and) Bioflavonoids (and) Biotin (and) Pyridoxine Hci, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, C.I. 16255, C.I. 15985.
dominikaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 20:45   #828
pipi1984
Raczkowanie
 
Avatar pipi1984
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ********
Wiadomości: 127
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam!
Bardzo prosilabym o analize skladu mleczka z Yves Rocher. Niewiem co mnie podkusilo, by kupic to cudo. A teraz boje sie, ze mnie zapcha i zaszkodzi mojej problematycznej cerze Stad moje pytanie. Z gory dziekuje

Yves Rocher, Pure Calmille, 2en1 Demaquillant + Tonique (Mleczko + tonik 2w1) (nowa wersja)



Skład: Aqua, Propylene Glycol, PEG-30 Glyceryl Laurate, Hexyldecyl Laurate, Hexyldecanol, Carbomer, Oleth-20, Methylparaben, Parfum, Sorbic Acid, Sodium Hydroxide, Allantoin, Tetrasodium EDTA, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene carboxaldehyde, Chamomilla Recutita, Limonene, Citronellol
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg yr.jpg (12,6 KB, 0 załadowań)
__________________
Jestem jak każdy inny człowiek
Czasem swych błędów nieświadoma
Przychodzę swym ciepłem się podzielić
Zostawiam zgliszcza...

pipi1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 20:49   #829
adoosienka
Wtajemniczenie
 
Avatar adoosienka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Raj ;)
Wiadomości: 2 629
GG do adoosienka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo Was dziewczyny proszę o rozszyfrowanie składu żelu do mycia twarzy z Biodermy Sebium i chusteczek Garnier skóra wrażliwa. Mam skłonność do zapychania porów i wszelkich niespodzianek.

1) żel Bioderma Sebium:
aqua, sodium cocoamphoacetate, sodium laureth sulfate, peg-200 hydrogenated glyceryl palmate, peg-40 glycery cocoate, disodium edta, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, zink sulfate, copper sulfate, gingko biloba leaf extract, peg-7 glyceryl cocoate, citric acid, sodium coceth sulfate, sodium chloride, sodium hydroxide, propylene glycol. sodium methylparaben, sodium propylparaben, fragrance.

2) chusteczki Garnier skóra wrażliwa:
aqua, butylene glycol, glycerin, panthenol, rosa gallica/rosa gallica flower extract, citric acid, dihydrocholeth-30, disodium cocoamphodiacetate, peg-60 hydrogenated castor oil, poloxamer 184, propylene glycol, sodium chloride, sodium diglycolate, sodium glycolate, disodium edta, chlorhexidine digluconate, methylparaben, phenoxyathanol.
__________________
Mąż i Żona

Kubuś już z nami

Edytowane przez adoosienka
Czas edycji: 2009-08-06 o 22:06
adoosienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 09:12   #830
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez karolina777 Pokaż wiadomość
proszę o ocenę składu Ziaja sopot sun żel łagodzący po opalaniu.
Ingredients: aqua, panthenol, PEG40 hydrogenated castrol oil, allantoin, retinyl palamitate, calcium gluconate, carbomer, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum (fragrance), sodium hydroxide.

zależy mi na analizie pod kątem szkodliwych składników.
W składzie widzę pantenol i alantoinę i wit a wysoko w składzie, ale jest też dużo parbenów... co myślicie o tym składzie?

Spora ilosc parabenow,podrazniajace konserwanty(na czerwono)-patrzac na ilosc dobrych skadnikow w porownaniu do tego,co jest niemile widziane rachunek jest prosty-poszukalabym czegos innego tymbardziej,ze jest to kosmetyk ktory stosujemy po opalaniu i skora potrzebuje ukojenia,zlagodzenia a nie podraznienia.

Nad reszta postaram sie usiasc dzisaj w nocy

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Cytat:
Napisane przez wkroplideszczu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mogę poprosić o analizę składu kremu przeciwzmarszczkowego dla mojej mamy? Pod względem składników aktywnych, które faktycznie mogą pomagać na zmarszczki, nawilżania, wysuszania i zapychania

Dax Cosmetics, Perfecta, AgeControl 55+:

Aqua, Paraffin Oil, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Cetearyl Octanoate, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Dicaprylyl Ether, Octyl Methoxycinnamate, Glycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Soya Lecithin, D-Panthenol, Trilaureth-4 Phosphate, Sorbitol, Xanthan Gum, Palmitoyl Tetrapeptide, Tocopheryl Acetate, Calcium PCA, Acrylates Copolymer, VP/Polycarbamyl Polyglycol Ester, Hydrolyzed Sesame protein PG-Propyl Methylsilanediol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Disodium EDTA, BHA, Triethanolamine, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

Polaczenie roznych emolientow sprawi,ze krem bedzie nawilzac,dodatek polimerow i ich pochodnych sprawi,ze aplikacja bedzie przyjemna,skladniki wygladzajace skore nadajace efekt liftingu.Jest kilka potencjalnych zapychaczy(wyboldowalam).
Z ciekawych skladnikow to pantenol,lecytyna sojowa,hydrolizowane proteiny sezamu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 15:00   #831
karolina777
Raczkowanie
 
Avatar karolina777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Spora ilosc parabenow,podrazniajace konserwanty(na czerwono)-patrzac na ilosc dobrych skadnikow w porownaniu do tego,co jest niemile widziane rachunek jest prosty-poszukalabym czegos innego tymbardziej,ze jest to kosmetyk ktory stosujemy po opalaniu i skora potrzebuje ukojenia,zlagodzenia a nie podraznienia.
Hexxana, bardzo dziękuję
__________________
wymiana książkowa: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=797703
karolina777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 12:59   #832
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam prośbę o opinie na temat maseczki "Morze Martwe" Schaebensa.

Skład: KLIK!

Na mój gust parabeny są tu be, ale z drugiej strony widzę, że właściwe składniki są na właściwym miejscu (czyli na początku składu). Czy jest w składzie coś, co mogłoby zdyskryminować tą maskę w moich oczach? Bo działanie ma super, cena ok (75 eurocentów). Piecze wprawdzie mocno, ale po zmyciu buźka taka, że

Dzięki
Piecze mocno bo jest bardzo duza zawartosc soli i nie dla kazdej cery moze byc dobra.Jezeli widzisz dzialanie i dobrze Ci sluzy to nie rezygnuj choc szkoda,ze nie ma wiekszego stezenia zawartosci spiruliny,rumianku bo na pewno dzialanie byloby jeszcze lepsze i sporo parabenow....ale cos za cos..

Cytat:
Napisane przez CrazyButterfly Pokaż wiadomość
Szukam kosmetyków do włosów bez silikonów, które beda nadawały sie do włosów suchych, ze skłonnością do rozdwajania sie końcówek, nawilżały.
Proszę o zanalizowanie składu następujących produktów :

Farmona, Radical, Szampon do włosów zniszczonych i wypadających ze skrzypem polnym

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Equisetum Arvense Extract, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Citric Acid, Parfum, Hexyl Cinnamal.

Ziaja, Plantica, Odżywka 'Jojoba'

Skład: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Ethylhexyl Salicylate, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Dimethicone, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene, Citronellol, Citric Acid.

Ziaja, Plantica, Odżywka 'Pszenica'

Skład: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Dimethicone, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid.

Ziaja, Plantica, Odżywka 'Witamina'

Skład: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Ethyl Linoleate, Ethyl Linolenate, Ethyl Oleate, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Retinyl Palmitate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid.

Dermedic Capilarte szampon do włosów suchych

Niestety składu nie znalazłam....

Dove Odżywka ochronna do wlosów farbowanych przyciemnianych

Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Isostearamidopropyl Dimethylamine, Parfum, Borago Officinalis, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Lysine Hydrochloride, Silk Amino Acids, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octyl Methoxycinnamate, Imidazolidinyl Urea, TEA-DodecylbenzeneSulfonate, Disodium EDTA, BHT, DMDM Hydantoin, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 16255, CI 47005.

Dziękuje
Najwieksza zawartosc silikonow ma Dove,szampon Farmony jest taki sobie i szukalabym czegos innego,odzywki Ziaji moga byc.

Cytat:
Napisane przez Lena 85 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Moge prosic o rozszyfrowanie skladu Kremu
Rossmann Isana Pflege, Body Cream mit Olivenol?
Sklad:
Aqua, Glycine Soja Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Stearate, Olea Europea Oil, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Coumarin, Geraniol, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone.
Dzieki z gory
Krem jest tresciwy,bogaty w dobrze nawilzajace emolienty-skory suche powinny byc zadowolone

Cytat:
Napisane przez dominikaha Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałam prosić o analizę dwóch szamponów i odżywki do włosów.



Yves Rocher, Hamamelis, Shampooing Douceur (Szampon dla skóry delikatnej) (nowa wersja)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Peg-40 Glyceryl Cocoate, Citric Acid, Hamamelis Virginiana Extract, Polysorbate 20, Parfum, Sodium Coceth Sulfate, Peg-150 Distearate, Sodium Benzoate, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Salicylic Acid, Glycerin, Alcohol

Niezle wyglada choc nie idealnie ale.. jest w miare delikatny i zawartosc kwasu salicylowego (choc pewnie niewielka)bedzie dobrze wplywala pod katem wlosow przetluszczajcych sie i tlustych.Wysoko zawarty wyciag z oczaru ma wlasciwosci antybakteryjne,przeciwzap alne itd.pomocny jest przy podraznieniach i łupieżu.

Cytat:
Napisane przez dominikaha Pokaż wiadomość

Yves Rocher, I love my planet, Szampon ekologiczny

Skład: Aqua,Sodium Laureth Sulfate,Cocamidopropyl betaine, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate,Sodium Chloride,Sodium benzoate,Citric acid, Parfum, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium,ch loride, salicylic acid,citrus medica limonium juice,tocopherol.
Ekologiczny jest tylko z nazwywyciag z cytryny i vit.E na szarym koncu,kwas salicylowy tez pewnie w niewielkiej ilosci.Na uwage zasluguje przez wyjatkowo krotki sklad-nie jest zly ale....bywaja lepsze


Cytat:
Napisane przez dominikaha Pokaż wiadomość
Marion, Natura Silk, Błyskawiczna odżywka do włosów łamliwych i z rozdwojonymi końcówkami 'Jedwabna kuracja'

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Cetrimonium Chloride, Cyclopentasiloxane(and) Dimethiconol, Propylene Glycol, Glycerin, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer (and) C12-14 Pareth-12, Silk Protein, Panthenol, Phenyl Trimethicone, Parfum, Hydrolyzed Rice Protein, Propylene Glycol (and) Polysorbate 20 (and) Panthenol (and) Linoleic Acid (and) Linolenic Acid (and) Arachidonic Acid (and) Tocopheryl Acetate (and) Retinyl Palmitate (and) Bioflavonoids (and) Biotin (and) Pyridoxine Hci, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, C.I. 16255, C.I. 15985.
Wg mnie ta odzywka zasluguje na uwage chocby dlatego,ze zostala uzytwa ciekawa kombinacja skladnikow choc nie kazde wlosy lubia silikony ich pochodne i polimery ale one wplyna na wygladzenie,sprawia ze latwiej bedzie wlosy rozczesac.
Proteiny jedwabiu,pantenol,hydroli zowane proteiny ryzu,bioflawonoidy,biotyn a, kwas arachidonowy,kwas linolenowy-beda sprawiac,ze wlosy stana sie miekkie,blyszczace i nawilzone-trudno jednak mi ocenic jak taka kombinacja moze wplynac na suche wlosy bo duzo zalezy od stopnia wysuszenia.Na wlosach normalnych efekt moze byc bardzo zadawalajacy.
Calosciwa ocena jest na plus-fajna i ciekawa odzywka,ktora nie ociazy wlosow i jest w spray'u(to akurat subiektywne spojrzenie bo wole aplikacje ze spray'u)



Cytat:
Napisane przez pipi1984 Pokaż wiadomość
Witam!
Bardzo prosilabym o analize skladu mleczka z Yves Rocher. Niewiem co mnie podkusilo, by kupic to cudo. A teraz boje sie, ze mnie zapcha i zaszkodzi mojej problematycznej cerze Stad moje pytanie. Z gory dziekuje

Yves Rocher, Pure Calmille, 2en1 Demaquillant + Tonique (Mleczko + tonik 2w1) (nowa wersja)



Skład: Aqua, Propylene Glycol, PEG-30 Glyceryl Laurate, Hexyldecyl Laurate, Hexyldecanol, Carbomer, Oleth-20, Methylparaben, Parfum, Sorbic Acid, Sodium Hydroxide, Allantoin, Tetrasodium EDTA, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene carboxaldehyde, Chamomilla Recutita, Limonene, Citronellol

No coz....rumianek na samym koncu i tylko producent wie jakie zostalo uzyte stezenie zbyt wysoko zawarty konserwant i skladnik zapachowy-zadna rewelacja.
Jezeli nie masz sklonnosci do podraznien itd. a mleczko potraktujesz jako produkt przejsciowy w demakijazu to czemu nie ale z drugiej strony nie jest warte swojej ceny....

Cytat:
Napisane przez Iris Pokaż wiadomość
Hexxano, bardzo dziękuję Na zależnościach między składnikami kompletnie się nie znam. Byłam już zdecydowana kupić ten filtr, po przeczytaniu Twojego postu, ale przyjrzałam się jeszcze raz składowi. Zawiera Triethanolamine, która wg słownika składników z wizażu może wytworzyć nitrozaminy, czyli... powodować raka. Czy stosowanie Avene jest w takim razie bezpieczne? Czy były przeprowadzone jakieś badania? Czy jakiś inny składnik zapobiega tworzeniu nitrozamin?

I jeszcze jedno pytanie: czy teflon jest bezpieczny? Bo poczułam się jak karoseria, która ma zostać konserwowana teflonem
Tutaj jest wiecej na ten temat
http://www.jaworek.net/kosmetyki/czarne_owce.php
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-08-08 o 15:18
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 13:26   #833
wkroplideszczu
Rozeznanie
 
Avatar wkroplideszczu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pokój o ścianach w kolorze kanarkowym ;)
Wiadomości: 533
GG do wkroplideszczu Send a message via Skype™ to wkroplideszczu
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Polaczenie roznych emolientow sprawi,ze krem bedzie nawilzac,dodatek polimerow i ich pochodnych sprawi,ze aplikacja bedzie przyjemna,skladniki wygladzajace skore nadajace efekt liftingu.Jest kilka potencjalnych zapychaczy(wyboldowalam).
Z ciekawych skladnikow to pantenol,lecytyna sojowa,hydrolizowane proteiny sezamu.

Dziękuję bardzo
__________________
Po Turbo Fire ...
...ZUZKA LIGHT

69 -> 68 -> 67 -> 66 -> 65 -> 64 -> 63 -> 62 -> 61 -> 60 -> 59 -> 58
wkroplideszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 17:47   #834
dominikaha
Zadomowienie
 
Avatar dominikaha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 356
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexxana, dziękuję bardzo
dominikaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 20:24   #835
pipi1984
Raczkowanie
 
Avatar pipi1984
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ********
Wiadomości: 127
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziekuje bardzo Hexxanko za analize !!!!
NO nie brzmi to zachecajaco :/ Podczas szybkich zakupow "łapnęłam" ten kosmetyk, wyczytalam, ze to cudo to tonik ktory oczyszcza, a tu masz babo placek. Nie zaryzykuje, nie lubie mleczek, a buzka bardzo wrazliwa na nowosci
Wielkie dzieki jeszcze raz. KOchana jestes
__________________
Jestem jak każdy inny człowiek
Czasem swych błędów nieświadoma
Przychodzę swym ciepłem się podzielić
Zostawiam zgliszcza...

pipi1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 18:00   #836
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o analizę tych pudrów pod względem zapychania i matowienia

Infinity , Loose Powder ( Transparentny puder sypki )

Skład: Talc, Magnezium Stearate, Kaolin, Zeta Mays (Corn) Starch, Isopropyl Stearate, Zinc Stearate, Methylparaben, Parfume, [+/-] Mica, C.I. 12085, 77491, 77019, 77891, 77492, 15850, 19140, 77007, 77288, 77289, 45380, 45410, 73360, 77510, 420902


Infinity , Compact Powder ( Puder prasowany )

Skład: Talc, Magnezium Stearate, Kaolin, Zeta Mays (Corn) Starch, Isopropyl Stearate, Zinc Stearate, Methylparaben, Octyldodecanol, Lanolin, Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Tocopheryl Acetate, Parfume, [ /-] Mica, C.I. 12085, C.I. 15630, C.I. 15850, C.I. 77491, C.I. 77499, C.I. 77492.


proszę o analize pod względem zapychania , ochrony i nawilżania

Farmona , -20 Protect , Krem ochronny na dzień

Skład: Aqua, Isopropyl Myristate, PPG-15 Stearyl Ether, Cetearyl Alcohol, Polysorbate, Stearic Acid, Calendula Officinalis, Glycerin, Glycine Soja Oil Unsaponifiables, Aloe Vera, Helianthus Annuus Oil, Paraffinum Liquidum, Lanolin, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Persea Gratissima Oil, Glyceryl Stearate, Cyclomethicone, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii, Panthenol, Petrolatum, Titanium Dioxide, Isolaureth-4 Phosphate, PEG-25 Butyl Vinylether/Sodium Maleate Copolymer, Allantoin, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Parfum, Sodium Hydroxide, BHA, Linalool, Benzyl Salicylate

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-08-09 o 19:29
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 08:45   #837
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexx, dzięki ogromne!
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 16:52   #838
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
proszę o analizę tych pudrów pod względem zapychania i matowienia

Infinity , Loose Powder ( Transparentny puder sypki )

Skład: Talc, Magnezium Stearate, Kaolin, Zeta Mays (Corn) Starch, Isopropyl Stearate, Zinc Stearate, Methylparaben, Parfume, [+/-] Mica, C.I. 12085, 77491, 77019, 77891, 77492, 15850, 19140, 77007, 77288, 77289, 45380, 45410, 73360, 77510, 420902


Infinity , Compact Powder ( Puder prasowany )

Skład: Talc, Magnezium Stearate, Kaolin, Zeta Mays (Corn) Starch, Isopropyl Stearate, Zinc Stearate, Methylparaben, Octyldodecanol, Lanolin, Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Tocopheryl Acetate, Parfume, [ /-] Mica, C.I. 12085, C.I. 15630, C.I. 15850, C.I. 77491, C.I. 77499, C.I. 77492.


proszę o analize pod względem zapychania , ochrony i nawilżania

Farmona , -20 Protect , Krem ochronny na dzień

Skład: Aqua, Isopropyl Myristate, PPG-15 Stearyl Ether, Cetearyl Alcohol, Polysorbate, Stearic Acid, Calendula Officinalis, Glycerin, Glycine Soja Oil Unsaponifiables, Aloe Vera, Helianthus Annuus Oil, Paraffinum Liquidum, Lanolin, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Persea Gratissima Oil, Glyceryl Stearate, Cyclomethicone, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii, Panthenol, Petrolatum, Titanium Dioxide, Isolaureth-4 Phosphate, PEG-25 Butyl Vinylether/Sodium Maleate Copolymer, Allantoin, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Parfum, Sodium Hydroxide, BHA, Linalool, Benzyl Salicylate
Pudry beda zapewnialy w miare dobre krycie,matowienie i wygladzenie-to co ewentualnie moze pozapychac to glownie skladniki wyboldowane w pudrze prasowanym.

Krem Farmony jest ciekawy glownie dla cer suchych,przesuszonych (ciekawy dobor emolientow,ktore tez moga zapychac cery ze sklonnoscia do tego-wyboldowane-gliceryna,maslo shea,parafina,lanolina) oraz na zime kiedy potrzeba dobrego zabezpieczenia przed niskimi temperaturami.Wyciagi roslinne(nagietek,aloes,s oja,slonecznik,awokado) + skladniki lagodzace(alantoina,pante nol)

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Cytat:
Napisane przez dolce&gabbana Pokaż wiadomość
Witam! Proszę o analizę składu odżywki do rzęs; czy może mieć jakieś pozytywne/negatywne działanie. Z góry dziękuję.

Golden Rose, Perfect Lashes Tusz do rzęs bezbarwny z witaminami.

Skład: deionized water, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, tea, propylene glycol, potassium sorbate, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, pvp, sorbitol, panthenol(prowitamin B5), vitamin A, vitamin E.

nikt nie zwrócił uwagi na mój post o odżywce do rzęs ale spróbuje ponownie.
Proszę o analizę korektora do twarzy, czy może zapychać (mam bardzo dużą skłonność do tego) i czy ma działanie antybakteryjne, wysuszające oraz kremu oceanic - chyba wyskakuja mi po nim pryszcze, czy może być faktycznym winowajcą?

Bell, korektor antybakteryjny.

microcrystalline wax, cyclomethicone, octyldecanol, isocetyl stearoyl stearate, candelilla wax refined, stearyl dimethicone, petrolatum, melaleuca alternifolia(tea tree) leaf oil, methylparaben, propylparaben, peg-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, citric acid, ascorbic acid.[+/- ci 77891, ci 77499, ci 77492, ci 77491, ci 77289, ci 77510]

Oceanic, AA Therapy Trądzik, Krem matujący na dzień
Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Propylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Di C12-13 Alkyl Malate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Tridecyl Salicylate, Glyceryl Stearate Citrate, Nylon-12, Glycerin, Caprylyl Methicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Butylene Glycol, Allantoin, Azelaic Acid, Retinyl Palmitate, Glycyrrhetinic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Disodium Phosphate, PEG-35 Castor Oil, Lecithin, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate
Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Odzywka do rzes nie jest taka zla,chociaz trudno ocenic ilosc zawartych skladnikow ale...pantenol,vit.A i E wiec mozna uznac,ze pewne dzialanie ma

Odnosnie korektora to zle moga wplywac wyboldowane skladniki i moze Twoja cera nie lubi wosku,poza tym jest tutaj olejek z drzewa herbacianego

Krem z AA nie jest moze rewelacyjny ale do przyjecia i faktycznie bedzie matowic oraz wplywac regulujaco na cery tradzikowe.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 16:57   #839
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałabym spytać o wartościowość rzeczonego kosmetyku Zregeneruje? Ochroni przed uszkodzeniami? Pielęgnuje kolor?
Bo cytryny (efekt rozjaśnienia) już się doszukałam.

Wax L'Biotica Dwufazowa Odżywka Bez Spłukiwania do Włosów Blond, Quick Wax
Skład: aqua, cyclomethicone, cetrimonium chloride, propylene glycol, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, glycerin, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer (and) C12-14 pareth-12, hydrolized silk, citrus medicea limonum (lemon) fruit extract, panthenol, phenyl trimethicone, parfum, benzyl alcohol (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothaiazolinone, citric acid, linaool, hexyl cinnamal, C.I, 19140, C.I 15985

Z góry dziękuję
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 17:20   #840
dolce&gabbana
Zadomowienie
 
Avatar dolce&gabbana
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 864
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Odzywka do rzes nie jest taka zla,chociaz trudno ocenic ilosc zawartych skladnikow ale...pantenol,vit.A i E wiec mozna uznac,ze pewne dzialanie ma

Odnosnie korektora to zle moga wplywac wyboldowane skladniki i moze Twoja cera nie lubi wosku,poza tym jest tutaj olejek z drzewa herbacianego

Krem z AA nie jest moze rewelacyjny ale do przyjecia i faktycznie bedzie matowic oraz wplywac regulujaco na cery tradzikowe.[/QUOTE]


Dziękuje bardzo Hexxano !
dolce&gabbana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.