Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-27, 09:51   #1231
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

selene211 mi też skóra sie nie marszczyła - a przy tym samym stężeniu próbowanym na ręce tylko smarowanym kilka dni pod rząd była taka zmarszczona jakby wyschnięta
ale na twarzy w końcu zaczęła sie łuszczyć, tylko że po 3-4 dniach, a po nałożeniu kwasu też tylko pieczenie i szczypanie przez jakąś minutę
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 13:05   #1232
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
No właśnie moja skóa nawet czerwona nie była, poszczypała delikatnie i Jedyny kwas który nakłądałam wcześniej to mlekowy i to tez w ogromnych stężeniach . Dzisiaj skóra bez zmian , nie jest napięta , podrażniona ani nic takiego, jakbym nic z nią nie robiła. Ale ja mam baaaardzo grubą skórę . Chciałabym się porządnie złuszczyć w sobotę i w niedzielę bo na narty jadę więc tam mogę ludzi straszyć
to ja bym na Twoim miejscu powtórzyła peeling,zresztą sama tez tak zrobiłam, póki mam parę dni wolnego to nie musze się przejmować jak wyglądam

mlekowy to porażka, nie robi nic, przynajmniej u mnie,zero łuszczenia, wygładzenia..
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 20:11   #1233
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Tak mlekowy, to porażka. Czytałam już wiele opinii i sama się o tym przekonałam. Za to ma wiele innych, fajnych przeznaczeń.

Oprócz mlekowego mam jeszcze kwas salicylowy. Zrobiłam sobie z salicylowego olejek z 2% salicyla i super oczyszcza mi skóre! Dla was, 2% to nic, ale to pierwsze starcie mojej twarzy z kwasem (wcześniej używałam Effaclar'a duo, który mało działał, a nie chciało mi się czekać wieki na jakiekolwiek większe efekty, choć nie był taki zły, ale się wciągnęłam w mazidła i musiałam zakupić kwasy! )

No i używam już 3 tyg tego olejku i cieszę się, jak wychodzi to, co mam pod skórą! Tam gdzie od dawna widziałam zaskórniki, czy "coś" pod skórą, są teraz pryszcze, które znikają.
Na ferie, za 2 tyg. chcę sobie zrobić peeling. Mam 16 lat i nie mam dostępu do spirytusu, ani do wódki. Nie mam kogo poprosić, a mamy mi trochę głupio ;P Do PEG-a narazie też nie. .
W domu mam tylko cały zapas nalewek, ale to się chyba nienada, hm?
No i czytałam w tym wątku, gdzieś na początku ktoś pisał, że robi sobie peeling, rozpuszczając kwas w olejku. Czy to w ogóle zadziała? Oczyści jakoś skóre? Np. w oleju z orzechów włoskich (na tym robiłam 2% i świetnie się rozpuścił) i trochę podgrzać, np. 15%? Potem 20%?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 20:40   #1234
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Mam 16 lat i nie mam dostępu do spirytusu, ani do wódki. Nie mam kogo poprosić, a mamy mi trochę głupio ;P
Mozesz sprobowac ze spirytusem salicylowym, do dostania w kazdym wieku Tylko on juz ma troche wody, wiec trzeba by na nim zobaczyc ile i sie bardziej pobawic z liczeniem jesli zalezy Ci na dokladnych obliczeniach
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 23:51   #1235
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Hmmm...odpadła mi tylko skóra na pryszczech i wokół, a reszta nietknięta..chyba ze jutro zacznę obłazić . Mam jeszcze pytanko, czy stosując peeling powiedzmy raz w tygodniu mogę na codzień stosawać 2% tonik tego kwasu czy juz nie ??? I czy po toniku moge nakładać krem nawilżający z hialuronem czy po prostu bez niczego iść spać ????
Pozdrawiam kwasomaniaczki
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 00:03   #1236
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja stosuje normalnie krem po toniku Zreszta na recepturach tonikow z mazidel jest "Tonik zwiększa także skuteczności działania innych preparatów kosmetycznych - skóra przygotowana kwasem lepiej absorbuje składniki aktywne zawarte w kolejnych nakładanych preparatach pielęgnacyjnych (np. retinoidy)."

Co do tego czy robiac peelingi w miedzy czasie stosowac tonik ....to zalezy glownie od reakcji skory

Ja na poczatek poprzestalabym na samych peelingach i zobaczyla jak wysuszona jest po nich skora (i czy sie luszczy) w miare uplywu czasu. Jesli jest mocno sucha to ja bym jednak postawila tylko na nawilzanie i regeneracje w przerwach miedzy peelingami

P.S. Zawsze ta juz naruszona skora w ok,ol krostek reaguje najszybciej u mnie
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 10:54   #1237
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

illegale w jaki sposób zrobiłaś ten olejek z salicyla? bo zaciekawił mnie
do peelingu z kwasu proponuję spirytus salicylowy, pytaj w aptekach i małych drogeriach
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 10:58   #1238
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
illegale w jaki sposób zrobiłaś ten olejek z salicyla? bo zaciekawił mnie
Zgaduje, ze mniej wiecej tak http://mazidla.com/index.php?option=...d=314&Itemid=2

Ogolnie to kwas mozna wymieszac z kazdym z olejow polecanych do naszego typu skory w takiej proporcji by kwasu bylo 2%
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:34   #1239
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

u mnie po dwukrotnym peelingu 30%,dzień po dniu, mam skorupę tylko na policzkach i czole,na boku twarzy i brodzie kompletnie nic,żadnej reakcji,jakbym w ogóle nie nakładała tam kwasu

może jednak powinnam dać skórze odpocząć od tego ciągłego złuszczania
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 15:36   #1240
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Ja stosuje normalnie krem po toniku Zreszta na recepturach tonikow z mazidel jest "Tonik zwiększa także skuteczności działania innych preparatów kosmetycznych - skóra przygotowana kwasem lepiej absorbuje składniki aktywne zawarte w kolejnych nakładanych preparatach pielęgnacyjnych (np. retinoidy)."



P.S. Zawsze ta juz naruszona skora w ok,ol krostek reaguje najszybciej u mnie
Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
u mnie po dwukrotnym peelingu 30%,dzień po dniu, mam skorupę tylko na policzkach i czole,na boku twarzy i brodzie kompletnie nic,żadnej reakcji,jakbym w ogóle nie nakładała tam kwasu

może jednak powinnam dać skórze odpocząć od tego ciągłego złuszczania
Ech..zero łuszczenia , dziisaj zrobię 30 % bo weekend mam wolny więc może akurat coś się złuszczę
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 16:56   #1241
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Mozesz sprobowac ze spirytusem salicylowym, do dostania w kazdym wieku Tylko on juz ma troche wody, wiec trzeba by na nim zobaczyc ile i sie bardziej pobawic z liczeniem jesli zalezy Ci na dokladnych obliczeniach
Można? Ale suuper! To ja już się nie mogę doczekać!
Dzięki za odpowiedź ; )
Cytat:
Wikipedia
Spirytus salicylowy jest to 2% roztwór kwasu salicylowego w alkoholu etylowym i wodzie (2% kwasu salicylowego, 30% wody, 68% etanolu 760g/l)
Czyli jak zrobić peeling 15%?

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
illegale w jaki sposób zrobiłaś ten olejek z salicyla? bo zaciekawił mnie
do peelingu z kwasu proponuję spirytus salicylowy, pytaj w aptekach i małych drogeriach
Do szklanego, małego słoiczka dałam 30ml oleju z orzechów włoskich (z mazideł) do tego 2% (obliczne na kalkulatorze) kwasu salicylowego (również z mazideł) po trzepałam, pomieszałam i gotowe, wstawiłam do lodówki ; )

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Zgaduje, ze mniej wiecej tak http://mazidla.com/index.php?option=...d=314&Itemid=2

Ogolnie to kwas mozna wymieszac z kazdym z olejow polecanych do naszego typu skory w takiej proporcji by kwasu bylo 2%
No dokładnie ; )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml



Edytowane przez illegale
Czas edycji: 2010-01-28 o 17:10
illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 16:57   #1242
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Do szklanego, małego słoiczka dałam 30ml oleju z orzechów włoskich (z mazideł) do tego 2% (obliczne na kalkulatorze) spirytusy salicylowego (również z mazideł) po trzepałam, pomieszałam i gotowe, wstawiłam do lodówki ; )
Chyba kwasu
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 17:06   #1243
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Chyba kwasu
kwasu
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 18:07   #1244
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Spirytus salicylowy jest to 2% roztwór kwasu salicylowego w alkoholu etylowym i wodzie (2% kwasu salicylowego, 30% wody, 68% etanolu 760g/l)

Czyli jak zrobić peeling 15%?
Z moich obliczeń robionych dla 10g spirytusu salicylowego wychodzi, że ma on objętość 12ml i do tego trzeba dodać 2,43ml kwasu by mieć 15%.
Trochę niewygodne wartości ale przeliczając to na coś sensowniejszego na zasadzie proporcji wychodzi, po zaokrągleniu, że na przykład na 5ml gotowego spirytusu salicylowego musimy wziąć 1 ml kwasu...ale proszę niech mnie ktoś sprawdzi

p.s. Liczyłam zakładając ciężar tego kwasu w gotowym spirytusie taki jak na stronie kalkulatora (1,440g/cm3) ale tego nowego dosypywanego to już ten nasypowy z mazideł (0,63 g/cm3)

p.s.2 Moja logika liczenia :
10g gotowego spirytusu to 3g wody, 6.8g alkoholu i 0.2g kwasu.

Chcemy by kwas stanowił 15% całego roztworu,a więc by woda i alkohol stanowiły pozostałe 85% całości czyli by 0.85 x = 9.8g czyli nasz x =9.8g/0.85=11,53g. Czyli chcemy mieć 11.53g całości, a mamy 10g spirytusu czyli 1.53 g to pozostały do dodania kwas.

No i dalej już prosto:
- woda 3g = 3ml
- alkohol 6.8g /0.76 g/ml = 8.95ml
- kwas już w spirytusie 0.2g/ 1.44 g/ml = 0.14ml

Czyli gotowe 10g pirytusu to 3ml + 8.95ml + 0.14ml = 12.09 ~= 12ml

- kwas do dodania 1.53g / 0.63 g/ml = 2.43 ml

Ma to jakiś sens ?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 18:33   #1245
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Quleczko...nie wiem co Ty tam liczysz bo nic nie rozumiem ale mam nadzieję że nie podważasz wiarygodności kalkulatora - własnie go wykorzystałam i 30 % salicylowego na spirycie włąśnie lezy 3 minutę na mojej paszczy Już nie szczypie nic a nic , ale przez minutkę było gorąco..
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 18:59   #1246
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A czy Ty zauwazylas, ze pytanie bylo o co innego? O to jak zrobic 15% na spirytusie salicylowym, ktory jest jednak skladowo zupelnie czyms innym niz taki normalny z monopolowego

Swoja droga moim zdaniem jesli chodzi o kwas salicylowy z mazidel to moim zdaniem kalkulator nie ma zastosowania

Tyle, ze na szczescie roznica jest w taka strone, ze liczac wedlug kalkulatora robisz o polowe nizsze stezenie niz robiac biorac ciezar nasypowy z mazidel.

W kalkulatorze kwas ma ciezar 1.440, a na stronie mazidel jest podane 0.63...a teraz popatrzylam przez ile oni to w swoich recepturach plrzeliczaja i wyglada na to, ze ogole przez 0.35 ...ja juz nic nie rozumiem
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:21   #1247
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Wiem o czym pisałaś - potrafię czytać ze zrozumieniem . Nawet osoba tak biegła w liczeniu jak Ty przestała rozumieć, ja niestety potzrebuję liczydła nawet do najprostszych stęzeń- nie zaprzeczam . Kalkulator zwyczajnie nie jest dopracowany do potrzeb Wizażanek i oferty sklepów z półproduktami , współgra tylko z jednostkami z Mazideł. Chyba .
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:37   #1248
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Na wlasnie problem z tym, ze w przypadku salicyla chyba nie wspolgra
Co lepsze to receptury mazidel chybanie wspolgraja z tym co pozniej jest w ich recepturach.
Czy moze ktos rozumie skad ich 0,4g salicyla ma objetosc 1,14ml?

Jak mi sie zachce to moze wysle maila z pytaniem do mazidel. Juz raz tak robilam i okazalo sie, ze na stronie jest blad

P.S. Swoja droga do bieglosci to mi daleko, a z chemia to mialam ostatni raz stycznosc w liceum czyli z 10 lat temu
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:50   #1249
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Na wlasnie problem z tym, ze w przypadku salicyla chyba nie wspolgra

To ja tym bardziej...czyli wychodzi że zrobiłam o około połowe słabsze stężenie
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 19:57   #1250
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Z moich obliczeń robionych dla 10g spirytusu salicylowego wychodzi, że ma on objętość 12ml i do tego trzeba dodać 2,43ml kwasu by mieć 15%.
Trochę niewygodne wartości ale przeliczając to na coś sensowniejszego na zasadzie proporcji wychodzi, po zaokrągleniu, że na przykład na 5ml gotowego spirytusu salicylowego musimy wziąć 1 ml kwasu...ale proszę niech mnie ktoś sprawdzi

p.s. Liczyłam zakładając ciężar tego kwasu w gotowym spirytusie taki jak na stronie kalkulatora (1,440g/cm3) ale tego nowego dosypywanego to już ten nasypowy z mazideł (0,63 g/cm3)

p.s.2 Moja logika liczenia :
10g gotowego spirytusu to 3g wody, 6.8g alkoholu i 0.2g kwasu.

Chcemy by kwas stanowił 15% całego roztworu,a więc by woda i alkohol stanowiły pozostałe 85% całości czyli by 0.85 x = 9.8g czyli nasz x =9.8g/0.85=11,53g. Czyli chcemy mieć 11.53g całości, a mamy 10g spirytusu czyli 1.53 g to pozostały do dodania kwas.

No i dalej już prosto:
- woda 3g = 3ml
- alkohol 6.8g /0.76 g/ml = 8.95ml
- kwas już w spirytusie 0.2g/ 1.44 g/ml = 0.14ml

Czyli gotowe 10g pirytusu to 3ml + 8.95ml + 0.14ml = 12.09 ~= 12ml

- kwas do dodania 1.53g / 0.63 g/ml = 2.43 ml

Ma to jakiś sens ?
Dziękuje za te wszystkie obliczenia , spróbuje przez ferie ; ) Ale dopiero mam za dwa tyg. Może jeszcze ktoś się wypowie w sprawie tego spirytusu salicylowego.
Jak tak czytałam Twoją wypowiedź, myślałam, że uczysz się takich rzeczy, albo studiujesz coś pochodnego, a Ty mówisz, że styczność miałaś 10 lat temu ;O
Ja jestem na profilu bio-chem i mi głupio, bo jakoś z chemii mało kumam, choć tyle czasu poświęcam i jeszcze dziś miałam sprawdzian, poraażkaaa : (
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 20:11   #1251
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość

W kalkulatorze kwas ma ciezar 1.440, a na stronie mazidel jest podane 0.63...a teraz popatrzylam przez ile oni to w swoich recepturach plrzeliczaja i wyglada na to, ze ogole przez 0.35 ...ja juz nic nie rozumiem

Ciężar podany przez mazidła to cięzar nasypowy , czyli " nasypany" kwas . W kalkulatorze jest podany cięzar kwasu "ubitego" w strzykawce .Na początku wszyscy tak odmierzali , nie było wag tak dostepnych itd. Limaria z Mazideł już nieraz podawala żeby obliczać stężenie wg cięzaru nasypowego , gdyż każda partia kwasu może miec inny cięzar . Kwas z Zysku np. ma inny ciężar nasypowy , niż Mazidlowy .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 20:19   #1252
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ok, to pytanie jeszcze czemu u niej w recepturach jest liczone jeszcze inaczej ?

Rozumiem co znaczy nasypowy i ja licze wedlug tego nasypowego z mazidel wlasnie bo zakladam, ze to on ma zastosowanie do kwasu, ktory ja mam, a nie "niewiadomego pochodzenia" ( w sensie, ze nie wyjasnione co to i do jakiej formy kwasu sie odnosi) ciezar w tym kalkulatorze

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2010-01-28 o 20:22
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 21:23   #1253
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Wiem że zawracam gitare ale dalej nic rozumiem . Rozumiem że zamiast salicylu mama kliknąć w kalkulatorze INNY i wsypać wartośc nasypową 0.63 salicylu z Mazideł , tak ????
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 21:26   #1254
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Wiem że zawracam gitare ale dalej nic rozumiem . Rozumiem że zamiast salicylu mama kliknąć w kalkulatorze INNY i wsypać wartośc nasypową 0.63 salicylu z Mazideł , tak ????
Możesz kliknąć na salicyl, bo okno gęstości nie jest zablokowane.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 21:36   #1255
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziękuję Cold Nie dziwię się że mnie 30 procentowy nie ruszył skoro nie zmieniałam nasypowego...nałożę dzisiaj 20 % ale prawdziwy
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 21:40   #1256
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Dziękuję Cold Nie dziwię się że mnie 30 procentowy nie ruszył skoro nie zmieniałam nasypowego...nałożę dzisiaj 20 % ale prawdziwy
Teraz Ty mi wyjaśnij, będziesz odmierzała łyżeczką miarową, czy jak? Bo skoro wpiszesz ciężar nasypowy, to ubijanie w strzykawce odpada? A jak dawałaś sobie 30% to jak go wcześniej odmierzałaś?
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 22:10   #1257
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Za późno...zmieniłam nasypowy na 0.63, upachałam w strzykawce ,przed chwilą nałozyłam twarz mam białą, zrobiłam 20 % , prawie nie szczypie, czy to za mocne ???
A wczesniej nie zminiałam nasypowego i tez ubijałam w strzykawce , zero efektu, wysuszona tylko skóra.

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

w ogóle nie szczypie w sumie...nie wiem co jest
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 23:53   #1258
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja tez nie wiem co się stało, że nic się nie stało. Z tego co wywnioskowałam z postu Natalii obliczając z wartości 0,63 nie powinnaś już ubijać.
Nie ubity jest puszysty, napowietrzony ma małą gęstość = np 0,63 (jak np.. puch )
Ubity jest ściśnięty, kryształek koło kryształka nie ma tam dużo powietrza i ma dużą gęstość = np 1,34 (jak np ... granulki ołowiu ).
W sumie zrobiłaś sobie większe stężenie niż zamierzałaś.
Dobrze, że mam wagę.
Wczoraj robiłam sobie pierwszy raz salipeg, trochę szczypało. Przy zmywaniu bardzo szczypało, aż zmyłam mydłem, tak na wszelki wypadek. Dzis skóra wygląda cały czas dobrze, a nawet dzięki posmarowaniu olejem tamanu chyba najlepiej w tym nowym roku
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 00:35   #1259
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

W poniedziałek zrobiłam 20 % ubity ze złym nasypowym...trochę szczypało i nic nie dało..
W środę powtórzyłam ale 30% ...szczypało i nic nie dało...
Dzisiaj ,czyli piatek, dałam z nasypowym 0,63 , do tego jeszce ubiłam , czyli 4,6 spirytu i 1,6 ubitego salicyla na alko i Twarz miałam tylko białą a nic nie szczypało....poddaję się.

---------- Dopisano o 00:35 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------

Ale ja nie mam kryształków..ja mam ten z MAzideł...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 08:32   #1260
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
W poniedziałek zrobiłam 20 % ubity ze złym nasypowym...trochę szczypało i nic nie dało..
W środę powtórzyłam ale 30% ...szczypało i nic nie dało...
Dzisiaj ,czyli piatek, dałam z nasypowym 0,63 , do tego jeszce ubiłam , czyli 4,6 spirytu i 1,6 ubitego salicyla na alko i Twarz miałam tylko białą a nic nie szczypało....poddaję się.
Wychodzi na to, że zrobiłaś sobie 45% stężenie. To bardzo dużo. Już na razie spasuj i nie powtarzaj,
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.