Jak podkreślić jasną cerę? V - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-27, 09:13   #781
Krolowa_Margot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 325
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
a jakiś taki sprawdzony przez was konkret?
(ja nigdy nie stosowałam minerałów, po prostu nie mam zaufania. ale co mi pozostało?:P)
No najpopularniejsze w tym wątku to EDM i Pixie, oba można zamówić na allegro, ale w przypadku EDM taniej wyjdzie w zbiorowym zamówieniu ze stanów. Za EDM na allegro zapłaciłam z przesyłką 40 zł, kolor ok (ja miałam Sandy Fair, bardzo jasny, lekko różowawy), ale mógłby być troszkę trwalszy. Pixie opakowanie pełnowymiarowe 57 zł+ przesyłka, kolory jasne, a jeśli chodzi o jakość to nie moge sie wypowiedziec, bo jestem na etapie próbek, ale dziewczyny polecają, podobno to dużo trwalszy podkład niz EDM
Krolowa_Margot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 10:04   #782
wielokropek2
Rozeznanie
 
Avatar wielokropek2
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 657
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
a nie próbowałaś po prostu spryskać tym eee... pomalowanej już twarzy? próbowałam zwilżonym pędzlem nakładać podkład, aczkolwiek niezbyt mi to wychodziło
Szczerze powiedziawszy, nawet przez myśl mi to nie przeszło. Moje doświadczenia z minerałami bowiem trudno określić inaczej niż jako ubogie. Z makijażem zresztą również, bo dla mnie, osoby niestosującej dotąd żadnego podkładu/pudru drogeryjnego, są to pojęcia właściwie tożsame.
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości." J. Cocteau
wielokropek2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 10:18   #783
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez Krolowa_Margot Pokaż wiadomość
ale jak jeden? ja mam tę: http://prostoznatury.pl/MASECZKA_GLI..._10_g-232.html i dziewczyny mówiły, że dobrą, ale ona ma dużo więcej rzeczy w składzie...
o dużo tego tam jest?
ja mam taką saszetkę z Marion, jest tam 8g; w składzie ma tylko kaolin clay. Może dlatego mi się czasem robi skorupa i trochę bieli
Cytat:
Napisane przez wielokropek2 Pokaż wiadomość
Szczerze powiedziawszy, nawet przez myśl mi to nie przeszło. Moje doświadczenia z minerałami bowiem trudno określić inaczej niż jako ubogie. Z makijażem zresztą również, bo dla mnie, osoby niestosującej dotąd żadnego podkładu/pudru drogeryjnego, są to pojęcia właściwie tożsame.
ja minerałami maluję sie właściwie od... półtora miesiąca? dwóch? ale uwielbiam eksperymentować z makijażem gorzej, że nie zawsze efekty są zadowalajace

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-06-27 o 10:22
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 10:29   #784
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Pixie

Dziewczyny ratujcie! Potrzebuję koniecznie jakiś wysoki filtr (50 zwyż), po którym nie będę się świecić. Babydream chroni świetnie, ale niestety wyglądam jak smalec. Czy któraś z Was miała może ten z Evy Natury Link?? Albo np. ten z Avene? Link
mialam ten z Avene, mam skore przetluszczajaca sie - lekko mi sie po jakims zcasi skora swiecila, i musialam matowic pudrem sypkim. Wiesz, nie swiecila sie jakos baardzo mocno, ale to zmatowienia jej daleko było.
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 10:41   #785
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Dzięki za odpowiedź Wybieram się na Rumunów pod koniec lipca i już poszukuję czegoś co przetrwa te koszmarne upały.

Fiasco dzięki za tę informację, że ten z Polleny natłuszcza. Ja to czytałam 3 razy i nie zwróciłam uwagi Tak to jest jak się robi 5 rzeczy na raz.

muszynianko biały podkład znajdziesz tutaj Link za 25,9 zł. Ale on jest faktycznie BIAŁY.

Danula skusiłaś mnie tym filtrem. Tylko w sumie ja nie mam cery tłustej.... A tam w 40 °C każdy ma Czy to jest ten filtr? Klik

Ishikawa dzięki wielkie.

EDIT: Dziewczyny jak to jest z tymi linkami? Można wklejać w forum linki do innych stron, czy grozi to wizażową śmiercią? Nie umiem znaleźć regulaminu, który pewnie kiedyś bez przeczytania potwierdziłam.....
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2010-06-27 o 10:48
estra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 11:12   #786
Krolowa_Margot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 325
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
o dużo tego tam jest?
ja mam taką saszetkę z Marion, jest tam 8g; w składzie ma tylko kaolin clay. Może dlatego mi się czasem robi skorupa i trochę bieli
10g, tylko nie wiem już czy taka może być czy ma za dużo w składzie? a w zasadzie to co to za różnica?
Krolowa_Margot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 12:18   #787
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

no właśnie nie wiem ale skoro sie sprawdza to czemu by nie? Jak na razie i tak jej nie kupię, bo raz, że mam jeszcze tamtą, dwa, że jutro jadę na wakacje(), trzy, że i tak jej u mnie w żadnej z 3 miejscowych aptek nie ma, a ja jestem baaardzo leniwa

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-06-27 o 19:43
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 15:07   #788
evenstar
Zakorzenienie
 
Avatar evenstar
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 124
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez Krolowa_Margot Pokaż wiadomość
z allegro, użytkowanik "aigean"
__________________
Wymianka
evenstar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 16:55   #789
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Dziewczyny, tak bobie przeglądam sklep i pomyślałam, ze może się Wam to spodobać. I cena spoko.

http://www.helfy.pl/krem-z-drobinkami-perel
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 18:22   #790
Danula
Zakorzenienie
 
Avatar Danula
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12 213
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość

Danula skusiłaś mnie tym filtrem. Tylko w sumie ja nie mam cery tłustej.... A tam w 40 °C każdy ma Czy to jest ten filtr? Klik
To ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-40-UVA-26.htm

Cytat:
Napisane przez Krolowa_Margot Pokaż wiadomość
10g, tylko nie wiem już czy taka może być czy ma za dużo w składzie? a w zasadzie to co to za różnica?
U mnie jest "skład" ale to są wymienione pierwiastki zawarte, więc nie wiem czy można to nazwać składem
__________________
dark & twisty
Life is better blonde

"Tak, jestem szczęśliwa,
i brak mi tylko dzwoneczka u szyi, który by brzęczał nad tobą, gdy śpisz."
Szymborska
Danula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 18:43   #791
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

kasiamajo, dzięki za uświadomienie... w niektórych kwestiach jestem jeszcze mocno niedoedukowana... np. moich oczu nie potrafię umalować inaczej niż cieniami i mascarą, żeby to wyglądało naprawdę nienagannie...

dotka95, to się pochwal, jakim! btw, nie wiem, kto miał wrzucać, ale nie dostrzegłam też dotąd żadnego zdjęcia z tortem w roli głównej

Rabou, wybacz niedelikatność, ale od tego ma się przyjaciół, żeby czasem może nawet nieco dosadnie, ale szczerze i otwarcie pewne rzeczy wyłożyli... więc... na najnowszym avkowym zdjęciu wyszłaś dość... cóż... dziwnie i dość ciemno-złoto... wcale nie blado
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 18:47   #792
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Jestem Wiosną
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 18:53   #793
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Już sobie nie wyobrażam życia bez prochów...
Gdyby ktos tak nas z boku posłuchał (poczytał)...
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 19:09   #794
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Gdyby ktos tak nas z boku posłuchał (poczytał)...
O tym samym pomyślałam
Nie wyobrażam sobie momentu, kiedy będę je musiała odstawić... mam jednak nadzieję, że to nie nastąpi... nigdy!
Przyszła mi na myśl jedna nazwa takich "uzależnionych od minerałów", ale taka brzydka jest Nie powiem

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
mialam ten z Avene, mam skore przetluszczajaca sie - lekko mi sie po jakims zcasi skora swiecila, i musialam matowic pudrem sypkim. Wiesz, nie swiecila sie jakos baardzo mocno, ale to zmatowienia jej daleko było.
Też zastanawiam się nad tą Avenką, zwłaszcza za tę cenę 29,90 zł... szaleństwo!

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Rabou, wybacz niedelikatność, ale od tego ma się przyjaciół, żeby czasem może nawet nieco dosadnie, ale szczerze i otwarcie pewne rzeczy wyłożyli... więc... na najnowszym avkowym zdjęciu wyszłaś dość... cóż... dziwnie i dość ciemno-złoto... wcale nie blado
A thankoo, thankoo! Uwielbiam połączenie czerni ze złotem, zwłaszcza w tym obrazku No i chyba przyda się odpoczynek od "twarzowych" avków
Co za dużo to nie zdrowo



A teraz pytanie!
№1 - jaki efekt daje ten puder z serii eclipse z essence?

№2 - widziałyście gdzieś lakier do paznokci w kolorze Nude? Ale takim prawdziwym jak kolor decolletek od Loubutina?
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 19:19   #795
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
O tym samym pomyślałam
Nie wyobrażam sobie momentu, kiedy będę je musiała odstawić... mam jednak nadzieję, że to nie nastąpi... nigdy!
Przyszła mi na myśl jedna nazwa takich "uzależnionych od minerałów", ale taka brzydka jest Nie powiem
Ja tez nie wyobrażam sobie powrotu do tradycyjnej kolorówki. Gdybym miała powrócic do zwykłych korektorów, pudrów, płynnych podkładów...a fe! Obecnie lecą do mnie dwie mineralne paczki

Jednak co prochy to prochy
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 19:42   #796
Blushed
Raczkowanie
 
Avatar Blushed
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 148
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Hej hej, w tym wątku jestem nowa
Mam pewien problem. Otóż przez 2 lata używałam podkładu Maybelline Dream Matte Mousse, bo miałam gładziutką cerę. Teraz zaczęły pojawiać mi się nieliczne pryszcze, wągry oraz skóra na nosie mi się łuszczy i postanowiłam zmienić podkład na jakiś płynny,ponieważ muss nie nadaje się do zakrywania niedoskonałości. No i kupiłam Maybelline Satin Liquid, początkowo wydał mi się super, byłam bardzo zadowolona, jednak po 2 dniach używania pojawiły mi się wypryski na policzkach i brodzie.
Poza tym już po paru godzinach strasznie się świeci.
Zupełnie nie wiem jak mam dobrać sobie podkład, przecież chyba każdy zatyka pory i wyskakują krostki? Może się myle? Pomocy :<
Blushed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 19:53   #797
RoOxAnKaA
Wtajemniczenie
 
Avatar RoOxAnKaA
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: woj.łódzkie
Wiadomości: 2 393
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Ja tez nie wyobrażam sobie powrotu do tradycyjnej kolorówki. Gdybym miała powrócic do zwykłych korektorów, pudrów, płynnych podkładów...a fe! Obecnie lecą do mnie dwie mineralne paczki

Jednak co prochy to prochy
Pochwal się co zamówiłaś
__________________
WYMIANA


Mój blog
RoOxAnKaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 19:58   #798
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

to ja teraz się pożalę.
jako że jutro jadę na dwa tygodnie (grecja), musiałam się spieszyć z wyborem koloru farby do włosów. zdecydowałam na szampon koloryzujący od Palette. przeszukałam trzy Rossmany, tesco i jeszcze ze dwie drogerie i nie znalazłam koloru, toteż zdałam się na skromne wyposażenie osiedlowej drogeryjki... Kupiłam ciemny fiolet, pomyślałam, że zaszaleję No i kolor w sumie mi się podoba, aczkolwiek... w wielu miejscach, najbardziej na okazałym paśmie włosów które zwykle mam na twarzy, mam złotawe prześwity wygląda to strasznie; z pomocą (niestety nie ratunkiem) przyszła mi fioletowa płukanka, która nieco zneutralizowała żółć; spakowałam ją też do kosmetyczki.
Jak wrócę, pokażę jakieś zdjęcie, bo uważam, że kolor mi bardzo pasuje Tylko dzisiaj nie chciałam robić zdjęć, bo nie chciało mi się tapetować, a nie mam ochoty na retuszowanie...

oo, Izydo! jak ja będę za wami tęsknić jako białas z filtrem 50 będę się czuła wyalienowana przy tych, które mają zamiar się smażyć na plaży wysmarowane filtrem SPF10
No, i oczekuję na wątku lektury na 3 dni
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 20:14   #799
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez RoOxAnKaA Pokaż wiadomość
Pochwal się co zamówiłaś
Z edm tradycynie biga fair, bo powolutku mi się konczy i róz tart light z silk naturals

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2010-06-27 o 20:27
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 21:09   #800
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
A teraz pytanie!
№1 - jaki efekt daje ten puder z serii eclipse z essence?
Brokatowy, na pewno nie taki jak ten z Moonlight - nie daje efektu naturalnego glowu, drobinki są widoczne, ale kupowałam go z myślą o wykorzystaniu na ciało, więc mi to pasuje
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 21:49   #801
Klariss
Raczkowanie
 
Avatar Klariss
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 185
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

uuhh ja też chcę mieć Urodę w krakowie.. ciekawe kiedy będzie ta limitowanka u nas. Jeśli ktoś się dowie prędzej ode mnie- proszę o tym napisać, będę wdzięczna a ten diamond powder będzie super do ciała. Srebrnousta- czy mogłabym prosić o zdjęcia jak się prezentuje na ciele?
Klariss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 21:57   #802
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Kochane, dziękuję jeszcze raz za zasyp bladych życzeń!
Tak się cieszę, że nie oceniacie mnie na mój właściwy wiek
Chociaż przecież 27 lat to jeszcze i tak nie tak wiele


Fiasco, udanych wakacji bez żadnych 'przypaleń'
My też będziemy tęsknić
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 08:49   #803
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez Klariss Pokaż wiadomość
uuhh ja też chcę mieć Urodę w krakowie.. ciekawe kiedy będzie ta limitowanka u nas. Jeśli ktoś się dowie prędzej ode mnie- proszę o tym napisać, będę wdzięczna a ten diamond powder będzie super do ciała. Srebrnousta- czy mogłabym prosić o zdjęcia jak się prezentuje na ciele?
Jasne A nawet, jeśli do Was Eclipse nie dotrze w najbliższym czasie, mogę być dobrą wróżką i wykupić wszystkie płockie zapasy dla Was

Grr, zrobiłam zdjęcia, ale telefon odmawia współpracy... Postaram się wrzucić je później.
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 09:17   #804
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

witam po weekendzie

Dostałam wypłatę i postanowiłam to uczcić zamówieniem fata i próbek Pixie

Ale mam stracha...!
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 09:29   #805
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Ijak tam dziewczyny, obczaiłyscie ten link który Wam podałam? A moze juz znałyście ten specyfik? Jak się sprawuje? Nadałby się do mojej skóry ( jesli pamiętacie jestem raczej typem śródziemnomorskim, mój typ urody to podobno zima ( Cyganka))
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 13:34   #806
Valie
Raczkowanie
 
Avatar Valie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 468
GG do Valie
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Dzisiaj byłam na rutynowej kontroli u mojej pani reumatolog. Dostarczyła mi ona kolejnego powodu, aby powstrzymać się jeśli kiedykolwiek przyszłoby mi na myśl opalanie. Ale po kolei.
Moja mama choruje na toczeń rumieniowaty. Jest to choroba autoimmunologiczna i nieuleczalna. Gdy dwa lata temu zaczęły boleć mnie stawy i wykryto u mnie objaw Raynauda (sinienie rąk i stóp). Obleciał mnie strach, że też zachorowałam, bo nie znane są przyczyny tocznia. Na szczęście alarm był przedwczesny. Jednak chodzę po 6 miesięcy na kontrolę. Dziś p. reumatolog uprzedziła mnie, żebym się broń boże nie opalała, ponieważ udowodniono, że młode kobiety chorują najczęściej (zwłaszcza że u mnie w rodzinie był już taki przypadek) a intensywna ekspozycja na słońce zwłaszcza osób z jasną karnacją może skończyć się tą chorobą.
W świetle tego i nowotworów skóry aż się dziwie, że są osoby, które z chęcią się opalają.
__________________
Valie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 14:16   #807
Danula
Zakorzenienie
 
Avatar Danula
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12 213
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez Valie Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam na rutynowej kontroli u mojej pani reumatolog. Dostarczyła mi ona kolejnego powodu, aby powstrzymać się jeśli kiedykolwiek przyszłoby mi na myśl opalanie. Ale po kolei.
Moja mama choruje na toczeń rumieniowaty. Jest to choroba autoimmunologiczna i nieuleczalna. Gdy dwa lata temu zaczęły boleć mnie stawy i wykryto u mnie objaw Raynauda (sinienie rąk i stóp). Obleciał mnie strach, że też zachorowałam, bo nie znane są przyczyny tocznia. Na szczęście alarm był przedwczesny. Jednak chodzę po 6 miesięcy na kontrolę. Dziś p. reumatolog uprzedziła mnie, żebym się broń boże nie opalała, ponieważ udowodniono, że młode kobiety chorują najczęściej (zwłaszcza że u mnie w rodzinie był już taki przypadek) a intensywna ekspozycja na słońce zwłaszcza osób z jasną karnacją może skończyć się tą chorobą.
W świetle tego i nowotworów skóry aż się dziwie, że są osoby, które z chęcią się opalają.
Ojej to aż tak szkodliwe może być Trochę zzieleniałam bo mnie od pewnego czasu bolą kolana ale sinienia nie zauważyłam
Mnie codzień dziwi to coraz bardziej, można przecież używać samoopalacza właśnie na innym wątku opowiadałam o osobach które namawiają czy wręcz śmieją się, jak ktoś jest blady, czy z wyoboru czy z przymusu. Już mnie to nie denerwuje ale mam ochotę wysłać je do lekarza żeby posłuchali i pooglądali trochę zdjęć czerniaka itd.
__________________
dark & twisty
Life is better blonde

"Tak, jestem szczęśliwa,
i brak mi tylko dzwoneczka u szyi, który by brzęczał nad tobą, gdy śpisz."
Szymborska
Danula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 14:25   #808
wielokropek2
Rozeznanie
 
Avatar wielokropek2
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 657
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Valie, wiem, że marne to pocieszenie, ale sama, z uwagi właśnie na schorzenia reumatologiczne, zażywam środki o działaniu m. in. fotouczulającym.
A poza tym... Mnie również nieodmiennie zastanawia, jak to możliwe, iż ludzie z premedytacją działają na swoją niekorzyść. Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny stan wiedzy medycznej i świadomość społeczną.
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości." J. Cocteau
wielokropek2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 17:21   #809
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
O tym samym pomyślałam
Nie wyobrażam sobie momentu, kiedy będę je musiała odstawić... mam jednak nadzieję, że to nie nastąpi... nigdy!
Przyszła mi na myśl jedna nazwa takich "uzależnionych od minerałów", ale taka brzydka jest Nie powiem
prochowce?
wcale nie brzydko
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 17:26   #810
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

mój tatuś kochany wczoraj stwierdził, że jestem bledziutka

Nie był niestety to komplement. Tata uznał, że za dużo schudłam i wyglądam anemicznie
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.