dekupażowy prezent - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-04, 20:35   #1
angelabi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2

dekupażowy prezent


Witam
Proszę o pomoc w pewnej dekupażowej sprawie. Niedawno dostałam od koleżanki drewnianą solniczkę ozdobioną techniką dekupażową i wydaje mi się, iż jest ona niedopracowana lub w ogóle źle zrobiona. Solniczka pokryta jest spękaniami. Nie znam się na dekupażu, ale wydaje mi się, że w niektórych miejscach farba jest bardzo grubo nałożona, widoczne są, a nawet wyczuwalne grudy i wałki. Nie wygląda to dobrze. Na forum znalazłam tylko piękne i dopracowane wytwory. Gdzie mogę poczytać o ewentualnych błędach. Nie chcę urazić koleżanki, gdybym wiedziała na pewno, że to błąd, postarałabym się delikatnie jej o tym powiedzieć. Z góry dziękuję i pozdrawiam
angelabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 21:47   #2
anuleczka2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 746
Dot.: dekupażowy prezent

Solniczka sama w sobie jest ładna ,koleżanka tylko zbyt mało wyszlifowała ją i nałożyła lakier .Te czynności trzeba wykonać aż nie wyczuje się ,że jest gładka po dotyku dłonią .wtedy będzie na pewno bardzo dobrze wyglądała.
anuleczka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 22:02   #3
stokrotka773
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka773
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Chelmsford, UK
Wiadomości: 307
GG do stokrotka773
Dot.: dekupażowy prezent

jak na moje oko ladna, ale podobnie jak poprzedniczka, trzeba polozyc lakier, troche zeszlifowac i znowu lakier, zeby bylo gladzitkie. Myle ze wydaje ci sie ze grubo fary bo crak jest polozony i za malo lakieru
stokrotka773 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 22:14   #4
cycol11
Zakorzenienie
 
Avatar cycol11
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 461
Dot.: dekupażowy prezent

Witaj, solniczka sama w sobie jest urocza. problem natomiast dotyczy głównie tego że jest tu użyty krak jednoskładnikowy a on daje efekt tzw. cantry lub bardziej po polsku wiejski. faktycznie przydało by się tu ciut więcej lakieru i na pewno szlifowanie, z tym że trzeba pamiętać że nie należy na krak jednoskłądnikowy dawać wielu warstw lakieru tak jak przy innych pracach decoupage ponieważ straci on swój wiejski urok więc trochę warstw lakieru i szlifowanie papierem ale nie do przesady.
cycol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 07:15   #5
angelabi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: dekupażowy prezent

Dzięki wielkie za szybkie i konkretne odpowiedzi. Mam nadzieję, że wasze uwagi pomogą mi w rozmowie. Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie
angelabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:10   #6
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: dekupażowy prezent

Te zwałowania farby świadczą o zbyt grubej warstwie farby nałożonej na kraka ewentualnie o nierównomiernym rozprowadzeniu kraka
Może to też być wina samego kraka, który mógł spowodować zważenie się farby, ale to jest dużo mniej prawdopodobne
Przy kraku jednoskładnikowym używa się mało warstw lakieru, żeby efekt popękanej farby był bardziej naturalny, nie zalany lakierem. Szlifowanie teraz tej pracy może ją, moim zdaniem całkiem zniszczyć. Zwłaszcza, że mogą poodpadać te grube warstwy farby, które czujesz jako grudki
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.