Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-17, 16:27   #2461
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
jeden ma 100 ml..... to nie tak mało na jeden sezon.
poszukaj - ta firma ma też mleczka do ciała, chyba wieksze pojemności.
W cieplych krajach dwu tygodniowy wyjazd i zuzywam dwie butelki po 200ml wiec troche malo..

Ta lavera kusi choc jest tylko 125 ml.


Sent from my iPad using Tapatalk

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
substancja chemiczna wnika w skórę i tam się rozpada pochłaniając promieniowanie, minerał zaś rozkłada się cienką powłoczką na skórze (niczym makijaż) i tworzy barierę fizyczną dla promieni słonecznych (jak parasolka
Dzieki. Czytam sobie. Wada ze bieli.


Sent from my iPad using Tapatalk

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nawet nie wiem, czy wszystko wymieniłam, bo słabą pamięć mam
zdjęcie pierwsze: próbki hauschkowe, mini masełko do ciała i szminka
zdjęcie drugie: szminka
zdjęcie trzecie: papajowy krem pod prysznic i szampon sensitive alverde

ja zrozumiałam, że pytasz, czy faktor oznacza to samo? tak, 30 mineralna i chemiczna to taka sama ochrona. ale jak na minerałki to 30tka jest już wysoka. są mineralne 50 czy 50+ też. często znajdziemy takie wśród jakichś serii dla dzieci na przykład. ale czy ty zdajesz sobie w ogóle sprawę z różnicy między faktorem 30 a 50? to nie jest tak, że 50tka chroni o 20 lepiej... bo 20 czego???
SPF 30 oznacza, że 1/30 promieniowania UVB jest przepuszczona do skóry. czyli wyłapuje 96,67% promieniowania UVB. a w przypadku faktoru 50 będzie to 100%-1/50=100%-2%=98%.
no meeeega różnica
a wystarczy, że ta 50tka będzie bardziej się kleiła/bieliła czy w ogóle konsystencja będzie niezbyt, nie zdołasz jej wsmarować tyle ile trzeba, i z faktoru 50 ci g..no zostanie
lavera ma filtry w przystępniejszej cenie - też w większych butelkach. i składy mają fajne jak się sprawują na skórze to już nie wiem, nie próbowałam...

oooooooooooo, kup!!! kup i daj znać, jak się sprawuje też się na niego czaję...
Dzieki za info


Sent from my iPad using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 16:28   #2462
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
oooooooooooo, kup!!! kup i daj znać, jak się sprawuje też się na niego czaję...

Dam

Zakupy
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 16:34   #2463
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość

co to za masełko, jaka wersja zapachowa? i jak wrażenia?
Papaja i mango Love2mix, uwielbiam je Na lato o wiele bardziej mi odpowiada niż to z macadamią i shea, bo nie jest aż tak ciężkie.

Wypeelingowałam twarz i posmarowałam się kremem tonującym Living Nature, wygląda bardzo naturalnie Oczywiście nie tuszuje niedoskonałości, ale skóra wygląda zdrowo.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 17:40   #2464
advertisement
Wtajemniczenie
 
Avatar advertisement
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 477
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Przede wszystkim chodziło mi o jego działanie na naczynka. Muszę się zastanowić, bo nie przepadam za uczuciem ściągania.

Hurraa!!!
Właśnie siedzę z peelingiem na pyszczku Podoba mi się zapach.
Te peelingi enzymatyczne z BU czy właśnie e-naturalne od zawsze uwielbiałam. Moim zdaniem swoim działaniem przebijają nawet enzymatyczny z phenome i są sporo tańsze
Widzę, ze zdecydowałaś się na flat topa EDM, na pewno będziesz z niego zadowolona A minerałki jak tam, używałaś już?

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dzięki, będę pamiętała. Właśnie wczoraj wybrałam się na mały window shopping (ło matko ale się zziajałam) i byłam w TkMaxx. Oczywiście niczego fajnego nie zauważyłam. Opakowania strasznie wymęczone, nie wyglądało to dobrze.

Za to kupiłam hennę i indygo od PoleHenny. Na wątku hennowym wszyscy tak chwalą jakość jej ziółek, że nie mogłam się oprzeć. Po masakrze z Casting'iem wracam pokornie do henny

No i skończyły się wszystkie toniki i myjadełka. Wszystkie na raz LizEarle pewno zamówię, ale to w czerwcu. Dr.Hauschka i Pukkę już tak dobrze znam, że choć są świetne zrobię sobie od nich przerwę Więc z okazji darmowej przesyłki w BeeEco (tylko dzisiaj) popełniłam małe zamówienie na kosmetyki Kivvi (tonik i żel do mycia)

ps. Z filtrów polecam John Masters Organics. Wypróbowany i skuteczny.
A co powiecie o PAt&Rub? Zastanawiam się czy nie kupić?
Dobrze, że pojawiłaś się w wątku bo mam pytanie Na Twoim blogu czytałam post o oczyszczaniu twarzy, pisałaś tam by myć ją ruchem wciskającym i nie wiem czy jestem aż tak mało inteligentna ale nie rozumiem jak to ma wyglądać. Gdy próbuje tak robic to za chwilę wychodzi na to ze bezsensownie klepię sie po twarzy a domyślam się, ze nie o to chodzi. Mozesz coś więcej o tym napisać?
Baardzo kusi mnie ten peeling Pukka i maseczka oczyszczająca Hauschki

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Opium, no to ciekawam co na madarę powiesz ten ciemniejszy kolor jest faktycznie ciemniejszy, ale nie ma nic różowości... z kolei jaśniejszy niby różowy, ale nie robi świnki na twarzy, więc możliwe, że będzie mimo wszystko pasował

a ja byłam w dm... i kupiłam:
- mini masło do ciała alverde honigmelone (melon miodowy) - pachnie tak, jak się nazywa i daje fajny efekt na skórze... chyba się polubimy i będę musiała kupić większe opakowanie
- szampon sensitive z alverde - do testów... chociaż składowo zapowiada się ok...
- oraz znany i lubiany krem pod prysznic z papayą!!! myślałam, że był wycofywany, ale najwyraźniej z okazji lata znów się pojawił na półkach!
- aha, jeszcze zgrzeszyłam i kupiłam coś, czego nie potrzebowałam: szminkę z ostatniej limitowanki alverde, taką karmelkową... była za zaledwie 1,45 eur, bo już im się wszystko pokończyło. no grzech było nie wziąć...

prócz tego w aptece dostałam próbki hauschki. chciałam kupić, ale pani wygrzebała coś z zaplecza i może widząc mój brzuch po prostu mi dała je tak o... mam próbkę jakiegoś balsamu do ciała, kremu do rąk, pod oczy i... uwaga! 3 x próbki revitalmaske!

no to się pochwaliłam...
E.. kobiety w ciązy to mają niewątpliwie przywileje
Zakupow w DM zazdroszczę, nigdy tam jeszcze nie byłam
__________________
Prostota jest szczytem wyrafinowania
Leonardo da Vinci

instagram: emwuwu

wymiana


advertisement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 17:51   #2465
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
Te peelingi enzymatyczne z BU czy właśnie e-naturalne od zawsze uwielbiałam. Moim zdaniem swoim działaniem przebijają nawet enzymatyczny z phenome i są sporo tańsze
Widzę, ze zdecydowałaś się na flat topa EDM, na pewno będziesz z niego zadowolona A minerałki jak tam, używałaś już?
Kupiłam kabuki, a nie flat topa, bo bałam się za dużego krycia Coś mi się wydaje, że wkrótce i tak go kupię. Minerałki wypróbowałam nakładając je palcem, jutro będę się bawić pędzlem po raz pierwszy Oba kolory wyglądają w porządku na mojej twarzy. Sama nie wiem, na który powinnam się zdecydować.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30

Edytowane przez bleedingsun
Czas edycji: 2013-05-17 o 17:54
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 18:03   #2466
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
...
Dobrze, że pojawiłaś się w wątku bo mam pytanie Na Twoim blogu czytałam post o oczyszczaniu twarzy, pisałaś tam by myć ją ruchem wciskającym i nie wiem czy jestem aż tak mało inteligentna ale nie rozumiem jak to ma wyglądać. Gdy próbuje tak robic to za chwilę wychodzi na to ze bezsensownie klepię sie po twarzy a domyślam się, ze nie o to chodzi. Mozesz coś więcej o tym napisać?
Baardzo kusi mnie ten peeling Pukka i maseczka oczyszczająca Hauschki
...
Chodzi przede wszystkim o to, żeby produkt niejako "wcisnąć" w pory. Przykładasz opuszki palców do skóry i przyciskasz. Jej nie wiem jak to opisać. Po prostu takie zwykłe "kółeczka" po skórze niczego nie dają. Warto podczas mycia jeszcze wymasować twarz i wprowadzić produkt myjący w pory. Bardzo trudno to wytłumaczyć. Kiedyś wklejałam na blogu filmik z techniką mycia dr.Hauschka. W moim wykonaniu nie do końca tak to wygląda - oni masują twarz całą dłonią, ja opuszkami. Lisa Eldridge w swoim filmiku, który umieściłam na blogu, też masuje buzię opuszkami.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no ja się też zdziwiłam, bo ja chciałam w sumie te próbki kupić a oni nie mieli tych miniatur na sprzedaż, tylko właśnie takie reklamowe saszetki. strasznie miło!

a na samopoczucie nie mogę narzekać... już naprawdę mało zostało do końca, a ja w szale przeprowadzkowym. nic nie poszykowane... dom niewykończony, pełno kartonów, nie ogarniam ale fizycznie spoko. mało przytyłam, ruchliwa jestem, zasypiam wieczorem w ciągu paru minut, potem śpię aż do rana - żyć nie umierać
To świetnie Kochana
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2013-05-17 o 18:06
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 18:08   #2467
advertisement
Wtajemniczenie
 
Avatar advertisement
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 477
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Kupiłam kabuki, a nie flat topa, bo bałam się za dużego krycia Coś mi się wydaje, że wkrótce i tak go kupię. Minerałki wypróbowałam nakładając je palcem, jutro będę się bawić pędzlem po raz pierwszy Oba kolory wyglądają w porządku na mojej twarzy. Sama nie wiem, na który powinnam się zdecydować.
A.. też czasami używam kabuki do podkładu, ale nie martw się lily lolo Ci krzywdy raczej nie zrobi tzn. nie ma duzego krycia Mój "pierwszy raz" z pędzlem to w ogóle niewypał był, a teraz mam taka wprawę ze 5 sekund i wszystko gotowe A z kolorami to jest tak, ze często więcej odcieni pasuje, ja z LL akurat mam 1 idealny ale np. z Meow ciągle szukam odpowiedniego.

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Chodzi przede wszystkim o to, żeby produkt niejako "wcisnąć" w pory. Przykładasz opuszki palców do skóry i przyciskasz. Jej nie wiem jak to opisać. Po prostu takie zwykłe "kółeczka" po skórze niczego nie dają. Warto podczas mycia jeszcze wymasować twarz i wprowadzić produkt myjący w pory. Bardzo trudno to wytłumaczyć. Kiedyś wklejałam na blogu filmik z techniką mycia dr.Hauschka. W moim wykonaniu nie do końca tak to wygląda - oni masują twarz całą dłonią, ja opuszkami. Lisa Eldridge też masuje buzię opuszkami.



To świetnie Kochana
Dzięki, muszę chyba popróbować. Kiedyś własnie zawzięcie te kołeczka wykonywalam
__________________
Prostota jest szczytem wyrafinowania
Leonardo da Vinci

instagram: emwuwu

wymiana


advertisement jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-17, 18:16   #2468
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
...
Dzięki, muszę chyba popróbować. Kiedyś własnie zawzięcie te kołeczka wykonywalam
Wiesz, to też nie oznacza, że robisz coś źle. W notatce opisałam po prostu mój sposób oczyszczania skóry, zainspirowany filozofią dr.Hauschka. Nie każdemu musi odpowiadać.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 18:21   #2469
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
A.. też czasami używam kabuki do podkładu, ale nie martw się lily lolo Ci krzywdy raczej nie zrobi tzn. nie ma duzego krycia Mój "pierwszy raz" z pędzlem to w ogóle niewypał był, a teraz mam taka wprawę ze 5 sekund i wszystko gotowe A z kolorami to jest tak, ze często więcej odcieni pasuje, ja z LL akurat mam 1 idealny ale np. z Meow ciągle szukam odpowiedniego.
Czemu niewypał? Co zrobiłaś źle? Może uda mi się tego uniknąć

Siedzę z maską algową na twarzy, niedokładnie ją rozmieszałam bo mam grudki
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 20:29   #2470
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
mineralna 30 to chyba bardzo wysoko ochrona...


Kupiłam go właśnie w niedziele w promo w Mario, wyszło niewiele ponad 100 no ale duże nadzieje wiążę z tym kremem po ostatnim wielkim rozczarowaniu Phenome
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nawet nie wiem, czy wszystko wymieniłam, bo słabą pamięć mam
zdjęcie pierwsze: próbki hauschkowe, mini masełko do ciała i szminka
zdjęcie drugie: szminka
zdjęcie trzecie: papajowy krem pod prysznic i szampon sensitive alverde

ja zrozumiałam, że pytasz, czy faktor oznacza to samo? tak, 30 mineralna i chemiczna to taka sama ochrona. ale jak na minerałki to 30tka jest już wysoka. są mineralne 50 czy 50+ też. często znajdziemy takie wśród jakichś serii dla dzieci na przykład. ale czy ty zdajesz sobie w ogóle sprawę z różnicy między faktorem 30 a 50? to nie jest tak, że 50tka chroni o 20 lepiej... bo 20 czego???
SPF 30 oznacza, że 1/30 promieniowania UVB jest przepuszczona do skóry. czyli wyłapuje 96,67% promieniowania UVB. a w przypadku faktoru 50 będzie to 100%-1/50=100%-2%=98%.
no meeeega różnica
a wystarczy, że ta 50tka będzie bardziej się kleiła/bieliła czy w ogóle konsystencja będzie niezbyt, nie zdołasz jej wsmarować tyle ile trzeba, i z faktoru 50 ci g..no zostanie
lavera ma filtry w przystępniejszej cenie - też w większych butelkach. i składy mają fajne jak się sprawują na skórze to już nie wiem, nie próbowałam...

oooooooooooo, kup!!! kup i daj znać, jak się sprawuje też się na niego czaję...
Niestety pamiętajcie o tym, że filtry mineralne kiepsko chronią przed UVA (odpowiadającym za starzenie się), a poza tym każde dotknięcie twarzy, nie mówiąc o nakładaniu makijażu = starcie filtra. Ja się w tym roku wgłębiłam w ten temat i przeprosiłam się z filtrami chemicznymi

Poza tym Cloche: Twoje wyliczenia mówią o ochronie przed UVB. Natomiast jeśli chodzi o ochronę przed UVA trzeba tę liczbę podzielić przez 2. Czyli faktor 50 ma znacznie wyższą ochronę w sumie niż 30, zwłaszcza jeśli chodzi o UVA.
__________________


Edytowane przez kotwilka
Czas edycji: 2013-05-17 o 20:34
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 21:08   #2471
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Niestety pamiętajcie o tym, że filtry mineralne kiepsko chronią przed UVA (odpowiadającym za starzenie się), a poza tym każde dotknięcie twarzy, nie mówiąc o nakładaniu makijażu = starcie filtra. Ja się w tym roku wgłębiłam w ten temat i przeprosiłam się z filtrami chemicznymi

Poza tym Cloche: Twoje wyliczenia mówią o ochronie przed UVB. Natomiast jeśli chodzi o ochronę przed UVA trzeba tę liczbę podzielić przez 2. Czyli faktor 50 ma znacznie wyższą ochronę w sumie niż 30, zwłaszcza jeśli chodzi o UVA.
a co stosujesz z chemicznych? i czy mają w miarę dobre składy?
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-17, 21:19   #2472
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Nie wytrzymałam, nałożyłam podkład żeby wypróbować pędzel
Traci dużo włosia, wasze pędzle EDM też tak mają?
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 21:26   #2473
Fryne
Rozeznanie
 
Avatar Fryne
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 510
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Nie wytrzymałam, nałożyłam podkład żeby wypróbować pędzel
Traci dużo włosia, wasze pędzle EDM też tak mają?
mój mam już prawie rok i nie zauważyłam, żeby tracił; a pracuje ciężko (na zmianę z hakuro).
przyszły moje zakupy z iherba (głównie pędzle Real Techniques oraz Retractable Kabuki EcoTools - jak zwykle przez Anulę i z drogerii naturalnej , żyworódkę już też od jakiegoś czasu stosuję

jutro wkleję foty, jak mi dnia nie zabraknie.
Fryne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 21:31   #2474
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Nie wytrzymałam, nałożyłam podkład żeby wypróbować pędzel
Traci dużo włosia, wasze pędzle EDM też tak mają?
Moje mają już 5 lat, a może nawet więcej. Nie wypadł żadnemu ani włos. A pędzli EDM mam cały pęk.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 21:38   #2475
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Niestety pamiętajcie o tym, że filtry mineralne kiepsko chronią przed UVA (odpowiadającym za starzenie się), a poza tym każde dotknięcie twarzy, nie mówiąc o nakładaniu makijażu = starcie filtra. Ja się w tym roku wgłębiłam w ten temat i przeprosiłam się z filtrami chemicznymi

Poza tym Cloche: Twoje wyliczenia mówią o ochronie przed UVB. Natomiast jeśli chodzi o ochronę przed UVA trzeba tę liczbę podzielić przez 2. Czyli faktor 50 ma znacznie wyższą ochronę w sumie niż 30, zwłaszcza jeśli chodzi o UVA.
co do pierwszego akapitu to się zgadzam i właśnie z tego względu rozważałam zawsze też filtry annemarie boerlind, bo składy mają spoko i filtry chemiczne właśnie.

co do drugiego: wiem, wiem, toteż napisałam: SPF to faktor ochrony przed UVB. ale to nieprawda, że ochrona przed UVA ma się jakoś do faktoru ochrony przed UVB niektóre firmy podają faktor ochrony przed UVA, taki analogon SPF, i jest to PPD. i w jednym kremie z SPF 30 będziemy mieli PPD 10, a w drugim PPD 20. jeśli na opakowaniu nie ma info o PPD, a jest znaczek "UVA w kółeczku", to znaczy tylko, że kosmetyk spełnia zalecenia UE co do ochrony przed UVA, czyli że stosunek SPF do PPD jest mniejszy lub równy 3 (czyli np. krem z SPF 30 musi mieć PPD przynajmniej 10). niektóre firmy postawiły sobie za zadanie ten stosunek trzymać jeszcze niżej, np. LRP ma go < 2,5, ale w niektórych filtrach widziałam już PPD na poziomie nawet około 40 - to już jest mega dużo
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 21:40   #2476
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Fryne Pokaż wiadomość
mój mam już prawie rok i nie zauważyłam, żeby tracił; a pracuje ciężko (na zmianę z hakuro).
przyszły moje zakupy z iherba (głównie pędzle Real Techniques oraz Retractable Kabuki EcoTools - jak zwykle przez Anulę i z drogerii naturalnej , żyworódkę już też od jakiegoś czasu stosuję

jutro wkleję foty, jak mi dnia nie zabraknie.
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Moje mają już 5 lat, a może nawet więcej. Nie wypadł żadnemu ani włos. A pędzli EDM mam cały pęk.
Kurczę, musiał mi się jakiś wadliwy trafić
Zdecydowałam się, zamawiam odcień blondie! Nałożyłam go teraz na całą twarz i jestem zachwycona! Lekko tuszuje, a wcale nie widać, że mam podkład! Od razu twarz wygląda lepiej. Może w końcu przestanę tak na nią narzekać.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30

Edytowane przez bleedingsun
Czas edycji: 2013-05-17 o 21:42
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 21:47   #2477
Fryne
Rozeznanie
 
Avatar Fryne
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 510
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Moje mają już 5 lat, a może nawet więcej. Nie wypadł żadnemu ani włos. A pędzli EDM mam cały pęk.
Margo - gratuluję współpracy z Costasy
opisuj koniecznie te cienie prasowane , szkoda, że zieleni i turkusu nie mają

Ja błyszczyk Lily koffam, ale kiedyś na blogu jakimś czytałam, że nakrętka pęka ... no i niestety u mnie też się to zdarzyło szkoda straszna, bo teraz boję się do torebki włożyć...

Na ichnią szminkę mam ochotę
Fryne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 22:00   #2478
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Traci dużo włosia, wasze pędzle EDM też tak mają?
mój dwulatek nie gubi w ogóle ale mam flat topa.
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 22:03   #2479
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
mój dwulatek nie gubi w ogóle ale mam flat topa.
Kiedyś go sobie sprawię
A Hakuro są dobre?
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-17, 22:11   #2480
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Kiedyś go sobie sprawię
A Hakuro są dobre?
nie miałam Hakuro.
mam jeszcze pędzle z Lumiere i pędzel do różu z Eco Tools, nic nie wypada i dobrze mi się nimi maluje
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 22:21   #2481
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
a co stosujesz z chemicznych? i czy mają w miarę dobre składy?
Podlaczam sie do pytania!


Sent from my iPad using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 22:23   #2482
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Kiedyś go sobie sprawię
A Hakuro są dobre?
ja mam edmy, pixie te stare i hakuro... najbardziej lubie edm, a hakuro tez dobre 3 lata uzywalam i zeby nie to ze sie raczka obluzowala bylby idealny...to z wlosiem nic sie nie dzieje hakura sa tanie i dobre...jak sie zepsuja to nie zal kasy ja sie czaje na RT ... ale juz dlugo sie zaje i nie moge zdecydowac....
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 22:30   #2483
Fryne
Rozeznanie
 
Avatar Fryne
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 510
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Kiedyś go sobie sprawię
A Hakuro są dobre?
ach, teraz doczytałam, że masz kabuki - ja mam flata, ale generalnie EDM są dobre, nie powinno się nic z nimi dziać, niezależnie od kształtu

Edytowane przez Fryne
Czas edycji: 2013-05-17 o 22:31
Fryne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 22:37   #2484
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Fryne Pokaż wiadomość
ach, teraz doczytałam, że masz kabuki - ja mam flata, ale generalnie EDM są dobre, nie powinno się nic z nimi dziać, niezależnie od kształtu
W takim razie nie wiem dlaczego tyle mu wypadło już przy pierwszym użyciu Jak tak dalej się będzie działo to się bardzo zdenerwuję
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 22:42   #2485
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
W takim razie nie wiem dlaczego tyle mu wypadło już przy pierwszym użyciu Jak tak dalej się będzie działo to się bardzo zdenerwuję
a gdzie go kupowałaś?
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 22:44   #2486
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
a gdzie go kupowałaś?
Na kosmetyki-mineralne.com
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 23:04   #2487
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Na kosmetyki-mineralne.com
to może spróbuj go zareklamować?
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 00:41   #2488
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
to może spróbuj go zareklamować?
Napiszę do nich. Użyłam go tylko raz.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 08:27   #2489
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Mydelko Alep - na razie uzylam doslownie kilka razy, ale buzia po nim jest bardzo gladka i miekka. Troszke posmierduje, ale da sie wytrzymac Mam takie z 20% zawartoscia oleju laurowego.
Dla mnie mydło aleppo tez lekko smierdziało na początku używania. A dziś nawet lubię ten zapach
Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Donoszę, że w tk maxx wyprzedaż produktów neobio np. balsamy z 19,99 na 12 zł, kremy na noc kwiat wiśni z 29 zł na 22 zł i mnóstwo innych.

Udało mi się kupić balsam chilli i pomarańcza oraz czekoladowy oraz krem na noc kwiat wiśni. Krem znam, a balsamy na razie tylko wąchałam, pachną bardzo pięknie, ale delikatnie.
Czyli rzucili neobio w całej Polsce. Tez mam balsam chilli pomarańcza. Przy okazji mogę powiedzieć, ze szampon neobio do włosów przetluszczających jest bardzo dobry. Właśnie zaczęłam go używać.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 09:32   #2490
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Fryne Pokaż wiadomość
mój mam już prawie rok i nie zauważyłam, żeby tracił; a pracuje ciężko (na zmianę z hakuro).
przyszły moje zakupy z iherba (głównie pędzle Real Techniques oraz Retractable Kabuki EcoTools - jak zwykle przez Anulę i z drogerii naturalnej , żyworódkę już też od jakiegoś czasu stosuję

jutro wkleję foty, jak mi dnia nie zabraknie.

pędzel jest super! spodoba Ci się
Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Kurczę, musiał mi się jakiś wadliwy trafić
Zdecydowałam się, zamawiam odcień blondie! Nałożyłam go teraz na całą twarz i jestem zachwycona! Lekko tuszuje, a wcale nie widać, że mam podkład! Od razu twarz wygląda lepiej. Może w końcu przestanę tak na nią narzekać.
pisz do sklepu o pędzlu.
to nie jest normalne, musi być wadliwy.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:41.