Czy czujecie sie zintegrowane z krajem w ktorym mieszkacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-01, 22:18   #1
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898

Czy czujecie sie zintegrowane z krajem w ktorym mieszkacie?


Witam

Mieszkam z TZ w Anglii. On jest Wlochem i mieszka tu z przerwa od 10 lat, ja mieszkam troche ponad rok. Pare dni temu wywiazala sie miedzy nami dyskusja na temat integracji i bycia zintegrowanym. Wnioski TZ byly takie - zauwazyl, ze w ciagu tych lat nie mial przyjaciol wsrod Anglikow, a mial sposrod wielu innych narodowosci. Doszedl do wniosku, ze Anglicy nie sa najlatwiejszym narodem do zintegrowania sie. Potem stwierdzil, ze Wlosi sa jeszcze gorsi jesli chodzi o integrowanie sie z innymi nacjami, ktore mieszkaja we Wloszech. Ja po roku zbyt wiele na ten temat powiedziec jeszcze nie moge, ale chcialabym sie dowiedziec jak wy sie czujecie.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 22:47   #2
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Czy czujecie sie zintegrowane z krajem w ktorym mieszkacie?

Nie czuję się zintegrowana z Anglikami specjalnie, a z emigrantami Polakami- też w większości bardzo słabo.

Mam dobrych znajomych Anglików ( w pracy) i powiem szczerze,że zaskakują mnie otwartością i pozytywnym nastawieniem do pewnych kwestii i właśnie z nimi się tak trochę integruję (jeśli chodzi bardziej o szczegół niż ogół).
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 23:38   #3
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Czy czujecie sie zintegrowane z krajem w ktorym mieszkacie?

Po 6 latach w usa czuje sie tak srednio zintegrowana-jesli chodzi o przyjaciol-nie mam przyjaciol Amerykanow-znajomych kilku-mam 2 bliskie kolezanki-jedna moge nazwac przyajciolka-obie emograntki z Dominikany.Ogolnie trudno nazwiazac znajomosci blizsze z Amerykanami(moim zdaniem)-chociaz niektorzy sa b mili.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 06:37   #4
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Czy czujecie sie zintegrowane z krajem w ktorym mieszkacie?

U mnie jest podobnie jak u Was. Z Norwegami trudno załapać bliższy kontakt, są mili, pomocni, ale nie przekraczają pewnych granic. Zauważam, że łatwiej zintegrować się z kimś kto też jest emigrantem. Z Polakami unikam kontaktów...
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 08:58   #5
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Czy czujecie sie zintegrowane z krajem w ktorym mieszkacie?

ja mam kilku dobrych znajomych polakow i nie powiem ze trudno zintegrowac sie z anglikami - wedlug mnie to nieprawda. sa bardzo otwartym, milym, pomocnym narodem (oczywiscie czarne owce tez sie zdazaja..) wystarczy miec checi. mnie wczesniej caly czas anglicy z pracy zapraszali na imprezy i inne wypady tylko ze ja po prostu po 9 godz dziennie mowienia po ang mam dosc. chce sie wyluzowac wsrod polakow, nie zastanawiac sie czy cos powiedzialam dobrze czy zle. ogolnie wiele razy goscili w naszym domu anglicy.
czuje sie zintegrowana chociaz i tak nigdy nie bedzie tu dla mnie jak w domu..
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:14   #6
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Czy czujecie sie zintegrowane z krajem w ktorym mieszkacie?

Ja się niezintegrowałam i raczej mi to nie grozi.Obecnie intensywnie szukam jakiś znajomych (wśród polaków i nie tylko). Ale mam nadzieje że moja emigracja jest chwilowa.
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 22:24   #7
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Czy czujecie sie zintegrowane z krajem w ktorym mieszkacie?

A myslalam, ze to tylko ja mam takie mysli. Generalnie nie czuje sie zbyt zintegrowana. Oczywiscie uwazam, ze Anglicy sa generalnie milymi ludzmi, ale nie nawiazalam z nimi jakis szczegolnie bliskich kontaktow.

No ale moi znajomi maja angielskich znajomych, a znajoma np angielskiego chlopaka. Wtedy moge nazwac ich bardziej zintegrowanych niz ja, mimo ze jezyk znam, wiec nie ma dla mnie przeszkody.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-05, 13:23   #8
ae3f7920981872ca8b387c0d23560f7036978c8d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 146
Dot.: Czy czujecie sie zintegrowane z krajem w ktorym mieszkacie?

kurcze wszyscy emigranci sa z Anglii?wszedzie widze ze ktos mieszka w UK hehe

ja zakochalam sie w pewnym miescie..Wiedniu..wlasciw ie od samego poczatku czulam sie przecudownie,po miechu czulam sie jak u siebie..a przyjaciol mam z wielu nacji, wazne zey czlowiek byl fajny
ale mowie Wam, ze sama sie sobie dziwie, ze wlasciwie od zaraz,nie wyobrazam sobie zyc gdzies indziej, a juz na pewno nie w Polsce, chociaz ja szanuje...
ogolnie jestem zawsze usmiechnieta, nie mam wrogow itd..do wszytskich zachowuje sie przyjacielsko,moze dlatego mam tak wielu dobrych znajomycha jak jakiemus Austriakowi by nie odpowiadalo, ze tam mieszkam, to bym mu powiedziala, ze Wieden bez imigrantow bylby lipny, bo to wlasnie oni tworza super klimatcalujei pamietajcie, ze jest wiele innych krajow, ktore sa fajne, azeby w nich zamieszkac, nie tylko UK..
ae3f7920981872ca8b387c0d23560f7036978c8d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 23:45   #9
kokkinou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Czy czujecie sie zintegrowane z krajem w ktorym mieszkacie?

Przyznam sie, ze po ponad 4 latach pobytu tutaj nadal nie jestem zintegrowana. Ale pocieszam sie, ze moja druga polowa rowniez nie mimo, ze jest tutejszej narodowosci (wychowal sie w RPA). Cypr jest wspanialym miejscem na wakacje, ale to nie jest to, czego szukam. Czegos nam tu brakuje i zastanawiamy sie bardzo powaznie nad zmiana miejsca pobytu... Zobaczymy za kilka lat jak nam zycie narysuje sciezki
kokkinou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:35.