Jakie kwasy i filtry dla mnie? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-18, 19:04   #181
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Co do serum,to sama nie wiem,czy widze jakies dzialanie. Fakt,ze jakos niby lepiej sie czuje,jak je mam na twarzy. Ostatnio tak sie spieszylam,ze nie mialam czasu sie niczym nasmarowac i czulam sie, jakbym byla nago! Nastepnym razem zamowie serum na bazie zelu, mrs.doubtfire mnie zachecila Co do mojej buzi po tych wszystkich specyfikach,ktore na nia laduje...hm... Roznie to bywa. Jednego dnia zmarszczki sa wygladzone i bardzo malo widoczne,innego wyglada,jakby ich przybylo. Sama nie wiem,od czego to zalezy. I jeszcze ta bladosc ! Doprowadza mnie do szalu. Czasami mam ochote to wszystko rzucic w cholere.
Wlasnie obejrzalam zdjecia sprzed kilku miesiecy i aktualne... Moja buzka bez uzywania tych filtrow wygladala duzo lepiej. Chyba znowu zaczne uzywac kremu udajacego opalenizne. I tak sie nic nie luszcze po tym toniku.
Pociesz mnie i powiedz,ze musi minac troche czasu,zanim zobacze efekty. W przeciwnym razie rzucam to !
No pewnie, że nie wszystko od razu
Np. u mnie po serum z c, efekt porządnej poprawy napięcia skóry szczególnie pod ślepiami nastąpił po bodajże 2 miesiącach. Kolor poprawił się w tri miga, po 3-4 dniach. Wszystko indywidualnie, jeśli masz ładny koloyt cery to drastycznej zmiany może wcale nie być. I nie wiem jak sprowałoby się u mnie serum z Biochemii, od początku jadę na własnorobionym wynalazku.

Jeśli brak Ci opalenia i nie masz łuszczenia skóry to wcale się Pearl nie zastanawiaj tylko eksperymentuj z kremem opalającym.
A w ogóle to będzie dobrze, dopiero zaczynasz przecież Trzeba popróbować różnych rzeczy.
U mnie podobnie jak u Anah - po studiach wizażowej Biochemii bardzo drastycznie spadła ilość kosmetyków zalegających w łazience. W zasadzie z kupowanych pielęgnacyjnych preparatów do twarzy używam filtrów, xeriala i żelu do mycia. Przestałam być klientką drogerio-perfumerii

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie,ze nastepnym filtrem,jaki kupie,bedzie avene. Kupie albinosa i krem koloryzujacy,co by je razem mieszac i nadac swojej buzi jakiegos kolorku. Nie rozumiem, jak filtry moga sprawic,ze buzia wyglada lepiej? One robia cos oprocz ochrony przed promieniowaniem? Jak dla mnie to tylko pogarszaja wyglad przez ta cholerna bladosc i swiecenie. Jednak skoro to niby jedyna tak naprawde skuteczna walka ze zmarszczkami,to nie bede z nich rezygnowala.

Moja pielegnacja teraz to :
codziennie rano serum + bioderma photoderm max 50 spray
jedna noc - tonik z kwasem bha z bu
druga noc - xerial 5
trzecia noc - zwykly nawilzacz lub maseczka z glinki
oprocz tego codziennie krem soraya kozie mleko pod oczy rano i wieczorem
i zmywanie filtrow olejkiem z bu + tonik urody aloesowy
no i za dnia,jak jestem w domu,to nie moge sie powstrzymac i dokladam kremow na te zmarszczki mimiczne...takze krem pod oczami i kolo ust laduje czasem 4 razy dziennie
Czekam na przyplyw gotowki,to wtedy mam zamiar zakupic sobie ten kremik https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...-pod-oczy.html
Jak myslicie,nie bedzie dla mnie za silny?? Przypominam,ze mam 21 lat.
Filtry nie każdemu wizualnie służą, też nie każdy się z nimi zaprzyjaźnia. Różniaście to bywa. Wszystko to dalej indywidualne odczucia. Osobiście bardzo je lubię, te moje LRP. Niszczą mi przebarwienia, wystarczająco nawilżają. Mam za ciemną karnację, więc podoba mi się, że rozjaśniają ją i rozświetlają. Mój ojczym mówi, że wybielam się jak Michael Jackson
Pearl, wiem, że nie lubisz, ale namawiam Cię na skrobię kukurydz. z pudrem. To naprawdę fajnie matuje, nie będziesz się świecić. Jak chcesz to zrobię Ci odsypkę skrobii z mazideł, mam całą pakę.

A Twój plan pielęgnacyjny jest bardzo delikatny, nic inwazyjnego, kwasy w toniku też takie, także nie bój nic. Tylko czekaj na efekty
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 08:28   #182
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Mex, <----klaniam sie przed Toba
Jak tylko zobaczylam,ze odpisalas,to wiedzialam,ze poczuje sie troszke lepiej. I faktycznie tak sie stalo. Tak sobie mniej wiecej licze,ze filtrow i xeriala,xerialu ? :/ uzywam okolo miesiaca,a serum z wit c i kwasow jakies 3 tygodnie. Chyba faktycznie za szybko chce efektow. Czasami da sie wyczytac na roznych forach,ze kobiety 30-letnie mowia,ze sa bardziej zadowolone z wygladu swojej cery,anizeli jak mialy po 25 lat. Moze u mnie tez tak bedzie? W sumie musi sie poprawic,prawda? Mam za mloda skore,zeby sie nie poprawila? Jeszcze rzucilam palenie. Nie pale...hm...ponad 2 miesiace! Do tej pory wydaje mi sie,ze zauwazylam lekkie wygladzenie linii mimicznych na czole. Staram sie ograniczyc marszczenie i chyba widac efekty. Jednak wyskoczylo mi chyba wiecej zmarszczek pod oczkami. Tzn zrobily sie dluuuuzsze,takie typowe od smiania sie. Mam nadzieje,ze jak juz bede w Angli,to kremik roc i plasterki frownies dadza im rade. Czesto tez porownuje stan skory ze swoimi rowniesnicami i musze powiedziec, ze nie jest az tak tragicznie,jak mi sie wczesniej wydawalo. Wiadomo,sa takie,co maja piekne,gladkie i bez ani jednej zmarszki,ale sa takie,co wygladaja gorzej ode mnie. Niektore sa nawet mlodsze. Szlag mnie jednak trafia,jak widze swoje siostry,ktore sa duzo starsze ode mnie,a maja mniej zmarszczek. Nie wiem,dlaczego tak jest i czym sobie na to zasluzylam ?
Tak jak mowisz,zaczne sie smarowac tym kremikiem opalajacym. Zazdroszcze Tobie,ze masz ciemna karnacje. Pewnie dlatego nie narzekasz na filtry. Ja czasami jak naloze na siebie 6-7 psikniec Biodermy wygladam jakby ktos mnie polal woda,a pozniej posypal maka.
Puderku zaczne uzywac,juz postanowilam. Zaopatrzylam sie juz w skrobie,jak bylam w domu. Zwykla maka ziemniaczana. Dziekuje serdecznie za Twoja propozycje Kilka razy probowalam nalozyc,ale tak jak w przypadku Anah,troche wysusza mi pyszczka i nie wiem,czy powinnam ja nakladac. Jezeli chodzi o puderki,to nigdy nie wiem,czy maja w sobie talk i mike. Na Wizazu wyczytalam tylko o kilku,ktore do tego sa cholernie drogie i ciezko je dostac. Jakiego Ty uzywasz?
Narzekam,krzycze,grymasz, ale nie zostawie tych filtrow. Zawsze,kiedy mam ochote to zrobic,to zmuszam sie do wyobrazenia swojej skory za 30 lat z i bez filtrow. I wtedy pokornie siegam po swoj spray
Wracam do nauki. Musze sie uczyc,zeby potem miec prace i pieniadze na te wszystkie cholerne kosmetyki
Buziaki
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 12:03   #183
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

, ano tak, piniędzory będą potrzebne, filtry przy takiej pielęgnacji idą jak woda.

Poza tym, Pearl, kobieto, żadna ze mnie znawczyni tematu, ostrzegam

Co do pudrów - mam sypki L'oreala. Zmieszany pół na pół ze skrobią kukurydzianą (normalnej z kartoflów nie lubię - za gruba jest i nieprzyjemna dla mnie w nakładaniu). Dzisiaj zamówiłam jeszcze jedwab w proszku-podobno fajnie się sprawuje w mieszance ze skrobią, zobaczymy. Mam też sypki Translucent MF. Jest to rzecz zupełnie niewłaściwa do moich filtrów LRP (talc + mica) , ale czasem grzeszę. Na filtr sypię kukurydziankę, a na to MF.

Mi to się wydaje, że najlepsze co mogłaś dla cery zrobić (i wykonałaś) to rzucenie fajów

Kosmetyki RoC'a są nie do kupienia w polskich aptekach? Nie wiedziałam, kiedyś były. Fakt, dawno temu używałam nawilżających RoC'a, ale bezproblemowo miały je w ofercie lepsze apteki. Pamiętam, że były w małych pojemnościach, zdaje się, że po 25 ml, w takich spłaszczonych tubkach.
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 16:31   #184
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Z tego co sie orientowalam na Wizazu,to chyba nie ma tego kremu w Polsce. Nie wiem... Mam znajomych w Anglii,wiec jego kupno nie byloby dla mnie problemem.

Dzisiaj kupilam sobie krem ziaja aretina Q na noc. Planowalam Uzywac go co trzecia noc,zmiast zwyklego nawilzacza. Jednak po lekturze wizazu przestraszylam sie,ze moze byc dla mnie za silny. Jak sadzice? Ma w sobie retinol i to mnie skusilo. Chcialabym,zeby zajal sie moimi zmarszczkami mimicznymi. Moge go uzywac?

I moje nastepne pytanie na dzisiaj Nie sadzicie,ze Wasza skora sie troche meczy pod tymi filtrami? Ze nie moze do konca swobodnie oddychac? Tez macie takie wrazenie,czy to tylko ja? Jak szybko po powrocie do domu zmywacie filtry? Ja zrobilam to przed chwila,rpzemylam buzke toniekiem i do wieczora nie zamierzam nic na nia nakladac. Od razu sie lepiej czuje i skora ladniej wyglada.
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 18:52   #185
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Dzisiaj stwierdzam,ze moja buzka najlepiej wyglada po nocy z tonikiem BHA. Sodobala mi sie wczoraj juz po godzinie,jak ja pomazialam ja. Rano byla piekna...Taka jasna i wypoczeta i w sumie ladny efekt utrzymuje sie caly dzien. Moze bede smarowala ja tonikiem co drugi dzien? Nie przesusze jej tym za mocno?
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 17:31   #186
K@sieńka
Zadomowienie
 
Avatar K@sieńka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa tuż tuż
Wiadomości: 1 623
GG do K@sieńka
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Witam.

Sporo czytałam o kwasach, ponieważ chciałabym zacząć od jesieni kurację. Niestety, troche sie pogubiłam.

Mam 17 lat, okropne wągry i wypryski- to właśnie skłoniło mnie do kwasów.

Od czego mam zacząć? Najbardziej przekonuje mnie kuracja z BHA (taka codzienna) Co o tym sądzicie? Najbardziej chodzi mi o zlikwidowanie wągrów. Co myślicie o Effaclar K?
K@sieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 15:55   #187
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość

I moje nastepne pytanie na dzisiaj Nie sadzicie,ze Wasza skora sie troche meczy pod tymi filtrami? Ze nie moze do konca swobodnie oddychac? Tez macie takie wrazenie,czy to tylko ja? Jak szybko po powrocie do domu zmywacie filtry? Ja zrobilam to przed chwila,rpzemylam buzke toniekiem i do wieczora nie zamierzam nic na nia nakladac. Od razu sie lepiej czuje i skora ladniej wyglada.
Pearpearl, Twój topic zniknął z moich subskrypcji! Jak to możliwe nie wiem, znalazłam Cię po nicku

Lubiem filterki, nie przeszkadzają mi i dobrze mi się je nosi, więc często zmywam dopiero wieczorem (b.mały makijaż robię ostatnio).
Pearl, może jeszcze nie trafiłaś na "swój" filtr? Zużyj co masz, a potem próbuj następne.

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Dzisiaj stwierdzam,ze moja buzka najlepiej wyglada po nocy z tonikiem BHA. Sodobala mi sie wczoraj juz po godzinie,jak ja pomazialam ja. Rano byla piekna...Taka jasna i wypoczeta i w sumie ladny efekt utrzymuje sie caly dzien. Moze bede smarowala ja tonikiem co drugi dzien? Nie przesusze jej tym za mocno?
Możesz co 2 dzień, czemu nie. Gdyby susza była to zmniejszysz częstotliwość i już.

A w ogóle to jak teraz buzial?
U mnie będzie nowość - zmieniam serum z C na to o nowej formulacji, czyli będzie kwas ferulowy. Dzisiaj będzie eksperyment, oby tylko wszystko rozpuściło się jak należy.

Cytat:
Napisane przez K@sieńka Pokaż wiadomość
Witam.

Sporo czytałam o kwasach, ponieważ chciałabym zacząć od jesieni kurację. Niestety, troche sie pogubiłam.

Mam 17 lat, okropne wągry i wypryski- to właśnie skłoniło mnie do kwasów.

Od czego mam zacząć? Najbardziej przekonuje mnie kuracja z BHA (taka codzienna) Co o tym sądzicie? Najbardziej chodzi mi o zlikwidowanie wągrów. Co myślicie o Effaclar K?
Delikatny, ale skuteczny. Spróbuj.
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-08, 19:51   #188
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
Pearpearl, Twój topic zniknął z moich subskrypcji! Jak to możliwe nie wiem, znalazłam Cię po nicku
Mexik,nareszcie )))
Ech,bo oni polaczyli watki i teraz wszystko sie pomieszalo :/

Cytat:
Napisane przez Mex
Lubiem filterki, nie przeszkadzają mi i dobrze mi się je nosi, więc często zmywam dopiero wieczorem (b.mały makijaż robię ostatnio).
Pearl, może jeszcze nie trafiłaś na "swój" filtr? Zużyj co masz, a potem próbuj następne.
Planuje Avene,zeby go mieszac z kremem koloryzujacym. Chce chociaz troszke przyciemnic buzie.
Myslalam tez o Iwostinie,ale nie wiem,czy maja taki krem koloryzujacy z wysokim filtrem jak Avene?

Cytat:
Napisane przez Mex
Możesz co 2 dzień, czemu nie. Gdyby susza była to zmniejszysz częstotliwość i już
Jednak wale co 3 dzien. Boje sie przesuszac swoja i tak sucha buzie.

Cytat:
Napisane przez Mex
A w ogóle to jak teraz buzial?
U mnie będzie nowość - zmieniam serum z C na to o nowej formulacji, czyli będzie kwas ferulowy. Dzisiaj będzie eksperyment, oby tylko wszystko rozpuściło się jak należy.
Buzial chyba caly czas taki sam,tylko wydaje mi sie,ze zmarszczek sie jeszcze wiecej zrobilo. Ja juz nie mam sily. Stosowac retinol ? Musze chyba cos mocniejszego zakupic...tylko nie wiem za bardzo co :/ W ogole to wyczytalam,zeby nie uzywac kosmetykow z alkoholem,a u mnie alkoholo jest wszedzie - w serum,w toniku i w filtrach.

Ja wlasnie tez musze zamowic serum,bo mi sie skonczylo. Sporbuje tego nowego na bazie zelu hialurowego. Mam nadzieje,ze bedzie dobrze nawilzal.
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 12:45   #189
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Dziewczyny, czy jakiś inny puder niż te wymienione w wątku "Podkłady i pudry nie gryzące się z parsolem", a są to:
- puder sypki L'oreala Translucide
- jedwabny Hauschki
- rozświetlajacy (ale ma mikkę) Hauschki
- sypki Nu Skin
- sypki Lucidity EL

nadaje się jeszcze do stosowania na Antka Aqua Lait? Powyższe produkty są niemal niedostępne, a jak już można je gdzieś dostac, to kosztują stanowczo zbyt wiele jak na moją pustą kieszeń .
Do tej pory używałam antka, na niego podkład, a na sam wierzch skrobię, ale ta wstrętna mąka bieli mnie tak, że ludzie mi spokoju nie dają . Mnie to biele właściwie nie przeszkadza, ale jak mam dwadzieścia razy dziennie mówić każdemu z osobna dlaczego jestem taka blada, to dla świętego spokoju wolałabym używać pudru, ewentualnie zmieszanego ze skrobią.

Może przynajniej, któraś z was ma jakieś swoje 'miejsce", gdzie można dostać trochę taniej, któryś z tych pudrów?
I jeszcze pytanko, co oznacz skrót EL w nazwie " Lucidity EL"?
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 18:36   #190
Teeta
Anomalia
 
Avatar Teeta
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 165
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez nerikka Pokaż wiadomość
Tyle, ze mnie zmrozilo jak przeczytalam o szkodaliwosci filtrow, gdy naklada sie ich nieodpowiednia, za cienka warstwe...
jaka jest ta szkodliwość?
Teeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 11:03   #191
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Teeta Pokaż wiadomość
jaka jest ta szkodliwość?
Co???ja kładę filtr jak krem tzn nie robię maski i to jest szkodliwe???gdzie wyczytałaś taką informację?
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-24, 16:17   #192
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez nerikka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy jakiś inny puder niż te wymienione w wątku "Podkłady i pudry nie gryzące się z parsolem", a są to:
- puder sypki L'oreala Translucide
- jedwabny Hauschki
- rozświetlajacy (ale ma mikkę) Hauschki
- sypki Nu Skin
- sypki Lucidity EL

nadaje się jeszcze do stosowania na Antka Aqua Lait? Powyższe produkty są niemal niedostępne, a jak już można je gdzieś dostac, to kosztują stanowczo zbyt wiele jak na moją pustą kieszeń .
Do tej pory używałam antka, na niego podkład, a na sam wierzch skrobię, ale ta wstrętna mąka bieli mnie tak, że ludzie mi spokoju nie dają . Mnie to biele właściwie nie przeszkadza, ale jak mam dwadzieścia razy dziennie mówić każdemu z osobna dlaczego jestem taka blada, to dla świętego spokoju wolałabym używać pudru, ewentualnie zmieszanego ze skrobią.

Może przynajniej, któraś z was ma jakieś swoje 'miejsce", gdzie można dostać trochę taniej, któryś z tych pudrów?
I jeszcze pytanko, co oznacz skrót EL w nazwie " Lucidity EL"?
Podbijam Również szukam jakiegoś pudru najlepiej sypkiego na mój filtr Lucidity jakoś ostatnio mi nie podchodzi
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 16:57   #193
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
Co???ja kładę filtr jak krem tzn nie robię maski i to jest szkodliwe???gdzie wyczytałaś taką informację?

Już nie pamiętam dokładnie w którym artykule, ale wiem, że na pewno coś takiego czytałam (tylko ile w tym prawdy, tego nie wiem). To było juz ponad rok temu.
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.