Kwas hialuronowy - ZBIORCZY - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-31, 23:06   #121
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Kwas Hialuronowy HA

mam mazidłowy 1,5 % i zawiera nastepujące konserwanty :
Phenoxyetanol 0,55 %
Methyl Parahydroxybenzoate 0, 075%
Ethyl Parahydroxybenzoate 0, 02%
Propyl Parahydroxybenzoate 0, 02%


ja odnoszę wrażenie, że buzia mi puchnie po parabenach, zauważyłam ze jak mam kosmetyki bez nich nie mam tych specyficznych obrzeków



Tu ciekawy HA bez parabenów
http://naturaliskosmetyki.pl/kwas-hi...-199.html#opis


Konserwowany ekologicznie: Dehydroacetic Acid, Sodium Dehydroacetate

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-08-31 o 23:09
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 10:08   #122
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kwas Hialuronowy HA

a patrzyłaś na Biochemii Urody?

masz żel 2% kwasu hialuronowego za 21,80 zł + przesyłka


zawartość zestawu (skopiowane ze strony BU!):

# Żel hialuronowy 1%; Postać: bezbarwny, przezroczysty, bezzapachowy żel,
# Kwas hialuronowy ULMW EKO, Postać: bardzo drobny, biały proszek, bezzapachowy,
# Plastikowa bagietka,
# Plastikowa łyżeczka miarowa do odmierzania porcji żelu,
# Etykietka na gotowy produkt.

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2011-09-01 o 10:10
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:39   #123
tristana78
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: Kwas Hialuronowy HA

a na www.e-naturalne.pl kwas hialuronowy 1% zel cena za 50ml to 10,90 skaład: kawas + woda, nie wiem jaki konserwant ale raczej nie paraben.
tristana78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:50   #124
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Kwas Hialuronowy HA

Cytat:
Napisane przez tristana78 Pokaż wiadomość
a na www.e-naturalne.pl kwas hialuronowy 1% zel cena za 50ml to 10,90 skaład: kawas + woda, nie wiem jaki konserwant ale raczej nie paraben.
Ale ten jest tylko wielkocząsteczkowy.
I na jakiej podstawie stwierdzasz, że "nie paraben"? Nie ma na stronie ani słowa informacji na ten temat.
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 13:47   #125
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Kwas Hialuronowy HA

Produkty z BU takie jak HA zawieraja parabeny, na BU jest szczegółowy opis ich zdania na temat konserwantów i oni są ich znacznymi zwolennikami.


HA z BU 1%, skład:
Water, Hyaluronic Acid HMW (1%) + konserwant: Phenonip (0.3%)

konserwant Phenonip i jego opis z Mazideł:
"Phenonip® to konserwant zawierający estry kwasu p-hydroksybenzoesowego (parabeny) plus fenoksyetanol.
Wykazuje wysoką aktywność wobec szerokiego spektrum mikroorganizmów - bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne, grzyby oraz drożdże.
Działa skutecznie w zakresie pH 3,0- 8,0 i jest kompatybilny z większością surowców kosmetycznych."



Zgadzam się z Bruja, na stronie nie ma podanej pełnej informacji, napewno ma paraben bo to to jest tani konserwant. Nie ma ta tam słowa o braku konserwantów.
Ja na opakowaniu HA z mazideł tez mam INCI aqua i HA a o parabenach ani słowa....natomiast na ich stronie w specyfikacji sa wyszczególnione i potwierdziła to rownież Pani Lidia Kobyłka.


Wiem, że najlepszym rozwiązaniem jest HA w proszku ale mi się nie chce mieszać :P

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-09-01 o 13:52
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 15:14   #126
tristana78
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: Kwas Hialuronowy HA

Nie stwierdzilam ze nie ma tylko, że nie wiem czy ma a to róznica, nie każdy konserwant jest parabenem, przyklad witamina E - naturalny konserwant, sa tez konserwanty wlaśnie naturalne. Ten kwas napewno ma konserwant bo inaczej nie mozna by bylo nawet go transportowac (temperatura) no i czas przydatnosci to zaledwie kilka dni (roztwor wodny) ale nie mam pojecia jaki zostal uzyty. Najlepiej, jak Cie to interesuje, to napisz do nich, maja inci i odpowiedza, a nie wyciagaj pochopnych wnioskow. Moze i jest tam paraben ale nikt tego na ta chwile nie wie.
tristana78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 20:28   #127
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Kwas Hialuronowy HA

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
Wg mnie czysta demagogia, bo czy w innych przypadkach roztwór robi się z produktu który nie ma 100% (czyli już jest roztworem)?
To tak jak z sokiem wyprodukowanym z zagęszczonego soku a nie z owoców Zresztą kwas HA mógł nie być czysty i zawierać inne składniki, więc wtedy nie byłby 100%, wcale nie musiał być roztworem.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 19:28   #128
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Kwas Hialuronowy HA

a co sądzicie o potrójnym HA z Mazideł?
http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=11
jest lepszy od tego z naturalisa?
http://naturaliskosmetyki.pl/kwas-hi...600-p-199.html
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 22:21   #129
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Kwas Hialuronowy HA

Ja używam kwasu z ZySKU http://www.zrobsobiekrem.pl/?225,kwas-hialuronowy-1-,

ma 2 dość bezpieczne chyba konserwanty: phenoxyethanol i ethylhexylglycerin, dość sobie chwalę.
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 07:14   #130
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kwas Hialuronowy HA

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
Produkty z BU takie jak HA zawieraja parabeny, na BU jest szczegółowy opis ich zdania na temat konserwantów i oni są ich znacznymi zwolennikami.


HA z BU 1%, skład:
Water, Hyaluronic Acid HMW (1%) + konserwant: Phenonip (0.3%)

konserwant Phenonip i jego opis z Mazideł:
"PhenonipŸ to konserwant zawierający estry kwasu p-hydroksybenzoesowego (parabeny) plus fenoksyetanol.
Wykazuje wysoką aktywność wobec szerokiego spektrum mikroorganizmów - bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne, grzyby oraz drożdże.
Działa skutecznie w zakresie pH 3,0- 8,0 i jest kompatybilny z większością surowców kosmetycznych."



Zgadzam się z Bruja, na stronie nie ma podanej pełnej informacji, napewno ma paraben bo to to jest tani konserwant. Nie ma ta tam słowa o braku konserwantów.
Ja na opakowaniu HA z mazideł tez mam INCI aqua i HA a o parabenach ani słowa....natomiast na ich stronie w specyfikacji sa wyszczególnione i potwierdziła to rownież Pani Lidia Kobyłka.


Wiem, że najlepszym rozwiązaniem jest HA w proszku ale mi się nie chce mieszać :P
no to jak Ci się nie chce mieszać, to po co się za to zabierasz Jak widać, wszystkie strony mają jakieś konserwanty, więc jeśli Ci na tym zależy to będziesz musiała mieszać i tyle
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 08:25   #131
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Kwas Hialuronowy HA

No niekoniecznie bo chyba nie doczytałaś wszystkich moich postów, gdzie wyraźnie piszę, że chcę uniknąć jedynie parabenów i dmdm hydantoiny. A w niektórych kwasach napisane jest, że są bez konserwantów lub mają konserwanty ekologiczne lub spożywcze poprostu, takie jak stosowane są w kosmetykach np. Dr Scheller.


Owszem nie chce mi się w to bawić i dlatego się za to nie biorę, szukam "gotowca" i dziekuję wszystkim, którzy w tym watku starali się mi pomóc i podpowiedzieć.

justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-05, 14:08   #132
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Kwas Hialuronowy HA 100%

No i chyba sobie pomieszam trochę


Znalazłam 3 rodzaje kwasu
HMW wielko
LMW malo
SLMW super male czasteczki


ktory jest lepszy LMW czy SLMW ???

Czy ich dzialanie jest rozne?

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-09-05 o 14:09
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 02:23   #133
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Kwas Hialuronowy HA

Hop, hop. A to na biochemii mamy dopiero pierwszy wątek o HA czy ten oto został zrodzon jako dubel?

Jak wiemy, wielkocząsteczkowy kwas zatrzyma się na poziomie naskórka, a jego działanie (kwasu znaczy) będzie polegać głównie na powierzchniowym nawilżeniu i tym samym ułatwianiu penetracji innym składnikom aktywnym.

Z moich lektur wynika, że skutecznym dogłębnym nawilżaczem powinien być roztwór SLMW w żelu 1% HLW (żel ów wykonujemy samodzielnie, posługując się HLW w prochu i wodą, lub kupujemy gotowca). Szkopuł w tym, że SLMW to diabeł obdarzony wielkim potencjałem: potrafi zrobić taki szacher-macher w skórze, że wykradnie całą wodę i w efekcie nas odwodni, miast nawilżyć. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale po ostatniej nieco radosnej twórczości mazidłowej miałam bardzo nieciekawe efekty na paszczy i odtąd zamierzam wyjątkowo precyzyjnie odmierzać dodawaną do swoich mazideł ilość prochu SLMW.

Czy któraś z Was ma już doświadczenia z miksem SLMW i HLW, a jeśli tak, jakie było zastosowane stężenie SLMW w żelu HLW, a następnie - udział uzyskanego roztworu w gotowym kosmetyku?

Tako rzecze ZSK w temacie SLMW:
Cytat:
Napisane przez ZSK
Stężenie w kosmetykach: do 1%, preferowana ilość 0.5%
Stosowany samodzielnie może wyciągać wodę z naskórka - należy go używać w połączeniu z substancjami okluzyjnymi - np. kwasem hialuronowym wielkocząsteczkowym czy też różnymi olejami.
Przygotowanie roztworu: 0.5% - 0.5 g proszku należy rozpuścić w 99.5 ml wody.

Radzimy używać w połączeniu z kwasem hialuronowym wielkocząsteczkowym:
0.5 g kwasu HA małocząsteczkowego + 0.5 g kwasu HA wielkocząsteczkowego + 99 ml wody (roztwór 1%)
lub
0.5 g kwasu HA małocząsteczkowego + 1.0 g kwasu HA wielkocząsteczkowego + 98.5 ml wody (roztwór 1.5%)
lub
0.5 g kwasu małocząsteczkowego dosypać do 99.5 ml 1% kwasu HA (roztwór 1.5%)
Prawdę powiedziawszy, trochę pogubiłam się we wskazówkach ZSK. Zalecane stężenie jednoprocentowego roztworu HLW to 20%, bo przy większych stężeniach żel zastyga na paszczy jako niezbyt przyjemny film. Stężenie 20% sugeruje również ZSK. Zatem albo moje kompetencje matematyczne uległy o godzinie 3:13 AM znacznemu spłyceniu, albo przygotowując roztwór SLMW według powyższych wskazówek i następnie wykorzystując tak przygotowany żel w stężeniu 20% (np. w formie serum: mix HA+oleje+SLP), uzyskujemy znacznie mniejsze stężenie SLMW w kosmetyku niż zalecane w opisie SLMW 0,5%. Zamieszanie wprowadzają też stężenia podane w nawiasach obok przepisów na roztwór SLMW, bowiem 1,5% dotyczy "sumy" HLW i SLMW. Poratujcie: czy ja już zwyczajnie ogłupiałam, względnie obecna godzina nie sprzyja bystrości, czy też coś jest na rzeczy i ktoś próbuje namieszać nam w makówkach (najpewniej tym legendarnym spieniaczem do mleka)?

Edit
Ostatnio jakoś rzadziej korzystałam ze sklepu Naturalis, a szkoda, bo okazuje się, że mają tam taki oto niezwykle wygodny wynalazek:
http://naturaliskosmetyki.pl/kwas-hi...kowy-p-67.html
Tylko nie wiem jeszcze, czy zastosowany w tym roztworze kwas małocząsteczkowy to ten supermałocząsteczkowy (SLMW) czy średni (LMW). Niemniej w przyszłości zamierzam ułatwić sobie życie i nabyć tego gotowca.

W opisie tego miksu rozwiane zostały wyrażone przeze mnie uprzednio wątpliwości: nie wspomniano o ograniczeniu stężenia do 20%, a jedynie o konieczności dokładnego wmasowania żelu w paszczę. Pozostaje pytanie, czy w dużym stężeniu, bez dodatku olejów jako okluzji, nie ujawnią się wspomniane wyżej niebezpieczne cechy SLMW jako złodzieja wody. Testować proszę
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-09-24 o 02:46
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 13:12   #134
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Kwas Hialuronowy HA

Bananku, ja owego HA 1,5% z Naturalisa używałam kilka razy...tzn. dużą kroplę HA mieszałam na dłoni z olejem i wmasowywałam w skórę zwilżoną hydrolatem. Niestety nie mam porównania z żadnym innym HA, bo to moja pierwsza styczność z tym kwachem i chyba nic nie pomogłam, przepraszam
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 16:30   #135
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Kwas Hialuronowy HA

Ja początkujący laik jestem, narazie czytam i czytam i głowa mnie już od tego boli
Patrzę i na te z BU, Mazideł i ZSK bo nie wiem jeszcze gdzie zamawiać...
Dlatego na tym początkującym etapie nie chcę się wgłębiać w dokładną szczegółową teorię wielocząsteczkowych i małocząsteczkowych bo zgłupiałabym już totalnie

Ale powiedźcie mi tylko jedno : Mam cerę tłustą i chciałabym używać żelu HA czy tam kwasu na noc - zamiast kremu - z dodatkiem olejku z kocanki lub tamanu. Jaki byłby do tego najlepszy do cery tłustej? wielo czy małocząsteczkowy?
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 18:23   #136
eggo
Przyczajenie
 
Avatar eggo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Kwas hialuronowy 1% roztwór- solo?

pod wpływem koleżanki zaczęłam sama wyrabiać, na swoje potrzeby , wszelakie mazidła i papki na twarz i ciało. Staram się tak komponować składniki, aby nie obyło się bez kwasu hialuronowego. To istne cudeńko Dzięki regularnemu stosowaniu spłyciły mi się zmarszczki mimiczne, cera się rozświetliła, jest nawilżona i jędrna... a miałam strasznie przesuszoną twarz.
Kwas hialuronowy 1%. 1,5% kosztuje nie wiele a można go wykorzystać zarówno do pielęgnacji włosów, twarzy, całego ciała.
Jeśli dysponujecie odrobinką czasu i cierpliwości radzę kupić składniki i coś samej "skręcić"
eggo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 19:22   #137
myszka0000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Kwas hialuronowy w kosmetykach-Zbiorczy

Dziewczyny czy możecie mi powiedzieć czym się różni ten kwas hialuronowy 1% z BU od 100% czystego kwasu hialuronowego, ktory można zakupić na allegro? Zastosowanie jest takie samo, tylko nie rozumiem tego 1% do 100%..
myszka0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 09:57   #138
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Kwas hialuronowy w kosmetykach-Zbiorczy

Nie wiem, o jaki konkretny produkt na all Ci chodzi, ale może różnica polega na tym, że na BU jest to żel, roztwór 1% kwasu hialuronowego (który sam jest proszkiem), a na all może sprzedają proszek i dlatego 100%?
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 20:53   #139
InnerBeauty
Raczkowanie
 
Avatar InnerBeauty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 40
Dot.: Kwas hialuronowy - problem

Cytat:
Napisane przez Kredlina Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Mam mały dylemat, otóż od dawna bawię się w mieszanie własnych kosmetyków,
a kwas hialuronowy jest dla mnie niezbędnikiem. Ostatnio zrobiłam zakupy w jednym ze
sklepów internetowym i zauważyłam, że kwas hialuronowy nagle zaczął się strasznie rolować,
nawet dodatnie oleju w proporcji 50/50 powodowało jego okropne
rolowanie (a muszę zaznaczyć, że wcześniej, jak kupowałam go w innych miejscach było wszystko w porządku). Dla pewności ostatnio zakupiłam kwas na Allegro i o dziwo wszystko ok - nie roluje się, a cena też była niższa niż płaciłam wcześniej. Czy ktoś może
mi podpowiedzieć, czy powodem była zła jakość kwasu, czy może kosmetyk
był po prostu zestarzały? Chciałam zaznaczyć, że nie miały znaczenia
proporcje użytego kwasu w stosunku do innego składnika, rolował się
zawsze.
podłączam się do pytania bo miałam ten sam problem.
InnerBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-06, 13:59   #140
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kwas hialuronowy w kosmetykach - ZBIORCZY

możliwe, że kwas był przeterminowany - wtedy konsystencja może ulec zmianie. ja kupuję żele HA w Mazidłach i BU i nigdy nie miałam z nimi problemów
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 15:08   #141
carriebee
Raczkowanie
 
Avatar carriebee
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 111
Dot.: Kwas hialuronowy w kosmetykach - ZBIORCZY

a ja mam takie zapytanie:

bede wlasnie zamawiac na allegro korund do mikrodermabrazji domowej i uzytkowniczka oferuje rowniez kwas hialuronowy 1 lub 1,5%.

czy stosowala ktoras z was korund z hialuronem? czy polecacie go na przyklad po korundzie?

czekam na wasze sugestie
carriebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 13:31   #142
GloomyOwl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Kwas hialuronowy w kosmetykach - ZBIORCZY

hej,

mam nadzieję że nie powielam pytania,
ciekawi mnie czy jest jakiś minimalny wiek do stosowania kwasu hialuronowego do twarzy,

mimo że mam dopiero 25 lat moja skóra jest bardzo wysuszona i często napięta, tworzą mi się już jakie rowki, które chyba kwalifikują się do miana zmarszczek i zastanawiam się czy mogę stosować kremy do cery starzejącej się, większość produktów z tym kwasem zauważyłam właśnie z dopiskiem do cery starzejącej się czy czegoś w tym stylu,

a może doradzicie mi coś lepszego?

pozdrawiam
GloomyOwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 22:52   #143
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Kwas hialuronowy w kosmetykach - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez GloomyOwl Pokaż wiadomość
hej,

mam nadzieję że nie powielam pytania,
ciekawi mnie czy jest jakiś minimalny wiek do stosowania kwasu hialuronowego do twarzy,

mimo że mam dopiero 25 lat moja skóra jest bardzo wysuszona i często napięta, tworzą mi się już jakie rowki, które chyba kwalifikują się do miana zmarszczek i zastanawiam się czy mogę stosować kremy do cery starzejącej się, większość produktów z tym kwasem zauważyłam właśnie z dopiskiem do cery starzejącej się czy czegoś w tym stylu,

a może doradzicie mi coś lepszego?

pozdrawiam
Kremy stosuje się przeważnie do stanu cery, a nie wieku metrykalnego. Jeśli Twoja skóra zaczyna mieć zmarszczki to powinnaś mocno ją nawilżać zarówno od środka, jak i na zewnątrz. A czym? No cóż tu polecam KWC i praktyki na sobie
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 12:45   #144
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Kwas hialuronowy w kosmetykach - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez carriebee Pokaż wiadomość
a ja mam takie zapytanie:

bede wlasnie zamawiac na allegro korund do mikrodermabrazji domowej i uzytkowniczka oferuje rowniez kwas hialuronowy 1 lub 1,5%.

czy stosowala ktoras z was korund z hialuronem? czy polecacie go na przyklad po korundzie?

czekam na wasze sugestie

ja zakupilam taki zestaw ale zadko go dodaje to korundu bo stosuje go po, przed nalozeniem kremu..maseczki

kwas stosuje przed nalozeniem kremow ponoc pomaga bardziej wplynac skladnikom w skore

no i po myciu na kocowki wlosow
__________________
24.03.2016

Edytowane przez Emilcia_1616
Czas edycji: 2011-11-30 o 12:46
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 22:06   #145
m4link4
Przyczajenie
 
Avatar m4link4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Kwas hialuronowy - rewelacja na zmarszczki?

Kochane mam 25 lat, moim problemem sa zmarszczki tak zwane kurze łapki.

Czy moge uzywac
KWAS HIALURONOWY ? nie bedzie za silny jak na 25 lat?
m4link4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 08:54   #146
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Kwas hialuronowy - rewelacja na zmarszczki?

Ja jestem młodsza od Ciebie i używam jak najbardziej ale powiem Ci, że szału z nawilżeniem nie robi, jedynie mieszam go z różnymi serami, ale najlepszy efekt daje z Cetaphilem - myślałam, że moje zmarchy na czole to przedwczesne starzenie, a tu proszę, jakiś czas poużywałam TYLKO tej mieszanki, nie smarując się niczym innym oprócz filtrów i śladu nie ma
Także stosuj z powodzeniem, może u Ciebie też masz łapki z przesuszenia. Tylko lepiej mieszaj z czymś, bo nakładany sam lubi wysuszać.
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 08:47   #147
m4link4
Przyczajenie
 
Avatar m4link4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Dzieki , za info, napewno tez pomieszam.Mam nadzije ze pomoze cos:d
m4link4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 13:44   #148
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Kwas hialuronowy...co się z nim stało, pomocy:)

zrobiłam sobie wielkocząsteczkowy, jakis czas był żelem a po kilku dniach stał się jak woda co się z nim stało, stał w lodówce.....
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 14:58   #149
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas hialuronowy...co się z nim stało, pomocy:)

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
zrobiłam sobie wielkocząsteczkowy, jakis czas był żelem a po kilku dniach stał się jak woda co się z nim stało, stał w lodówce.....
Kwas się zepsuł - uległ biodegradacji. Mikroorganizmy spowodowały rozpad wiązań polimerowych, dlatego żel się rozrzedził. Powinnaś była go zakonserwować albo zużyć od razu.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 16:21   #150
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Już chyba wiem dlaczego.....Ogólnie ostatnio jak robiłam kwas trzymał się świetnie miesiąc czasu był żelem albo dłużej. A teraz chciałam ten do ciała i zrobiłam z wodą przegotowaną a nie destylowaną.....
Dzis pójdę na stację benzynową po wodę
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-09 19:22:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.