Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-21, 19:15   #1921
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Bardzo się cieszę, że stosujesz wysokie filtry.

Pamiętam tylko jak mnie tu na forum objechano za używanie kremów i podkładów zawierających filtry. Do dziś nie bardzo rozumiem dlaczego, ale wyjaśniono mi, że kosmetyki zawierające filtry np. podkład czy puder z SPF 8 czy 15 może destabilizować nakładane oddzielnie wysokie filtry.
Nie pamiętam dokładnie, ale to chyba Erato mnie tak uświadamiała
No ale przecież Cię nie objechałam (no może troszkę za solarium ) Pewnie chodziło mi o to, że większość kremów-filtrów zawiera parsol, z kolei filtr stosowany w kosmetykach kolorowych to najczęściej ethylhexyl methoxycinnamate oraz filtry mineralne - tlenek cynku i dwutlenek tytanu. A to są substancje destabilizujące parsol, i z tego tylko względu sugeruje się unikanie nakładania np. na Antheliosa, Biodermę czy Vichy podkładów z filtrem. Jak zwykle problem odpada w przypadku używania filtrów Avene, które parsolu nie zawierają.
Ja się nota bene do tej zasady jakoś bezwzględnie nie stosuję , bo moim ulubionym podkładem na filtr jest Wonder Finish Maybelline, zawierający ethylhexyl methoxycinnamate...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 20:27   #1922
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Erato, alez ja sie wcale nie gniewam, ze mnie tak uswiadamialas - w koncu to dzieki Tobie zmadrzalam i przestalam chodzic na solarium i zaczelam uzywac filtrow

Justa czy to znaczy, ze jesli mam jakikolwiek filtr np. z LRP to moge uzywac podkladow z LRP z filtrami? No ale jesli te podklady z filtrami zawieraja talk, mike itp. to i tak odpada?


Ja poki co stosuje sie do listy podanej na forum i podczas zakupow szukam tylko dozwolonych pudrow, ale na razie nie znalazlam wsrod nich idealu i bardzo kusza mnie te niedozwolone
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 15:41   #1923
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Justa czy to znaczy, ze jesli mam jakikolwiek filtr np. z LRP to moge uzywac podkladow z LRP z filtrami? No ale jesli te podklady z filtrami zawieraja talk, mike itp. to i tak odpada?
no właśnie, i tak odpada, nie ma lekko
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 19:36   #1924
Wuschel`ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 22
Question Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

pozdrawiam was i milego wieczoru zycze
__________________
Wuschel´ka

Edytowane przez Wuschel`ka
Czas edycji: 2008-10-07 o 19:00
Wuschel`ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 20:30   #1925
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kobietki pomóżcie!!!! Mam bliznę po ugryzieniu przez psa, dość stara (7 lat), leczyłam ją kremami itp. od tygodnia stosuje na nią saliderm, skóra łuszczy się i nic... Nie wiem co mogę jeszcze z tym zrobić Chcę by blizna wygoiła się do lata. Ale czy to w ogóle możliwe. Stosowałam na nią kryjące podkłady ale to nic nie dało.
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 15:12   #1926
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

tydzień na usunięcie blizny to za krótko. Efekty widać po miesiącach a nie po tygodniu. Cierpliwości
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 16:40   #1927
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

witajcie dopiero zaczynam przygode z kwasami, przeczytalam juz troche watkow na ten temat na forum ale nie wszystkie. ten watek przejzalam na razie troszke pobieznie gdyz ze wzgledu na sesje nie mam za duzo czasu na siedzenie w necie mam takie pytanie, moze troche glupie ..... ale wole sie upewnic niz potem zalowac filtry chronia przed promieniami slonecznymi w trakcie dnia, ale wieczorem po zachodzie slonca to logiczne wydaje mi sie ze juz nie trzeba ich nakladac do wyjscia ?? czy moze trzeba bo chronia przed czyms jeszcze i nalezy sie smarowac za kazdym razem?? wybaczcie jezeli bylo cos na ten temat ale jak pisalam nie zdarzylam jeszcze doczytac wszystkiego do konca
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-23, 21:49   #1928
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Martinko, po zachodzie słońca nie musisz już nakładać filtrów a czy przed czymś jeszcze chronią - jeśli są odpowiednio tłuste i nałożone grubą warstwą, to np. przed mrozem co nie znaczy, że trzeba je nakładać również wieczorem.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 23:22   #1929
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Tak więc o zachodzie słońca można sie spokojnie filtrów pozbyc z twarzy Co za ulga..
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 23:44   #1930
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

justa79 dzieki

wielka ulga chociaz mam straszliwie sucha skore w strefie T (w zasadzie czolo tylko w obrebie brwi) i bez kwasow wiec tam tluste kremy mi nie przeszkadzaja ale "reszta" jest ok i kiedy moge wole ich tam unikac
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 15:29   #1931
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

moja skóra w miejscu smarowania SALIDERMEMEM nie wygląda dobrze stosuje go od 2 tygodni na bliznę, z przerwami dwudniowymi. Nie wiem czy tak to ma wyglądać, bo jestem zielona w sprawach kwasów... Skóra jest zaczerwieniona, obszar blizny rozszerzył się czy to tak ma wyglądać???????? jestem zdesperowana. Boje się,że blizna zamiast zniknąć powiększy się!!!!!
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-28, 15:57   #1932
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Wiecie co, właśnie jestem tydzień po Acne Dermie I widze ze mi sluzy - bardzo dobrze sie sprawuje w porownaniu z differinem.. Mam gładką buzie, zaskórników już nie mam prawie i ropnych krostek też wogóle I jakaś jest jaśniejsza, bardziej ujednolicona... A wogóle nie wiedziałam ze Acne Derm tak dobrze matuje! To mnie bardzo zaskoczyło...
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 21:21   #1933
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
A wogóle nie wiedziałam ze Acne Derm tak dobrze matuje! To mnie bardzo zaskoczyło...

Matuje i wybiela twarz, po posmarowaniu sie nim mam prawie lico gejszy, ale co z tego jak stosuję go na noc

Jedną z jego zalet jest brak zaczerwienienia na drugi dzień, nawet jak długo go używam. Przy dłuższym stosowaniu innych kwasów mam lekko zaróżowioną albo wręcz czerwoną twarz
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 21:32   #1934
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

JA też nie mam twarzy zaróżowionej po nim, chociaż miewam takie skłonności I nie zauważyłam żeby wysuszał A to co mam na twarzy po nałożeniu Acne Dermu to mat idealny
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 10:44   #1935
Wuschel`ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 22
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

pozdrawiam Was biochemiczki i milego dnia zycze
__________________
Wuschel´ka

Edytowane przez Wuschel`ka
Czas edycji: 2008-10-07 o 18:59
Wuschel`ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 11:23   #1936
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez mała migotka Pokaż wiadomość
moja skóra w miejscu smarowania SALIDERMEMEM nie wygląda dobrze stosuje go od 2 tygodni na bliznę, z przerwami dwudniowymi. Nie wiem czy tak to ma wyglądać, bo jestem zielona w sprawach kwasów... Skóra jest zaczerwieniona, obszar blizny rozszerzył się czy to tak ma wyglądać???????? jestem zdesperowana. Boje się,że blizna zamiast zniknąć powiększy się!!!!!
no bo Saliderm nie służy do usuwania blizn!!! To jest silnie działający środek na zrogowacenia, odciski itp. Odstaw to na miłość boską, bo sobie zrobisz krzywdę
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 18:15   #1937
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam, to moje drugie pytanie na biochemii – jak na razie większość moich problemów rozwiązywała moja, już w tej chwili bliska znajomość z wyszukiwarką, no ale tym razem lekko się pogubiłam. Sprawa wygląda następująco: od początku stycznia używam co drugi dzień toniku z kwasem BHA zakupionego na biochemiaurody.com i teraz chciałabym jakoś wprowadzić również stosowanie retinaldehydu. Tylko, ze nie wiem jak i trochę się boję . Dość dobrze reaguję na BHA – w ogóle się nie łuszczę, a delikatne podrażnienie pojawiło się dopiero po dwóch ostatnich aplikacjach, poza tym jak dotąd się zdążyłam zorientować to BHA złuszcza, a np.Diroseal powoduje pogrubienie zewnętrznych warstw naskórka, więc stosowanie obu w jednym okresie chyba wzajemnie by się wykluczało… Następną sprawa to taka, ze zaopatrzyłam się w próbki Dirosealu, Diacnealu i Ystheal+ Creme po 10ml każda i teraz zastanawiam się w jakiej kolejności je wypróbowywać… Kolejna to: jaka jest właściwie trwałość tego toniku BHA (na stronie biochemiaurody pisze, ze 4 miesiące, a na mazidłach tonik BHA ma trwałość: maksymalnie 2 tygodnie)? I co może mi się stać, gdy użyję go po upływie terminu ważności? No i ostatnia sprawa dotycząca serum z Wit. C. dotąd używałam Juvitu, który mnie lekko zapycha, poza tym trudno jest na niego nałożyć jeszcze makijaż więc chciałabym wprowadzić serum zakupione na biochemiaurody.com (starą wersje), ale nie chciałabym powodować dodatkowego podrażnienia, skoro już mam zamiar wprowadzić retinaldehyd. Wiem, że jedno się nakłada na noc, drugie na dzień, ale przecież to serum zawiera tez alkohol, wiec może opóźnić jego wprowadzenie o np. tydzień czy dwa… Hmm, no oki, to by było na razie na tyle, wiem - dużo się tego zebrało , ale liczę na Wasze doświadczenie i z góry dzięki za odp. [/COLOR]
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 12:22   #1938
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

green.eyed, wiele osób, w tym i ja, używa jednocześnie kwasów i retinoidów i nie widzi w tym sprzeczności ja używam na przemian żelu 2% BHA Pauli Begoun i Dirosealu. co do kolejności testowania próbek, to Diacneal jest najmocniejszy, zatem na końcu, Diroseal i Ystheal mają takie samo stężenie retinaldehydu.

co do trwałości toniku z BHA, to doczytaj na mazidłach, że po dodaniu konserwantów trwałość toniku wydłuża się do kilku miesięcy. 2 tyg. to trwałość toniku bez konserwantów (tonik z BU zawiera śladowe ilości konserwantów z hydrolatu).

jeżeli chodzi o wprowadzanie nowych preparatów do pielęgnacji, to tak, jak piszesz - nie rób tego jednocześnie, tylko rozłóż w czasie.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 12:35   #1939
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A mi jednak Acne Derm nie służy Niby normalna jest wylinka po kwasach itd. ale jakoś mnie to nie przekona , odkąd zaczęłam go stosować mam nowe pryszcze . I całą twarz połuszczoną, nawet Lipobase nie pomaga. I najgorsze jest, ze już 3 dni nie używam Acne Dermu a tartka chyba nie ma zamiaru opuścić mojej twarzy
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-09, 13:15   #1940
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 703
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
Martinko, po zachodzie słońca nie musisz już nakładać filtrów a czy przed czymś jeszcze chronią - jeśli są odpowiednio tłuste i nałożone grubą warstwą, to np. przed mrozem co nie znaczy, że trzeba je nakładać również wieczorem.
Ja tylko dodam do odpowiedzi Justa79
Jeszcze przed oswietleniem jarzeniowym ( chyba tez zarowki energooszczedne) , moja Pani doktor wrecz sie upierala przy filtrze (nie wiem dlaczego).
W moim przypadku przed komputerem - tez

aniolek
aniolek-tasmanski jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 14:02   #1941
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
Witam, to moje drugie pytanie na biochemii – jak na razie większość moich problemów rozwiązywała moja, już w tej chwili bliska znajomość z wyszukiwarką, no ale tym razem lekko się pogubiłam. Sprawa wygląda następująco: od początku stycznia używam co drugi dzień toniku z kwasem BHA zakupionego na biochemiaurody.com i teraz chciałabym jakoś wprowadzić również stosowanie retinaldehydu. Tylko, ze nie wiem jak i trochę się boję . Dość dobrze reaguję na BHA – w ogóle się nie łuszczę, a delikatne podrażnienie pojawiło się dopiero po dwóch ostatnich aplikacjach, poza tym jak dotąd się zdążyłam zorientować to BHA złuszcza, a np.Diroseal powoduje pogrubienie zewnętrznych warstw naskórka, więc stosowanie obu w jednym okresie chyba wzajemnie by się wykluczało… Następną sprawa to taka, ze zaopatrzyłam się w próbki Dirosealu, Diacnealu i Ystheal+ Creme po 10ml każda i teraz zastanawiam się w jakiej kolejności je wypróbowywać… Kolejna to: jaka jest właściwie trwałość tego toniku BHA (na stronie biochemiaurody pisze, ze 4 miesiące, a na mazidłach tonik BHA ma trwałość: maksymalnie 2 tygodnie)? I co może mi się stać, gdy użyję go po upływie terminu ważności? No i ostatnia sprawa dotycząca serum z Wit. C. dotąd używałam Juvitu, który mnie lekko zapycha, poza tym trudno jest na niego nałożyć jeszcze makijaż więc chciałabym wprowadzić serum zakupione na biochemiaurody.com (starą wersje), ale nie chciałabym powodować dodatkowego podrażnienia, skoro już mam zamiar wprowadzić retinaldehyd. Wiem, że jedno się nakłada na noc, drugie na dzień, ale przecież to serum zawiera tez alkohol, wiec może opóźnić jego wprowadzenie o np. tydzień czy dwa… Hmm, no oki, to by było na razie na tyle, wiem - dużo się tego zebrało , ale liczę na Wasze doświadczenie i z góry dzięki za odp. [/color]
justa Ci już w większosci odpowiedziała, ja jeszcze tylko dodam, że największych "atrakcji" możesz się spodziewac po wprowadzeniu Diacnealu - wcale nie ze względu na retinaldehyd, ale połączenie tegoż z AHA. Jak jeszcze stosujesz BHA, to moze być trochę za dużo "dobrego" dla skóry. Sugerowałabym Ci na czas testowania Diacnealu odstawić tonik BHA i zobaczyć, czy dobrze tolerujesz Diacneal. Jeżeli masz bardzo wrażliwą albo naczynkową cerę, to Diacneal raczej odpada.
A serum C wcale nie musi zawierać alkoholu. Albo można dodać dosłownie dwie-trzy krople, no i zacząć od małego stężenia, np. 5%, wtedy nie powinno być podrażnień.
Ogólnie można to wszystko łączyć, ja stosuję Zorac, płyn 2% BHA Pauli i Redermic z witaminą C. Nie ma żadnych podrażnień - albo raczej są tylko te kontrolowane (czyli zamierzone łuszczenie i podsuszenie)
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 14:45   #1942
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny jest jakis sens stosowac Isotrexin , nakladam go 2 razy w tym od prawie 2 miesiecy i oporcz wysypu nic nie zauwazylam.Czy on pomoze mi sie pozybyc zaskornikowi przebarwien?Miedzy Isotrexinem stosuje Effaclar K.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 18:09   #1943
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

justa79, Erato - dziękuję Wam bardzo, bardzo za odpowiedź jesteście wspaniałe!
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 19:24   #1944
nanka
Przyczajenie
 
Avatar nanka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 21
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny,powiedzcie mi prosze na czym polegają te kuracje?chodzi mi o retinoidy,wspominalyscie czesto o kremach z avene,czy są skuteczne?chodzi mi w tym momencie o zmarszczki.Moglybyscie napisac czy uzywanie tych kremow przynosi jakies skutki??Co sie dzieje z cerą po dluzszym stosowaniu ,czy naprawde pomagają??
nanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 23:23   #1945
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
justa79, Erato - dziękuję Wam bardzo, bardzo za odpowiedź jesteście wspaniałe!
oby Ci się przydały nasze "mądrości" w praktyce Zdawaj relacje z eksperymentów

Cytat:
Napisane przez nanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny,powiedzcie mi prosze na czym polegają te kuracje?chodzi mi o retinoidy,wspominalyscie czesto o kremach z avene,czy są skuteczne?chodzi mi w tym momencie o zmarszczki.Moglybyscie napisac czy uzywanie tych kremow przynosi jakies skutki??Co sie dzieje z cerą po dluzszym stosowaniu ,czy naprawde pomagają??
o la la, nanka, Twoje pytanie wymagałoby odpowiedzi na jakieś trzydzieści stron wątku Polecam na początek wyszukiwarkę i lekturę artykułów z przyklejonego wątku "kwasy i retinoidy"
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 09:49   #1946
pulpet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 96
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam.Mam do Was pytanie.
Używałam Differinu przez kilka miesięcy i moja twarz wygląda dobrze.Chciałabym utrzymać efekt oczyszczenia skóry,tak więc myślałam o połączeniu Effaclaru z Acne Dermem.Nie chcę używać retinoidów,bo myślę o złuszczaniu naskórka u dermatologa,a nie można tego robić podczas kuracji adapalenem.Tak więc chciałam spytać,czy można od razu zacząć używać łącznie Effaclaru z Acne Dermem i nawilżaniem,czy może najpierw wprowadzić jeden kwas,a stopniowo drugi?I jaką polecacie częstotliwość stosowania - "trójpolówkę"?Jeśli tak,to czy mogę się smarować w takim systemie od razu?
Wybaczcie moje pytania,ale jestem zawiedziona kolejnym dermatologiem,który na moje trzy pryszcze na czole chce mi przepisać Roaccutane :/
pulpet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 21:52   #1947
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pulpet Pokaż wiadomość
Witam.Mam do Was pytanie.
Używałam Differinu przez kilka miesięcy i moja twarz wygląda dobrze.Chciałabym utrzymać efekt oczyszczenia skóry,tak więc myślałam o połączeniu Effaclaru z Acne Dermem.Nie chcę używać retinoidów,bo myślę o złuszczaniu naskórka u dermatologa,a nie można tego robić podczas kuracji adapalenem.Tak więc chciałam spytać,czy można od razu zacząć używać łącznie Effaclaru z Acne Dermem i nawilżaniem,czy może najpierw wprowadzić jeden kwas,a stopniowo drugi?I jaką polecacie częstotliwość stosowania - "trójpolówkę"?Jeśli tak,to czy mogę się smarować w takim systemie od razu?
Wybaczcie moje pytania,ale jestem zawiedziona kolejnym dermatologiem,który na moje trzy pryszcze na czole chce mi przepisać Roaccutane :/
pulpet ja zaczynałam swoją przygodę z kwasami od Effeclaru K i Acne Dermu właśnie. Włączyłam je do pielęgnacji jednocześnie ale naprzemiennie z nawilżaczem: acne derm - nawilżacz- effeclar k- nawilżacz- acne derm... W moim przypadku zdało to ładnie egzamin ale sama musisz pielęgnacje dostosować do swojej cery. Jeżeli uzywałaś differinu to jesteś już trochę zaprawiona w bojach . Po prostu obserwuj
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 23:27   #1948
miss90
Zadomowienie
 
Avatar miss90
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 388
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

mam pytanie, stosowałam Differin ok. 7-8 tygodni, właśnie mi sie skończyła tubka i poszłam do dermatologa i przepisał mi Aknemycin Plus, ja jeszcze poprosiłam o ten Differin chociaż sama nie wiem bo nie widziałam żadnej poprawy, raczej pogorszenie. Ktoś używał tego specyfiku ?
miss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 17:15   #1949
martitta91
Przyczajenie
 
Avatar martitta91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 14
Post Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!


Mam troszkę blizn, na twarzy... po "własnoręcznym" wyciskaniu... UWAGA, UWAGA!! Nie pryszczy, czy czegoś takiego, tylko zwykłych tzw. "potówek" i "zaskórnikopodobnych" ... blizny powstały, ponieważ mam dość grubą i twardą skórę, z której truno się cokolwiek wyciska i wyciskając, zmiażdzyłam sobie naskórek, narobiłam ran, strupów i teraz mam blizny... nie powinnam była tego (wyciskania) robić na własną rękę, tylko pójść do kosmetyczki, albo coś takiego... teraz to wiem (głupota nie boli) ... Moje blizny nie są głębokie... powiedziałabym, że jak dla mnie to one przypominają troche przebarwienia na skórze... takie ciemniejsze plamy.
Zastanawiałam się nad zabiegiem mikrodermabrazji, ale to trochę kosztowne i nie wiem, czy w wieku 16 lat można taki zabieg zrobić...
I chciałam zapytać o jakiś dobry kosmetyk na "pozbycie" się tego. Jakiś, peeling, lub żel, albo krem (najlepsze będzie chyba coś co złuszcza skórę)... nie wiem... po prostu proszę o pomoc i jakieś wasze rady... Plizzz


P.S. Aaa... i przepraszam, że tak sobie od niczego weszłam i od razu napisałam co i jak... Ale patrząc i czytając wasze opinie i to wszyyytsko co tu jest... stwierdzam, że musicie być baaardzo fajnymi i miłymi osóbkami ... I wy chyba w większości wypadków lubicie innym pomagać w sprawach kosmetycznych ... Dlatego m.in. baaardzo was proszę o pomoc

Edytowane przez martitta91
Czas edycji: 2007-02-17 o 17:36
martitta91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 18:24   #1950
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez podziomka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jest jakis sens stosowac Isotrexin , nakladam go 2 razy w tym od prawie 2 miesiecy i oporcz wysypu nic nie zauwazylam.Czy on pomoze mi sie pozybyc zaskornikowi przebarwien?Miedzy Isotrexinem stosuje Effaclar K.
Poziomko ja używam Isotrex, więc może coś Ci pomogę

Używasz Isotrexinu 2 razy w tygodniu? A w pozostałe dni Effaklar K? Dobrze zrozumiałam?

Jeśli CI się skóra nie złuszcza, to może stosuj Isotrexin 3 razy w tygodniu na zmianę z Effaklarem K.

Po 2 miesiącach powinno być o wiele lepiej. Nie wiem czemu u Ciebie nic się nie poprawiło

Maritta jeśli Twoje blizny, czy plamki nie są głębokie, to może spróbuj najpierw AcneDerm na noc. Na początku 2 razy w tygodniu, potem możesz częściej.

Jako peeling polecam maseczkę aspirynową (poszukaj, jest cały wątek). Po 20 minutach, podczas zmywania jej delikatnie masuję twarz. Drobinki aspiryny szorują skórę jak peeling.
Ja po tym mam twarz jak pupcia niemowlaka

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-02-18 o 17:01 Powód: post pod postem
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.