Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-10, 14:12   #4981
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Jeszcze nigdy niczego nie sprzedawałam na All, jestem tylko kupującą. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale zauważyłam ostatnio, że sprzedający nie wystawiają komentarzy zwrotnych. Jestem dobrą kupującą, płacę od razu , nie wydziwiam, a po otrzymaniu przesyłki wystawiam od razu pozytywa. Oczekuję wzajemności, a ponieważ nie mam wielu komentarzy zależy mi na kolejnych, a tu kilka razy pod rząd sprzedający olali mnie totalnie. Co to za nowa świecka tradycja ??
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 14:24   #4982
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Jeszcze nigdy niczego nie sprzedawałam na All, jestem tylko kupującą. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale zauważyłam ostatnio, że sprzedający nie wystawiają komentarzy zwrotnych. Jestem dobrą kupującą, płacę od razu , nie wydziwiam, a po otrzymaniu przesyłki wystawiam od razu pozytywa. Oczekuję wzajemności, a ponieważ nie mam wielu komentarzy zależy mi na kolejnych, a tu kilka razy pod rząd sprzedający olali mnie totalnie. Co to za nowa świecka tradycja ??
Też to zauważyłam. I nie, że mi straaasznie zależy, ale...
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 16:26   #4983
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Ja dostałam niedawno komentarz jako Kupująca i Sprzedający uznał widocznie, że swoje zadanie wykonał, bo zakupionego przedmiotu, jak nie było, tak nie ma Chyba wolałabym jednak książkę o perfumach (nawet tak kiepską, jak dziewczyny pisały), a nie pozytywa
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 16:32   #4984
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

jaki radosny wątek się zrobił

Daff
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 16:52   #4985
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
Dziewczyny co robicie kiedy w aukcji jest zaznaczona wysyłka poleconym prio i płacicie np. 9zł za tę formę wysyłki a dostajecie perfumy wysłane listem ekonomicznym? Albo w ogóle zwykłym listem, nie poleconym...
Dwa razy mi sie zdarzylo i dwa razy werednie dopytywalam sie kiedy nada przesylkę bo ciągle nic nie mam.
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 16:56   #4986
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Dwa razy mi sie zdarzylo i dwa razy werednie dopytywalam sie kiedy nada przesylkę bo ciągle nic nie mam.
i co? jaka byla odpowiedz
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW





czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 17:06   #4987
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość
i co? jaka byla odpowiedz
Jeden sie wykłocał, że wyslał , a ja że nie wyslal bo nie doszło. No to, że to była ☠☠☠☠☠☠☠a za 5 zł to musial wysłaś jeszcze raz ( wiem podla jestem ale zaplacilam za paczkę 14 zl a doszło wymemłane w cieniuśkiej kopertce, zwykłym listem)
A druga dziewczyna sie przejeła i chciałą kase oddawać skoro nie doszło , to jej napisałam że doszlo, a to mała nauczka była że jak pisze poleconym, to wysyłam poleonym nie zwykłym.
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-10, 19:29   #4988
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
Jak się mocno wkurzysz, to się sprzedawcy niewinnie spytaj, kiedy wyśle przesyłkę, bo nic nie doszło, awiza nie było, na poczcie nie mają w księgach. Niech się pomartwi. Więcej nie będzie kantował na przesyłkach.
Uwielbiam cie

Cytat:
Dziś wykonałam wysyłkę pierwszej sprzedanej przeze mnie rzeczy.
Tak chciałam być w porządku, że do bąbli dołożyłam tekturkę (książka szeroka) i zamiast zażyczonych 7zł wyłożyłam 9zł za sama wysyłkę. Wracając do domu plułam w brodę, że 2zł w plecy, ale nie ma to jak odpowiednia perspektywa - w domu zajrzałam do reszty korespondencji i bach! - zły adres wysyłki. w te pędy na pocztę i wizja odesłania, wściekłego kupującecgo i 18zł opłat pocztowych.
Całe szczęście, panie wygrzebały list, wymieniły adres i obeszło sie bez kosztów. Teraz te 2zł to pryszcz.

Co do doplacania, mi tez sie to zdarza, ot zawsze wyceniam pi razy oko. I w 80% pudlowalam ale nic to, cieszylam sie, ze sprzedalam rzecz

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Nawet ostatnio miałam taką sytuację. Otworzyłam spór na all i odzyskałam 4 zł różnicy od sprzedającej. Uświadomiłam jej też szczęście jakie ją spotkało że jestem uczciwa bo mogłabym po prostu twierdzić że przesyłki nie dostałam.

Wersja hardcore - sugerowana przez Dobbinkę. Na razie nie jestem gotowa.
Niemozliwe, ty Aniu? Przeciez z kurierami zrobilas porzadek, to akcja z takim wysylajacym to pryszcz

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Jeszcze nigdy niczego nie sprzedawałam na All, jestem tylko kupującą. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale zauważyłam ostatnio, że sprzedający nie wystawiają komentarzy zwrotnych. Jestem dobrą kupującą, płacę od razu , nie wydziwiam, a po otrzymaniu przesyłki wystawiam od razu pozytywa. Oczekuję wzajemności, a ponieważ nie mam wielu komentarzy zależy mi na kolejnych, a tu kilka razy pod rząd sprzedający olali mnie totalnie. Co to za nowa świecka tradycja ??
Tez tak kiedys mialam. Jakims cudem uzbieralam juz troche tych gwiazdek, punktow czy co tam teraz jest, wiec teraz komentarze juz nie sa tak wazne, ale doskonale cie rozumiem, bo kazdy byl w takiej sytuacji jak ty. Ja nawet slalam maila poprzez allegro z podziekowaniem za transakcje oraz dopiskiem, ze jestem poczatkujaca i zalezy mi na komentarzach i czy moze mi sprzedawca taki wystawic. Myslisz, ze wystawili?

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Ja dostałam niedawno komentarz jako Kupująca i Sprzedający uznał widocznie, że swoje zadanie wykonał, bo zakupionego przedmiotu, jak nie było, tak nie ma Chyba wolałabym jednak książkę o perfumach (nawet tak kiepską, jak dziewczyny pisały), a nie pozytywa
Daj znac czy ksiazka dojdzie
Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Jeden sie wykłocał, że wyslał , a ja że nie wyslal bo nie doszło. No to, że to była ☠☠☠☠☠☠☠a za 5 zł to musial wysłaś jeszcze raz ( wiem podla jestem ale zaplacilam za paczkę 14 zl a doszło wymemłane w cieniuśkiej kopertce, zwykłym listem)
A druga dziewczyna sie przejeła i chciałą kase oddawać skoro nie doszło , to jej napisałam że doszlo, a to mała nauczka była że jak pisze poleconym, to wysyłam poleonym nie zwykłym.

Edytowane przez zania
Czas edycji: 2012-09-10 o 19:32
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 20:29   #4989
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Niemozliwe, ty Aniu? Przeciez z kurierami zrobilas porzadek, to akcja z takim wysylajacym to pryszcz
Łagodnieje na starosc

A tak serio to te 4 zl wydarlam jednakowoz zaszachmecone przez sprzedajaca Poza tym kurierom nie musialam klamac, ja bym faktycznie wdrozyla procedure reklamacyjna etc.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 00:00   #4990
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Ech,wczoraj wygrałam aukcję mgiełki Flowerbomb, a dziś patrzę a ta aukcja nadal trwa, do godź. 20.00, noż k....,zgłosiłam to allegro, zobaczymy:/
Moze All mialo jakas awarie i przedłuzyli aukcje?

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
Też to zauważyłam. I nie, że mi straaasznie zależy, ale...
Ja to olewam, zresztą bym sie nie połapała, a statystyk mi sie prowadzic nie chce A kiedys dostałam komentarz chyba po 1,5 roku

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Ja dostałam niedawno komentarz jako Kupująca i Sprzedający uznał widocznie, że swoje zadanie wykonał, bo zakupionego przedmiotu, jak nie było, tak nie ma Chyba wolałabym jednak książkę o perfumach (nawet tak kiepską, jak dziewczyny pisały), a nie pozytywa



Miejmy nadzieje, ze dojdzie
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 07:14   #4991
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Moze All mialo jakas awarie i przedłuzyli aukcje?



Ja to olewam, zresztą bym sie nie połapała, a statystyk mi sie prowadzic nie chce A kiedys dostałam komentarz chyba po 1,5 roku






Miejmy nadzieje, ze dojdzie
na to wygląda,a aukcję i tak wygrałam-dziś dostałam info na maila
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 23:38   #4992
Big_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 145
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Jeszcze nigdy niczego nie sprzedawałam na All, jestem tylko kupującą. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale zauważyłam ostatnio, że sprzedający nie wystawiają komentarzy zwrotnych. Jestem dobrą kupującą, płacę od razu , nie wydziwiam, a po otrzymaniu przesyłki wystawiam od razu pozytywa. Oczekuję wzajemności, a ponieważ nie mam wielu komentarzy zależy mi na kolejnych, a tu kilka razy pod rząd sprzedający olali mnie totalnie. Co to za nowa świecka tradycja ??
To nie tradycja tylko przezornośc,
Kupujący w pewnych okolicznościach może sie upie<automodercja> do sprzedającego trzy miesiące po transakcji... a szczególnie jeśli wiedzę na temat swoich "praw" czerpią z róznych "pudelków", zamiast z lektury ustawy. Więc co przezorniejsi sprzedający czekają. No a po 3 miesiącach łatwo zapomnieć...

Big
Big_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 00:37   #4993
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Big_m Pokaż wiadomość
To nie tradycja tylko przezornośc,
Kupujący w pewnych okolicznościach może sie upie<automodercja> do sprzedającego trzy miesiące po transakcji... a szczególnie jeśli wiedzę na temat swoich "praw" czerpią z róznych "pudelków", zamiast z lektury ustawy. Więc co przezorniejsi sprzedający czekają. No a po 3 miesiącach łatwo zapomnieć...

Big
no, ja Cie prosze, co Ty wygadujesz?:|. ja nie mowie, ze sprzedawca ma wystawiac koniecznie jako pierwszy komentarz, albo ze ma to czynic w minute po wystawieniu komentarza przez kupujacego - ale qrcze, czekac az mina 3 miesiace, bo a nuz sie upierdliwy kupujacy odezwie z pretensjami? sprzedaje troche na Allegro i nigdy nie przyszlo mi do glowy sie taka taktyka kierowac. owszem, czesto nie wystawiam komentarza od razu po tym, jak dostane od kupujacego, ale minimum co jakies 3 tygodnie wystawiam hurtowo. jesli dostaje pozytywa, to przyjmuje, ze kontrahent jest zadowolony, wiec nie ma co sie obawiac, ze zacznie mnie raportowac. a z drugiej strony - jezeli sie trafi taki upierdliwiec prawdziwy, to jemu nie przeszkodzi fakt niewystawienia przez druga strone komentarza...
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 05:27   #4994
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Big_m Pokaż wiadomość
To nie tradycja tylko przezornośc,
Kupujący w pewnych okolicznościach może sie upie<automodercja> do sprzedającego trzy miesiące po transakcji... a szczególnie jeśli wiedzę na temat swoich "praw" czerpią z róznych "pudelków", zamiast z lektury ustawy. Więc co przezorniejsi sprzedający czekają. No a po 3 miesiącach łatwo zapomnieć...

Big
Pierwsze słyszę.Co to znaczy "upie<automodercja>" i za co?Oraz co do tego mają 3 miesiące?
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 11:35   #4995
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę.Co to znaczy "upie<automodercja>" i za co?Oraz co do tego mają 3 miesiące?
moze chodzilo o to, ze do trzech miesiecy mozna komus wystawic komentarz za transakcje? chociaz ktoz wyzej pisal o wystawieniu po 1,5 roku, a Big M pisze wyraznie, ze w ciagu tych magicznych 3 miesiecy moze sie ow kupujacy upier*olic do sprzedajacego.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 12:06   #4996
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
moze chodzilo o to, ze do trzech miesiecy mozna komus wystawic komentarz za transakcje? chociaz ktoz wyzej pisal o wystawieniu po 1,5 roku, a Big M pisze wyraznie, ze w ciagu tych magicznych 3 miesiecy moze sie ow kupujacy upier*olic do sprzedajacego.
Nie, komentarz można wystawić nawet i 2 lata po transakcji, czas jest nieograniczony.Trzeba tylko znać numer aukcji i nazwę użytkownika.Po 3 miesiącach transakcja znika tylko z listy.

Ktoś chyba nie za bardzo wie jak funkcjonuje allegro
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 12:12   #4997
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Nie, komentarz można wystawić nawet i 2 lata po transakcji, czas jest nieograniczony.Trzeba tylko znać numer aukcji i nazwę użytkownika.Po 3 miesiącach transakcja znika tylko z listy.
a, fakt, mi chodzilo o to znikniecie z listy.
ale wobec tego, ciekawam, o co chosi z tymi trzema miesiacami.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 12:26   #4998
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a, fakt, mi chodzilo o to znikniecie z listy.
ale wobec tego, ciekawam, o co chosi z tymi trzema miesiacami.
No to czekamy na wyjasnienia
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 13:54   #4999
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

juz jakiś czas sprzedaję na allegro ale taka sytuacja mi sie jeszcze nie przydazyła.
Wczoraj skończyła sie aukcja przedmiotu, było kilku chętnych, jednak na kilka sekund przed końcem aukcji (podejrzewam, że używał jakiegos snajpera) jeden pan przelicytował, a dzisiaj mi pisze, żeby mu podać kwotę kosztów aukcji i nr konta to on mi zwróci, bo on jednocześnie licytował 2 przedmioty i wybrał tamten.
Niepoważny, wkurzyłam się i nie wiem pisać do allegro o zwrot prowizji i żeby jemu dali ostrzeżenie czy jednak sie dogadać?
Z jednej strony szkoda mojego czasu poswięconego na przygotowanie aukcji, potem 7 dni trwania i teraz muszę jeszcze raz wystawiać i czekać 7 dni, a jak teraz będzie mniejsze zainteresowanie i nie osiągnę takiej ceny? Z drugiej nie lubie byc złośliwa i podejrzewam, że jak zgłoszę do allegro to on mi wystawi negatywa.
Mogę w sumie napisać maila do osób licytujących i zapytam czy są jeszcze zainteresowane, najwyżej wystawię w opcji "kup teraz".
no ale zdrzaźnił mnie, allegro to nie zabawa
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.