Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Pokaż wyniki sondy: ciemny czy jasny
jasny 2 50,00%
ciemny 2 50,00%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 4. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-07, 09:01   #1291
olgawizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Wczoraj farbowane... Niestety źle się czuje w tak jasnym kolorze, pytanie jak to przyciemnić? Mam w domu farby Syoss 7-10 naturalny blond i Garnier Olia 7.13 beżowy ciemny blond. Którą doradzacie? Czy wyjdzie efekt "zielonej poświaty" Proszę o rady!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0141.jpg (121,9 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0140.jpg (120,2 KB, 32 załadowań)
olgawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 10:30   #1292
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez allyouneed Pokaż wiadomość
dzieki wielkie ciemny blond to dla mnie dobre rozwiazanie,nie zalezalo mi na platynie, co tez fryzjerce mowilam

tylko jak to stonowac?
Czerwony - zielonym, pomarańczowy - niebieskim, żółty - fioletowym, a jak kolor jest na pograniczu, to najlepiej wymieszać.
Te kolory dodajesz do farby o neutralnym lub chłodnym odcieniu blondu. Można też poszukac farb, które mają już w składzie takie pigmenty (fryzjerskie farby Subriny mają np. bardzo duży wybór kolorów).

Konkretny produkt zależy od tego, jakiej koloryzacji chcesz użyć, można np. próbować płukanką lub tonerem (półtrwała farbka bez utleniacza i amoniaku).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 10:41   #1293
allyouneed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 9
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

dziekuje zrobie wieczorem i wrzuvce efekty
allyouneed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 02:23   #1294
Madn3ss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Unhappy Jak przyciemnić czerwone włosy u nasady?

Kobitki pomocy!
Dziś byłam u fryzjera, zawsze marzyłam o czerwieni ala Rihanna. No i owszem. Wymarzona czerwień jest. Wszystko w porządku dopóki brat nie stwierdził, że wyglądam komicznie! Spędza mi to sen z powiek.. Siedząc już pół nocy przy lustrze doszłam do wniosku, że ma rację. Moje włosy są strasznie jasne od nasady, później jest już okej.
Bardzo chciałabym je przyciemnić unikając fryzjera. I to jak najszybciej! Czytałam o ziołach ale boję się co wyjdzie mi na tej głowie.. dodam, że za 2 dni mam przyjęcie i chyba tak się nie pokaże..
Madn3ss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 11:04   #1295
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Jak przyciemnić czerwone włosy u nasady?

Cytat:
Napisane przez Madn3ss Pokaż wiadomość
Kobitki pomocy!
Dziś byłam u fryzjera, zawsze marzyłam o czerwieni ala Rihanna. No i owszem. Wymarzona czerwień jest. Wszystko w porządku dopóki brat nie stwierdził, że wyglądam komicznie! Spędza mi to sen z powiek.. Siedząc już pół nocy przy lustrze doszłam do wniosku, że ma rację. Moje włosy są strasznie jasne od nasady, później jest już okej.
Bardzo chciałabym je przyciemnić unikając fryzjera. I to jak najszybciej! Czytałam o ziołach ale boję się co wyjdzie mi na tej głowie.. dodam, że za 2 dni mam przyjęcie i chyba tak się nie pokaże..
Samej nie farbuj tylko idź do fryzjera i złóż reklamację. Niech sam poprawi.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 16:54   #1296
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Kolor powinien przechodzić od jaśniejszego do ciemniejszego, więc mogłabyś położyć farbę ton ciemniejsza na odrost, co bez doświadczenia może być trudne. Jeśli nie czujesz się w kolorze, mogłabyś zrobić dekoloryzacje.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 21:03   #1297
allyouneed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 9
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

hej
ja mam taki problem:
jakiś czas temu fryzjerka zrobiła mi ciemne włosy u nasady i rude na długości.
Rudość zneutralizowałam niebieską płukanką, ale tam, gdzie były żółte wyszły z zieloną poświatą.
Teraz zrobiłam kąpiel rozjaśniającą i u nasady mam rude a na długości żółty blond.
Jak zneutralizować (bez użycia farby), żeby zeszło rude a nie wyszło zielone??
allyouneed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-13, 21:08   #1298
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Musiałabyś nakładać tylko na ruda część np maskę z odrobiną niebieskiego tonera.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 21:57   #1299
allyouneed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 9
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

niestety nie pomogło... może jest inny sposób?
allyouneed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 08:08   #1300
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez allyouneed Pokaż wiadomość
niestety nie pomogło... może jest inny sposób?
Nie pomogło, czyli co? Nie chwyciło tonowania, czy kolor wyszedł nie taki?

Imho dość bezpiecznym rozwiązaniem przy problemach z żółto-fioletowymi jest tonowanie mieszanką niebieskiego i fioletu, wtedy nie ma problemu zieleni.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 15:26   #1301
Anastaziee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Unhappy Zamiast czerwonego brąz...

Hej. Od jakiegoś czasu włosy farbuję na różne odcienie czerwieni. Do stycznia malowałam w domu farbami fryzjerskimi i wtedy zamiast czerwieni wyszedł mi brąz. Stwierdziłam, że może taki ma odcień ta nowa farba. Po zrobieniu kąpieli rozjaśniającej i ponownym farbowaniu otrzymałam wymarzoną czerwień. Od tamtego czasu farbuję włosy u fryzjera, dziś jednak postanowiłam odświeżyć kolor w domu. Wybrałam farbę Garnier Olia Głęboka Czerwień. Po wysuszeniu włosów w lusterku ujrzałam brąz ...Dlaczego tak się stało i co zrobić, żeby włosy były jaśniejsze i bardziej czerwone?
Anastaziee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 18:33   #1302
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Najlepiej wybierać farby profesjonalne z odpowiednią woda, wybrać jaśniejszy odcień i trzymać się instrukcji.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 18:09   #1303
malinnax3
Przyczajenie
 
Avatar malinnax3
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Question Jak przejść z różu w blond?

Witam.

Pragnę wrócić do jasnego, miodowego blondu.

Moje naturalne włosy to mysi, słowiański brąz z tendencją do rozjaśniania się w blond refleksy (zdjęcia 1 i 2). Farbuję je farbą apteczną na kolor Color&Soin 9N - miodowy blond (zdjęcia 3 i 4, wykonane w różnym świetle). Jednorazowo, nieświadoma skutków oraz niewysłuchawszy, co ma do powiedznia wujek google nt. pianek koloryzujących, pomalowałam włosy (grzywkę oraz ok. 20cm końców) czerwoną Venitą, która sprała się, powodując najpierw żarówkowy róż (zdjęcie 5), a teraz mało estetyczny pudrowy róż (zdjęcie 6), który nie puszcza już barwnika mimo wszelkich podjętych prób "domowego" wymywania (czyt.soda, szampon przeciwłupieżowy etc.). Chciałabym wrócić do blondu. Czym je zafarbować, aby tak się stało? Czy musiałaby to być farba o pododcieniu zielonym/metalicznym? Rozważam przefarbowanie BIOKAPEM 9.0, jednak nie chciałabym, by kolor wyszedł rudy. Jeśli to możliwe, wolałabym uniknąć rozjaśniacza/dekoloryzatora. Nie chcę też schodzić do ciemniejszego koloru. Jaką farbę położyć na włosy? Proszę o poradę (możliwie) fryzjerską. W razie wu, mogę zwrócić się o pomoc do znajomej fryzjerki.
Zdjęcia w załącznikach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szatynka.JPG (504,4 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szatynka2.jpg (66,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blondyneczka.jpg (183,2 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blondyneczka 2.jpg (88,5 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg różowa.jpg (220,5 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg różowa2.jpg (84,2 KB, 36 załadowań)
malinnax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 13:39   #1304
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Te pianki to straszny shit. W większości przypadków dzieje się tak, jak u Ciebie. Musisz wykonać dekoloryzaje różu, a potem możesz już wrócić do swojej farby. Żadne 9.0 nic tu niestety nie pomoże.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 17:57   #1305
malinnax3
Przyczajenie
 
Avatar malinnax3
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Te pianki to straszny shit. W większości przypadków dzieje się tak, jak u Ciebie. Musisz wykonać dekoloryzaje różu, a potem możesz już wrócić do swojej farby. Żadne 9.0 nic tu niestety nie pomoże.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
A co stanie się, jeśli położę na to blond? Nie chwyci czy wyjdzie rudy? Rozumiem, że na dekoloryzację powinnam się zgłosić do fryzjerki? Dekoloryzacja niszczy włosy bardzo? Ach, i dekoloryzatorem czy rozjaśniaczem?
Szereg pytań... Przepraszam, po prostu niedoinformowana jestem. I dziękuję za poprzednią informację
malinnax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 17:29   #1306
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Nie ma sprawy. Blond Ci po prostu nic nie da. W naturze, czyli zerze po kropce nie ma nic, co mogłoby zneutralizowac roz. Dekoloryzacja oczywiście u dobrej fryzjerki, jeśli sama nie za bardzo się na tym znasz. Dekoloryzatorem, rzecz jasna. Ten zabieg, dobrze wykonany, absolutnie nie niszczy włosów. Mogłabyś próbować kąpieli rozjaśniajacych, ale z własnego doświadczenia Ci powiem, że nawet rozjaśniacz tych pianek praktycznie nie rusza. Raz użyłam u siebie, dwa razy u siostry i o ile siostrze nie przeszkadza, że zostaje ona na włosach przez 7 miesięcy, o tyle ja je omijam szerokim łukiem.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 17:42   #1307
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy. Blond Ci po prostu nic nie da. W naturze, czyli zerze po kropce nie ma nic, co mogłoby zneutralizowac roz. Dekoloryzacja oczywiście u dobrej fryzjerki, jeśli sama nie za bardzo się na tym znasz. Dekoloryzatorem, rzecz jasna. Ten zabieg, dobrze wykonany, absolutnie nie niszczy włosów. Mogłabyś próbować kąpieli rozjaśniajacych, ale z własnego doświadczenia Ci powiem, że nawet rozjaśniacz tych pianek praktycznie nie rusza. Raz użyłam u siebie, dwa razy u siostry i o ile siostrze nie przeszkadza, że zostaje ona na włosach przez 7 miesięcy, o tyle ja je omijam szerokim łukiem.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Offtop
Tak sobie teraz myślę, że może jednak to ta pianka Venity (bo też kilka razy używałam) nie chciała mi się rozjaśnić rozjaśniaczem (na wodzie najpierw ok. 7-8%, a drugi raz na 9-10...). Przez to, że usiłowałam ją rozjaśnić, moje włosy przy nasadzie rozjaśniły mi się prawie do bieli - z różowymi pasemkami... Ostatecznie po kilku farbowaniach i ok. 2 miesiącach od rozjaśniania kolor zszedł, ale przez ten czas chodziłam z różowymi pasemkami
Bo zwalałam to na szamponetki, ale jak sobie teraz przypomnę, to kiedyś już miałam taką sytuację, że farbowałam włosy szamponetkami na czerwono, po czym położyłam brąz, ale niemal natychmiast mi się znudził i rozjaśniałam włosy do rudych. I było to jednokrotne rozjaśnianie i poszło bardzo szybko, nie zostało śladu po czerwonych refleksach (przez brąz przebijały). A po tej piance była tragedia...
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 17:56   #1308
sylwiaaa69
Przyczajenie
 
Avatar sylwiaaa69
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

hej, 3 dni temu rozjaśniłam włosy rozjaśniaczem na blond, niestety kolor nie jest równomierny na całych włosach, położyłam farbę na włosy i nic z tego nie wyszło bo włosy nie złapały farby. Możecie mi powiedzieć dlaczego moje włosy nie przyjęły farby.? z góry dziękuję za odp.
sylwiaaa69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 18:14   #1309
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylwiaaa69 Pokaż wiadomość
hej, 3 dni temu rozjaśniłam włosy rozjaśniaczem na blond, niestety kolor nie jest równomierny na całych włosach, położyłam farbę na włosy i nic z tego nie wyszło bo włosy nie złapały farby. Możecie mi powiedzieć dlaczego moje włosy nie przyjęły farby.? z góry dziękuję za odp.
Po rozjaśniaczu. Być może je przejaśniłaś. Musisz zrobić pigmentację przed kolejnym farbowaniem, jeśli chcesz ujednolicić kolor.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-16, 18:24   #1310
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Offtop
Tak sobie teraz myślę, że może jednak to ta pianka Venity (bo też kilka razy używałam) nie chciała mi się rozjaśnić rozjaśniaczem (na wodzie najpierw ok. 7-8%, a drugi raz na 9-10...). Przez to, że usiłowałam ją rozjaśnić, moje włosy przy nasadzie rozjaśniły mi się prawie do bieli - z różowymi pasemkami... Ostatecznie po kilku farbowaniach i ok. 2 miesiącach od rozjaśniania kolor zszedł, ale przez ten czas chodziłam z różowymi pasemkami
Bo zwalałam to na szamponetki, ale jak sobie teraz przypomnę, to kiedyś już miałam taką sytuację, że farbowałam włosy szamponetkami na czerwono, po czym położyłam brąz, ale niemal natychmiast mi się znudził i rozjaśniałam włosy do rudych. I było to jednokrotne rozjaśnianie i poszło bardzo szybko, nie zostało śladu po czerwonych refleksach (przez brąz przebijały). A po tej piance była tragedia...
Pewnie tak. Jak widzę w sklepach tę piankę to naprawdę uciekam. Brr!

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 11:45   #1311
malinnax3
Przyczajenie
 
Avatar malinnax3
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

O kurczaczek, to faktycznie lipa. U mnie pewnie zejdzie razem ze ścięciem włosów, ale ani różowa ani łysa na studia iść nie chcę
Nie rozumiem tylko, co to za pigment, skoro ani to koloryzacja trwała ani nietrwała...
Hm... Ale jeśli rozjaśniacz nie łapie, to złapie dekoloryzator? Któraś z Was może próbowała?
malinnax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 12:13   #1312
Sophe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 111
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Prosze o pomoc, bardzo...
Wiele lat farbowalam wlosy krotkie blond.
Jednak od marca tego roku wzielam sie za henne cassia i khadi jasny braz po orzechowy braz. Wlosy urosly mi do ramion i w czerwcu farbowalam juz oila karmelowy braz po ciemny braz. W lipcu rozjasnilam je i mialam piekny naturalny blond 8.3.Rozjasnilam syloss, na to 8.3 i byly przepiekne.
Nagle mi odwalilo, i pod koniec sierpnia nalozylam na wlosy rozjasniacz garniera 10.1 i stalam sie ciemno zgnito glonowato zielona. A chcialam zejsc do 9.3 i dlatego rozjasnilam. Nie wiem skad ta zielen.
Natychmiast po tym nalozylam samo 10.00, potem 9.5, 8.3 z odrobina 6.60. Mieszalam i wlosy nadal sa zielone.
Ostatnio troche ich stan poprawilo wymieszanie 7.3 z 6.3 olia i 6.60. Jednak zielen przyciemniala i jedno, co moege powiedziec, to nienawidze moich wlosow.
Prosze, poradzcie cos, bo czerwien absolutnie nie zjada mojej zieleni. Zielen jest na polowie wlosow od czubka glowy, lewa i prawa strona, oraz knóncowki. Obcielam koncowki sama z 4cm.
Zdjecia sle.
Z gory dzienkuje za pomoc, choc wiem, ze pewnie juz skazana jestem na czern lub ciemny braz, a tego nie chce bardzo, bo mam caly przod siwy i tylko blond jakos wyglada na mej glowie.
A ja chce pozostac choc srednia blondynka.
Na zdjeciach nei jest tak zle, ale w realu strasze zielenia, sa ochydne. Zdjecie z krecownymi wlosami, to jak byly jeszcze piekne bez zieleni, rozjasnione i dane 8.3, czasem 9.3
Warkocz to najswiezsze farbowanie, ale musze powiedziec, ze farba schodzi blyskawicznie. Czerwone pasemka, to proby farb mieszane z czerwienia, ten 6.60. To nie sa moje obecne wlosy lecz przed nalozeniem 7.3 z 6.3 i 6.60.
Wszystko wychodzi, ale po 1 myciu farba znika. Jak rozjasnialam je na mega jasno i zielona poswiata, to wlosy troche sie zniszczyly jak je ratowalam farba za farba. Dalam im odpoczac 2 tygodnie, oleje itp, nalozylam farbe tak jak pisalam ta 7.3 z 6.3 i czerwien, ale juz zeszla, jak dalam odzywke z miodu naturalnego i odzywki na 1h.
Co robic? Wstdze sie tego, co zrobilam, a bylo tak super. Jak odzskac moj kolor tam gdzie mam zakrecone wlosy? Blagam, pomocie kochane....
Rozpuszczone wlosy po 4 sztuki zdjecie, to wydaje sei, ze calkiem ladnie, ale boki zielone, co widac juz na warkoczu, dlatego je splatam, bo strasze okropnie. Nie wiem dlaczego w ogole wyszly mi zielone po rozjasnieniu, skoro uwaga henne potraktowalam rozjasniaczem i wyszlo wszystko super, co widac na pokreconych wlosach, sa doslownei minimalnie zielokawe, a teraz? Szok i niedowierzanie, ze tyle lat bylam blond i zawalilam sprawe henna. Henny juz nie uzywam i nie wroce, bo wlosy ok, ale skora swedziala i wlosy doslownie wypadaly mi garsciami. Teraz nie wychodzi mi ani jeden wlos, po chemi.
Raz jeszcze dziekuje baaaardzo, za wskazowki, co robic.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11944766_1000985536621035_1058141421_n.jpg (73,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11846217_981620755224180_233826486_n.jpg (101,0 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11994352_1001055839947338_1536605497_n.jpg (54,6 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11995496_1001056033280652_1052215276_n.jpg (50,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12016655_1000985053287750_1487404458_n.jpg (74,4 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez Sophe
Czas edycji: 2015-09-17 o 12:20
Sophe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 12:29   #1313
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Sophe, zieleń Ci wyszła nie ze względu na hennę, tylko rozjaśnianie koloru 8.3 (3 to złoto) farbą popielatą 10.1 (1 to popiel - niebieski)
Żółty + niebieski = zielony

Ja bym na Twoim miejscu zrobiła kąpiel rozjaśniającą, a później zapigmentowała czymś ze złotem (3) i czerwienią (6). Kup farbę profesjonalną, większa pewność niż przy drogeryjnych, a zamawiając na alledrogo wcale nie wychodzi to o wiele drożej.
Na to połóż docelową farbę - 9.3? 8.3? Radziłabym ciemniejszą niż chcesz, bo pewnie się trochę wypłucze.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 13:02   #1314
Sophe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 111
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Sophe, zieleń Ci wyszła nie ze względu na hennę, tylko rozjaśnianie koloru 8.3 (3 to złoto) farbą popielatą 10.1 (1 to popiel - niebieski)
Żółty + niebieski = zielony

Ja bym na Twoim miejscu zrobiła kąpiel rozjaśniającą, a później zapigmentowała czymś ze złotem (3) i czerwienią (6). Kup farbę profesjonalną, większa pewność niż przy drogeryjnych, a zamawiając na alledrogo wcale nie wychodzi to o wiele drożej.
Na to połóż docelową farbę - 9.3? 8.3? Radziłabym ciemniejszą niż chcesz, bo pewnie się trochę wypłucze.
No tak, prosta matematyka. Czy raczej kolorystyka...
Bardzo dziekuje za rzeczowa i konkretna odp.
Jak zrobic ta kapiel?
Posiadam proszek z garniera 10.0 - sam proszek, bo farbe nalozylam na ta cudowna zielonke, bez ponownego rozjasnienia.
Jak ja moglam tak glupio nalozyc ta 10.1 to ja nie wiem.
Mieszkam w Niemczech, tu sa naprawde dobre farby, w Polsce latami uzywalam tylko farb fryzjerskich, ale tu za 4,5,6 euro kupi sie Garniera, czy Olia, za 3 Schwarzkopf i te farby, nie wiedziec czemu sa tak samo dobre jak fryzjerskie.

Poradz mi prosze z ta kapiela, bo wlosy bardzo znisczylam i z niskoporowatych sa srednio z tendencja nawet do wysokoporowatych, placza sie, co jest dla mnei mega nowoscia. Oleje ratuja, ale czy naprawde zaryzykowac kapiel i jak radzisz dac 8.3 (a moze 9.5 z 7.3?), czy zrobic jeszcze jedna probe i dac tak jak dotychczas 7.3 z jasnym brazem i odrobina czerwieni? Ludzie mowia, ze mam miedziany blond, ja widze zielen i to jeszcze sporo, stosuje tez co 2 dzien miod na glowe z odzywka, dobrze czynie?

Dodam, ze bardzo boje sie kapieli, ze znowu bede mega zielona.
Zdjecie z wczoraj po dwukrotnym nalozeniu miodu, mam wrazenie, zd od tego miodu sa coraz badziej zielone w tej srodkowej partii
Zdjecie z lampa pieknie odkrywa ta cala zielen, wlasnie tak wygladaja, ja nie widze tej niby pieknej miedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12029043_1004775712908684_789104657_n.jpg (67,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12033752_1004775829575339_1560019055_n.jpg (52,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12033323_1004776799575242_1590533528_n.jpg (53,2 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez Sophe
Czas edycji: 2015-09-17 o 13:11
Sophe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 13:12   #1315
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sophe Pokaż wiadomość
No tak, prosta matematyka. Czy raczej kolorystyka...
Bardzo dziekuje za rzeczowa i konkretna odp.
Jak zrobic ta kapiel?
Posiadam proszek z garniera 10.0 - sam proszek, bo farbe nalozylam na ta cudowna zielonke, bez ponownego rozjasnienia.
Jak ja moglam tak glupio nalozyc ta 10.1 to ja nie wiem.
Mieszkam w Niemczech, tu sa naprawde dobre farby, w Polsce latami uzywalam tylko farb fryzjerskich, ale tu za 4,5,6 euro kupi sie Garniera, czy Olia, za 3 Schwarzkopf i te farby, nie wiedziec czemu sa tak samo dobre jak fryzjerskie.

Poradz mi prosze z ta kapiela, bo wlosy bardzo znisczylam i z niskoporowatych sa srednio z tendencja nawet do wysokoporowatych, placza sie, co jest dla mnei mega nowoscia. Oleje ratuja, ale czy naprawde zaryzykowac kapiel i jak radzisz dac 8.3 (a moze 9.5 z 7.3?), czy zrobic jeszcze jedna probe i dac tak jak dotychczas 7.3 z jasnym brazem i odrobina czerwieni? Ludzie mowia, ze mam miedziany blond, ja widze zielen i to jeszcze sporo, stosuje tez co 2 dzien miod na glowe z odzywka, dobrze czynie?

Dodam, ze bardzo boje sie kapieli, ze znowu bede mega zielona.
Jak masz zniszczone, to możesz jeszcze zrobić pigmentację + farbowanie. Spróbuj dostać mixton czerwony (to będzie czysty czerwony pigment), byłoby tak najlepiej. Domieszaj go do farby np. 8.3 kładzionej na etapie pigmentacji. Później możesz położyć już normalnie 8.3 na to z oxy 6%. Czy się uda, nie wiem, ale mniej zniszczy niż kąpiel rozjaśniająca
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 13:25   #1316
Sophe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 111
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jak masz zniszczone, to możesz jeszcze zrobić pigmentację + farbowanie. Spróbuj dostać mixton czerwony (to będzie czysty czerwony pigment), byłoby tak najlepiej. Domieszaj go do farby np. 8.3 kładzionej na etapie pigmentacji. Później możesz położyć już normalnie 8.3 na to z oxy 6%. Czy się uda, nie wiem, ale mniej zniszczy niż kąpiel rozjaśniająca
Dobrze zrozumialam, pigemnt czerwony (ile? ), na to farba 8.3 bez wody i na sam koniec znowu 8.3 z 6%?
Czy nei powinno sie przy repigmentalizacji dac o ton wyzej? 9. lub 9.3? O 9.0 pisze, bo ponoc jest mocno napigmentowana farba po przecinku z zerem.

Edytowane przez Sophe
Czas edycji: 2015-09-17 o 13:31
Sophe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 13:42   #1317
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sophe Pokaż wiadomość
Dobrze zrozumialam, pigemnt czerwony (ile? ), na to farba 8.3 bez wody i na sam koniec znowu 8.3 z 6%?
Czy nei powinno sie przy repigmentalizacji dac o ton wyzej? 9. lub 9.3? O 9.0 pisze, bo ponoc jest mocno napigmentowana farba po przecinku z zerem.
Tak, właśnie to jest mixton. Dajesz go nieduży pasek. Są w internecie do znalezienia przeliczniki, ile cm należy wycisnąć do jakiego poziomu. Przyznam, że nie chce mi się ich teraz szukać, ja bym zapewne dała "na oko" jakieś 2-3 cm
Pigmentuje się albo tym samym poziomem, albo o ton ciemniejszym. Nie ma sensu pigmentować jaśniejszym, bo im jaśniejszy odcień, tym mniej jest w nim pigmentu. Nie możesz też zapigmentować .0, czyli pogłębioną naturą, bo ma ona zielony pigment w sobie i może Ci podbić Twoją zieleń. Pigmentujesz ciepłym kolorem + mixtonem, żeby zneutralizować zieleń. Pigmentacja to położenie farby rozmieszanej z wodą lub oxy ok. 1,5% w proporcjach takich, żeby Ci się tylko dało nałożyć, nie rozcieńczasz tak mocno, jak w przypadku normalnego farbowania. Trzymasz 15-20 min (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę) i na to nakładasz farbę docelową (czyli 8.3) z oxy 6% czy ile tam będziesz miała w opakowaniu, ale jeśli 9%, to i tak rozcieńczyłabym do 6, bo nie ma sensu "wybijać" za wiele pigmentu, który dopiero co się wprowadza.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2015-09-17 o 13:43
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 14:29   #1318
Sophe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 111
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Tak, właśnie to jest mixton. Dajesz go nieduży pasek. Są w internecie do znalezienia przeliczniki, ile cm należy wycisnąć do jakiego poziomu. Przyznam, że nie chce mi się ich teraz szukać, ja bym zapewne dała "na oko" jakieś 2-3 cm
Pigmentuje się albo tym samym poziomem, albo o ton ciemniejszym. Nie ma sensu pigmentować jaśniejszym, bo im jaśniejszy odcień, tym mniej jest w nim pigmentu. Nie możesz też zapigmentować .0, czyli pogłębioną naturą, bo ma ona zielony pigment w sobie i może Ci podbić Twoją zieleń. Pigmentujesz ciepłym kolorem + mixtonem, żeby zneutralizować zieleń. Pigmentacja to położenie farby rozmieszanej z wodą lub oxy ok. 1,5% w proporcjach takich, żeby Ci się tylko dało nałożyć, nie rozcieńczasz tak mocno, jak w przypadku normalnego farbowania. Trzymasz 15-20 min (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę) i na to nakładasz farbę docelową (czyli 8.3) z oxy 6% czy ile tam będziesz miała w opakowaniu, ale jeśli 9%, to i tak rozcieńczyłabym do 6, bo nie ma sensu "wybijać" za wiele pigmentu, który dopiero co się wprowadza.
O Ty bestio, dobrze prawisz, gdzeis po drodze chyba zrypalam i tez dalam 8.0, co moglo poglebic zielen, a ja myslalam, ze taka madra jestem, a tu prosze...wyszla moja niewiedza jak szydlo z wora.
Dam im teraz odetchnac, porobie im dobrze, maski, odzywki, mycie odzywka, miod i nastepne farbowanie zrobie z tym mixtonem i pigmentacja. Bardzo mi pomoglas, bo mysli gdzies tak wlasnie zmierzaly ku temu, a nie pojde do fryzjera, bo im po prostu nie ufam, bardzo sie ich boje
Wpadne tu ze zdjeciami, jak zniweluje juz ta paskudna zielen.#
Jeszcze jedno pytanie, czy aby uzyskac wode 1,5% moge wlac na oko troche 6% i dodac wody z kranu, czy musze kupic specjalnie 1,5%? O mixacji juz poczytalam, masz racje, 2,3cm wystarcza.
Wada farb, tych tu kupowanych jest to, ze nie moge lub za slabo czytalam znalezc, jakie wody sa w srodku, czy 6% czy 9%
Teraz robilam oila garnier, one sa bez amoniaku, czy to dobry krok?

Ps: O rany nie moge sie juz doczekac efektow, ale musze dac im odpoczac jeszcze minimum tydzien, nawet 1,5tyg. Poza tym, bardzo szybko mi rosna. Zapuszczam od tego roku, od maja, z mega krotkich, z jeza. Podcinalam juz 2x, ostatnio niestety 3,4cm

Edytowane przez Sophe
Czas edycji: 2015-09-17 o 14:32 Powód: literowki
Sophe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 14:39   #1319
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sophe Pokaż wiadomość
O Ty bestio, dobrze prawisz, gdzeis po drodze chyba zrypalam i tez dalam 8.0, co moglo poglebic zielen, a ja myslalam, ze taka madra jestem, a tu prosze...wyszla moja niewiedza jak szydlo z wora.
Myślę, że każda z nas farbujących w domu zaliczyła niejedną wpadkę.

Cytat:
Jeszcze jedno pytanie, czy aby uzyskac wode 1,5% moge wlac na oko troche 6% i dodac wody z kranu, czy musze kupic specjalnie 1,5%?
Możesz rozcieńczyć wodą z kranu. 4:1 (4 woda, 1 oxy 6%)

Cytat:
Teraz robilam oila garnier, one sa bez amoniaku, czy to dobry krok?
Kup jakąś z amoniakiem. Ja tam nie ufam tym bez amoniaku, jeśli chodzi o jakieś większe zmiany.

Cytat:
Ps: O rany nie moge sie juz doczekac efektow, ale musze dac im odpoczac jeszcze minimum tydzien, nawet 1,5tyg. Poza tym, bardzo szybko mi rosna. Zapuszczam od tego roku, od maja, z mega krotkich, z jeza. Podcinalam juz 2x, ostatnio niestety 3,4cm
Będę trzymać kciuki.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 14:47   #1320
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Nieudane farbowanie - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malinnax3 Pokaż wiadomość
O kurczaczek, to faktycznie lipa. U mnie pewnie zejdzie razem ze ścięciem włosów, ale ani różowa ani łysa na studia iść nie chcę
Nie rozumiem tylko, co to za pigment, skoro ani to koloryzacja trwała ani nietrwała...
Hm... Ale jeśli rozjaśniacz nie łapie, to złapie dekoloryzator? Któraś z Was może próbowała?
Tak. Mój przyjaciel. Po 5 dekoloryzacji zeszło :-D

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-16 17:07:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.