krzywa przegroda nosowa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-18, 16:47   #1
nutella_a
Przyczajenie
 
Avatar nutella_a
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wojkowice
Wiadomości: 19
Question

krzywa przegroda nosowa.


Hej, postaram się pokrótce przedstawić mój problem. ;-)
Mam lekko skrzywioną przegrodę nosową, tzn. nos od mniej więcej połowy długości jest przekrzywiony w prawo (kiedyś był prosty, zwróciłam na przekrzywienie uwagę dopiero jakieś pół roku temu, ale zauważam je na zdjęciach sprzed 1,5 roku - na wcześniejszych nosek jest prosty, więc to chyba kwestia jakiegoś urazu. Szkoda, że nie przypominam sobie niczego co mogłoby do tego doprowadzić. ;p), a do tego jestem nieszczęśliwą posiadaczką garbka. ;( Często choruję i znajoma pielęgniarka wyraziła opinię, że może to przez to skrzywienie. Uzasadniła to tak: często łapię infekcje górnych dróg oddechowych, przez krzywiznę nie mogę dokładnie oczyścić nosa, co z kolei powoduje, że oddycham ustami i bakterie z otoczenia trafiają prosto do gardła.. Od jakiegoś czasu też chrapię, co wcześniej się nie zdarzało, podobno to może być spowodowane właśnie skrzywieniem przegrody.
Słyszałam, że NFZ refunduje korektę, tylko w tym celu trzeba udać się do lekarza rodzinnego, który to z kolei powinien wydać skierowanie do laryngologa i dopiero on może zadecydować co dalej..
nutella_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 19:33   #2
TochaFocha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: krzywa przegroda nosowa.

Do laryngologa nie idz, bo Ci zrobią z nosem to co mi. Z przegrody wycieli chrzstkę i robi mi się balon w środku jak oddycham. Poszłam do kilku chirurgów al Ci tylko załąmywali rece i mówili , ze tak już musi zostac.
TochaFocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 12:28   #3
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: krzywa przegroda nosowa.

Nutell_a cierpiałam na to samo. Krzywa przegroda powodowała, że dwa razy do roku chorowałam na zapalenie zatok i ropne zapalenie gardła. W sierpniu ubiegłego roku poddałam się operacji prostowania przegrody. Ale po kolei:
Laryngolog obejrzał nos i wystawił opinię. Z tą opinią udałam się do chirurga plastycznego. Prywatnie, ponieważ NFZ refunduje zabiegi konieczne ze względów zdrowotnych. Pewnie bym się zakwalifikowała ale są długie kolejki. Prywatnie czekałam niecały miesiąc. Koszt- 3.5 tyś.
Ale opłacało się. NIE CHORUJĘ!!! Po pół roku zdecydowałam się na usunięcie garbka. Też prywatnie. Koszt-7 tyś.
Jestem dwa miesiące po operacji i jestem szczęśliwa i dumna z siebie. Okazało się, że oprócz usunięcia garba konieczna jest osteotomia i zmniejszenie czubka nosa. Zero bólu, pełna satysfakcja. Polecam!
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 18:14   #4
nutella_a
Przyczajenie
 
Avatar nutella_a
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wojkowice
Wiadomości: 19
Dot.: krzywa przegroda nosowa.

dzięki judka.
ja jestem chyba już w 100% przekonana do korekty, pozostaje tylko kwestia zgody opiekunów, bo kręcą noskami..
__________________
misja: polubić siebie..

 Arctic Monkeys!


Aparatka
góra: 22.07.2012
dół: 15.05.2013
nutella_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.