Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-20, 11:19   #1
Richii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8

Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?


Witam. po raz pierwszy chcę zainwestować w swój własny sprzęt fitness dzięki któremu pozbędę się szybko nadmiaru masy ciała a jednocześnie wzmocnie nogi, tak się zastanawiam czy bieżnia to dobry wybór? Chcę wziąć kredyt ale nie na coś co później będzie stało bezużyteczne bo nie przynosiło efektów oraz nie chce stosować żadnych diet tylko funkcjonować tak jak do tej pory doliczając do tego ćwiczenia na które bym poświęcał średnio 2 godziny dziennie. Proszę o radę.
Richii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 11:57   #2
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

A może zapisz się najpierw na siłownię? Karnet na miesiąc czy dwa wstępu kiedy chcesz i ile chcesz mógłby być dobrym sprawdzianem czy bieżnia spełni Twoje oczekiwania, a aż tak bardzo po kieszeni nie uderzy jak kredyt
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 12:23   #3
sendenhorst
Raczkowanie
 
Avatar sendenhorst
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 283
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Właśnie zapisanie się najpierw na siłownię, sprawdzenie czy bieżnia przynosi dobre efekty jest dobrym pomysłem Ja biegam na bieżni od 3 miesięcy, oczywiście że efekty są Do tego mam trening siłowy. Więc najlepsze rozwiązanie wg mnie to siłownia i tam sprawdzenie bieżni, a btw dlaczego chcesz zakupić do domu bieżnie?? Wydaje mi się że studio ćwiczeń czyli siłownia jest lepszym rozwiązaniem..
sendenhorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 20:44   #4
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Podpisuję się pod koleżankami wyżej
A bieżnia daje efekty daje, jeśli się systematycznie z niej korzysta, a nie stoi bezużytecznie
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 20:56   #5
Richii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Tak, siłownia to dobre rozwiązanie ale nie w mojej miejscowości, tu co prawda posiadamy niewielką siłownie na stadionie miejskim lecz jest strasznie uboga i takiej rzeczy jak bieżnia tam nie ma dlatego tak bardzo mnie interesuje czy ćwiczenia na niej przynoszą efekty a wy na jakich bieżniach ćwiczycie?. Ja nawet znalazłem fajną bieżnie przynajmniej według mnie na jednym ze sklepów internetowych ale nie wiem czy opis i obrazek zgadza się z rzeczywistością. Podkleję wam link, tylko proszę o szczerość w podpowiedzi ponieważ ja jeszcze nigdy wcześniej nie miałem do czynienia akurat z takim rodzajem sprzętu. http://fitbay.pl/496-bieznia-flash-in-558.html
Richii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 07:48   #6
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Ja zawsze jak wybieram sie na silownie to zaczynam trening od biezni
W okresie zimowym gdy mialam sporo tkanki tluszczowej cwiczylam wlasnie na tym urzadzeniu - i dzieki niemu udalo mi sie w szybkim czasie wysmuklic nogi, ujedrnic je i co najwazniejsze spalic zbedna tkannke tluszczowa.
Rowniez tyleczek mi sie splaszczyl, bo mialam bardzo wystajaca pupe :D

Ja przewaznie najpierw cwicze na biezni, potem wskakuje na orbitreka a na koncu jeszcze na rowerek.
W domu w wolnych chwilach wlacze sobie aerobik badz pilates
Wiesz nie wiem ile kosztuje bieznia na ktorej cwicze na silowni - wiesz to jest taki lepszy fitness club, wiec podejrzewam, ze ta bieznia moze kosztowac sporo.
Bo przewaznie te lepsze silownie sa zaopatrzone w profesjonalny sprzet.
Szkoda, ze u ciebie nie ma takiej silowni - bo bardziej by ci sie wtedy kalkulowalo wykupic karnet OPEN i bys miala tyle wejsc ile bys chciala i w dodatku mozliwosc cwiczenia na roznym sprzecie - bo tam jest tych urzadzen od groma

Edytowane przez uwielbiam_owoce22
Czas edycji: 2011-07-21 o 07:50
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 08:58   #7
lodyga21
Raczkowanie
 
Avatar lodyga21
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Far far away...
Wiadomości: 103
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

A nie szkoda Ci kasy latem na bieżnie? Przecież jest ciepło możesz biegac wieczorami po dworze i się dotlenisz?
A na uda i nogi nożyce!
Ja robie brzuszki i tak zapieram nogami o mebel że też mi się wyrobiły mięśnie ud lekko bo mocno przytrzymuje ciało do brzuszków.

Skakanka? Ja niemam ale ponoć tez gites.
__________________
Skaczę, kręcę i pływam!!
Piszę licencjat
Chcę być bardziej EKO!
Sportowy styl życia!
lodyga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 09:47   #8
Richii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Myślę że taki sprzęt będzie mi służyć przez długi czas a jeżeli chodzi o bieganie na dworze to odpada, nie lubię się pokazywać wśród ludzi, z dwa razy tak biegałem ale źle się czuje, ludzie w mojej miejscowości się dziwnie na mnie patrzą. Nie należę do najszczuplejszych..
Richii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 12:14   #9
sendenhorst
Raczkowanie
 
Avatar sendenhorst
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 283
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Na mojej siłowni są podobne bieżnie Mogę sobie wybrać program jaki chcę ćwiczyć: bieg na 5km, spalanie tłuszczu, bieg interwałowy, test kondycyjny itd. Mogę ustawiać szybkość, kąt nachylenia czyli z górki albo pod górkę Ogólem biegi, uznaję za najlepszy trening aerobowy. Całe ciało pracuje, można się pozbyć tłuszczu z wszystkich partii ciała biegając I z tego co wiem, nie wiem czy to tylko takie gadanie czy nie ale bieżnia jest najlepszą formą jeśli chodzi o bieganie. Nasze stawy pracują na płaskiej powierzchni, która nie obciąża naszych stawów Wiadomo, są ci którzy wolą biegać w parku i lesie, ja jednak wolę widzieć ile dokładnie przebiegłam, ile spaliłam kalorii
sendenhorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 12:52   #10
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Ja probowalam biegac normalnie ale przewaznie bardzo szybko dostawalam zadyszki i lapala mnie kolka.
Jakos na silowni moge sie bardziej skoncentrowac na wykonywaniu cwiczen.
Moge pozwolic sobie na to aby pobiegac w roznym tempie : raz wolno potem sprintem.
I co najwazniejsze nie obciaza sie tak stawow, dzieki temu nie ulegamy tak czesto kontuzjom.
Ja jutro mam zamiar wybrac sie do fitness clubu
Najlepiej mi sie cwiczy do poludnia bo jest malo ludzi, najgorzej jest weekendami w porze popoludniowej bieznie pozajmowane
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 14:10   #11
Richii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

A co myślicie akurat o tej bieżni którą przedstawiłem ( http://fitbay.pl/496-bieznia-flash-in-558.html ) czy jest to dobra bieżnia? albo może wiecie gdzie mogę dostać lepszą?, i będziecie mogli podać mi dokładny model tej bieżni najlepiej w kwocie nie przekraczającej 6tys. zł.
Richii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 14:53   #12
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

nie szkoda Wam tyle kasy ? kupić buty i na świeżym powietrzu pobiegać
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 12:13   #13
Richii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Ja proszę o poradę w doborze sprzętu a nie pytania takiego typu "czy nie szkoda mi tyle kasy"
Richii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 14:35   #14
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

A nie masz mozliwosci wybrania sie do takiego sklepu ze sprzetem sportowym i zobaczenia tej biezni na zywo? Przy okazji moglbys porownac ja z innymi modelami, popytac sprzedawce. Jesli juz decydujesz sie na taki wydatek, to lepiej zrobic wczesniej porzadny research. Ponadto powaznie zastanow sie jak czesto bedziesz z niej korzystal, pisze tak, bo znam pare osob, ktore po kilku treningach na biezni, stwierdzilo, ze bieganie to nie dla nich sport. Ja sama bardzo chcialabym miec taki sprzet, jednakze mieszkam na pietrze i zdaje sobie sprawe, ze sasiedzi 'z dolu' odczuliby kazdy moj trening. Zycze powodzenia.
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 20:40   #15
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

z relacji ludzi, którzy kupili jakiś sprzęt fitness do domu dziwnie zawsze dowiaduje się tego samego: "na początku ćwiczyłam/em, ale teraz stoi bezużytecznie". Nie wiem czemu tak jest, ale wydaję mi się, że na siłownie jak się już przyjdzie, to jednak trzeba poćwiczyć, inni patrzą itd. A w domu jest masa rzeczy która rozprasza. Znam nawet kobiete, która ma bieżnie w domu i jej nie używa, a i tak przychodzi na siłownie
ale jeżeli wiesz, że rzeczywiście masz dużą motywację, to oczywiście. bieżnia daje całkiem fajne efekty.
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 13:01   #16
zielonomi_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 136
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

JA posiadam w domu bieżnię, daje bardzo fajne rezultaty w połączeniu z lekką dietą i tak jak tu kilka osób wspomniało trzeba ćwiczyć regularnie. Na bieżni nigdy nie biegałam, ponieważ bardzo szybko mnie to męczyło, więc robiłam sobie szybkie marsze pod nachylonym kątem. Według mnie, bieżnia to fajna sprawa, ale na porę jesienno- zimową a ćwiczenia na powietrzu dają zdecydowanie większą przyjemność
zielonomi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 13:25   #17
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

a nie lepiej kupić rower? ludzie chyba nie patrzą dziwnie na rower...
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 16:59   #18
Richii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Niestety nie mam możliwości wyjścia do sklepu ze sprzętem a do dużego miasta nie chce mi się jechać, w internecie mam tą wygodę zamawiając że o transport nie muszę się martwić i nie wiozę dużej gotówki ze sobą tylko zrobię przelew. A może macie jakąś konkretną markę na której ćwiczycie? Niektórzy z was w końcu posiadają taki sprzęt i chyba jesteście zadowoleni.. Może mi napiszecie w jaki sposób go nabyliście?
Richii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 19:57   #19
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Zawsze zamiast biezni mozesz sobie kupic dobry rowerek treningowy, zajmuje on mniej miejsca od biezni a efekty sa porownywalne
I co najwazniejsze, taki rower bardziej sie kalkuluje.
Bo jezeli chodzi o bieganie - to jak nie masz kondycji to przeciez mozesz tak samo te marsze wykonywac na swiezym powietrzu - w formie dluzszych spacerow.
Nie dosc, ze cwiczysz to jeszcze w dodatku dotleniasz organizm.
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 21:46   #20
Richii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Jakoś rowerek mnie nie satysfakcjonuje. A z bieżni zamieszczonych w tym sklepie: http://fitbay.pl/53-bieznie jaką byście mi polecili?, w cenie nie przekraczającej 6tyś.
Richii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 18:23   #21
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Mi sie wydaje, ze jednak najlepiej wybrac sie do sklepu bo wiesz patrzac na obrazeki w ofercie internetowej to wszystkie pieknie sie prezentuja a w rzeczywistosci moga byc do kitu.
Idac do profesjonalnego sklepu mozesz sie poradzic sprzedajacego.
Tutaj na forum malo kto ci pomoze, bo nikt nie kupuje takiego sprzetu .
Wiekszosci osobom szkoda by bylo kasy na tak drogi sprzet woleliby zapisac sie do fitness clubu bo to taniej wychodzi.
Poprzegladaj opinie sprzetu online - wiem , ze niektorzy ktorzy kupia dany sprzet odrazu go komentuja - ale w takie komentarze tez nie mozna do konca wierzyc bo nie wiesz czy ta osoba faktycznie jest w posiadaniu danej rzeczy czy to przypadkiem nie jest ktos z tej firmy produkujacej.
Internet ma to do siebie, ze kazdy jest anonimowy.
Mozesz rowniez napisac wiadomosc do ktoregos ze sklepow online i tam zasiegnac porady.
Ja bym bala sie wladowac tyle kasy w ciemno w bieznie.

Jak ci sie nie chce jechac do miasta zobaczyc sprzetu na zywo i zasiegnac fachowej porady to ciekawa jestem jak ty bedziesz na tej biezni cwiczyla ???

Edytowane przez uwielbiam_owoce22
Czas edycji: 2011-07-31 o 18:27
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 19:07   #22
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

cały czas odnoszę wrażenie, że to jest reklama sklepu- nie wiem czemu.....
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 20:14   #23
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
cały czas odnoszę wrażenie, że to jest reklama sklepu- nie wiem czemu.....
Chyba masz racje Wogole autorka tego watku nie bierze do siebie tego co pisza wizazanki na ten temat, nie komentuje rad tylko ostro w kazdym poscie daje linka ze sprzetem aby pomoc wybrac jej bieznie
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 21:10   #24
Richii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Ehh.. I tu się mylicie wklejam link, dla porady lecz także któraś z was może podesłać mi link ze sprzętem którego używała i twierdzi że jest dobry no i oczywiście jeżeli wie gdzie go mogę dostać w dobrej cenie. No i właśnie o to mi tu chodzi..
Richii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 08:32   #25
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Czy ćwiczenia na bieżni przynoszą efekty?

Cytat:
Napisane przez Richii Pokaż wiadomość
Ehh.. I tu się mylicie wklejam link, dla porady lecz także któraś z was może podesłać mi link ze sprzętem którego używała i twierdzi że jest dobry no i oczywiście jeżeli wie gdzie go mogę dostać w dobrej cenie. No i właśnie o to mi tu chodzi..
moje zdanie jest takie:
- głupotą jest brać 6 tys kredytu na bieżnię
- na allegro można kupić używany sprzęt w korzystnej cenie
- na spalanie najlepiej kupić rowerek i pulsometr

ale to Twoja kasa i Twoja decyzja
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.