Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-19, 11:42   #1321
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mnie tam argan na twarz zapchał Just sayin

Na izo też mi wyskakiwały czasem pryszcze w miejscach, w których nigdy mi nic nie wyskakiwało, głównie chodzi o szyję i dekolt. Poza tym do tej pory (od ok. 2 miesięcy) mam na policzkach dwie gulki po jakichś wypryskach, ale już powoli schodzą. Jutro ostatnia tabletka!!!! Wybrałam 150mg/kg Moja twarz nie jest idealna, ale liczę na to, że jeszcze się trochę poprawi

Niestety kaszaka, którego mam na policzku od ponad 3 lat pewnie trzeba będzie wreszcie wyciąć , ale to już po ślubie się tym zajmę.

tak czy siak cieszę się, że już jutro uwolnię się od aknenorminu nie wiem tylko, co zrobić z tymi trzema blistrami, które mi zostały
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 14:50   #1322
maagdaa
Przyczajenie
 
Avatar maagdaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 28
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
olejków arganowych jest cała masa - najwaznijesze by był to 100% olejek bez domieszek, nie jest tani ale bardzo wydajny. Mozna go kupic w zielarni aptece lub przez internet, ja moge polecic naturalis kosmetyki albo biochemia urody bo sa sprawdzeni.
dzięki!
zaraz się rozejrzę za tym olejkiem.
maagdaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 21:58   #1323
tulipanowapanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny muszę się Wam poradzić, bo zaczynam obawiać się nawrotu. Kurację skończyłam w listopadzie i do tej pory wszystko było ok, co prawda przetłuszczanie się skóry wróciło i raz po raz coś tam drobnego mi wychodziło, ale ostatnio moja cera trochę się pogorszyła. Mianowicie pojawiło mi się dużo drobnych krostek na czole, parę przy nosie i w okolicach ust, nie są jakoś widoczne, ale ja już mam straszne wizje :O Na początku tłumaczyłam sobie to tym, że jest stres (sesja itp.), dodatkowo trochę krążyłam między domem, a mieszkaniem w Poznaniu, więc często zmieniałam wodę ( wiem, ze niektórym szkodzi właśnie częste zmienianie wody, którą myje się buzię) no i jestem przed okresem, ale z drugiej strony na uczelni właściwie zdarzały się wcześniej jakieś stresowe sytuacje, miesiączkowałam również, a jednak z twarzą było wszystko dobrze, a teraz ja nie wiem czy któraś z Was też tak miała? Poradźcie coś, bo jestem załamana, a do mojej derma na razie wybrać się nie mam jak
tulipanowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 22:24   #1324
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez tulipanowapanienka Pokaż wiadomość
Dziewczyny muszę się Wam poradzić, bo zaczynam obawiać się nawrotu. Kurację skończyłam w listopadzie i do tej pory wszystko było ok, co prawda przetłuszczanie się skóry wróciło i raz po raz coś tam drobnego mi wychodziło, ale ostatnio moja cera trochę się pogorszyła. Mianowicie pojawiło mi się dużo drobnych krostek na czole, parę przy nosie i w okolicach ust, nie są jakoś widoczne, ale ja już mam straszne wizje :O Na początku tłumaczyłam sobie to tym, że jest stres (sesja itp.), dodatkowo trochę krążyłam między domem, a mieszkaniem w Poznaniu, więc często zmieniałam wodę ( wiem, ze niektórym szkodzi właśnie częste zmienianie wody, którą myje się buzię) no i jestem przed okresem, ale z drugiej strony na uczelni właściwie zdarzały się wcześniej jakieś stresowe sytuacje, miesiączkowałam również, a jednak z twarzą było wszystko dobrze, a teraz ja nie wiem czy któraś z Was też tak miała? Poradźcie coś, bo jestem załamana, a do mojej derma na razie wybrać się nie mam jak
a nie są to czasem jakieś potówki? lub prosaki? (nie lubię tej nazwy ) pamiętam, że mi po kuracji takie coś wyskakiwało i to dość w dużych ilościach też się przestraszyłam, ale wszystko się unormowało
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 08:05   #1325
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

no to mnie pocieszyłyście że w 3 mcu jeszcze moga sie pojawiac niespodzianki na buzi. Czekam az czerwone ślady mi troche zbledą chce kupic sobie no-scar.
a co do tego olejku - to wczoraj na noc wtarłam go sobie we włosy i rano myłam głowę - i tez fajne włoski - mięciutkie, lejące
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 13:37   #1326
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
jestem załamana , wróciły mi pryszzcole, po 4 latach .... na pewno jest ich mniej ale jednak

umówiłam się na przyszły tydzień do dermatologa, zobaczymy co powie.... może jest jakaś inna przyczyna.... eh....
Osz kur*** Gonia
Daj znać co i jak (padł na mnie blady strach...)
Trzymam kciuki!
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 14:22   #1327
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mam problem WIELKI problem Przez całą kurację retinoidami nie stosowałam doustnej antykoncepcji. Kurację skończyłam na początku października i już od miesięcy nie mam na twarzy żadnego nieproszonego gościa.. co mnie bardzo cieszy. Dziś po wizycie u ginekologa dostałam receptę na tabletki anty Mam brać ale nie ze względu na antykoncepcję. Jest to vibin mini - odpowiednik yasminelle z tego co mi wiadomo, znalazłam w necie mnóstwo wpisów o pogorszeniu cery zwłaszcza na początku I strach wielki mnie ogarnął Przy izoteku wysyp mnie ominął, od razu było tylko coraz lepiej. Boję się bo za niecałe 4 mies wychodzę za mąż i strasznie się obawiam tego pogorszenia cery! Przy retinoidach mnie wysyp ominął, ale jaką mam pewność że teraz też tak będzie... ech.... zabijcie mnie
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-21, 17:18   #1328
czytelnia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 31
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A mnie po Izo zaczęły rosnąć nowe włosy... Rozpoczęłam kurację 3 miesiace temu i widzę na głowie pełno odstających 2-3 cm włosków... trochę to denerwujące
czytelnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 17:23   #1329
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez czytelnia Pokaż wiadomość
A mnie po Izo zaczęły rosnąć nowe włosy... Rozpoczęłam kurację 3 miesiace temu i widzę na głowie pełno odstających 2-3 cm włosków... trochę to denerwujące
ciesz się, że rosną nowe a nie wypadają bo to co ja przeżywam to koszmar.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 22:01   #1330
tulipanowapanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
a nie są to czasem jakieś potówki? lub prosaki? (nie lubię tej nazwy ) pamiętam, że mi po kuracji takie coś wyskakiwało i to dość w dużych ilościach też się przestraszyłam, ale wszystko się unormowało
Szczerze mówiąc nie wiem co to jest, wygląda jak jakiś mały pryszcz, ale nigdy wcześniej nie miałam potówek, więc nawet nie wiem jak to odróżnić. Poczekam jeszcze trochę, mam nadzieję, że minie.
A jak pielęgnujesz skórę po kuracji? Jakich kosmetyków używasz?
Generalnie wpadła mi jeszcze jedna myśl, otóż w ostatnich czasach piłam więcej zielonej herbaty, niby działa oczyszczająco, ale nie chce mi się wierzyć, że aż tak, bo tryb życia i nawyki żywieniowe pozostały te same, więc to chyba nie to.
tulipanowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 22:55   #1331
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
no to mnie pocieszyłyście że w 3 mcu jeszcze moga sie pojawiac niespodzianki na buzi. Czekam az czerwone ślady mi troche zbledą chce kupic sobie no-scar.
a co do tego olejku - to wczoraj na noc wtarłam go sobie we włosy i rano myłam głowę - i tez fajne włoski - mięciutkie, lejące
Mi w 5 miesiącu jeszcze wyskakują jakieś maleństwa
Ale nie przejmuj się, w porównaniu z tym co bylo, to jest nic
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 06:51   #1332
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Mam problem WIELKI problem Przez całą kurację retinoidami nie stosowałam doustnej antykoncepcji. Kurację skończyłam na początku października i już od miesięcy nie mam na twarzy żadnego nieproszonego gościa.. co mnie bardzo cieszy. Dziś po wizycie u ginekologa dostałam receptę na tabletki anty Mam brać ale nie ze względu na antykoncepcję. Jest to vibin mini - odpowiednik yasminelle z tego co mi wiadomo, znalazłam w necie mnóstwo wpisów o pogorszeniu cery zwłaszcza na początku I strach wielki mnie ogarnął Przy izoteku wysyp mnie ominął, od razu było tylko coraz lepiej. Boję się bo za niecałe 4 mies wychodzę za mąż i strasznie się obawiam tego pogorszenia cery! Przy retinoidach mnie wysyp ominął, ale jaką mam pewność że teraz też tak będzie... ech.... zabijcie mnie
może zacznij brac i zobaczysz jak cera reaguje, jesli zaczniesz zauważac coś niepokojącego to zawsze po skończonym opakowaniu możesz poprosic o zmiane na inne.
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 09:08   #1333
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
może zacznij brac i zobaczysz jak cera reaguje, jesli zaczniesz zauważac coś niepokojącego to zawsze po skończonym opakowaniu możesz poprosic o zmiane na inne.
Ciekawe czy odstawienie od razu "odwoła" ewentualne pryszcze... Czy jak już się zacznie to będzie jak kiedyś
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 11:08   #1334
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny!
Zrobiłam badania hormonalne z których wynika że mam podwyższony siarczan dehydroepiandrosteronu DHEAS 11,18 (norma 4,02 - 11,00) czy to może być powodem nadmiernego owłosienia, trądziku i wypadających włosów? Może któraś z was tez ma problemy z hormonami i mi doradzi... po każdej wizycie u endokrynologa mam mnóstwo pytań ;/
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 12:04   #1335
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Zrobiłam badania hormonalne z których wynika że mam podwyższony siarczan dehydroepiandrosteronu DHEAS 11,18 (norma 4,02 - 11,00) czy to może być powodem nadmiernego owłosienia, trądziku i wypadających włosów? Może któraś z was tez ma problemy z hormonami i mi doradzi... po każdej wizycie u endokrynologa mam mnóstwo pytań ;/
czemu nie zapytasz lekarza?
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 15:34   #1336
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez tulipanowapanienka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie wiem co to jest, wygląda jak jakiś mały pryszcz, ale nigdy wcześniej nie miałam potówek, więc nawet nie wiem jak to odróżnić. Poczekam jeszcze trochę, mam nadzieję, że minie.
A jak pielęgnujesz skórę po kuracji? Jakich kosmetyków używasz?
Generalnie wpadła mi jeszcze jedna myśl, otóż w ostatnich czasach piłam więcej zielonej herbaty, niby działa oczyszczająco, ale nie chce mi się wierzyć, że aż tak, bo tryb życia i nawyki żywieniowe pozostały te same, więc to chyba nie to.
kosmetyków używam cały czas tych samych: krem cetaphil, emulsja do mycia cetaphil, żel do mycia twarzy z biedronki i żel iwostin (tak na zmianę raz to raz to). Używałam jeszcze kremu bambino ale odstawiłam go. Czasem jeszcze używam peelingu enzymatycznego. Z cerą super, mam może 2 malutkie zmiany na twarzy. Dzisiaj się z bliska podeszłam do lustra i nie mogłam się nadziwić jak skóra super wygląda i jak mogłam chodzić z takimi syfami. szkoda tylko, że izo mi tak dokopał skutkami ubocznymi
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 23:57   #1337
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Visez, ten wysyp to nie u wszystkich dziewczyn, a jak już, to u takich, co mają problemy z cerą, a ty aktualnie nie masz i jesteś po bardzo skutecznej kuracji więc wierzę, że wszystko będzie oko
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 10:46   #1338
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
Visez, ten wysyp to nie u wszystkich dziewczyn, a jak już, to u takich, co mają problemy z cerą, a ty aktualnie nie masz i jesteś po bardzo skutecznej kuracji więc wierzę, że wszystko będzie oko
Tam dziewczyna pisała że też była po leczeniu i startowała z dobrą cerą, no nic jak nie sprawdzę to się nie przekonam... Trzymajta kciuki Żeby chociaż do ślubu mnie nie wywaliło:P
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 23:39   #1339
Splinter
Raczkowanie
 
Avatar Splinter
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej, chyba nie mam innych opcji i dołączam do Was. Mój problem z cerą zaczął się koło 21 roku życia, ale największy wysyp miałam po wakacjach 2 lata temu. Wtedy też zaczęły się moje wędrówki po dermatologach. Była tetracyklia, cipronex, dalacin, differin, locacid od 2 lat, duac, izotziaja, mnóstwo kwasów u lekarza, a ostatnio nawet droga terapia isolazem.
W ostatnie wakacje myślałam, że mam to już za sobą, ale we wrześniu nastąpił wielki come back

Co prawda śmiertelnie się boję, ale innych opcji chyba już nie mam. Receptę dostałam w czwartek, ale postanowiłam dać sobie weekend na przyzwyczajenie się do tej myśli. Pociesza mnie fakt, że izotekiem leczy się też dziewczyna wykonująca mi zabiegi u dermatologa, a wygląda i czuje się dobrze

Jezu, czemu musimy stawać przed takimi decyzjami? Bo w przypadku poważnych chorób jak np. rak chorzy nie mają wyboru, a tutaj teoretycznie da się żyć z trądzikiem...tylko co to za życie ?

Trzymajcie kciuki !
__________________
Julian Tuwim
Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa.
Splinter jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 00:05   #1340
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Splinter nie ma co się bać wszystko będzie pięknie i gładko!

a u mnie jakoś już 6 miesiąc i jest cudownie! czasem jak przeglądam stare zdjęcia to aż nie wierzę, że jakoś dawałam radę żyć z tym wszystkim na twarzy ;o
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-24, 10:09   #1341
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A mi zostalo 18 tabletek czyli 9 dni... Wow, szybkominelo.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-24, 12:59   #1342
Splinter
Raczkowanie
 
Avatar Splinter
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Pytałam w tym poście o aptekę w W-wie, ale już znalazłam odp :p

A może któraś kupowała w Ziko? Moja derma mi ją poleciła
__________________
Julian Tuwim
Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa.

Edytowane przez Splinter
Czas edycji: 2013-02-24 o 13:14
Splinter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-24, 16:45   #1343
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Splinter Pokaż wiadomość
Pytałam w tym poście o aptekę w W-wie, ale już znalazłam odp :p

A może któraś kupowała w Ziko? Moja derma mi ją poleciła

Ciagle mi ludzie opowiadaja dookola ze tzm tak tanio, a jak poszlam t mialam wrazenie ze jest bardzo srednio z cenami.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-24, 18:54   #1344
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ostatnio często wyskakują mi jakieś krosty, cera generalnie brzydsza się zrobiła, beznadzieja a takie nadzieje pokłądałam w tym leku, oczywiście nie liczyłam że nie będę miała ani 1 krostki do końca ale myślałam, że będzie lepiej...
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-24, 21:35   #1345
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez fifi_xd Pokaż wiadomość
Ostatnio często wyskakują mi jakieś krosty, cera generalnie brzydsza się zrobiła, beznadzieja a takie nadzieje pokłądałam w tym leku, oczywiście nie liczyłam że nie będę miała ani 1 krostki do końca ale myślałam, że będzie lepiej...
A kiedy zakończyłaś kurację?
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 20:25   #1346
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
A kiedy zakończyłaś kurację?
3 grudnia.
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 18:25   #1347
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A stosujesz kurację wspomagającą retinoidami zewnętrznymi? Ona ma właśnie na celu zapobiec temu pogorszeniu po zakończeniu brania tabletek.
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 12:41   #1348
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
A stosujesz kurację wspomagającą retinoidami zewnętrznymi? Ona ma właśnie na celu zapobiec temu pogorszeniu po zakończeniu brania tabletek.
ja się okazuje to nie zawsze się smaruje retinoidami po kuracji. Przynajmniej mi derma powiedziała żebym się niczym nie smarowała, co mnie bardzo zdziwiło. Ale został mi żel isotrexin i sobie go zużyłam.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 15:38   #1349
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dołączam do was... po ponad 6 latach walki milionem maści i 3 krotnie antybiotykami doustnymi,zdecydowałam się na kurację... zaczynam jutro. Przez pierwsze 2 tygodnie 20 mg/40 mg (jednego dnia tak,drugiego tak) i po tym wskakuję na 40mg. Postaram się wrzucić fotki w najbliższym czasie,żeby później tylko porównywać efekty (mam nadzieje ) chciałam was jeszcze zapytać,akurat zapomniałam zadać tego pytania derm,ale raczej tak będę robić,chce się tylko upewnić Derm. mi mówiła,żeby jak najmniej ingerować w skórę-nie wyciskać,nic punktowego nie używać,nie kremować (chyba że naprawdę jest bardzo sucho) ale stosowanie kremu z filtrem? od 2 albo 3 lat stosuje codziennie rano krem Aknicare 30 i bardzo się z nim lubię,rozumiem,że nie powinnam przerywać na czas kuracji?
Przeczytałam całą tą część i życzę wszystkim wygrania tej walki!
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...

Edytowane przez krolowa zurawin
Czas edycji: 2013-03-01 o 23:42
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 20:50   #1350
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
A stosujesz kurację wspomagającą retinoidami zewnętrznymi? Ona ma właśnie na celu zapobiec temu pogorszeniu po zakończeniu brania tabletek.
Dermatolog stwierdziła że mam jeszcze zbyt wrażliwą skórę po tak krótkim czasie od kuracji, ale ona nie jest wcale sucha czy wrażliwa, jednak każdy zna najlepiej swoją skórę i jej zdolności regeneracyjne

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
ja się okazuje to nie zawsze się smaruje retinoidami po kuracji. Przynajmniej mi derma powiedziała żebym się niczym nie smarowała, co mnie bardzo zdziwiło. Ale został mi żel isotrexin i sobie go zużyłam.
Moja dermatolog zabroniła mi używania maści przzeciwtrądzikowych, mimo to kupiłam skinorem i smaruję codziennie wieczorem, a rano krem z wysokim filtrem. Czasem też tonik AHA/BHA 10% z BU.
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.