Różnice pomiędzy poszczególnymi zapachami z serii Cool Water W - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-20, 07:28   #1
Fatalida
Raczkowanie
 
Avatar Fatalida
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Piękny Wschód ;)
Wiadomości: 254

Różnice pomiędzy poszczególnymi zapachami z serii Cool Water W


Przeszukałam wizaż, przekopałam google i o dziwo... nie znalazłam żadnego wpisu na temat różnic pomiędzy poszczególnymi zapachami z serii Cool Water Woman

Wąchałam tylko wersję podstawową i Sensuele. Niestety w drogeriach nie trafiłam na testery np. Game czy Coral reef <a gmyrać w nowych flakonach nie będę>.
Wersja podstawowa mi się podoba, ale zastanawiam się czy inny zapach z tej serii nie byłby ciekawszy
Kupować w ciemno bym nie chciała, a sam opis nut nie zawsze pokazuje to, jak pachnie w rzeczywistości.

Która z tych wód Wam najbardziej się podobała? Jakie macie spostrzeżenia co do zapachów z serii Cool Water?
Dodam, że lubię zapachy świeże, w których czuć ogórek, ananas, cytrynę. Nie lubię niby świeżych, ale słodziutkich perfum.

Z góry dzięki za wszelką pomoc !
__________________
Nick Vujicic:
'If you can't get a miracle, become one."
Fatalida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 09:05   #2
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Różnice pomiędzy poszczególnymi zapachami z serii Cool Water W

Game nie ma nic wspólnego z klasykiem. Jest taki owocowo-kwiatowy. Czuć jabłko, melona. Taki...zwykły w moim odczuciu. Nie jest brzydki ale pachnie nieco jak dezodorant.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 12:00   #3
guniagusia
Zakorzenienie
 
Avatar guniagusia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 526
Dot.: Różnice pomiędzy poszczególnymi zapachami z serii Cool Water W

Miałam sensuel chyva (taki żółty )i tez NIC nie miał wspólnego ze zwyklym Cool Water ktory jest slonawy i morski. Dla mnie ten żółty tez byl raczej niewypalem tzn nic szczegolnego raczej
guniagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 12:14   #4
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Różnice pomiędzy poszczególnymi zapachami z serii Cool Water W

Nie przepadam za Davidoffami, ale jesli juz mialabym wybrac, to Wave, jest swiezy, ale ma tez nuty mydlane, ktore fajnie wspolgraja z lzejszymi, przez co jest ciekawszy
Ale jak lubisz zapachy wodno-owocowe, to polecilabym Ci Clean Rain, czesto na e-glamour jest w fajnej cenie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Rain ma nuty wodne i owocowe (melona czuc), swiezy, poprysznicowy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 10:29   #5
Fatalida
Raczkowanie
 
Avatar Fatalida
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Piękny Wschód ;)
Wiadomości: 254
Dot.: Różnice pomiędzy poszczególnymi zapachami z serii Cool Water W

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Game nie ma nic wspólnego z klasykiem. Jest taki owocowo-kwiatowy. Czuć jabłko, melona. Taki...zwykły w moim odczuciu. Nie jest brzydki ale pachnie nieco jak dezodorant.
Wolę bardzie arbuza, bo melon wg mnie bardziej słodko pachnie A Game wg Ciebie jest słodsze od wersji podstawowej? Sensuele miały w sobie troszkę słodkiego orientu, nie mój zapach.
W perfumach lubię takie uczucie orzeźwienia, irytuje mnie jak po 2 godzinach od psiknięcia, raptem pojawiają się jakieś słodko-mdławe nuty. Nie lubię też goryczki, mdło-mydlanych nut w niby świeżych zapachach Z tego względu niezbyt podoba mi się niebieski Mexx, niebieskie Adidasy, Keno l'eau par. Aqua di Gio ma chyba 3 wersje, nie wiem którą wąchałam, ale dla mnie akurat była zbyt mdła.

W podstawowych Cool Water po jakimś czasie ginie pierwsze uderzenie świeżości i pojawia się coś dziwnego . Teraz dopiero na fragranitice doczytałam, że w nutach jest jaśmin i konwalia. A konwalii nie lubię.
Szukam zapachu jak najbliżej mojego ideału Kocham zapach świeżej cytryny, ogórków, lilii wodnej, arbuza. W niektórych zapachach niestety te nuty trącą sztucznością.
Lubie Light blue i Moschino Love, love ale te zapachy nie są taką czystą świeżością, o jaką mi chodzi EA Green tea też są ok., ale są taką zaparzoną,posłodzoną, zieloną herbatką z plastrem cytryny

Zastanawiam się czy wśród zapachów z serii Cool water nie ma własnie mojego ideału
Wąchałam Coral reef , tylko że wersja męską Bardzo mi się podobały, takie świeże, bez goryczki. Ciekawa jestem jak z wersją damską.

pozzzziomka a możesz coś więcej napisać o Clean Rain?
Jak z trwałością? Nigdy nie słyszałam o tej marce. Warto kupić ?
Jak Ty byś opisała ten zapach? Wygooglowałam w grafice i jakoś flakony Clean trącą czymś w rodzaju FM
__________________
Nick Vujicic:
'If you can't get a miracle, become one."
Fatalida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 10:41   #6
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Różnice pomiędzy poszczególnymi zapachami z serii Cool Water W

Cytat:
Napisane przez Fatalida Pokaż wiadomość
Wolę bardzie arbuza, bo melon wg mnie bardziej słodko pachnie A Game wg Ciebie jest słodsze od wersji podstawowej? Sensuele miały w sobie troszkę słodkiego orientu, nie mój zapach.
W perfumach lubię takie uczucie orzeźwienia, irytuje mnie jak po 2 godzinach od psiknięcia, raptem pojawiają się jakieś słodko-mdławe nuty. Nie lubię też goryczki, mdło-mydlanych nut w niby świeżych zapachach Z tego względu niezbyt podoba mi się niebieski Mexx, niebieskie Adidasy, Keno l'eau par. Aqua di Gio ma chyba 3 wersje, nie wiem którą wąchałam, ale dla mnie akurat była zbyt mdła.

W podstawowych Cool Water po jakimś czasie ginie pierwsze uderzenie świeżości i pojawia się coś dziwnego . Teraz dopiero na fragranitice doczytałam, że w nutach jest jaśmin i konwalia. A konwalii nie lubię.
Szukam zapachu jak najbliżej mojego ideału Kocham zapach świeżej cytryny, ogórków, lilii wodnej, arbuza. W niektórych zapachach niestety te nuty trącą sztucznością.
Lubie Light blue i Moschino Love, love ale te zapachy nie są taką czystą świeżością, o jaką mi chodzi EA Green tea też są ok., ale są taką zaparzoną,posłodzoną, zieloną herbatką z plastrem cytryny

Zastanawiam się czy wśród zapachów z serii Cool water nie ma własnie mojego ideału
Wąchałam Coral reef , tylko że wersja męską Bardzo mi się podobały, takie świeże, bez goryczki. Ciekawa jestem jak z wersją damską.

pozzzziomka a możesz coś więcej napisać o Clean Rain?
Jak z trwałością? Nigdy nie słyszałam o tej marce. Warto kupić ?
Jak Ty byś opisała ten zapach? Wygooglowałam w grafice i jakoś flakony Clean trącą czymś w rodzaju FM
Game jest słodsze i prawie na pewno będzie dla Ciebie zbyt mdły On nie jest taki bardzo świeżo-orzeźwiający. Raczej owocowo-świeży z nuta słodyczy.

A próbowałaś Saharienne YSL? One sa w typie Light Blue i ILL ale nieco bardziej kolońskie.

Albo Versense Versace?

Clean nie ma nic wspólnego z podróbkami czy FMem To chyba amerykańska firma robiąca właśnie takie zapachy czystości, poprysznicowej świeżości, wypranej bawełny i tak dalej. Nie miałam co prawda Rain ale miałam Clean i Warm Cotton i dla mnie były jednak zbyt...syntetyczne. Ale może Rain jest inny, nie znam go.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 12:05   #7
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Różnice pomiędzy poszczególnymi zapachami z serii Cool Water W

Cytat:
Napisane przez Fatalida Pokaż wiadomość
Wolę bardzie arbuza, bo melon wg mnie bardziej słodko pachnie A Game wg Ciebie jest słodsze od wersji podstawowej? Sensuele miały w sobie troszkę słodkiego orientu, nie mój zapach.
W perfumach lubię takie uczucie orzeźwienia, irytuje mnie jak po 2 godzinach od psiknięcia, raptem pojawiają się jakieś słodko-mdławe nuty. Nie lubię też goryczki, mdło-mydlanych nut w niby świeżych zapachach Z tego względu niezbyt podoba mi się niebieski Mexx, niebieskie Adidasy, Keno l'eau par. Aqua di Gio ma chyba 3 wersje, nie wiem którą wąchałam, ale dla mnie akurat była zbyt mdła.

W podstawowych Cool Water po jakimś czasie ginie pierwsze uderzenie świeżości i pojawia się coś dziwnego . Teraz dopiero na fragranitice doczytałam, że w nutach jest jaśmin i konwalia. A konwalii nie lubię.
Szukam zapachu jak najbliżej mojego ideału Kocham zapach świeżej cytryny, ogórków, lilii wodnej, arbuza. W niektórych zapachach niestety te nuty trącą sztucznością.
Lubie Light blue i Moschino Love, love ale te zapachy nie są taką czystą świeżością, o jaką mi chodzi EA Green tea też są ok., ale są taką zaparzoną,posłodzoną, zieloną herbatką z plastrem cytryny

Zastanawiam się czy wśród zapachów z serii Cool water nie ma własnie mojego ideału
Wąchałam Coral reef , tylko że wersja męską Bardzo mi się podobały, takie świeże, bez goryczki. Ciekawa jestem jak z wersją damską.

pozzzziomka a możesz coś więcej napisać o Clean Rain?
Jak z trwałością? Nigdy nie słyszałam o tej marce. Warto kupić ?
Jak Ty byś opisała ten zapach? Wygooglowałam w grafice i jakoś flakony Clean trącą czymś w rodzaju FM

W jakim sensie "traca"?
Tym, ze maja minimalistyczne flakony, wiele dobrych marek niszowych ma proste flakoniki i dobrze

Clean Rain - tak jak napisalam wodno-owocowy, czuc melona, ale nie sa to nuty slodkie
Ceny dost na eglamour sa super, wczesniej wchodzila w gre Strawberry, ktora ceny miala duzo wyzsze
Ten konkretnie sie wyroznia na tle innych Cleanow po tym wzgledem, ze reszta bardziej proszkowo-mydlana
Wodno-owocowa jest mgielka z B&B Cotton Blossom
Ciekawe swieze zielone - Sisley Eau de 2, Le Chevrefeuille z A. Goutal, Diptyque Dans L'eau, Hesperides
Allegria RBR cytrusy ziola mojito
Rzesko owocowa Antigua Phaedon
I super zielona Figue-Verveine od Phaedon
Niedrogie zielone Shiso Galleta

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Game jest słodsze i prawie na pewno będzie dla Ciebie zbyt mdły On nie jest taki bardzo świeżo-orzeźwiający. Raczej owocowo-świeży z nuta słodyczy.

A próbowałaś Saharienne YSL? One sa w typie Light Blue i ILL ale nieco bardziej kolońskie.

Albo Versense Versace?

Clean nie ma nic wspólnego z podróbkami czy FMem To chyba amerykańska firma robiąca właśnie takie zapachy czystości, poprysznicowej świeżości, wypranej bawełny i tak dalej. Nie miałam co prawda Rain ale miałam Clean i Warm Cotton i dla mnie były jednak zbyt...syntetyczne. Ale może Rain jest inny, nie znam go.
Saharienne - to slodki szypr, nie ma nic wspolnego z cytrusowymi Light Blue ...
Wg mnie niepodobne

A Clean edp - sztucznie pachnie Ale Clean klasyk wersje edt bardzo lubie A Warm Cotton to zalezy, roznie sie uklada, na mnie naturalnie, choc cos sztucznego w sobie ma, ale to zapach prania, bawelny, proszku etc A proszki maja w sobie sztucznosc

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Edytowane przez pozzzziomka
Czas edycji: 2015-01-24 o 12:08
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-24, 12:14   #8
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Różnice pomiędzy poszczególnymi zapachami z serii Cool Water W

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość


Saharienne - to slodki szypr, nie ma nic wspolnego z cytrusowymi Light Blue ...
Wg mnie niepodobne
Nie napisałam, że są podobne tylko w typie.

Na mnie wcale nie są słodkie, są cytrusowo-kolońskie.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 13:36   #9
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Różnice pomiędzy poszczególnymi zapachami z serii Cool Water W

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Nie napisałam, że są podobne tylko w typie.

Na mnie wcale nie są słodkie, są cytrusowo-kolońskie.
Az dziwne Na mnie slodko-szyprowe lekko szyprowe

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 13:42   #10
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Różnice pomiędzy poszczególnymi zapachami z serii Cool Water W

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Az dziwne Na mnie slodko-szyprowe lekko szyprowe

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tak bywa. Ja na przykład za nic nie mogę zrozumieć porównań LB do Eclat d'arpege. No nijak nie są dla mnie podobne.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka. Przepraszam za ewentualne błędy.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 14:15   #11
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Różnice pomiędzy poszczególnymi zapachami z serii Cool Water W

To zalezy od skory, na mnie te 2 sa blizniacze Od skory, wieku, to jakich zapachow i jak duzo sie ich uzywa Jak rowniez od dnia dokonywania porownania (pory roku, temp powietrza itp
Np na mnie samej Sooud Nur zupelnie inaczej sie uklada w dni cieple i dni chlodne

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 22:26   #12
Fatalida
Raczkowanie
 
Avatar Fatalida
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Piękny Wschód ;)
Wiadomości: 254
Dot.: Różnice pomiędzy poszczególnymi zapachami z serii Cool Water W

Wieże na słowo Więc wykluczam Game.
Ja nie wąchałam Eclat, zobaczyłam że ma w nutach na początku bez, więc stwierdziłam że to nie dla mnie. Ale informacja że jest podobne to LB zachęca mnie do sprawdzenia. Tym bardziej że w wielu miejscach są na niego duże promocje
Pozziomka zapachy które podałaś są mega interesujące, ale większość z nich kosztuje powyżej 300zł za pełnowartościowy flakon
Versense Versace wąchałam kiedyś w sephorze, nie pamiętam co w nich mi się nie podobało, ale je odrzuciłam
Clean rain w e-glamour w tej chwili kosztują 108zł ;/ poczekam na promocję
W gazetce Natury zobaczyłam Davidoff Cool Water za 59zł. Zastanawiam się czy to nie pomyłka, jest napisane niby że 100ml woda perfumowana, ale to jakaś podejrzanie niska cena. Najtaniej widziałam Cool water edt za 69zł w necie. Kilka razy zdarzyło się, że w gazetce jakiejś drogerii pisało "woda perfumowana" a na flakoniku pisało natural perfumed spray, a nie edp. Według mnie to różnica.

Co do różnic w rozwijaniu zapachu. Czytałam, że wpływ na to ma też dzień cyklu w którym jesteśmy. Ja tak miałam z Womanity. Raz czuć było od niego rybami, w innym dniu cyklu pachniał tak orzeźwiająco i uwodząco, że nie mogłam oderwać nosa od własnych nadgarstków

Jakie drogerie internetowe polecacie oprócz e-glamour ? Dużo blogerek rekomenduje iperfumy ale jak dotąd, wszystkie zapachy które mnie interesowały były tu w mniej okazyjnych cenach.
__________________
Nick Vujicic:
'If you can't get a miracle, become one."

Edytowane przez Fatalida
Czas edycji: 2015-01-25 o 22:34
Fatalida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-25 23:26:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.