Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-27, 20:31   #1621
kokardka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 20
GG do kokardka11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witam, dziś robiłam trzeci peeling migdałowy - pierwszy u kosmetyczki, tydzień temu sama 21% na alkoholu i dziś znów 21% na alkoholu - po dwóch pierwszych łuszczyłam się, ale jeszcze poprawa stanu cery nie jest dostrzegalna. Wiem, że każda cera reaguje indywidualnie, ale po ilu zabiegach mogłabym się spodziewać efektów? Mam cerę tłustą, z bliznami potrądzikowymi + zaskórniki. Nie chcę przedłużać kuracji do późnej wiosny, gdyż przy cieplejszej pogodzie będę biegać, obawiam się, że spływający z twarzy filtr byłby problemem - czy słusznie? Pozdrawiam
kokardka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 14:44   #1622
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witam wszystkich kwaszących się
Przeglądnęłam wątki o kwasach ale nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na moje pytania dotyczące peelingu kwasem glikolowym, więc bardzo prosiła bym o pomoc.

1. Kiedy należy zmyć kwas ze skóry?
Wczoraj zrobiłam 10% peeling kwasem glikolowym (wcześniej przez miesiąc stosowałam Glyco A), uczucie pieczenia było bardzo małe ale zauważyłam, że w niektórych miejscach skóra zrobiła się biała, czy to znaczy, że kwas trzeba tam zmyć? (właściwie rękawiczki którymi nakładałam kwas też były pokryte białym pyłem, nie bardzo wiem dlaczego )
2. Od jakiego stężenia peelingu kwasowego należy stosować dodatkowo neutralizator?

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2013-04-02 o 14:47
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 22:51   #1623
EmCa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 393
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

witam,

Jestem po 4 zabiegach kwasem salicylowym i retinolem na plecy. Skóra piekna, ale... na linii stanika jest odbarwiona! zaczerwieniona... kosmetyczka powiedziała, że nie spotkala się do tej pory z czymś takim.
Połozyła mi kwas raz jeszcze.
Zabiegi miałam robione co tydzień.

Wiecie o co chodzi?
Zejdzie samo?
EmCa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 10:21   #1624
_aliceee
Raczkowanie
 
Avatar _aliceee
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 339
GG do _aliceee
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

nie wiem czy piszę w dobrym miejscu ale może ktoś udzieli mi odpowiedzi jestem w trakcie kuracji effaclar duo, (dobry nawilżacz-krem, łagodny środek myjący, peeling enzymatyczny z BU). Dużo czytałam o serum migdałowym z BU, czy myślicie że dobrym pomysłem będzie włączyć go do mojej pielęgnacji? Myślę nad zlikwidowaniem przebarwień, choć effaclar nieco mi w tym pomógł. Czy używając go nie będzie efektu 'co za dużo to nie zdrowo"? Bede wdzieczna za odpowiedz
__________________
"Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w jakim jesteśmy uwięzieni" <3


_aliceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 10:30   #1625
justynkakrk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Question Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Kto doradzi?
Mam cerę mieszaną -policzki przesuszone, czoło , nos i broda tłuste i problematyczne. Chcę zamówić sobie kwasy z ZSK, do tej pory używałam 25 % kwasu z Ziaja Pro. Zależy mi na złuszczeniu i uzyskaniu promiennej cery. Czy mogłaby mi ktoś polecić któryś z kwasów i dać wskazówkę jak taki kwas wykonać , ile trzymać , jak czesto itd. Ciekawi mnie jeszcze czy do płynu micelarnego z Biedronki mogę dodać któregoś z kwasów, aby miał właściwości ściągające pory i działał przeciw zaskurniką ? Mój kolejny problem to tłusta skóra na plecach i dekolcie, czy któraś z dziewczyn zna recepturę na jakiś tonik z kwasami łatwy w wykonaniu do przecierania tych obszarów? Będę bardzo wdzięczna za radę.
justynkakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 22:34   #1626
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez justynkakrk Pokaż wiadomość
Kto doradzi?
Mam cerę mieszaną -policzki przesuszone, czoło , nos i broda tłuste i problematyczne. Chcę zamówić sobie kwasy z ZSK, do tej pory używałam 25 % kwasu z Ziaja Pro. Zależy mi na złuszczeniu i uzyskaniu promiennej cery. Czy mogłaby mi ktoś polecić któryś z kwasów i dać wskazówkę jak taki kwas wykonać , ile trzymać , jak czesto itd. Ciekawi mnie jeszcze czy do płynu micelarnego z Biedronki mogę dodać któregoś z kwasów, aby miał właściwości ściągające pory i działał przeciw zaskurniką ? Mój kolejny problem to tłusta skóra na plecach i dekolcie, czy któraś z dziewczyn zna recepturę na jakiś tonik z kwasami łatwy w wykonaniu do przecierania tych obszarów? Będę bardzo wdzięczna za radę.
Może zacznij od przeczytania pierwszego posta.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 09:09   #1627
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

wczoraj zrobiłam sobie pierwszy peeling kwasem migdałowym , zaczęłam od 10%. od 3 tyg. używam Acne derm i zastanawiam się czy nadal moge na noc go używać czy lepiej po peelingu przestać na jakiś czas?
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 10:48   #1628
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Witam wszystkich kwaszących się
Przeglądnęłam wątki o kwasach ale nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na moje pytania dotyczące peelingu kwasem glikolowym, więc bardzo prosiła bym o pomoc.

1. Kiedy należy zmyć kwas ze skóry?
Wczoraj zrobiłam 10% peeling kwasem glikolowym (wcześniej przez miesiąc stosowałam Glyco A), uczucie pieczenia było bardzo małe ale zauważyłam, że w niektórych miejscach skóra zrobiła się biała, czy to znaczy, że kwas trzeba tam zmyć? (właściwie rękawiczki którymi nakładałam kwas też były pokryte białym pyłem, nie bardzo wiem dlaczego )
2. Od jakiego stężenia peelingu kwasowego należy stosować dodatkowo neutralizator?
Peeling glikolowy wymaga uważnej obserwacji skóry. Zmywa się go po wystąpieniu w miarę równomiernego zaczerwienienia. Zaczerwienienie jest pierwszym znakiem działania kwasu, pojawia się na różnych obszarach skóry zwykle w ciągu 2-5 minut (po tym czasie zaleca się zmyć peeling, nawet jeśli zaczerwienienie się nie pojawiło). Kolejna faza to miejscowe zbielenia (zeszronienia, frosty) świadczące o epidermolizie, będące wynikiem nierównomiernej i zbyt głębokiej penetracji kwasu. Nie powinno się dopuszczać do ich powstawania, zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych. Gdy już się pojawią, należy jak najszybciej zneutralizować peeling (lub przynajmniej miejsca wystąpienia frostów - to w przypadku gdy chcemy zaczekać, aż cała twarz osiągnie jednolity poziom zaczerwienienia).
Jeżeli peeling niższym stężeniem kwasu jest dobrze tolerowany przez 5 minut, kolejny zabieg można wykonać roztworem o wyższym stężeniu. Peelingi gabinetowe 50-70% wykonywane po raz pierwszy trzyma się przeważnie 2-3 minuty, przy kolejnych zabiegach czas można wydłużyć.

Na temat neutralizacji poglądy są różne. Jedni zalecają użycie roztworu neutr. w przypadku wszystkich peelingów niebuforowanych, inni (najnowsze wydanie Color Atlas of Chemical Peels) twierdzą, że równie skuteczne jest zmywanie wodą, pod warunkiem, że będzie wykonane bardzo dokładnie. Roztwór neutralizujący może być przydatny w sytuacjach, jak wyżej opisana, gdy chcemy przytrzymać dłużej peeling i musimy neutralizować miejscowe frosty.

Cytat:
Napisane przez _aliceee Pokaż wiadomość
Dużo czytałam o serum migdałowym z BU, czy myślicie że dobrym pomysłem będzie włączyć go do mojej pielęgnacji? Myślę nad zlikwidowaniem przebarwień, choć effaclar nieco mi w tym pomógł. Czy używając go nie będzie efektu 'co za dużo to nie zdrowo"?
Nikt nie jest w stanie tego ocenić. Wrażliwość cery na kwasy jest sprawą indywidualną. Musisz sama zdecydować.

Cytat:
Napisane przez justynkakrk Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie jeszcze czy do płynu micelarnego z Biedronki mogę dodać któregoś z kwasów, aby miał właściwości ściągające pory i działał przeciw zaskurniką ?
Do gotowych kosmetyków nie należy dodawać kwasów, jeżeli nie mamy możliwości kontrolowania pH i wiedzy na temat stabilności wszystkich składników kosmetyku w warunkach obniżonego pH.

Cytat:
Napisane przez neusia83 Pokaż wiadomość
od 3 tyg. używam Acne derm i zastanawiam się czy nadal moge na noc go używać czy lepiej po peelingu przestać na jakiś czas?
Możesz zacząć stosować znów Acne-Derm, jak tylko skóra po peelingu wróci do normy.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-04-04 o 11:06
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 11:26   #1629
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziękuję za odpowiedź, peeling robiłam wczoraj przez moment szczypało a potem juz nic, dzisiaj czuję lekko ściągnięta skórę, zobaczymy jak będzie później ale żadnego podrażnienia nie mam. Nie wiem kiedy teraz zrobić drugi peeling i jaki mocny, czy 20% może być?
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 15:17   #1630
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Chcę spłycić bliznę, która znajduje się na brwi, między włoskami, macie pomysł jak najlepiej aplikować tam kwas? Teraz robię to patyczkiem i podkładam kartękredytową , żeby nic nie dostało się niżej. Tylko, że i tak nie udaje mi się rozprowadzić kwasu tylko na bliznie, tylko 'wyjeżdżam' zawsze trochęponad przez te włoski .

Mam pytanie do doświadczonych użytkowniczek czy komukolwiek udało się usunąć płytką bliznę, ale białą, taką 'kreseczkę'? TCA czy innym peelingiem?
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 17:42   #1631
kokardka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 20
GG do kokardka11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kokardka11 Pokaż wiadomość
Witam, dziś robiłam trzeci peeling migdałowy - pierwszy u kosmetyczki, tydzień temu sama 21% na alkoholu i dziś znów 21% na alkoholu - po dwóch pierwszych łuszczyłam się, ale jeszcze poprawa stanu cery nie jest dostrzegalna. Wiem, że każda cera reaguje indywidualnie, ale po ilu zabiegach mogłabym się spodziewać efektów? Mam cerę tłustą, z bliznami potrądzikowymi + zaskórniki. Nie chcę przedłużać kuracji do późnej wiosny, gdyż przy cieplejszej pogodzie będę biegać, obawiam się, że spływający z twarzy filtr byłby problemem - czy słusznie? Pozdrawiam
Dodam jeszcze, że po trzecim peelingu zauważyłam pogorszenie stanu cery, mam pryszcze, których nie miałam przed używaniem migdała. Zrobiłam wczoraj czwarty peeling, łuszczę się intensywnie, jak po poprzednich. Czy nadal wykonywać peelingi migdałem, czy zaniechać ze względu na brak widocznej poprawy, a wręcz pogorszenie? Czy może jednak moja cera się oczyszcza? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!
kokardka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 23:28   #1632
Shiraishi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 85
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Czas na sprawozdanie.
Na razie kwasiłam się dwukrotnie, w zeszły czwartek (przed Wielkanocą) i dziś. Użyłam 3 gramów wody destylowanej i 0,5 grama kwasu --> wyszło z tego stężenie 1/7 czyli nieco ponad 14%.

Za pierwszym razem trzymałam kwas około 2 minut, dziś wytrzymałam trzy. Reszta procedury przebiegła standardowo - neutralizacja mydłem, później po opłukaniu nałożenie paru kropel gliceryny z kwasem hialuronowym i olejkiem z jojoby. Twarz może się klei i lepi, ale nie odczuwa podrażnień.

Jakie efekty? Najpierw ściągnięcie cery, napięcie i błyszczenie, plus obkurczenie porów. Dwa-trzy dni później radosny wysyp zaskórników, które wcześniej schowane czekały na swoją kolej. Przez następne dni skóra ładnie się oczyszcza i wygładza. Co ciekawe, nie zaobserwowałam łuszczenia ani zaczerwienienia. I świetnie.

Planuję jeszcze trzykrotne dokwaszanie takim samym stężeniem, z co najwyżej wydłużonym trochę czasem trzymania preparatu na twarzy.
Shiraishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 11:45   #1633
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Takie niskie stężenie i na samej wodzie a takie efekty Zazdroszczę.
Moja skóra chyba przestała już reagować na migdał.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 19:34   #1634
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny pomóżcie proszę. Jakiś czas temu okazało się, że nie mogę używać maszynek do golenia - w grę wchodzi tylko krem do depilacji, robiły mi się rany...na szczęście ranek już nie ma, ale mam okropne plamy na nodze. Jakim kwasem mogę się tego pozbyć? Skoro to nie twarz to można zrobić mocny peeling, tylko czym?
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 21:56   #1635
Magdala19
Zadomowienie
 
Avatar Magdala19
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznańskie
Wiadomości: 1 988
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie proszę. Jakiś czas temu okazało się, że nie mogę używać maszynek do golenia - w grę wchodzi tylko krem do depilacji, robiły mi się rany...na szczęście ranek już nie ma, ale mam okropne plamy na nodze. Jakim kwasem mogę się tego pozbyć? Skoro to nie twarz to można zrobić mocny peeling, tylko czym?
Rozumiem,że to nie blizny tylko przebarwienia, skoro piszesz plamy. Na takie przebarwienia to preparaty o działaniu hipopigmentacyjnym ( hydrochinon, kwas glikolowy, kwas kojowy, azelainowy, tretinoina), peelingi chemiczne (np. z kwasem glikolowym), terapia laserowa (laser CO2), a także dermabrazja.
Polecam zacząć prosto : Locacid na receptę - pierwsze 14 dni stosuj 1 raz dziennie na noc +DRULA krem.
Wskazany umiar, bez hardcorów, nogi można sobie tak samo poparzyć jak twarz. No i nie opalaj tych nóg teraz czasem latem ! Z dala od słońca, bo nawet jeśli nie stosujesz kwasów słońce te plamy powiększa. Ja swoje plamy na nogach zlikwidowałam w ciągu roku.

Edytowane przez Magdala19
Czas edycji: 2013-04-08 o 21:58
Magdala19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 20:13   #1636
chiquitkaaa
Raczkowanie
 
Avatar chiquitkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 113
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witam na poczatku chcialam sie ze wszystkimi przywitac i powiedziec ze wciaglam sie w wasze forumjestem tu nowa alre podczytuje Was juz troche i inne blogi mam cere mieszana z licznymi przebarwieniami poslonecznymi (niestety dzieki wlasnej glupocie sobie je zafundowalam) , cere mam tlusta w strefie T i sucha na policzkach, oprocz przebarwien moja zmora sa zaskorniki otwarte ktorych jest pelno na brodzie, nosie i czole oraz zaskorniki zamkniete na policzkach i kolo ucha a malo tego kilka kaszek i male blizny z dawnych lat to mysle chyba na tyle plkus drobne podskurne syfki na czole
od wrzesnia sie juz calkowicie przestalam opalac i chce sie wziac za siebie zamowilam na zsk kwas migdalowy i kwas L-mlekowy 80%, mam spirytus i wode destylowana i chcialabym uzyc na poczatek kwasu o stezeniu 15% lub 20% , chodz nie wiem czy 20% na poczatek nie bedzie zbyt duzo jak myslicie?dodam ze przez tydzien uzywalam kremu z kwasem glikolowym 8% i troche sie luszczylam zauwazylam poprawe cery zmniejszyly sie jakby zaskorniki troche ich mniej i buzia bardziej wygladzona napieta
i mam takie pytanie czy moge wymieszac kwas migdalowy z tym L-mlekowym 80% i jakie proporcje bym musiala uzyc by wyszlo wlasnie kolo 15% lub 20% tej mieszanki tych kwasow....?????
czy wogole mozna mieszac te kwasy czy lepiej je stosowac osobno?
chcialabym na poczatek skorzystac moze z tego przepisu co podala Lorri:

Woda destylowana/demineralizowana - 1 ml
Spirytus salicylowy - 3 ml
Kwas migdałowy - 1 ml
tylko jak musialabym zmienic proporcje zeby dodac tu ten kwas L-mlekowy?

i ile to trzymac na buzce dopoki nie zacznie bardzo szczypac?czy starac sie wytrzymac jak najdluzej czy wystarczy te 7 lub 10 min?i pozniej najlepiej to zmyc tym roztworem co pisaLA lORRI 8ml sody na 10ml cieplej wody dobrze pamietam?
i ostatnie pytanie czy po tym kwasie moge nalozyc na twarz jakies serum od razu typu wybielajace ,czy nawilzajace i na to algi a nastepnie jakis tlusty krem ?czy dac sobie spokoj nz serum i algami i tylko nakremowac buzie??
masm nadzieje ze pomozecie rozwiac mnoje watpliwosci
__________________
06.032013okragle silimed 425ml T.K. Krk

Edytowane przez chiquitkaaa
Czas edycji: 2013-04-09 o 20:18
chiquitkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:15   #1637
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Kwas migdałowy w stężeniu do 10% rozpuści się w wodzie bez konieczności dodawania spirytusu, wystarczy ogrzać roztwór w kąpieli wodnej. Proponuję na początek spróbować peelingu na wodzie. Kwasy jak najbardziej można łączyć. Przykładowe proporcje (do odmierzania polecam strzykawki 2 - 5 ml):

15%
woda destylowana - 4 ml
10% kwas migdałowy - 0,7 ml
5% kwas mlekowy - 0,2 ml

20%
woda destylowana - 4 ml
10% kwas migdałowy - 0,7 ml
10% kwas mlekowy - 0,4 ml

Nie ma konieczności stosowania roztworu neutralizującego. Wystarczy peeling bardzo dokładnie zmyć wodą. Niedawno pisałam o zabiegu kwasem glikolowym (czyli bardziej agresywnym): https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1615.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:40   #1638
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

A ile u was trwał mniej więcej wysyp? Bo u mnie konca nie widac.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 00:49   #1639
chiquitkaaa
Raczkowanie
 
Avatar chiquitkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 113
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Lorri dziekuje za odp!i zazdroszcze wiedzy jaka posiadasz;p to w takim razie jutro zaczynam przygode z kwasamiw takim razie sprobuje bez alko na poczatek
__________________
06.032013okragle silimed 425ml T.K. Krk

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-04-10 o 12:37 Powód: Przesunięcie
chiquitkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 07:03   #1640
olalinka
Przyczajenie
 
Avatar olalinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

cześć, pomożecie?
robiłam sobie peelingi kwasem glikolowym 30% trzymałam od 2 do 6 min kwas, efekty są dobre, ale chciałabym jeszcze użyc tego kwasu jako tonika. Peelingow zrobiłam razem 7 serii, wiec chyba juz ich wystarczy i moje pytanie: Jak rozcieńczyć kwas glikolowy 30% z woda aby wyszedł tonik ok 10%? Czy moge nim przemywac twarz wieczorem np?
olalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 11:54   #1641
Shiraishi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 85
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Sprawozdanie, c.d.

Wiedziałam, że kuracja kwasami ma odmładzać, ale nie spodziewałam się aż takiego powrotu do nastoletniości... w zapryszczeniu. ;->

Pierwsze kwaszenie przebiegło, jak pisałam, łagodnie. Teraz, po nieznacznym przedłużeniu czasu trzymania kwasu dzieją się cudeńka: mam buzię jak rejon wulkaniczny, zaskórniki radośnie wyskakują na powierzchnię, powierzchnia zaczerwieniona jak po przypaleniu słońcem. Ale dalej się nie łuszczę. Zdziwniej i zdziwniej.

Poczekam. Zobaczę. Wzdech.
Shiraishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 12:45   #1642
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez olalinka Pokaż wiadomość
Jak rozcieńczyć kwas glikolowy 30% z woda aby wyszedł tonik ok 10%? Czy moge nim przemywac twarz wieczorem np?
Rozcieńczenie kwasu to nie wszystko, żeby roztwór nadawał się do regularnego stosowania jako tonik, trzeba jeszcze podnieść pH do poziomu 3,5 - 4,0 (zajrzyj do pierwszego posta wątku). Z receptariusza Mazideł:

Tonik z kwasem glikolowym 5% - pH 4.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 17:52   #1643
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej, może mi poradzicie Planuję zrobić peeling migdałowy u kosmetyczki (robiłam już 2 razy i efekt był super na jakieś 2/3 miesiące), a po np. 2 tyg. zacząć stosować tonik z glukonolaktonem. Jak myślicie, to dobry pomysł? Moim największym problemem jest wiecznie zaczerwieniona twarz i zaskórniki. Dodam, że za 2 miesiące mam ślub i chciałabym coś zrobić z twarzą, pozbyć się suchych skórek itp. żeby wytrzymać całą noc z makijażem w dobrym stanie
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 00:57   #1644
chiquitkaaa
Raczkowanie
 
Avatar chiquitkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 113
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

witamwlasnie zrobilam sobie ten kwas migdalowy
15%
woda destylowana - 4 ml
10% kwas migdałowy - 0,7 ml
5% kwas mlekowy - 0,2 ml
nakladalm go pedzelkiem na buzie i caly mi splywal wiec chyba lepiej nakladac tym wacikiem....ale do rzeczy i trzymalam go 10 minut (chodz moglabym dluzej caly kwas sie wchlonal nie wiem czy tak mialo byc???) i nie wiem czemu ale delikatne szczypanie bylo tylko na poczatku a po 2 minutach wszystko przeszlo i czulam tylko ze skora jest starsznie spieta , chyba zrobilam za slaby kwas skoro mnie jakos szczegolnie nie szczypalo i moglabym z tym siedziec dluzej .... czy moze jakis blad popelnilam skoro bez problemu moglam wytrzymac to nasteponym razem robic 20% czy wiecej???
__________________
06.032013okragle silimed 425ml T.K. Krk
chiquitkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 18:29   #1645
cubalibre_
Przyczajenie
 
Avatar cubalibre_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
GG do cubalibre_
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

To jeszcze raz ja.
Troche tego nie rozumiem..
Bo używałam toniku na bazie kwasu glikolowego i dzisiaj chcę zrobić sobie peeling, tyle że ja nie mam kwasu glikolowego 70%, a 30% z mazideł. I jakie sa proporcje, żeby uzyskać peeling 10%? Jak to jest bez alkoholu a jak z alkoholem?
__________________
kochająca dziewczyna

marzycielka!

"..kiedy zamykam oczy i wyobrażam sobie nas za dziesięć lat, ukazują mi się obrazy szczęścia: słońce, śmiejące się dzieci, porozumiewawcze spojrzenia, jakie rzucają sobie wciąż zakochani małżonkowie.."
cubalibre_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 04:12   #1646
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez olalinka Pokaż wiadomość
Jak rozcieńczyć kwas glikolowy 30% z woda aby wyszedł tonik ok 10%? Czy moge nim przemywac twarz wieczorem np?
Cytat:
Napisane przez cubalibre_ Pokaż wiadomość
To jeszcze raz ja.
Troche tego nie rozumiem..
Bo używałam toniku na bazie kwasu glikolowego i dzisiaj chcę zrobić sobie peeling, tyle że ja nie mam kwasu glikolowego 70%, a 30% z mazideł. I jakie sa proporcje, żeby uzyskać peeling 10%? Jak to jest bez alkoholu a jak z alkoholem?
Pisałaś, że chcesz zrobić tonik 10%, nie peeling (o różnicy w pierwszym poście). Jeśli to ma być peeling, nie ma potrzeby podnoszenia pH. Roztwór można zrobić na wodzie lub na alkoholu. Alkohol zwiększa przenikanie kwasu, peeling na spirytusie będzie działał intensywniej.

Przykładowe proporcje : https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33734184.

Ze względu na niskie stężenie kwasu taki peeling można stosować np. raz na tydzień. Ale nie co wieczór.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-04-13 o 04:20
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 22:36   #1647
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cześć dziewczyny. Na mazidłach jest przepis na 10 % tonik z kwasem mlekowym i kwasem hialuronowym: http://mazidla.com/receptariusz/103.html?task=view Można zamienić kwas hialuronowy hydromanilem? Czy to receptura ze zdjęcia, które załączyłam będzie ok (oczywiście wyreguluję ph "ręcznie")?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ttt.jpg (58,6 KB, 14 załadowań)
__________________
Wymiana:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post42596287


PROSZĘ, ODPISZ U MNIE
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 17:48   #1648
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Mam pytanie dot. kwasów jaka pogoda jest każdy widzi ciepło, śłoneczko. O ile z migdałem jest tyle dobrze że go mozna używać w ciepłe dni i w lecie o tyle problem mam z mlekowym i salicylem. Właśnie będe kupował i nie wiem czy któryś można używać jeszcze? Tzn jakos tonik codziennie i raz na jakieś 7-14 dni jako peeling. Nie chciałbym mieć póżniej jakiś blizn czy zaczerwienienia.
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 11:01   #1649
Shiraishi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 85
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Przy takim słońcu może lepiej nie ryzykować, tym bardziej, że chcesz stosować trzy kwasy naraz. Chyba że użyjesz bardzo wysokiego filtru (50 SPF), a i wtedy możesz mieć problem z poparzoną twarzą.
Lorri jest tu naczelną ekspertką, ale chyba kwas migdałowy co 10 dni i słaby tonik salicylowy (do 3%) nie powinny zrobić krzywdy. Plus filtry, koniecznie.
Shiraishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 23:26   #1650
plejka
Raczkowanie
 
Avatar plejka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cześć. Czy możecie mi obliczyć proporcje kwasu migdałowego i spirytusu salicylowego do utworzenia peelingu 35%? Dzięki.
plejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.