Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-06-10, 10:40   #4831
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Problem z Cerą // Męzczyzna

Te blizny potrądzikowe nie są wielkie, ale jeśli bardzo Ci przeszkadzają, to tylko medycyna estetyczna coś tu pomoże, kosmetyki dostępne dla masowego klienta są za słabe na takie problemy.

Łojotok to problem tylko do maskowania. Moim zdaniem lepiej się sprawdzają regularnie używane bibułki matujące. Kosmetyki matujące raz, że często wysuszają (co wo efekcie powiększa łojotok, bo skóra się broni), dwa że przy mocno nasilonym łojotoku (czyli skóra jest tłusta po około 2 godzinach od poprzedniego matowienia) są w ogóle nieskuteczne.
Przy łojotoku najlepiej też unikać kosmetyków typu kremy, a w zamian stosować żele, żelo-kremy, emulsje, wodne sera.

Rozjasnic cerę akurat da się kosmetykami. Trzeba szukać tych z konkretnymi składnikami aktywnymi, które rozjaśniają i poprawiają koloryt, to są np: witamina C, niektóre kwasy, arbutyna. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat KLIK

Co do zapychania, to to jest kwestia indywidualna. Jeśli ten żel L'oreal to ten produkt KLIK, to wiele osób nazwałoby jego skład fatalnym pod kątem potencjalnego zapychania (silikony, caprylic/capric trigliceride), a Ty piszesz, że Ci pasuje.
Jako No 7 wyskakuje mi tylko jakaś seria z angielskiego Bootsa, a więc raczej mało będzie o niej opinii w polskojęzycznym internecie.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 15:43   #4832
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
Idź do dermatologa, powiedz o problemie. Dobierze jakiś specyfik. Ja używałam Epiduo, wprawdzie z innymi lekami, bo leczyłam trądzik, ale ta maść super wygładziła mi twarz.
Dzięki za odpowiedź, problem w tym,że nie mieszkam w Polsce a w Anglii i tutaj dermatolodzy że tak powiem bardzo lekceważą sobie swój zawód, więc szkoda marnować na nich pieniędzy.

Cytat:
Te blizny potrądzikowe nie są wielkie, ale jeśli bardzo Ci przeszkadzają, to tylko medycyna estetyczna coś tu pomoże, kosmetyki dostępne dla masowego klienta są za słabe na takie problemy.

Łojotok to problem tylko do maskowania. Moim zdaniem lepiej się sprawdzają regularnie używane bibułki matujące. Kosmetyki matujące raz, że często wysuszają (co wo efekcie powiększa łojotok, bo skóra się broni), dwa że przy mocno nasilonym łojotoku (czyli skóra jest tłusta po około 2 godzinach od poprzedniego matowienia) są w ogóle nieskuteczne.
Przy łojotoku najlepiej też unikać kosmetyków typu kremy, a w zamian stosować żele, żelo-kremy, emulsje, wodne sera.

Rozjasnic cerę akurat da się kosmetykami. Trzeba szukać tych z konkretnymi składnikami aktywnymi, które rozjaśniają i poprawiają koloryt, to są np: witamina C, niektóre kwasy, arbutyna. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat KLIK

Co do zapychania, to to jest kwestia indywidualna. Jeśli ten żel L'oreal to ten produkt KLIK, to wiele osób nazwałoby jego skład fatalnym pod kątem potencjalnego zapychania (silikony, caprylic/capric trigliceride), a Ty piszesz, że Ci pasuje.
Jako No 7 wyskakuje mi tylko jakaś seria z angielskiego Bootsa, a więc raczej mało będzie o niej opinii w polskojęzycznym internecie.
Również dziękuje za odpowiedź,aktualnie od kilku miesięcy używam żelu do twarzy ,ale nie tego co podałaś/eś tylko pomarańczowego

http://ecsmedia.pl/c/l-oreal-paris-m...xt51898754.jpg

Jeśli natomiast chodzi o zabiegi medycyny estetycznej , to jakieś konkretne ? czy po prostu iśc i się skonsultować i ktoś mi dobierze odpowiedni zabiegi ?

Pozdrawiam
Lukasz90Lukasz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 17:28   #4833
Cytokina
Rozeznanie

Codzienna pielęgnacja nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać.
Nie ma jednego kremu, który działa na wszystkie problemy skórne. Często produkty z jednej linii są dedykowane konkretnemu problemowi, a i to nie zawsze tylko się nazwą ogólnopielęgnacyjnymi. Jak coś jest od wszystkiego to zapewne jest do niczego

Paradoksalnie cera może ci się nadmiernie przetłuszczać dlatego, że jest niewłaściwie nawilżona i w ten sposób broni się przed przesuszeniem. Przyczyną mogą być niedostatecznie mocno nawilżające kosmetyki lub takie zbyt agresywnie oczyszczające skórę. Takie nadmierne przesuszenie zbyt agresywnymi kosmetykami może też prowadzić do zapychania się porów i powstawania trądziku.

Żel, który podałeś jako drugi składnik w składzie ma alkohol, więc bardzo możliwe, że to on w dużej mierze odpowiada za nadmierne przetłuszczanie twojej cery. Jeżeli po umyciu twarzy czujesz ściągnięcie na skórze albo, że jest zbyt tępa, szorstka to jest to sygnał, że dany kosmetyk jest "za mocny".

Nie chcę ci podawać gotowej pielęgnacji, bo każdy ma inną skórę i może inaczej reagować na dany produkt. Chodzi przede wszystkim o podejście do kwestii pielęgnacji, żeby obserwować jak się na co reaguje. Sama mam cerę problematyczną, bo z jednej strony skrajnie tłustą w strefie T, a z drugiej przesuszającą się na policzkach. Do tego wrażliwą i z początkiem trądziku różowatego.
Stawiam przede wszystkim na nawilżenie i delikatne oczyszczanie. Kiedyś używałam mocno oczyszczających kosmetyków, na bazie alkoholu właśnie, bo wydawało mi się, że tylko one poradzą sobie z moją bardzo tłustą skórą. Tylko jej szkodziłam, a ona broniła się przetłuszczając się jeszcze mocniej.
Rano oczyszczam twarz żelem myjącym (ale nie takim na bazie alkoholu), do tej pory najlepiej sprawdziły mi się z serii Effaclar z La Roche Posay i Dermablend z Vichy. Następnie spryskuję twarz tonikiem żeby przywrócić jej naturalne pH, takie małe coś sprawia też, że kremy wchłoną się w głębszą warstwę skóry.
Jak tonik wyschnie to nakładam lekki krem nawilżający raczej o konsystencji żelowej, bo mniej obciążają skórę i wolniej się po takich konsystencjach wyświecam. Najlepiej sprawdzały mi się produkty z Cliniqe moistere surge (opcja najdroższa), żel aloesowy Holika Holika (chyba najlepszy z tego wszystkiego, co do tej pory używałam), Vichy (ten z kolei nie polubił się z moim podkładem, ale to u ciebie raczej nie jest problemem?). Wciąż szukam idealnego kremu, który jednocześnie będzie mocno nawilżał i długo trzymał mat, bo generalnie w ciągu dnia muszę sięgać po bibułki. Ale znacznie mniej niż kiedyś.
Wieczorem dokładnie oczyszczam twarz z makijażu (podejrzewam, że ten krok też cię nie interesuje) oraz z zanieczyszczeń z całego dnia. Najlepiej sprawdza się u mnie oczyszczanie dwustopniowe - najpierw kosmetykiem bardziej tłustym (np. olejkiem myjącym, płynem micelarnym), a następnie takim na bazie wody (delikatny żel). Jest to prosta chemia - tłuszcz z wodą się nie łączą, a na twarzy osadzają się zanieczyszczenia różnego rodzaju i konsystencji. W ten sposób mogę faktycznie pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń.
Potem znowu tonik wzbogacony przeze mnie w olejki (aktualnie jestem fanką herbacianego i z dzikiej róży) i w zależności od stanu mojej skóry - albo kosmetyk typowo przeznaczony do walki z niedoskonałościami czy trądzikiem (Effaclar duo+ z La Roche Posay) albo mocny, bogaty nawilżacz, często o ciężkiej lub tłustej konsystencji, bo wieczorem to mogę się już świecić od cięższego kremu (Miya mypower elixir).

Generalnie szukaj kosmetyków, które mają składniki aktywne. Czytaj składy i sprawdzaj czy krem faktycznie ma coś co może które pielęgnować czy składa się tylko z "nośnika", który siedzi na skórze. Ja z góry odrzucam wszystko, co ma parafinę, bo ona mnie zapycha i wysusza oraz to, co ma alkohol wysoko w składzie.

Poza tym warto na co dzień używać filtrów przeciwsłonecznych. Słońce ma to do siebie, że nie służy naszej skórze - wysusza ją, przyspiesza proces starzenia, jeżeli masz jakieś niedoskonałości to one mają tendencję do "wchłaniania" większej ilości słońca przez co powstają długo utrzymujące się przebarwienia nawet po zniknięciu nieprzyjaciela, a na opalonej skórze ogólnie mocniej widać blizny.

Blizny po trądziku mogą spłycić zabiegi złuszczające na bazie kwasów - bez pomocy kosmetyczki się nie obejdzie.

Jeżeli rzucasz palenie to stan twojej skóry może się pogorszyć, ale potraktuj to jako etap przejściowy. Jeżeli nadal palisz to raczej nie spodziewaj się cudów.

Edytowane przez Cytokina
Czas edycji: 2018-06-10 o 17:31
Cytokina jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 20:51   #4834
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

Cytokina dzięki za obszerną odpowiedź. Palenie porzuciłem rok temu i nie wracam do niego.

Co do składów kosmetyków , musiałbym się na nich znać ,aby wiedzieć który składnik działa dla mnie dobrze ,a który nie. Będę próbował odstawiać po kolei rzeczy i zobaczymy co z tego wyjdzie .
Tonik mam bez alkoholu ,ale zwykły . A krem w vitaminą C na dzień i na noc z właśnie serii Loreal men.
Stary 2018-06-13, 17:06   #4835
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lukasz90Lukasz Pokaż wiadomość

Również dziękuje za odpowiedź,aktualnie od kilku miesięcy używam żelu do twarzy ,ale nie tego co podałaś/eś tylko pomarańczowego

http://ecsmedia.pl/c/l-oreal-paris-m...xt51898754.jpg
Sądząc po składzie to drogeryjny przeciętniak z dość mocnym detergentem (sodium laureth sulfate), co nie każda cera będzie dobrze znosić.

Cytat:
Jeśli natomiast chodzi o zabiegi medycyny estetycznej , to jakieś konkretne ? czy po prostu iśc i się skonsultować i ktoś mi dobierze odpowiedni zabiegi ?

Pozdrawiam
Nie korzystam, więc tu Ci nic nie poradzę.

Co do witaminy C to problem z nią jest taki, że występuje ona w różnych formach, ktore różnią się skutecznością i stabilnością. Jeśli ten Twój krem to jest ten KLIK , to użyta w nim postać witaminy C czyli Ascorbyl Glucoside jest średnio aktywna i średnio stabilna. Do tego początek składu niespecjalny, bo oparty na denaturacie (a więc może podrażniać i odwadniać czyli w efekcie zwiększać przetłuszczanie; może lecz oczywiscie nie musi).

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary 2018-06-13, 20:21   #4836
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

Cytat:
Co do witaminy C to problem z nią jest taki, że występuje ona w różnych formach, ktore różnią się skutecznością i stabilnością. Jeśli ten Twój krem to jest ten KLIK , to użyta w nim postać witaminy C czyli Ascorbyl Glucoside jest średnio aktywna i średnio stabilna. Do tego początek składu niespecjalny, bo oparty na denaturacie (a więc może podrażniać i odwadniać czyli w efekcie zwiększać przetłuszczanie; może lecz oczywiscie nie musi).
No dokładnie właśnie tego kremu używam. A może zmienić na kosmetyki z firmy "Ziaja" ? bądź macie może jakieś inne do polecenia ,lepsze jakościowo ?
Stary 2018-06-13, 21:08   #4837
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
No dokładnie właśnie tego kremu używam. A może zmienić na kosmetyki z firmy "Ziaja" ? bądź macie może jakieś inne do polecenia ,lepsze jakościowo ?
Jeśli chodzi o witaminę C, to wsrod polecanych produktów są przede wszystkim sera, głównie wodne (inna postać to sera olejowe). Na przykład Flavo-C Auriga, C 20 Serum z Wishtrend - to z marek dostępnychmiędzynarodowo, a z polskich to większość wymienia ten blog KLIK.

W okresie letnim to są produkty na noc albo na dzień ale pod filtr przeciwsłoneczny.

Co do polskich marek, to zamiast Ziai lepsza byłaby Bielenda, zwłaszcza ich hit ostatnich 2-3 lat czyli serum Super Power Mezo.

Inne substancje rozjaśniające to np arbutyna, fermenty - te spotkasz głównie w azjatyckich produktach, ale jeśli nie masz oporów przed zakupami internetowymi, to ich dostępność też nie jest problemem.

Moje włosy

Stary 2018-06-13, 21:43   #4838
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

a co myślicie o tych produktach ?

https://www.barwa.com.pl/produkt/kre...yjny-matujacy/

a Ty mówisz o tym tak ?

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,69...ezo-serum.html

Edytowane przez Lukasz90Lukasz
Czas edycji: 2018-06-13 o 21:47
Stary 2018-06-13, 21:57   #4839
chimay
Zakorzenienie

Cytat:

Ten krem Barwy jest często opisywany jako mocno matujący na początku stosowania i powiększający problem z czasem. Tak zwykle bywa z mocno matującymi kosmetykami. Przy dużej nadprodukcji sebum lepiej sobie ten sposób matowienia odpuścić.

Cytat:

Tak

Moje włosy

Stary 2018-06-14, 11:04   #4840
Zzziajana
Zadomowienie

Też miałam problem z bliznami i z przebarwieniami. Chodziłam do kosmetyczki, robiła mi zabiegi złuszczające na bazie kwasów azelainowego i salicylowego. Pewnie gdybym w pewnym momencie nie przerwała zabiegów to udałoby się całkowicie uratować skórę, ale na chwilę obecną i tak nie jest źle.

Jak chodzi o blizny to w dużej mierze zależy jak bardzo są głębokie, bo w większości przypadków nie da się ich całkowicie wyeliminować. Jedynie spłycić wykonując kontrolowane złuszczanie, właśnie albo za pomocą kwasów, albo mikrodermabrazji, która, swoją drogą, wykonywana dwa razy w roku to strasznie mało.

Obecnie w zaciszu domowym dwa razy w tygodniu wykonuję mocny peeling za pomocą pasty manuka od Ziai (Ty powinieneś go zamienić na enzymatyczny skoro masz wypryski, żeby tego nie rozsiać). Zabiegi złuszczające są bardzo ważne, ale ich częstotliwość i siłę trzeba dopasować do potrzeb skóry. Codziennie rano i wieczorem nakładam serum z witaminą C z Sesdermy, które przyspiesza gojenie się zmian, jeśli już się coś pojawi, ale też rozjaśnia i wyrównuje koloryt. Swoją drogą też fajnie spłyca zmarszczki Jak już serum się wchłonie to nakładam krem z kwasem azelainowym z tej samej firmy. Jest bardzo fajny i ma właściwości nawilżające. Po nim już naprawdę rzadko cokolwiek mi się pojawia na twarzy, dlatego polecam

Jeśli chcesz stoczyć batalię z bliznami i całkowicie się ich pozbyć, musisz przygotować sporo gotówki. Nie znam cen zabiegów w Anglii, ale orientuję się w intensywności zabiegów. Zależnie od metody, powinny być one wykonywane raz na tydzień (w przypadku mikrodermy), albo raz na miesiąc (kwasy). I tylko regularne wykonywanie zabiegów przez długi czas zapewni efekty. Dlatego będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość.
mikroREKLAMA
Ziaja
Codzienna pielęgnacja z Ziaja. Kosmetyki nawet 40% taniej niż w drogerii!

Ta reklama pokazywana jest pod 1 025 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Zzziajana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 21:00   #4841
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

Kupiłem sobie zestaw z Bielendy do cery mieszanej i tłustej a w nim :

http://bielenda.pl/produkty/super-ma...eniu-sie-skory

http://bielenda.pl/produkty/super-ma...-oczyszczajacy

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,69...ezo-serum.html

i myśle czy nie dokupić tego :

http://bielenda.pl/produkty/ogorek-l...krem-dzien-noc

co sądzicie ?
Stary 2018-06-19, 09:18   #4842
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Nie wypowiem się na temat tych dwóch pierwszych pozycji, gdyż nie mam przekonania do kosmetyków "MEN" a tym bardziej wszelkich "matów"...Ale serum korygujące to na pewno dobry wybór.Też czeka u mnie w kolejce Skoro juz masz to serum to ja bym stosowała je na noc a na dzień jakis lekki krem np.Biodermy super lekki Hydrabio Ge-creme-jest super, szybko się wchłania ale dobrze nawilża.Jeśli chcesz uzywać tego serum latem ja bym postarała sie o dobry krem z filtrem np. La Roche-Posay Anthelios SPF 50(jest tez wersja matująca, sucha w dotyku, tylko nie kupuj czasem wersji barwiącej).Jeśli wystraczy Ci do nawilżenia sam filtr, możesz stosowac go solo, bez kremu-ja tez tak robię czasem i nie odczuwam jakiegos przesuszenia.
Na początku jesieni możesz przejść na Skinoren na noc i lekki nawilżający krem na dzień . Skinoren świetnie wygładza skórę, usuwa przebarwienia,rozjaśnia ją, zmniejsza łojotok. Ja na razie przerwałam kurację ze względu na słońce ale już tęsknię.Musze przyznać że świetnie trzyma skórę " w ryzach", zero niespodzianek.
Myślę że nie ma co rozglądać się na razie za zabiegami medycyny estetycznej, tylko rozpocząć podstawową pielęgnację odpowiednią dla Twojej cery. .
Stary 2018-06-19, 14:24   #4843
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Żel do mycia wygląda na mocny, drogeryjny rypacz (Sodium Laureth Sulfate jako główny detergent). Ja bym go nie kupiła, bo moja cera reaguje na takie mocne oczyszczanie jeszcze większym przetluszczaniem. Ale to ja, niektórym nie szkodzi, to trzeba ocenić samodzielnie.
Krem ogórek limonka obleci, ale cudów bym się nie spodziewała, poza odrobiną regulującego kwasu salicylowego oraz matującym Aluminum Starch Octenylsuccinate wiele więcej w nim nie ma, a trzeba się zastanowić, czy jest sens skórę na noc smarować kremem matującym.
Serum jest ok.
Składu żelu matującego nie znalazłam, bez tego można tylko napisać czy ma fajną/niefajną szatę graficzną, jeśli się go nie zna.

Pomysł ze Skinorenem jest ok, pytanie tylko czy w Anglii jest dostępny (np. w DE preparaty z kwasem azelainowym są tylko na receptę).

Jeszcze chciałam dopytać, jaki stopień przetluszczania ma Twoja skóra, po jakim czasie od umycia się wyraźnie błyszczy i jest pokryta sebum?

Moje włosy

Stary 2018-06-19, 20:07   #4844
desiree90
Raczkowanie

Moim zdaniem powinieneś udać się do dobrego dermatologa - naprawdę nie ma się czego bać mi cały czas było nie po drodze, ale cieszę się, że w końcu się zdecydowałam. Pani doktor doradziła mi peelingi z kwasem migdałowym na przebarwienia i efekty są super (ja robiłam na Racławickiej w Warszawie, bo oni robią od razu analizę skóry i na tej podstawie, zalecono mi te zabiegi). Przebarwienia są prawie niewidoczne jeszcze wiesz, ja jako kobieta mogłam podratować się makijażem, wiec domyślam się jak trudne jest to dla Ciebie. Myślę, że im szybciej uporasz się z tym problemem, tym szybciej odzyskasz dobre samopoczucie. I tego ci życzę!
desiree90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-19, 21:10   #4845
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Żel do mycia wygląda na mocny, drogeryjny rypacz (Sodium Laureth Sulfate jako główny detergent).
Pomysł ze Skinorenem jest ok, pytanie tylko czy w Anglii jest dostępny (np. w DE preparaty z kwasem azelainowym są tylko na receptę).

Jeszcze chciałam dopytać, jaki stopień przetluszczania ma Twoja skóra, po jakim czasie od umycia się wyraźnie błyszczy i jest pokryta sebum?
O który żel Ci chodzi ? ten peelingujący ? będę go używał max 1x na tydzień , co do żelu do mycia twarzy to nie znalazłem jakiegoś fajnego i póki co używam tego :

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,80...y-szalwia.html

Sebum będe stosował tylko na noc. Na dzień będę używał tego kremu z bielendy z cynkiem i zobaczymy czy bedzie jakas poprawa , Póki co używałem kremu ogórkowego z Ziaji i było w miare ok.

Co do Skinorenu to chodzi o ten produkt ?

https://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p2726-Ski...radzikowy_30_g

Zawsze go będę mógł sobie wysłać z PL takze to nie problem.

A co do błyszczenia się twarzy to jest ona po prostu tlusta (całe czoło, policzki , noc) myślę ,że śmiało moge powiedzieć,że po 2h zaczyna się błyszczeć , może wcześniej.

Jeśli macie jakiś fajny żel do twarzy do mycia to poleczcie jakiś.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
lekki krem np.Biodermy super lekki Hydrabio Ge-creme-jest super.
Myślisz ,że ten krem będzie odpowiedni do cery tłustej ze skłonnościami do niedoskonałości ?

desiree90

Będę w lipcu w PL to pewnie się wybiore , aczkolwiek przez jakieś 5 lat chodziłem do różnych i niestety żaden mi nie pomógł więc nie mam zaufania co do nich....
Stary 2018-06-20, 06:49   #4846
AAAnka
Zadomowienie

Link do skinorenu nie działa ,ale to jest to:
https://www.ceneo.pl/47169478

Polecam w formie kremu a nie żelu, gdyż działa łagodniej i mniej wysusza.
Co do tego kremu Hydrabio, to przetestowałam sporo lekkich kremów do cery problematycznej i tylko ten przy takiej żelowej konsystencji na prawdę nawilżył mi twarz bez pozostawiania świecącego filmu. Jeśli chcesz stosować serum z kwasami lub Skinoren na noc , to w dzień nie stosuj już wysuszających/matujących kremów.Nie należy przesadzać z matowieniem twarzy podczas stosowania kwasów. Przesuszona skóra może się buntować

Jeśli byś chciał poeksperymentować możesz sobie zafundować tonik z glukonolaktonem(10%).Pocz ytaj o tym , jest cała litania jego dobroczynnego wpływu na skórę, myślę że e Twoim przypadku mógłby pomóc.Tylko trzeba go sobie samemu zmieszać(dziecinnie proste).Jeśli masz szanse kupować w Polsce, to szczerze polecam.
Stary 2018-06-21, 15:09   #4847
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
O który żel Ci chodzi ? ten peelingujący ? będę go używał max 1x na tydzień , co do żelu do mycia twarzy to nie znalazłem jakiegoś fajnego i póki co używam tego :

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,80...y-szalwia.html
W kwestii mycia dużo zależy od indywidualnych preferencji cery, a te trzeba się nauczyć obserwować.
Czynniki, które trzeba brać pod uwagę to m.in.: uczucie ściągnięcia po myciu, czy skóra jest dobrze doczyszczona (czuć pod palcami, że jakaś warstwa jeszcze na niej zalega), czy może za mocno (skóra wręcz skrzypi w dotyku i po jakimś czasie zaczyna się mocniej przetłuszczać, chociaż początkowo jest mat).
Są cery którym służą mydła i dobrze reaguja na ich wysokie pH, są też takie, które mydeł i mocnych detergentów siarczanowych (Sodium Laureth Sulfate, Sodium Coco Sulfate) nie znoszą. Na przykład moja cera nigdy nie wyglądała tak źle jak po chwalonym mydle Aleppo, miałam na twarzy suchą, łuszczącą się pustynię zalaną łojem.
Tutaj trzeba nauczyć się po prostu rozpoznawać preferencje skóry i chociaż troszkę rozumieć skład produktu myjącego, a zwłaszcza jego początek, żeby wiedzieć, do jakiej grupy ten produkt zaliczyć i jeśli szkodzi nie kupować potem kolejnego, który będzie się różnił tylko marką i opakowaniem.

Jeśli masz podejrzenia, że stosowane do tej pory żele myjące są za mocne, to łagodniejszy jest np żel myjący Biolaven, żele Sylveco, pianka Kantola Orientana.

Cytat:
A co do błyszczenia się twarzy to jest ona po prostu tlusta (całe czoło, policzki , noc) myślę ,że śmiało moge powiedzieć,że po 2h zaczyna się błyszczeć , może wcześniej.

Jeśli macie jakiś fajny żel do twarzy do mycia to poleczcie jakiś.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi[COLOR="Silver"]
Moja twarz przetłuszcza się w podobnym tempie. Bardzo często podłoże tej dolegliwości jest hormonalne: albo niewłaściwy poziom androgenów, albo receptory w skórze reagują nadpobudliwie na normalny poziom androgenów i napędzają produkcję łoju.

Przy takiej nadprodukcji sebum nie da się go uregulować kremami. Można trochę przyciszać go właściwą pielęgnacją oraz usuwać regularnie tłustą warstwę, nie tylko z powodów estetycznych, ale też dlatego, żeby zalegający łój jak najmniej odkładał się w porach - to prosta droga do większych form trądziku.
Przez usuwanie sebum rozumiem głównie zbieranie go bibułkami i chusteczkami matującymi.

Co do dermatologa, to ja bym odpuściła. Sądząc po zdjęciu z pierwszego posta nie masz dużego trądziku (nie widzę tam wyprysków, ropnych pryszczy itd), a trądzik zaskórnikowy można w miarę trzymać w ryzach pielęgnacją i częstym usuwaniem sebum ze skóry.

Koloryt cery też można ładnie wyrównać pielęgnacją (atyoksydanty np witamina C, arbutyna, kwasy, fermenty), poprawić jej ogólny wygląd (peptydy).

Jedyne czego nie osiągniesz powszechnie dostępnymi kosmetykami to likwidacja blizn oraz zmarszczek. Trądziku zaskórnikowego przy tłustej cerze też się nie da zlikwidować, ale można ograniczyć.

Moje włosy

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-06-21 o 18:53
Stary 2018-06-21, 20:09   #4848
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Koloryt cery też można ładnie wyrównać pielęgnacją (atyoksydanty np witamina C, arbutyna, kwasy, fermenty), poprawić jej ogólny wygląd (peptydy).

Jedyne czego nie osiągniesz powszechnie dostępnymi kosmetykami to likwidacja blizn oraz zmarszczek. Trądziku zaskórnikowego przy tłustej cerze też się nie da zlikwidować, ale można ograniczyć.
Oki dziękuje za obszerną odpowiedź, Co do kolorytu cery to są na to specjalne kremy czy tylko zabiegi u kosmetyczki ?

Mam takie pytanko co do tego serum z bielendy , strasznie szybko wchłania się , używam kilka kropel , aczkolwiek zastanawiam się czy jeszcze po tym serum dać jakiś krem na noc nawilżający czy samo serum wystarczy w zupełności a dopiero rano po oczyszczeniu krem ?
Stary 2018-06-21, 20:35   #4849
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Oki dziękuje za obszerną odpowiedź, Co do kolorytu cery to są na to specjalne kremy czy tylko zabiegi u kosmetyczki ?
Miałam na myśli samodzielną pielęgnację w domu i głównie produkty typu serum (lżejsze od kremów).
Mnie się udało doprowadzić cerę do takiego stanu, że nie używam podkładu, bo po prostu nie mam czego maskować, a pomijając płeć, to problemy skórne miałam/mam podobne do Twoich czyli trądzik zaskórnikowy, bardzo mocna nadprodukcja sebum, nieładny odcień. Tylko blizn nigdy nie miałam.

Cytat:
Mam takie pytanko co do tego serum z bielendy , strasznie szybko wchłania się , używam kilka kropel , aczkolwiek zastanawiam się czy jeszcze po tym serum dać jakiś krem na noc nawilżający czy samo serum wystarczy w zupełności a dopiero rano po oczyszczeniu krem ?

To zależy, jaką skóra ma potrzebę okluzji. Jeśli czujesz ściągnięcie i jakiś dyskomfort bez kremu, to go nałóż. Jednak przy tłustych skórach jest możliwa także rezygnacja z kremów na rzecz lżejszych formuł. Ja nie używam kremów już kilka lat, bo to tylko dodatkowa porcja tłuszczu, a ten sobie tłusta cera produkuje w nadmiarze. Ale są też tłuste skóry, które bez kremu się odwadniają i potrzebują tej dodatkowej warstwy. Poobserwuj, jak to jest u Ciebie.

Moje włosy

Stary 2018-07-24, 22:23   #4850
elathefirst
Przyczajenie

Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cześć!
Na wstępie mówię, że widziałam wątek o kuracjach kierowanych przez dermatologów, ale nie za dużo się tam dzieję, więc ten chyba też pasuje.
Long story short: Trądzik mam już z osiem lat, stosowałam óżne maście, w końcu Tetralysal, po nim ładna cera, mniej niż rok po odstawieniu - wszystko wróciło i było jeszcze gorzej, dużo gorzej. Kolejne maście, Epiduo dało w miarę spoko efekt, bez szału, ale jak na moją cerę było spoko, odstawienie, inne maści "do podtrzymania efektu" przez kilka miesięcy, po zupełnym odstawieniu znów nawrót. Zmiana dermatologa. Każe iśc do ginekologa i wrócić za jakiś czas. 4 miesiące temu zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne Madinette. Pełna nadziei, tylko czekałam aż w końcu nadejdzie ten upragniony efekt, patrzyłam tylko na wszystkie koleżanki, które miały trądzik i teraz dzięki tabletkom mają piękną cerę. Czas mija, a ja nadal wyglądam źle. Poprawa trochę jest, może tych pryszczy jest trochę mniej, ale plamki po poprzednich nadal są, zaskórników zamkniętych od licha. 3 tygodie temu wprowadziłam też na zmiane Differin i Epiduo, tak jak zalecił Dermatolog a do pielęgnacji Cetaphil Dermacontrol, Nie wiem czy 4 miesiące to jeszcze nie tak źle i skoro jest trochę lepiej to powinnam być cierpliwa, ale mam wrażenie, że już troche sama sobie wmawiam, że widzę poprawę.
Powoli się znowu załamuję, patrzę na siebie w lustrze i chce mi sie płakac. Może ktoś się z was był w podobnej sytuacji? Czy jest szansa, ze jeszcze te tabletki i maście poprawią mi ten stan cery
(wiem, ze maście stosuje dosyć krótko, ale martwi mnie to, że jestem w trakcie 5 blistera tabletek a pryszcze nadal się pojawiają)
elathefirst jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-25, 09:55   #4851
karolaczek
Przyczajenie

Dermatoxin daje radę, to taki nowy żel, babeczka w aptece mi go poleciła Smaruję nim krosty, szybciej się goją no i nie zostają dołki ani blizny. Nie wysusza jak niektóre specyfiki tylko natłuszcza.
karolaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 21:14   #4852
ssdziuniass
Raczkowanie

Dot.: bolące pryszcze

Próbowałam wielu kremów i szczerze przyznam, że nic mi nie pomagało. Zdecydowałam się na laserowe leczenie trądziku w krakowskiej Klinice Vesuna po zabiegu moja skóra była zaczerwieniona, ale w końcu kolor się zmienił. Już po pierwszej wizycie wydawało mi się, że moja twarz wygląda lepiej. Zabieg musiałam kilkakrotnie powtórzyć, ale jestem zadowolona z efektów.
ssdziuniass jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 20:56   #4853
ariadn_a
Raczkowanie

a ile taki zabieg kosztuje i ile trzeba zabiegow?
Stary 2018-09-04, 14:43   #4854
marta6138
Przyczajenie

Witajcie.

Piszę ten wątek, ponieważ codzienne funkcjonowanie z trądzikiem i tymi brzydkimi śladami sprawia, że czuję się beznadziejnie. Nie wyobrażam sobie, bym mogła tak wyjść na ulicę bez zakrycia czymś twarzy. Z drugiej strony wiem, że używanie podkładu czy pudru nie załatwi problemu i zapewne wydłuży czas leczenia. :/ Byłam jakieś dwa tygodnie u dermatologa. Była to moja pierwsza wizyta u specjalisty. Żałuje, że wcześniej się tam nie wybrałam. Pani doktor przepisała mi antybiotyk Tetralysal, dodatkowo balsam do nawilżenia twarzy Cetaphil i żel Epiduo. Czy te produkty pomogą mi zwalczyć mój trądzik jak również ślady, wszelkie przebarwienia które pozostały po wcześniejszych krostkach? Wizytę kontrolną mam zaplanowaną na połowę października. Czy w przeciągu dwóch miesięcy stan mojej cery może się poprawić? :/ Wiem, że ludzie walczą z trądzikiem latami, jednak u mnie nigdy nie występował jakiś ostry jednolity a raczej punktowe pryszcze. Miałam gładką, równa cerę. Jej koloryt był raczej jednolity. A to co się dzieje teraz, to zupełnie coś innego. Martwię się, że stosowanie tych produktów nic nie da, tym bardziej, że maluje się, by tak bardzo nie szpecić innych dookoła. Czy może oprócz tych produktów powinnam codziennie przyjmować suplementy, np. Witaminy z grupy B, witamine A, E czy cynk, siarke oraz miedź. Piję też od ok. 10 dni skrzyp z pokrzywą z nadzieją, że pomoże to mojej skórze. Drogie wizażanki, proszę o jakieś porady. Może czym zmywać twarz po makijażu albo rano po przebudzeniu, kiedy cała się świece. Choć na zdjęciach może nie wygląda to tak tragicznie, to ja czuję się fatalnie. Tym bardziej, że od października zaczynam studia i nie chciałabym się tak bardzo krępować. Przez ostatni czas staram się prawie nie wychodzić z domu, gdyż nie chcę mi się po prostu zakrywac ciągle tej twarzy, a bez makijażu i tak nie wyjdę. Jeśli chodzi natomiast o dietę, to staram się jeść dużo owoców (w sumie zawsze sporo jadłam), nie piję mleka, ograniczyłam cukier, słodze herbate miodem, jem zazwyczaj jakies maslane ciastka czy herbatniki, rzadziej coś bardziej słodkiego, staram się pić więcej wody, nie jem fast foodow oraz pikantnych przypraw. Nie piję też żadnych gazowanych napojów. Nie palę ani nie piję alkoholu. Nie wiem, co mogę jeszcze zrobić, by sobie pomóc. Bardzo chciałabym zmienić wygląd mojej cery. :/ Proszę Was o jakieś sugestie. Z góry bardzo wszystkim dziękuję.

P.S. Moje większe problemy z trądzikiem zauważyłam gdzieś na przełomie marca/kwietnia. Do tej pory niczego nie stosowałam. Dwa tygodnie dopiero zaczęłam kurację. Na zdjęciach ślady wydają się jaśniejsze niż w rzeczywistości.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20180904_132842-1.jpg (81,9 KB, 46 załadowań)
marta6138 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 14:49   #4855
Mohaneka
Przyczajenie

Taki lekki trądzik i już dermatolog przepisał Ci antybiotyk? A robiłaś badania na tarczycę i hormony chociaż?
Mohaneka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 14:56   #4856
marta6138
Przyczajenie

Dokładnie tak. Nie miałam robionych tego typu badań. Jedynie na tarczycę, ale to ponad rok temu, także sporo mogło się zmienić.
Stary 2018-09-05, 12:15   #4857
marta6138
Przyczajenie

Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii? :/
Stary 2018-09-08, 15:00   #4858
szugarbejb
Zakorzenienie

Jakie Ci wtedy wyszły badania hormonów tarczycy?

Ja bym się nie bawiła w tetracykliny tylko zabrała się już za izotretinoine, bo masz duże blizny a trądzik Ci leci po całym prawie policzku. Epiduo powinno Ci doraźnie pomóc.

Generalnie zmienilabym lekarza.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 10:47   #4859
marta6138
Przyczajenie

Jeej. Nie sądziłam, że to aż tak poważne jest :/ Słyszałam o tej izotretinoinie, jednak wyczytałam też, że podczas jej używania, może wystąpić wiele skutków ubocznych. Trochę się tego obawiam. Znowu wolę nie stosować tego typu substancji bez konsultacji z lekarzem, gdyż nie wiem, czy nie pogorsze sobie tym stanu zdrowia. Jeśli to najlepszy i najszybszy sposób na pozbycie się tych wszystkich "nieprzyjaciół" z twarzy, to chyba jestem w stanie zaryzykować... Co powiedziałabyś na temat kwasów? Ktoś na osobym wątku polecił mi kwas glikolowy, może on wykonany w dobrym salonie mógłby mi pomóc? Co o tym sądzisz? Co do badań, załączam zdjęcie. Wszystko wydaje się w porządku...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1536486188011-311790823.jpg (77,2 KB, 25 załadowań)
Stary 2018-09-09, 17:57   #4860
szugarbejb
Zakorzenienie

Tsh masz za wysokie, powinno być poniżej 2. No i nie ma reszty hormonów, więc trudno coś powiedzieć.

Izo nie możesz i tak stosować bez recepty od lekarza, więc wybrałabym się do jakiegoś sensownego i porozmawiała.

Glikol jak najbardziej, możesz go wykonać w domu sama za ułamek kwoty zabiegu w gabinecie, tylko to Ci zaleczy zewnętrznie i nie sprawi że nowy się nie pojawi.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
#pryszcze #trądzik, blizny, brevoxyl, cera, cera sucha, cera trądzikowa, cysty, czoło, dermatolg, dermatolog, dermatologia, dieta, differin, dni niepłodne, epiduo, grudki, ichthraletten, izotek, jesień, kremy, krostki, krosty, kuracja, kwasy, leczenie, liście manuka, lublin, makijaż, maści, maść ichtiolowa, mężczyzna, mycie twarzy, nagły trądzik, nawilżanie, oczyszczanie cery, olej arganowy, peeling, pielęgnacja, pielęgnacja cery, plaster, podrażnienie, pomoc, pomocy, porady, problem, problemy, problemy skórne, pryszcze, przebarwienia, przebrawienia, skóra, skóra sucha, solarium, strefa t, sucha skóra, swedzace pryszcze, syfy, syndi35, ślady, tabletki antykocepcyjne, tłusta cera, tłusta skóra, tradzik, trądzik, trądzik a wstyd, uczulenie, uporczywy, uroda, wągry, wypryski, wysypka, zaczerwienienie, zaskórniki, zielona herbata, złuszczanie

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości