Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-04-06, 19:51   #511
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Poka¿ wiadomo¶æ
Warto zrobiæ próbê na pasemku albo w³osach, które wypad³y



Mój kolor w³osów przed hennowaniem to sprana Venita (balsam chem. z dodatkiem henny niby). Ostatni raz u fryzjera na farbowaniu by³am we wrze¶niu, wiêc odrosty spore (Venita nie chwyta³a za dobrze siwych i spiera³a siê do fioletu :/), koñcówki du¿o ciemniejsze. Ju¿ pokazujê w sumie. KLIK styczeñ i KLIK luty.



Nie zgodzê siê, mity (udowodnione przez masê dziewczyn) g³oszone przez fryzjerów (przepraszam, ale to oczywiste ). Nie bêdê nikogo namawiaæ na hennowanie, ale moim zdaniem naprawdê warto spróbowaæ. Ja nie farbowa³abym w ogóle, ale niestety jestem ju¿ w sporej czê¶ci siwa, mimo i¿ do 30 jeszcze trochê brakuje...
Oczywi¶cie z niektórymi eksperymentami nale¿y uwa¿aæ, przytoczê TU wypowied¼ Lisbeth.

PS: Dodajê zdjêcie z wczoraj robione aparatem z telefonu przy ¶wietle sztucznym.
Niestety ale wiem o czym mowie
a jesli masz niby racje to zrob mi z ciemnobrazowej henny jasniutki blond z poziomu 10 i wyzej? mozesz zostac krolikiem doswiadczalnym, bo ja wiem ze nie ma takiej mozliwosci
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-06, 20:02   #512
DMkAnia
Stra¿nik Wiza¿u
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Poka¿ wiadomo¶æ
Oczywi¶cie z niektórymi eksperymentami nale¿y uwa¿aæ, przytoczê TU wypowied¼ Lisbeth.
Cytat:
Napisane przez aaniutek Poka¿ wiadomo¶æ
DMkAnia - jakie Ty masz ¶liczne w³osy
Dziêkujê cierpliwo¶æ i odpowiednia pielêgnacja bez silikonów i podobnych paskudztw...

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
Niestety ale wiem o czym mowie
a jesli masz niby racje to zrob mi z ciemnobrazowej henny jasniutki blond z poziomu 10 i wyzej? mozesz zostac krolikiem doswiadczalnym, bo ja wiem ze nie ma takiej mozliwosci
wystarczy³o dok³adniej przeczytaæ co napisa³am zacytowa³am wy¿ej...tyle w temacie. Fryzjerk± nie jestem
__________________
Moje w³osy z CG - ZDJÊCIA

"¦wiat przeszkadza mi w ¿yciu."
DMkAnia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-06, 20:07   #513
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

blond bunny - W³a¶nie co¶ mi siê tak wydawa³o, ¿e hennê trzeba ¶ci±æ.
DMkAnia - Och jaki kolor piêêêêêêkny!!!, tylko dla mnie zdecyddowanie za ciemny, to wygl±da mi na poziom6 lub 5, a ja mam taki miêdzy 7a8 i mi by by³o za ciemno, bo jestem bladziocha, no nie wiem, nie wiem. A chcê wróciæ do naturalnych.....No i to, ¿e w³osy po tej hennie zdrowe s±.....i piêknie b³yszcz± achhhhhh!
fryz5 - to po tym cynamonowym jeszcze nie farbowa³e¶?
teraz jak masz z³oto i mied¿, to ¿eby zneutralizowaæ i mieæ w miarê "naturalne" musisz po³o¿yæ niebieski z fioletem. Czyli co¶ zmieszaæ z ,1 popielem i z ,2 opalem
Mi w którym¶ po¶cie blond bunny napisa³a, a te¿ mam rudo-z³ote refleksy. Zaraz Ci znajdê tego posta to wklejê.
Zieleñ nie, bo bêd± zielone (zielony niweluje czerwieñ)
Szanponetki o fioletowyn odcieniu znajdziesz, jaki¶ bak³a¿an, ale niebieskiej nie, wiêc nie wiem jak to ugry¿æ.
Najlepiej skorzystaj z tamtych tonerów, i popatrz na ko³o kolorów

A mieszanie poziomu 8 i 2 to chyba nienajlepszy pomys³, najlepsze ponoæ efekty w mieszaniu bliskich sobie poziomów.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-06, 20:10   #514
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê cierpliwo¶æ i odpowiednia pielêgnacja bez silikonów i podobnych paskudztw...



wystarczy³o dok³adniej przeczytaæ co napisa³am zacytowa³am wy¿ej...tyle w temacie. Fryzjerk± nie jestem
no dobrze i wezmy jeszcze pod uwage koloryzacje henna prawie czarna lub bardzo ciemna jasnych blondynek... albo kolory intensywne- czerwienie, fiolety... nierowno i laty...jaskrawosc i sztucznosc...
takze albo farba albo henna- takie moje zdanie.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-06, 20:17   #515
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
blond bunny - W³a¶nie co¶ mi siê tak wydawa³o, ¿e hennê trzeba ¶ci±æ.
DMkAnia - Och jaki kolor piêêêêêêkny!!!, tylko dla mnie zdecyddowanie za ciemny, to wygl±da mi na poziom6 lub 5, a ja mam taki miêdzy 7a8 i mi by by³o za ciemno, bo jestem bladziocha, no nie wiem, nie wiem. A chcê wróciæ do naturalnych.....No i to, ¿e w³osy po tej hennie zdrowe s±.....i piêknie b³yszcz± achhhhhh!
fryz5 - to po tym cynamonowym jeszcze nie farbowa³e¶?
teraz jak masz z³oto i mied¿, to ¿eby zneutralizowaæ i mieæ w miarê "naturalne" musisz po³o¿yæ niebieski z fioletem. Czyli co¶ zmieszaæ z ,1 popielem i z ,2 opalem
Mi w którym¶ po¶cie blond bunny napisa³a, a te¿ mam rudo-z³ote refleksy. Zaraz Ci znajdê tego posta to wklejê.
Zieleñ nie, bo bêd± zielone (zielony niweluje czerwieñ)
Szanponetki o fioletowyn odcieniu znajdziesz, jaki¶ bak³a¿an, ale niebieskiej nie, wiêc nie wiem jak to ugry¿æ.
Najlepiej skorzystaj z tamtych tonerów, i popatrz na ko³o kolorów

A mieszanie poziomu 8 i 2 to chyba nienajlepszy pomys³, najlepsze ponoæ efekty w mieszaniu bliskich sobie poziomów.
hm wiesz co wtedy k³ad³em lodne jasny br±z+p³omienny rudy.
ostatnim razem mia³em na w³osach 21 lutego szampon palette color&gloss imbir, do tej pory mam ciemny br±z ale ciep³y. zaraz poszukam dok³adnego zdjêcia oddaj±cego moj kolor. refleks ejst poprostu ciep³y i chyba za jaki¶ czas pokombinuje z tonerem bo nie chce ich farbowac, chce ju¿ moje naturalne, mieæ t± ¶wiadomosæ ¿e wygra³em z na³ogiem farbowania (3 lata co tydzieñ) có¿ juz 1.5 miesi±ca za mn±! ;D
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05886.jpg (75,6 KB, 43 za³adowañ)

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2011-04-06 o 20:26
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-06, 20:32   #516
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
hm wiesz co wtedy k³ad³em lodne jasny br±z+p³omienny rudy.
ostatnim razem mia³em na w³osach 21 lutego szampon palette color&gloss imbir, do tej pory mam ciemny br±z ale ciep³y. zaraz poszukam dok³adnego zdjêcia oddaj±cego moj kolor. refleks ejst poprostu ciep³y i chyba za jaki¶ czas pokombinuje z tonerem bo nie chce ich farbowac, chce ju¿ moje naturalne, mieæ t± ¶wiadomosæ ¿e wygra³em z na³ogiem farbowania (3 lata co tydzieñ) có¿ juz 1.5 miesi±ca za mn±! ;D
No to gratulacje z okazji 43 dniowe abstynencji farbowania, w³a¶nie jak zobaczy³am, ¿e napisa³e¶ ...43 dni....to pomy¶la³am ¿e po co liczyæ dni...no ale teraz rozumiem.. i odrost pewnie zymusza.Ale wpad³e¶ w nowy na³óg...czyli nasze forum
Wklejam ctyat z postu 365 czy jako¶ tak "mysle ze jakbys zafarbowala mroznym czyli np. 8.12 lub 8.21 cale wlosy to bedzie rowno i idealnie. jesli nie ma takiej farby w palecie- goldwell akurat ma, to pol na pol 8.1 i 8.2. ewentualnie 8 A i 8 P. woda 6%.
2 lub P to perla, opal i fiolet zarazem najczesciej. czasem fiolet jest oddzielony jako v. wtedy p- oznacza perle niebieska. tak jak popiel czyli 1- niektore firmy uznaja ze ma barwnik szary, inne ze zielony a jeszcze inne niebieski. zaleznie od firmy.
"
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-06, 21:16   #517
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

teraz bardziej mi zale¿y na ich regeneracji ni¿ na kolorze, ale mi³oby by³o mieæ ch³odny zlewaj±cy siê z odrostem, bo poziom jasno¶ci mam równy z odrostem tylko ró¿ny refleks.
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-04-06, 21:27   #518
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez 123sciri Poka¿ wiadomo¶æ
mnie te¿ kusi - a w³a¶ciwie ju¿ skusi³o gdy¿ zakupi³am Khadi orzechowy br±z plus próbki ciemny br±z. Teraz czekam na przesy³ke.
Och!!!! Tylko nie opuszczaj tego w±tkuuuu!!!! Bêdziemy Ciê ¶ledziæ!
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-07, 06:07   #519
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

dam znaæ i postaram siê zrobiæ zdjêcia
123sciri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-07, 12:22   #520
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

chyba bêdê zamawiaæ z Goldwella 6BS z tej serii ch³odnych br±zów i pomieszam go z 5A jasnym popielatym br±zem z normalnej serii. zobaczymy, co taka mieszanka da

albo mo¿e wzi±æ 6A? ciemny popielaty blond? bo nie chcê zbyt ciemnych... sama ju¿ nie wiem...
__________________



Edytowane przez endorfina123
Czas edycji: 2011-04-07 o 12:28 Powód: dopisek
endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 18:04   #521
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

A co tu tak cicho?
endorfina123
- Lepiej we¼ t± ja¶niejsz± 6A, jak Ci bêdzie za jasno to nastêpnym razem przyciemnisz 5A, no chyba, ¿e teraz na g³owie masz ju¿ bardzo ciemne?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 06:45   #522
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wczoraj przysz³y do mnie farby khadi - wiêc od razu siê wypaæka³am.

Na³o¿y³am sobie orzechowy br±z + 5g ciemny br±z ( mi starczy³o 1/3 opakowania) trzyma³am 2h.

Szczerze przyznam ¿e mile mnie zaskoczy³a konsystencja i zapach- naczyta³am siê i¿ nak³adanie henny to "brudna " zabawa, a tu niespodzianka papka by³a gêsta i ³atwo siê rozprowadza³a.

A zapach hmm ..jak dla mnie fajowy taka stajnia plus ³±ka po skoszeniu trawy - miodzio.

No i w³osy po prostu szok ..po ca³ym zabiegu s± takie miêsiste, gêste i jakby by³o ich wiêcej .

Kolor wyszed³ fajny ( móg³by byæ nieco zimniejszy alr ok) zreszt± oceñcie same - fotograf ze mnie marny,zdjêcia robi³am w sztucznym i naturalnym ¶wietle
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01432.jpg (83,3 KB, 34 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC01436.jpg (63,1 KB, 29 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC01446.jpg (67,0 KB, 53 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC01455.jpg (62,7 KB, 41 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC01463.jpg (89,8 KB, 29 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC01478.jpg (74,0 KB, 48 za³adowañ)
123sciri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 08:27   #523
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

123sciri- Bardzo naturalnie wygl±da . Dla mnie jednak za ciemno by by³o .Na tych pierwszych zdjêciach jakby rudawe pasemka, ale pewnie nastênym razem siê wyrówna.
Na ostatnim zdjêciu z kolei ch³odno wygl±daj±, piêknieeee . No i mówisz, ¿e jakby grubsze....ach!
Jeszcze w s³oneczku ciekwaja jak bêdzie. Dziêkujemy Ci 123sciri
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 09:44   #524
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
123sciri- Bardzo naturalnie wygl±da . Dla mnie jednak za ciemno by by³o .Na tych pierwszych zdjêciach jakby rudawe pasemka, ale pewnie nastênym razem siê wyrówna.
Na ostatnim zdjêciu z kolei ch³odno wygl±daj±, piêknieeee . No i mówisz, ¿e jakby grubsze....ach!
Jeszcze w s³oneczku ciekwaja jak bêdzie. Dziêkujemy Ci 123sciri
- proszê bardzo-to¿ to by³a czysta przyjemno¶æ
rude pasemka to pozosta³o¶æ po rozja¶nianiu z którym farba chemiczna ( goldwell) te¿ sobie nie poradzi³a
123sciri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 09:47   #525
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
A co tu tak cicho?
endorfina123
- Lepiej we¼ t± ja¶niejsz± 6A, jak Ci bêdzie za jasno to nastêpnym razem przyciemnisz 5A, no chyba, ¿e teraz na g³owie masz ju¿ bardzo ciemne?
dok³adnie tak w³a¶nie zrobi³am, przedwczoraj zamówi³am farby i wczoraj ju¿ by³y u mnie! bêdê farbowaæ przed ¦wiêtami, tak¿e fotorelacja bêdzie. teraz mam do¶æ jasne w³osy, typowa 6, a nawet mo¿e i 7
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 14:16   #526
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

123sciri mi siê podoba bardzo! Interesuj±cy kolorek!
Kusi coraz bardziej....

Sama nie wiem... Teraz siê waham czy jeszcze raz na próbê kupiæ farbê Chantal 8,11 czy ju¿ od razu inwestowaæ w henne....

Dylematy, dylematyyy........
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 17:21   #527
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
123sciri mi siê podoba bardzo! Interesuj±cy kolorek!
Kusi coraz bardziej....

Sama nie wiem... Teraz siê waham czy jeszcze raz na próbê kupiæ farbê Chantal 8,11 czy ju¿ od razu inwestowaæ w henne....

Dylematy, dylematyyy........
Podobno po hennie naturalnej ( bez ¿adnych dodatków chemicznych ) spokojnie mo¿na farbowaæ chemicznymi farbami.
Czyli jak efekt ci siê nie spodoba zawsze mo¿esz u¿yæ farb chemicznych.

Niew±tpliwa zalet± henny jest to ¿e nie niszczy w³osów a wrêcz je od¿ywia.

Niestety w moim przypadku wieloletnie stosownie farb (nawet tych bez amoniaku) odbi³o sie do¶æ negatywnie na moich w³osach, wiêc licze ¿e henna oka¿e siê wybawieniem.
123sciri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 17:26   #528
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez 123sciri Poka¿ wiadomo¶æ
Podobno po hennie naturalnej ( bez ¿adnych dodatków chemicznych ) spokojnie mo¿na farbowaæ chemicznymi farbami.
Czyli jak efekt ci siê nie spodoba zawsze mo¿esz u¿yæ farb chemicznych.

Niew±tpliwa zalet± henny jest to ¿e nie niszczy w³osów a wrêcz je od¿ywia.

Niestety w moim przypadku wieloletnie stosownie farb (nawet tych bez amoniaku) odbi³o sie do¶æ negatywnie na moich w³osach, wiêc licze ¿e henna oka¿e siê wybawieniem.
No przemy¶la³am to - zdecydowanie na lato przyda mi siê od¿ywienie w³osów. Stawiam wiêc na hennê.

Tylko mam kilka w±tpliwo¶ci... Np kwestia indygo - wszêdzie pisz±, ¿e powinno siê zmieszaæ hennê z aml± a na koniec dodaæ indygo, bo co¶ tam siê inaczej wydziela... Poza tym powinno siê je k³a¶æ na letniej wodzie, a henna Khadi ma wszystkie 3 sk³adniki ju¿ w sobie zawarte :/

Druga rzecz... Ci±gle nie wiem czy mogê dodatkowo dodaæ wiêcej amli do tej Khadi? Hmmmmm...............
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-09, 19:04   #529
kachulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
No przemy¶la³am to - zdecydowanie na lato przyda mi siê od¿ywienie w³osów. Stawiam wiêc na hennê.

Tylko mam kilka w±tpliwo¶ci... Np kwestia indygo - wszêdzie pisz±, ¿e powinno siê zmieszaæ hennê z aml± a na koniec dodaæ indygo, bo co¶ tam siê inaczej wydziela... Poza tym powinno siê je k³a¶æ na letniej wodzie, a henna Khadi ma wszystkie 3 sk³adniki ju¿ w sobie zawarte :/

Druga rzecz... Ci±gle nie wiem czy mogê dodatkowo dodaæ wiêcej amli do tej Khadi? Hmmmmm...............
Hej, nie wiem czy co¶ Ci to pomo¿e, ale w sprawie henny znalaz³am tabelê http://mazidla.com/receptariusz/297.html?task=view - s± tu proporcje mieszania henny w celu uzyskania okreslonego koloru + wskazówka jak och³odziæ kolor.
kachulka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-10, 00:13   #530
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziêki! Podczyta³am co siê da³o i gdzie siê da³o!

Kupiê ten orzechowy br±z Khadi - narazie bez amli dodatkowo. Zobaczymy jak mi wyjdzie. Najwy¿ej dokupiê amlê potem.

Dzi¶ siê przygl±da³am moim w³osom... One maj± teraz taki fajny kolor! Ani to zimne, ani ciep³e... Poziom te¿ nieokre¶lony, bo przechodzi w te jasne (takie orzechowe w³a¶nie) koñcówki. Kurcze.... PODOBA mi siê! Nawet mi te refleksy ciep³e nie przeszkadzaj±... Mo¿e dlatego, ¿e nie s± rude ale takie w³a¶nie... br±zowawe.

Gdyby nie te siwkiiiii to nic bym nie robi³a Tê hennê po³o¿ê te¿ tylko od góry i przeczeszê grzebieniem potem, nie dochodz±c do koñcówek. My¶lê, ¿e to mi wielkiej szkody nie wyrz±dzi...

Ciekawe co ja znów zmiksujê na tej mojej biednej g³owie...
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-10, 06:29   #531
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki! Podczyta³am co siê da³o i gdzie siê da³o!

Kupiê ten orzechowy br±z Khadi - narazie bez amli dodatkowo. Zobaczymy jak mi wyjdzie. Najwy¿ej dokupiê amlê potem.

Dzi¶ siê przygl±da³am moim w³osom... One maj± teraz taki fajny kolor! Ani to zimne, ani ciep³e... Poziom te¿ nieokre¶lony, bo przechodzi w te jasne (takie orzechowe w³a¶nie) koñcówki. Kurcze.... PODOBA mi siê! Nawet mi te refleksy ciep³e nie przeszkadzaj±... Mo¿e dlatego, ¿e nie s± rude ale takie w³a¶nie... br±zowawe.

Gdyby nie te siwkiiiii to nic bym nie robi³a Tê hennê po³o¿ê te¿ tylko od góry i przeczeszê grzebieniem potem, nie dochodz±c do koñcówek. My¶lê, ¿e to mi wielkiej szkody nie wyrz±dzi...

Ciekawe co ja znów zmiksujê na tej mojej biednej g³owie...
z tego co mi wiadomo to amle spokojnie mo¿esz dodaæ bo podobno ³adnie och³adza kolor, a poza tym od¿ywia.

A jak masz jakie¶ w±tpliwo¶ci to dzwoñ/ pisz do Khadi- tam s± na prawde mi³e kobitki które wszystko fajnie t³umacz±.
123sciri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-10, 15:04   #532
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez 123sciri Poka¿ wiadomo¶æ
z tego co mi wiadomo to amle spokojnie mo¿esz dodaæ bo podobno ³adnie och³adza kolor, a poza tym od¿ywia.

A jak masz jakie¶ w±tpliwo¶ci to dzwoñ/ pisz do Khadi- tam s± na prawde mi³e kobitki które wszystko fajnie t³umacz±.
Ale czy ta od¿ywka AMLA to jest po prostu TEN proszek, który siê dosypuje do henny czy od¿ywka to od¿ywka, a proszek to co¶ innego?

Dok³adnie pytam o to:

http://www.helfy.pl/zestaw-amla-blys...dzywione-wlosy
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-10, 16:02   #533
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale czy ta od¿ywka AMLA to jest po prostu TEN proszek, który siê dosypuje do henny czy od¿ywka to od¿ywka, a proszek to co¶ innego?

Dok³adnie pytam o to:

http://www.helfy.pl/zestaw-amla-blys...dzywione-wlosy
Tutaj jest opisane jak to siê dok³adnie robi :
http://www.khadi.pl/farba-naturalna-baleyage
mnie siê tylko wydaje ¿e Amle to chyba trzeba dodaæ tej samej firmy, czyli khadi t± http://www.helfy.pl/amla-ziolowa-odz...w-zniszczonych ( choæ mo¿e i tamta by siê nada³)

Ja przy nastêpnym hennowaniu na pewno pokombinuje z aml±
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-10, 18:52   #534
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

No ,no, widzê, ¿e henna znalaz³a wielu zwolenników, i z kim my teraz bêdziemy do¶wiadczenia wymieniaæ?
A ja niestety jeszcze nie dotar³am po moje frby i oxy, bo mi nie po drodze, a mia³am tak± ochotê ju¿ zrobiæ .
No nic, chyba przed ¶wiêtami siê nie da
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-10, 19:05   #535
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
No ,no, widzê, ¿e henna znalaz³a wielu zwolenników, i z kim my teraz bêdziemy do¶wiadczenia wymieniaæ?
A ja niestety jeszcze nie dotar³am po moje frby i oxy, bo mi nie po drodze, a mia³am tak± ochotê ju¿ zrobiæ .
No nic, chyba przed ¶wiêtami siê nie da


postaraj sie

u mnie po 3myciach, jest efekt taki sam, jedynie na kocowkach, mam podobnie jak Shade, ze sa brazowe, ale nie rude, ani zlote, po prostu brazowe jestem zszokowana trwaloscia, bo mimo, ze z kazdym myciem woda jest rozowawa

chyba sie nie zdecudje na henne, dla mnie to za ciemne poziomy, a ja chce kiedys przestac farbowac lub tylko odswiezac kolor
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-11, 09:09   #536
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ


postaraj sie

u mnie po 3myciach, jest efekt taki sam, jedynie na kocowkach, mam podobnie jak Shade, ze sa brazowe, ale nie rude, ani zlote, po prostu brazowe jestem zszokowana trwaloscia, bo mimo, ze z kazdym myciem woda jest rozowawa

chyba sie nie zdecudje na henne, dla mnie to za ciemne poziomy, a ja chce kiedys przestac farbowac lub tylko odswiezac kolor
Br±z na koñcówkach, które by³y fioletowe, no to dopiero rewolucja
9 miesiêcy nie farbowa³am, to jeszcze trochê wytrzymam
Ja w³a¶nie patrzy³am i moim w³osom potrzeba 3 lat, ¿eby by³y cale naturalne i liczê na to, ¿e mixy wystarcz±.
3mycia to tydzieñ, w sumie ....tylko tydzieñ....ale ciekawe ile wytrzyma, no ale widzê, ¿e lepiej siê trzyma ni¿ na 1.9%.
Jak szampony do 24 myæ robione s± na 3% to trwa³o¶æ powinna byæ podobna, chocia¿ nie wierzê w 24 mycia, dajmy niech siê 12 myæ trzyma to by³by miesi±c, to by³oby ¶wietnie, akurat odrost ma³y bêdzie, to wychodzi³oby tonowaæ 12x w roku , no chyba, ¿e w miarê kolejnego tonowania kolor bêdzie trwalszy. Czas poka¿e, pozdrawiam s³onecznie
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-11, 09:24   #537
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Br±z na koñcówkach, które by³y fioletowe, no to dopiero rewolucja
9 miesiêcy nie farbowa³am, to jeszcze trochê wytrzymam
Ja w³a¶nie patrzy³am i moim w³osom potrzeba 3 lat, ¿eby by³y cale naturalne i liczê na to, ¿e mixy wystarcz±.
3mycia to tydzieñ, w sumie ....tylko tydzieñ....ale ciekawe ile wytrzyma, no ale widzê, ¿e lepiej siê trzyma ni¿ na 1.9%.
Jak szampony do 24 myæ robione s± na 3% to trwa³o¶æ powinna byæ podobna, chocia¿ nie wierzê w 24 mycia, dajmy niech siê 12 myæ trzyma to by³by miesi±c, to by³oby ¶wietnie, akurat odrost ma³y bêdzie, to wychodzi³oby tonowaæ 12x w roku , no chyba, ¿e w miarê kolejnego tonowania kolor bêdzie trwalszy. Czas poka¿e, pozdrawiam s³onecznie

wiesz w jakim ja szoku jestem?

akurat u mnie to 9dni, bo myje co 3 i jutro kolejne mycie, no zobaczymy jakby chociaz 3tyg wytrzymaly, to ja bede sie w to 'bawic', bo lepiej wychodzi i bardziej mi sie podoba niz efekt zwyklego farbowania.

Mam to samo, bo do ucha juz urosly mi wlosy, ktore tylko farbuje kremami koloryzujacymi, a nie farbami, a reszta te koncowki, sa po dekoloryzacji, ktore systemtycznie scinam Jednak moj cel wlosow to 70cm, wiec wole nie obliczac ile im to zajmie az dojda do naturalow zanim mi odrosna, to ja juz zaczne siwiec
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-11, 10:23   #538
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
..... moj cel wlosow to 70cm, wiec wole nie obliczac ile im to zajmie az dojda do naturalow zanim mi odrosna, to ja juz zaczne siwiec
Jeny? 70cm? Ja to raczej dopi±æ bym sobie musia³a , moje s³abiaki s± i formy by nie mia³y . Tobie ¿yczê powodzenia

No to teraz jak ju¿ "znamy receptê" i siwieæ bêdziemy....no i bez farby siê nie obejdzie . Shade bardziej do¶wiadczona, to bêdzie nam doradzaæ , no ale wtedy to tylko 6%, henna....lub natury nie oszukasz...ale to przez stres siê siwieje, wiêc zachowajmy spokój mimo wszystko
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-11, 11:31   #539
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Stres i geny niestety... Mój ojciec & wujek byli siwi w wieku dwudziestu lat... Stres swoj± drog±. Mia³am w liceum mega problemy z jedn± nauczycielk± z chemii, która siê na mnie uwziê³a (za nic!) i w³a¶nie wtedy zauwa¿y³am pierwsze siwki.

Farba faktycznie tylko na 6%... Henna - nie wiem na ile pokryje - oka¿e siê.

Tak mi siê podobaj± te moje br±zowe w³osy, ¿e dzi¶ sobie zrobiê jeszcze parê pasemek (zosta³o mi pó³ tej farby rozja¶niaj±cej).

Henn± planujê farbowaæ nasadê - od przedzia³ka i przeci±gaæ, wiêc my¶lê, ¿e a¿ tak mi nie przyciemni - bo te¿ tego nie chcê.
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-11, 13:48   #540
kx30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

czy kto¶ móg³by mi podpowiedzieæ jak± farb± och³odziæ kolor w³osów,poni¿ej zdjêcia. Na pierwszym loreal richesse 6.02 - ciemny blond opalizuj±cy,po³o¿ony na rozja¶niony baleja¿, sp³ukiwa³ siê do ohydnego rudego. Na drugim po dwóch tygodniach po³o¿ony loreal majirel 6.1 - ciemny blond popielaty i niestety nie jest tak popielaty jak powinien. Przy skórze tam gdzie by³ mój naturalny ¶redni mysi blond,bardziej siê mieni na z³oto. Bojê siê ,¿e w miarê mycia bêdzie jeszcze bardziej rudo. I co mog³abym teraz po³o¿yæ ,¿eby zrobi³o siê bardziej popielato????
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (28,8 KB, 114 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (24,1 KB, 177 za³adowañ)
kx30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.