cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-17, 21:19   #1471
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez monisiulek Pokaż wiadomość
Zainteresowałaś mnie tym koncentratem na naczynka z Fitomedu. Jak go stosujesz? Dodajesz do kremów? Po jakim czasie zauważyłaś poprawę cery po tym koncentracie? Sorki, że tak dużo pytań, ale mało informacji o nim znalazłam na necie, ale jak już to są to dobre opinie więc może i ja bym spróbowała :P
...
dodaje pół na pół do hydrolatu <np do oliwkowego,kocankowego> lub ulubionego ekologicznego toniku....spryskuje twarz przed nałożeniem serum/kremu... docelowo łagodzi w ciągu kilku minut,długofalowo nie dopuszcza<u mnie> do nadmiernego rozgrzania policzków i palenia....wiem,ze mojego rumienia nie zlikwiduje,ani zaden kosmetyk,ale naprawdę przynosi komfort skórze....mozna tez dodac do kremu lub serum.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 21:52   #1472
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Dziewczyny, ten koncentrat jest składowo bardzo podobny do liposomów z zsk Tylko różnią się pojemnością i ceną.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 11:19   #1473
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez Fantagoria Pokaż wiadomość
To tylko pozazdrościć , czytałam Twoje wcześniejsze posty i gdybym miała gwarancję, że u mnie będzie identycznie, to też bym się zdecydowała. A o pękaniu pobliskich naczynek, obok tych które były zamykane mówiło mi 3 dermatologów, 2 kosmetyczki i chirurg naczyniowiec. Ale nie jest to absolut, tylko "tak się zdarza". Mi to, że "się zdarza" wystarczy, żeby nie próbować, chociaż bardzo bym chciała się pozbyć tego świństwa.
No to może mam szczęście Mi kosmetyczka też mówiła takie rzeczy, a jednocześnie proponowała mi dla cery naczynkowej kwas salicylowy
Ja się cieszę że pozbyłam się tego świństwa. To był mój kompleks. Bez fluidu nie wychodziłam nawet do pobliskiego sklepu

Teraz stosuje dla wzmocnienie naczynek serum z witaminą C Flavo C. Podobno bardzo dobry dla naczynek.

Edytowane przez Jacqueline27
Czas edycji: 2013-04-18 o 11:20
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 08:46   #1474
Fantagoria
Raczkowanie
 
Avatar Fantagoria
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 32
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez Martka72 Pokaż wiadomość
Glinka nie powinna podrażnić a na pryszczyki bardzo dobra
dzięki za odpowiedź, będę stosować



Jacqueline27 - nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chybaw okresie dużego nasłonecznienia nie jest dobrze stosować duże stężenia wit. C ? Ale dzięki za informację, zapisałam sobie na kurację zimową

Już raz zastosowałam filtr 50 z SVR - jak dla mnie bomba, bo w ogole nie miałam uczucia maski na twarzy, co dla mnie rzadkość przy wszelkiego rodzaju dużych filtrach. Ma taki kolor, że delikatnie tuszuje też chyba ten ogień na polikach. Świeci się, ale od czego puder matujący

Dziewczyny, ja po zażywaniu belissy sun (tylko dwa tygodnie) dostałam masy czerwonych plamek na twarzy, już prawie dwa tygodnie nie jem, a one nie znikają, tylko delikatnie się złagodziły. Czy to też podciąga się pod ten rumień od naczynek?

I jeszcze jedno: czy płyn micelarny Bioderma Sensibio może wysuszac? Przeszłam na niego z hydrabio, ze dwa dni nie użyłam też serum nawilżającego delii i coś mnie strasznie wysuszyło a może koncentrat na naczynka avene?
Fantagoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 10:06   #1475
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez Fantagoria Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź, będę stosować



Jacqueline27 - nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chybaw okresie dużego nasłonecznienia nie jest dobrze stosować duże stężenia wit. C ? Ale dzięki za informację, zapisałam sobie na kurację zimową

Już raz zastosowałam filtr 50 z SVR - jak dla mnie bomba, bo w ogole nie miałam uczucia maski na twarzy, co dla mnie rzadkość przy wszelkiego rodzaju dużych filtrach. Ma taki kolor, że delikatnie tuszuje też chyba ten ogień na polikach. Świeci się, ale od czego puder matujący

Dziewczyny, ja po zażywaniu belissy sun (tylko dwa tygodnie) dostałam masy czerwonych plamek na twarzy, już prawie dwa tygodnie nie jem, a one nie znikają, tylko delikatnie się złagodziły. Czy to też podciąga się pod ten rumień od naczynek?

I jeszcze jedno: czy płyn micelarny Bioderma Sensibio może wysuszac? Przeszłam na niego z hydrabio, ze dwa dni nie użyłam też serum nawilżającego delii i coś mnie strasznie wysuszyło a może koncentrat na naczynka avene?
....
może podsuszać,zwłaszcza jak się ''zaniedba'' chwilowo nawilżanie....micel może też nieźle uczulić....a wiecie,że generalnie micele też powinno sie spłukać tak jak żel/piankę do mycia? ja miałam taką nieciekawą sytuacje własnie....w koncu dokopałam się do informacji co i jak...i generalnie nie powinien on pozostac na skórze po oczyszczaniu.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 14:10   #1476
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cześć! Chętnie dołączę do wątku, całe życie męczę się z naczynkową cerą.
Czy ktoś z Was używał może tego kremu do twarzy Phenome?
http://phenome.pl/pl/main/produkty/4...ona_uv/?pid=92
Przeznaczony jest do cery naczynkowej i ma SPF10 (chociaż ja i tak powinnam używać min. 30)
Zastanawiam się czy jest sens wydawać tyle kasy. Teraz używam kremu GAIA, bardzo dobrze nawilża, ale nie zauważyłam poprawy z naczynkami... Ciężko mi trafić na jakiś dobry krem, bo używam tylko naturalnych kosmetyków.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 14:23   #1477
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Cześć! Chętnie dołączę do wątku, całe życie męczę się z naczynkową cerą.
Czy ktoś z Was używał może tego kremu do twarzy Phenome?
http://phenome.pl/pl/main/produkty/4...ona_uv/?pid=92
Przeznaczony jest do cery naczynkowej i ma SPF10 (chociaż ja i tak powinnam używać min. 30)
Zastanawiam się czy jest sens wydawać tyle kasy. Teraz używam kremu GAIA, bardzo dobrze nawilża, ale nie zauważyłam poprawy z naczynkami... Ciężko mi trafić na jakiś dobry krem, bo używam tylko naturalnych kosmetyków.
...
skład fajny,w promocji za 89zł moze i bym się skusiła ale...............znam inne preparaty o bardzo podobnym składzie i mniejsza kaske,jesli masz dobrany nawilżający krem do dadaj do niego np.kompleks na naczynka z Fitomedu lub ZSK,lub pod spód Eliksir winogronowy z BiochemiiUrody.... i już W regularnej cenie tego kremiku bym nie kupiła.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-19, 14:34   #1478
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
skład fajny,w promocji za 89zł moze i bym się skusiła ale...............znam inne preparaty o bardzo podobnym składzie i mniejsza kaske,jesli masz dobrany nawilżający krem do dadaj do niego np.kompleks na naczynka z Fitomedu lub ZSK,lub pod spód Eliksir winogronowy z BiochemiiUrody.... i już W regularnej cenie tego kremiku bym nie kupiła.
W regularnej cenie też bym nie kupiła, ale ta promocja mnie kusi...
Nie słyszałam o tym Eliksirze winogronowym. Czy jeśli jest do cery dojrzałej to oznacza, że nie powinnam go używać? Mam 19 lat.
Mój krem ma bardzo gęstą konsystencję, byłby problem z dodawaniem do niego składników :/
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 15:11   #1479
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
W regularnej cenie też bym nie kupiła, ale ta promocja mnie kusi...
Nie słyszałam o tym Eliksirze winogronowym. Czy jeśli jest do cery dojrzałej to oznacza, że nie powinnam go używać? Mam 19 lat.
Mój krem ma bardzo gęstą konsystencję, byłby problem z dodawaniem do niego składników :/
....
Eliksir ma przede wszystkim działanie na naczynka i antyoksydocyjnie więc nic nie stoi na przeszkodzie używać na młodszą skóre...działasz wtedy prewencyjnie...a możesz go zastosowac jako serum pod krem...to jest takie rzadkie mleczko,idealnie się wchłania....natomiast koncentrat na naczynka mozna dodac do toniku/hydrolatu i spryskac twarz przed nałożeniem kremu.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 15:34   #1480
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
Eliksir ma przede wszystkim działanie na naczynka i antyoksydocyjnie więc nic nie stoi na przeszkodzie używać na młodszą skóre...działasz wtedy prewencyjnie...a możesz go zastosowac jako serum pod krem...to jest takie rzadkie mleczko,idealnie się wchłania....natomiast koncentrat na naczynka mozna dodac do toniku/hydrolatu i spryskac twarz przed nałożeniem kremu.
Jak często mogę używać takiego serum? Codziennie?
Dzięki za rady
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 15:37   #1481
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Jak często mogę używać takiego serum? Codziennie?
Dzięki za rady
....
oczywiscie
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-20, 08:44   #1482
Fantagoria
Raczkowanie
 
Avatar Fantagoria
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 32
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Ja wczoraj zrobiłam zamówienie na BU (hydrolat z kocanki+ zestaw do tego na naczynka) i widziałam ten eliksir winogronowy, ale nie kupiłam, bo mi się wydawało, że już za dużo na tę moją buzię będę nakładać. Ale nie wiem czy się nie skuszę jednak, bo widzę dużo pozytywnych opinii o nim w różnych postach.
Dobranie właściwej pielęgnacji jest naprawdę trudne i nieźle też kosztuje (przez zakup kosmetyków nietrafionych). Mi się wydaje, że fajnie trafilam z tym koncentratem avene i kremem z filtrem SVR, co do reszty będę obserwowac.

Co do plynu micelarnego: ja po osuszeniu ręcznkiem twarzy po zastosowaniu płynu, pryskam ją wodą termalną, chwilę czekam i ponownie przykładam ręcznik, żeby osuszyć. Może to trochę ściąga micelar.


Wczoraj przetestowałam sobie dzięki próbce nowy podkład iwostinu correctin na naczynka. W weekend będę testowac kolejne dwa odcienie. Jeśli ktoraś z Was jest ciekawa, to, żeby niepowtarzac) tu opisałam swoje obserwacje https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40388199
Fantagoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 13:15   #1483
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Fantagoria- masz rację, czytałam gdzieś o tym nawet Ja stosuje serum tylko na noc, ale niedlugo też odstawiam ze względu na słońce.
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 13:36   #1484
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Hej, przepraszam jeśli już było takie pytanie, ale też brak mi czasu na przejrzenie całego wątku...

Od okularów, a konkretnie jednego noska zrobiło mi się zaczerwienienie, naczynko na skórze. Mam to już od pół roku. Czego mogę używać punktowo, żeby się tego pozbyć?

Z góry dziękuje za odp.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 13:44   #1485
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Hej, przepraszam jeśli już było takie pytanie, ale też brak mi czasu na przejrzenie całego wątku...

Od okularów, a konkretnie jednego noska zrobiło mi się zaczerwienienie, naczynko na skórze. Mam to już od pół roku. Czego mogę używać punktowo, żeby się tego pozbyć?

Z góry dziękuje za odp.
Jak Ci pękło naczynko, to już raczej nie zniknie samo.


Ja mam pytanie odnośnie witaminy C. Czy można ją stosować latem? Planuję kupić serum z BU z witaminą C, ale gdzieś kiedyś przeczytałam, że witamina C i słońce raczej średnio do siebie pasują
Czy może polecacie jakieś inne serum z BU?

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2013-05-02 o 14:33
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 15:09   #1486
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Jak Ci pękło naczynko, to już raczej nie zniknie samo.
naprawdę nic się nie da zrobić? Bez sensu.. biust można powiększyć, zmarszczki wygładzić, a naczynka już usunąć się nie da..
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 15:18   #1487
Agata_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
naprawdę nic się nie da zrobić? Bez sensu.. biust można powiększyć, zmarszczki wygładzić, a naczynka już usunąć się nie da..
jak już pękło to tylko laser został
Agata_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 16:18   #1488
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez Agata_21 Pokaż wiadomość
jak już pękło to tylko laser został
Tak, właśnie to miałam na myśli. Chodziło mi o to, że żadnym kremem się go nie pozbędziesz, tylko laserem
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 15:03   #1489
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Dziewczyny- ratunku! Własnie jestem po maseczce z różowej glinki - pomieszałam czerwoną z białą w proporcji 2:1. Dostałam po niej strasznego wypieku na polikach! Ktos wie może czym to może być spowodowane?
Ostatnio cera mi strajkuje i już sama nie wiem co z nią robić...
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 15:25   #1490
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Dziewczyny- ratunku! Własnie jestem po maseczce z różowej glinki - pomieszałam czerwoną z białą w proporcji 2:1. Dostałam po niej strasznego wypieku na polikach! Ktos wie może czym to może być spowodowane?
Ostatnio cera mi strajkuje i już sama nie wiem co z nią robić...
...
podrażniło cię,najlepiej jakbys miała jakis preparat z panthenolem,piankę albo krem -Bepanthen.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 15:33   #1491
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
podrażniło cię,najlepiej jakbys miała jakis preparat z panthenolem,piankę albo krem -Bepanthen.
Darko1, dzięki za odpowiedź A czy to znaczy, że w ogóle nie powinnam już jej stosować? Czy ta reakcja mogła wystąpić za pierwszym razem?
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 15:52   #1492
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Darko1, dzięki za odpowiedź A czy to znaczy, że w ogóle nie powinnam już jej stosować? Czy ta reakcja mogła wystąpić za pierwszym razem?
...
jak uspokoisz skóre,za kilka dni możesz spróbowac jeszcze raz,jak reakcja sie powtórzy to lepiej nie stosować.

Genralnie zawsze dobrze jest mieć w domu Bepanthen-Krem<w tubce> takie sos na wszelkie podrażnienia...dodatkowo moge polecić ci koncentrat na naczynka z Fitomed'u...dodajesz do toniku,hydrolatu,kremu,se rum.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 17:59   #1493
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
jak uspokoisz skóre,za kilka dni możesz spróbowac jeszcze raz,jak reakcja sie powtórzy to lepiej nie stosować.

Genralnie zawsze dobrze jest mieć w domu Bepanthen-Krem<w tubce> takie sos na wszelkie podrażnienia...dodatkowo moge polecić ci koncentrat na naczynka z Fitomed'u...dodajesz do toniku,hydrolatu,kremu,se rum.
O, to bardzo cenna wskazówka! Rozejrzę się za tym koncentratem!
Jeszcze 3 lata temu miałam cerę jak brzoskwinia, a teraz wyglądam jak szary ziemniak, chyba, ze mi wyskoczą czerwone krosty i rumieńce...
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 18:15   #1494
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
O, to bardzo cenna wskazówka! Rozejrzę się za tym koncentratem!
Jeszcze 3 lata temu miałam cerę jak brzoskwinia, a teraz wyglądam jak szary ziemniak, chyba, ze mi wyskoczą czerwone krosty i rumieńce...
...
a sprawdzałaś u lekarza jakie podłoże ma pogorszenie stanu skóry? warto sprawdzić,skoro wczesniej nie miałas z nią problemów.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 19:28   #1495
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
a sprawdzałaś u lekarza jakie podłoże ma pogorszenie stanu skóry? warto sprawdzić,skoro wczesniej nie miałas z nią problemów.
Starość A tak na serio, to mam zapalenie skóry wkoło ust - Perioral Dermatitis. Choć już przedtem pogorszyła mi się skóra. Chciałam być ekologiczna i postanowiłam spróbować używania olejów do twarzy od tego się zaczęły problemy. Teraz muszę jakoś się podleczyć i wrócić do kremów - czego bardzo żałuję bo olej arganowy i żel hialuronowy bardzo dobrze nawilżał moją przesuszoną skórę. Żaden krem nie miał takich dobrych efektów w poprawieniu komfortu mojej skóry twarzy. Ale jakieś 4 miesiące po przejściu na pielęgnację olejami stan skóry bardzo się pogorszył i pojawiło się to zapalenie. Nie wiem czy powinnam to łączyć, ale coś mi mówi, że to może być przyczyną. Ręce mi już opadają - nie wiem co robić. A u lekarza byłam, mam przypisany antybiotyk.
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 19:32   #1496
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Starość A tak na serio, to mam zapalenie skóry wkoło ust - Perioral Dermatitis. Choć już przedtem pogorszyła mi się skóra. Chciałam być ekologiczna i postanowiłam spróbować używania olejów do twarzy od tego się zaczęły problemy. Teraz muszę jakoś się podleczyć i wrócić do kremów - czego bardzo żałuję bo olej arganowy i żel hialuronowy bardzo dobrze nawilżał moją przesuszoną skórę. Żaden krem nie miał takich dobrych efektów w poprawieniu komfortu mojej skóry twarzy. Ale jakieś 4 miesiące po przejściu na pielęgnację olejami stan skóry bardzo się pogorszył i pojawiło się to zapalenie. Nie wiem czy powinnam to łączyć, ale coś mi mówi, że to może być przyczyną. Ręce mi już opadają - nie wiem co robić. A u lekarza byłam, mam przypisany antybiotyk.
...
hmm...dla części osób ortodoksyjna pielęgnacja samymi olejami się nie sprawdzi..ja np tylko niektóre olejki toleruje,inne robią mi krzywde...ja bym zrobiła tak:wyleczyła to zapalenie,zresetowała pielęgnacje,czyli unikami slsów-detergentów,parafiny i innych mineral oil,parabenów,Pegów,czyli całego świństwa,dokładamy eko kremik..jak się skóra uspokoi to wprowadzamy raz dziennie np argan+hialuron...i obserwujemy.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 19:56   #1497
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
hmm...dla części osób ortodoksyjna pielęgnacja samymi olejami się nie sprawdzi..ja np tylko niektóre olejki toleruje,inne robią mi krzywde...ja bym zrobiła tak:wyleczyła to zapalenie,zresetowała pielęgnacje,czyli unikami slsów-detergentów,parafiny i innych mineral oil,parabenów,Pegów,czyli całego świństwa,dokładamy eko kremik..jak się skóra uspokoi to wprowadzamy raz dziennie np argan+hialuron...i obserwujemy.
Tak też zamierzam zrobić, ponieważ te wszystkie świństwa przy mojej kondycji są i tak nie wskazane. Więc nie prowokując losu mam mam zamier je wywalić z jadłospisu mojej skóry Darko, a mogłabyś podrzucić jakis trop na eco kremik? Używałam kiedyś eco linię Evelinu i byłam dość zadowolona- czy o takich kremikach piszesz?
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 20:23   #1498
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Tak też zamierzam zrobić, ponieważ te wszystkie świństwa przy mojej kondycji są i tak nie wskazane. Więc nie prowokując losu mam mam zamier je wywalić z jadłospisu mojej skóry Darko, a mogłabyś podrzucić jakis trop na eco kremik? Używałam kiedyś eco linię Evelinu i byłam dość zadowolona- czy o takich kremikach piszesz?
...
jasne,ostatni faworyci to np.kremy polskiej firmy Sylveco,ja uwielbiam Lekki krem brzozowy na dzien i Lekki krem rokitnikowy na noc..są leciutkie a ja mam tendencje do zapychania...ale świetne są też ich treściwsze kremy w słoiczkach,wszystkie z betuliną...no i Fitomed tez ma ok kremy,nieco treściwsze w konsystencji..ja bym zaczeła od Sylveco....a zawsze mam tez wspomniany juz Bepanthen -Krem w tubce to taki łagodzo-nawilżacz uniwersalny.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 09:20   #1499
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
jasne,ostatni faworyci to np.kremy polskiej firmy Sylveco,ja uwielbiam Lekki krem brzozowy na dzien i Lekki krem rokitnikowy na noc..są leciutkie a ja mam tendencje do zapychania...ale świetne są też ich treściwsze kremy w słoiczkach,wszystkie z betuliną...no i Fitomed tez ma ok kremy,nieco treściwsze w konsystencji..ja bym zaczeła od Sylveco....a zawsze mam tez wspomniany juz Bepanthen -Krem w tubce to taki łagodzo-nawilżacz uniwersalny.
Dziękuję za te tipy! Te kremiki Sylveco brzmią świetnie Musze się im przyjrzeć pod względem testów na zwierzętach i takich tam Darko, dziękuję!

EDIT: Darko, te kremy wyglądają cudownie! Powiedz mi czy one pozostawiają na buzi tłustawy film? Mi lekarz zalecił stosować kremy na bazie wody, czy można je tak nazwać patrząc na konsystencje?

Edytowane przez ula_ka
Czas edycji: 2013-06-15 o 09:26
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 22:53   #1500
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Dziękuję za te tipy! Te kremiki Sylveco brzmią świetnie Musze się im przyjrzeć pod względem testów na zwierzętach i takich tam Darko, dziękuję!

EDIT: Darko, te kremy wyglądają cudownie! Powiedz mi czy one pozostawiają na buzi tłustawy film? Mi lekarz zalecił stosować kremy na bazie wody, czy można je tak nazwać patrząc na konsystencje?
...
to Lekki krem brzozowy to będzie strzał w dyche w takim razie,ale nie rezygnowałbym z minimalnej ilości lipidów,inaczej odwodnisz skóre do reszty,więc na noc dla odmiany Lekki krem rokitnikowy...oba bardzo lekkie,brzozowy ultra lekki.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-02 13:00:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.