Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-11, 15:24   #4351
panna_hanna1
Raczkowanie
 
Avatar panna_hanna1
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: O
Wiadomości: 171
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

O widzisz, dobrze ze napisałam. Ja juz zdałam prawko ale na fb została mi polubiona strona ltestów z których sie uczyłam - gdyby nie to tez bym nie wiedziała bo w tv, radiu nic nie było słychać że tak duzo pytań dodali. Pewnie te pytania takie same będą, tylko jakiś obrazek znając życie inny...
__________________
panna_hanna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-11, 17:13   #4352
mabi84
Zakorzenienie
 
Avatar mabi84
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 262
GG do mabi84
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Powiem wam że ja uczyłam się tylko testów z płyty Image i co? I na egzaminie wewnętrznym bardzo się zdziwiłam i oblałam bo prawie nic z tej płyty nie było. Dopiero wtedy instruktorka kazała mi zajrzeć na zdamyto.pl i tam się uczyć. Zajrzałam tam i za dwa dni byłam już po teorii wewnętrznej i państwowej byłam strasznie zła że nie wiedziałam o tym wcześniej-nie mówią bo nikt by nie kupował materiałów w szkole jazdy.
Praktyka niestety narazie 2:0 dla WORDU

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
żonka i mama
mabi84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 21:45   #4353
mabi84
Zakorzenienie
 
Avatar mabi84
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 262
GG do mabi84
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Mam pytanie-jak wam tłumaczyli parkowanie równoległe? Może mi ktoś to łopatologicznie napisać tak żeby wychodziło?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
żonka i mama
mabi84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 21:51   #4354
fightforluck
Przyczajenie
 
Avatar fightforluck
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Parkowanie po lewej stronie z cofaniem. Jak bedziesz przednia szyba swojego auta tak w polowie auta za ktorym chcesz zaparkowac, kierownica maksymalnie w lewo i powolutku wiezdzaj, jak bedziesz zblizala sie do kraweznika, krecimy maksymalnie w prawoi powoli cofamy, w momencie w ktorym bedziemy "prosto" - stop. Wszystko! Dla mnie zawsze bylo fajniejsze niz prostopadle
fightforluck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-12, 23:51   #4355
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A zmieniłaś ustawienia góra - dół? Przecież powinnaś wiedzieć jak powinien być dobrze ustawiony fotel i nogi na pedałach, egzamin zdajesz na takim samym samochodzie.
No powinnam umieć, ale na kursie nic mi nie powiedzieli o fotelu, wiedziałam tylko jak się dosunąć... a pierwszy raz byłam w jakimkolwiek samochodzie, bo nikt z rodziny i znajomych mi nie miał czasu wytłumaczyć/ doradzić

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:46 ----------

Cytat:
Napisane przez szydelkowa Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o tego idealnego kursanta, to być może są to osoby, które jeździły bez prawa jazdy już jakieś kilka lat. Instruktor mówił, że dość sporo osób jeździ bez prawka aż w końcu stwierdzają, że czas zalegalizować to. A po za nimi to cała reszta jeździ podobnie do mnie

Zdałam tą wewnętrzną teorie za pierwszym razem ale myślę, że jakby mi się nie udało to pewnie bym powtarzała, bo nie kazali nic wypełniać w kompie tylko na pytania odpowiadać.
W przyszłym tygodniu będę się zapisywać na teorie, chciałabym aby to już było za mną.
Ja się właśnie uczyłam z tej stronki zdamyto - mnie polecił mi to mój instruktor i faktycznie było dużo pytań identycznych, tylko minus jest taki, że trzeba sobie wykupić pełną bazę za 13 zł na miesiąc.

---------- Dopisano o 00:51 ---------- Poprzedni post napisano o 00:49 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_hanna1 Pokaż wiadomość
A wiesz o tej aktualizacji dużej bazy pytań?? Podobno dodatkowo 460 pytań nowych na wszystkie kategorie jest i już obowiązują - widziałam na fb ltestów. Uczysz się z płyty czy właśnie takich stron internetowych z testami? Jak z płyty to się upewnij że ma aktualizacje!
No to jest prawda, uczyłam się do teorii tydzień i 2 dni przed egzaminem nagle pojawiły się nowe pytania w bazie danych..

Edytowane przez blackcherryx94
Czas edycji: 2017-03-13 o 02:21
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 07:21   #4356
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez fightforluck Pokaż wiadomość
Parkowanie po lewej stronie z cofaniem. Jak bedziesz przednia szyba swojego auta tak w polowie auta za ktorym chcesz zaparkowac, kierownica maksymalnie w lewo i powolutku wiezdzaj, jak bedziesz zblizala sie do kraweznika, krecimy maksymalnie w prawoi powoli cofamy, w momencie w ktorym bedziemy "prosto" - stop. Wszystko! Dla mnie zawsze bylo fajniejsze niz prostopadle
To mnie jakoś inaczej uczyli... w taki sposób jak opisałaś to raczej nie da się prosto zaparkować
Mi kazali wjeżdżając tyłem kontrolować w prawym lusterku ustawienie, jak będę mniej więcej pod kątem 45 stopni do krawężnika to wyprostować koła i jechać kawałek na prostych, aż dotknę krawężnika. Potem odbić na maksa w drugą stronę i gotowe.

Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Pokaż wiadomość
No powinnam umieć, ale na kursie nic mi nie powiedzieli o fotelu, wiedziałam tylko jak się dosunąć... a pierwszy raz byłam w jakimkolwiek samochodzie, bo nikt z rodziny i znajomych mi nie miał czasu wytłumaczyć/ doradzić
Nic nie rozumiem. To jak Ty na kursie jeździłaś ze źle ustawionym fotelem?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 10:43   #4357
Papuuga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 33
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Mnie pokazywano dwa sposoby na równoległe, jeden podobny do tego, co opisuje fightforluck, a drugi tak jak pisze visionAM. Polecam ten drugi sposób, z jechaniem na prostych kołach przez chwilę, o wiele naturalniejszy.

Mnie instruktor na jazdach opowiedział o stronach typu zdamyto i polecił, pytał też, jak mi idą testy i czy czegoś nie rozumiem. Później czasem podczas odwożenia kursanci słysząc, że zdałam teorię pytali mnie jak się uczyłam, to też polecałam. Wydaje mi się, że nie tyle ośrodki chcą zarobić (u mnie materiały były w cenie kursu), co po prostu nie reklamują oficjalnie prywatnych firm, a poczta pantoflowa i tak działa.

blackcherryx94, czyli umiesz tylko dosunąć fotel do przodu/tyłu? To jest tylko jedna z opcji regulacji fotela, nie mniej ważne jest ustawienie oparcia i w nowszych autach (yariskach przynajmniej) jest też możliwość podniesienia fotela do góry. Do tego dochodzi możliwość podniesienia kierownicy, też bardzo przydatna. Poczytaj sobie o tym w necie i pooglądaj obrazki, a na jeździe dokładnie z instruktorem przeanalizujcie każdą dźwignię. Wtedy nie powinno być żadnego dyskomfortu.
Papuuga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-13, 12:30   #4358
mabi84
Zakorzenienie
 
Avatar mabi84
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 262
GG do mabi84
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Kur.. oblałam trzeci raz na placu. Poddaje się, z tej mąki chleba nie będzie. Robie wszystko tak jak na nauce, na lekcjach pięknie, na egzaminie ni diabła. Jade 70km na egzamin tylko po to żeby zaraz wracać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
żonka i mama
mabi84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 13:02   #4359
201710231223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 784
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez mabi84 Pokaż wiadomość
Kur.. oblałam trzeci raz na placu. Poddaje się, z tej mąki chleba nie będzie. Robie wszystko tak jak na nauce, na lekcjach pięknie, na egzaminie ni diabła. Jade 70km na egzamin tylko po to żeby zaraz wracać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Nie możesz się poddać. Wiem ze to wkurza. Przechodziłam przez to, teraz jeżdżę. Ja się poddałam ale to mama mnie pchała dalej na egz i dziewczyny z wątku. I powiem ci opłaca się naprawdę warto. A płac jak robisz? Ja na lusterka i zawsze mi to wychodziło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201710231223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 14:51   #4360
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

nie poddawaj sie ja oblałam 3 razy na placu 3 razy na mieście i w końcu się udalo. nie szkoda ci ...
a nie masz mozliwości wykupienia godzinki jazd na tym placu, moze sa jakieś nierówności , spadki?
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 15:45   #4361
mabi84
Zakorzenienie
 
Avatar mabi84
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 262
GG do mabi84
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez lifeismusic Pokaż wiadomość
Nie możesz się poddać. Wiem ze to wkurza. Przechodziłam przez to, teraz jeżdżę. Ja się poddałam ale to mama mnie pchała dalej na egz i dziewczyny z wątku. I powiem ci opłaca się naprawdę warto. A płac jak robisz? Ja na lusterka i zawsze mi to wychodziło
ja byłam uczona tak- jak w połowie drzwi widzę drugi pachołek to robić pełny obrót w prawo, potem patrzeć w prawe lusterko i jak mi się auto ustawi równolegle do linii to odbić ten obrót w lewo i dalej to już minimalnie korygować jeśli się będę zbliżać do któreś linii. Niby nic prostszego a jednak gdzieś na egzaminach nie wychodzi mąż zdawał wieki temu i on się uczył na liniach i jakoś na tylnim kole w lusterku ale to odpada bo jak sobie ustawię lusterko tak żeby koło widzieć to potem na mieście nie będę widzieć drogi bo dziś ustawić lusterko można raz na samym początku egz.

Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
nie poddawaj sie ja oblałam 3 razy na placu 3 razy na mieście i w końcu się udalo. nie szkoda ci ...
a nie masz mozliwości wykupienia godzinki jazd na tym placu, moze sa jakieś nierówności , spadki?
pewnie że mi szkoda ale po pierwsze godzina na tamtym placu kosztuje prawie 100zł i pozwalają jeździć tylko między 15.00-16.00. Po drugie ciężko wogóle logistycznie zorganizować mi egzamin bo to mąż musi specjalnie brać wolne w pracy i zjeżdżać do domu żeby mnie tam zawieźć. A plac niby taki sam a mnie się wydaje że jest szerszy-teoretycznie powinno być łatwiej ale okazuje się że tą metodą którą ja byłam uczona po prostu nie wychodzi. Sama nie wiem jak to wytłumaczyć bo wszystko robię tak jak zawsze na placu. Ostatnio sam łuk wałkowałam na placu przez godzinę i wychodził idealnie
__________________
żonka i mama
mabi84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-13, 16:02   #4362
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Mabi, to ja się nie dziwię, że nie zdałaś, przepraszam za szczerość. Powinnaś się nauczyć po lusterkach jeździć, to jest o wiele lepszy sposób i pomaga też ogólnie w ogarnięciu np.parkowania. Mi było tak łatwiej, przy Twoim sposobie zastanawiałam się czy wykrecilam odpowiednią ilość razy, w sytuacji stresowej jaka jest egzamin, w życiu bym nie korzystała z tego sposobu, bo na pewno bym coś źle zrobiła. A jak patrzysz w lusterka i wolno jedziesz na polsprzegle to masz czas na poprawę kursu. Ja na egzaminie byłam bardzo blisko linii, ale skorygowalam tor jazdy.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Co do lusterek to da się ustawić tak, że i linie widzisz i później na miasto możesz jechać, kwestia prób
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 16:10   #4363
mabi84
Zakorzenienie
 
Avatar mabi84
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 262
GG do mabi84
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Mabi, to ja się nie dziwię, że nie zdałaś, przepraszam za szczerość. Powinnaś się nauczyć po lusterkach jeździć, to jest o wiele lepszy sposób i pomaga też ogólnie w ogarnięciu np.parkowania. Mi było tak łatwiej, przy Twoim sposobie zastanawiałam się czy wykrecilam odpowiednią ilość razy, w sytuacji stresowej jaka jest egzamin, w życiu bym nie korzystała z tego sposobu, bo na pewno bym coś źle zrobiła. A jak patrzysz w lusterka i wolno jedziesz na polsprzegle to masz czas na poprawę kursu. Ja na egzaminie byłam bardzo blisko linii, ale skorygowalam tor jazdy.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Co do lusterek to da się ustawić tak, że i linie widzisz i później na miasto możesz jechać, kwestia prób
Ja to się dziwię że tak uczą. Przecież umiejętność łuku to podstawa manewrów na drodze a na mieście pachołków nie ma i gdzie mam obrać punkt odniesienia? Muszę się zapisać do kogoś innego na dokształt manewrów i może mnie ktoś nauczy tak jak to trzeba robić
__________________
żonka i mama
mabi84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 17:17   #4364
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

To prawda. Mnie uczyli na lusterka, ale sposób który opisalas także instruktor mi pokazał i powiedział, że mam robić jak mi lepiej. Ale ogólnie to polecał metodę lusterek, bo mimo wszystko ma większy sens.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 18:30   #4365
Papuuga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 33
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

mabi84, też miałam punkt orientacyjny na rozpoczęcie skrętu, a podczas skrętu obserwowałam głównie pachołki, czy do któregoś się nie zbliżam za bardzo, to wtedy dokręcałam/odkręcałam. Linie jakieś też w lusterku widać o ile pamiętam Najczęściej musiałam się od prawej oddalać, więc tak naprawdę ten pachołek po prawej na wysokości końca skrętu mówił mi wszystko. Ważne, żeby ten skręt na bieżąco kontrolować. Może jest też możliwość pojechania jeśli nie do wordu, to na inny łuk niż ćwiczyłaś?
Dziewczyny słusznie mówią, żeby się nie poddawać, około egzaminów to już są pojedyncze rzeczy do poprawki, szkoda by było całej nauki i wysiłku. Trzymam kciuki
Papuuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 18:35   #4366
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Dziewczynki, powiedzcie mi jest tu jakaś która skończyła kurs a do egzaminów podeszła dopiero po kilku miesiącach? Mam taką sytuację właśnie, kurs skonczylam w tamtym roku, jakoś w listopadzie? Coś takiego, pozdawalam wewnętrzne, ale hajsu na egzaminy nie miałam tetaz jest lepiej więc myślę żeby podejść... Tylko, jak myślicie dużo zapomniałam? Czy to jednak będzie takie chwilowe zaćmienie na początku? :P ile godzin sobie wykupić? Może ktoś z własnego doświadczenia wie?
karllii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 19:13   #4367
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Papuuga Pokaż wiadomość
mabi84, też miałam punkt orientacyjny na rozpoczęcie skrętu, a podczas skrętu obserwowałam głównie pachołki, czy do któregoś się nie zbliżam za bardzo, to wtedy dokręcałam/odkręcałam. Linie jakieś też w lusterku widać o ile pamiętam Najczęściej musiałam się od prawej oddalać, więc tak naprawdę ten pachołek po prawej na wysokości końca skrętu mówił mi wszystko. Ważne, żeby ten skręt na bieżąco kontrolować. Może jest też możliwość pojechania jeśli nie do wordu, to na inny łuk niż ćwiczyłaś?
Dziewczyny słusznie mówią, żeby się nie poddawać, około egzaminów to już są pojedyncze rzeczy do poprawki, szkoda by było całej nauki i wysiłku. Trzymam kciuki
Jak jedziesz tyłem na łuku to patrzysz w prawe lusterko i jak linia zaczyna znikać to kręcisz kierownicę w prawo więc w ogóle odwrotnie niż piszesz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 19:14   #4368
Nealinne
Zakorzenienie
 
Avatar Nealinne
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płd.
Wiadomości: 12 956
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cześć Dziewczyny!

Dołączam do wątku. Dzisiaj po raz 2 oblałam. Za pierwszym razem na górce na placu, raz mi samochód zgasł a przy drugiej próbie wrzuciłam wsteczny zamiast jedynki .
Poszłam dzisiaj po 2 tygodniach niejeżdżenia samochodem i o dziwo wyjechałam na miasto. Po ponad 30 minutach, w drodze powrotnej do WORDU zgasła mi zielona strzałka, czego oczywiście nie zauważyłam i koniec .
W czwartek kolejne podejście ale już nie wierzę, że się uda. Czuję, że zmarnowałam możliwość, ponowne robienie łuku i tej głupiej górki mnie przeraża .
__________________
"Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie.
Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą."
Nealinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 19:15   #4369
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

No coś Ty, dopiero dwa razy nie zdałaś, nie poddawaj się

Co do wstecznego i jedynki to ja mam z tym czasem problem jak jeżdżę samochodem
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-13, 20:57   #4370
Papuuga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 33
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jak jedziesz tyłem na łuku to patrzysz w prawe lusterko i jak linia zaczyna znikać to kręcisz kierownicę w prawo więc w ogóle odwrotnie niż piszesz
Pisałam o zachowaniu już podczas skrętu, bo mabi pisze, że wie, kiedy zrobić obrót, ale nie pisze nic o poprawianiu toru jazdy podczas skrętu. W ten sposób jak zacznie skręcać np za wcześnie albo się krzywo w kopercie ustawi to ma po łuku. Mnie się zdarzało za bardzo zjeżdżać do wewnątrz, więc zmniejszałam promień, odkręcając trochę w lewo. Sam skręt oczywiście że jest w prawo, to chyba wszyscy wiemy

karllii, ja zdawałam pierwszy egzamin 2 miesiące po kursie, nie zapomniałam jak się jeździ, a nawet przerwa dobrze mi zrobiła. Nie zdałam, ale bez przerwy też bym nie zdała. Na Twoim miejscu kupiłabym sobie dwie godziny i najpierw trochę luźno pojeździła, przyzwyczaiła się z powrotem do jazdy, a potem porobiła manewry. Zobaczysz, na czym stoisz i czy możesz biec na egzamin, czy parę godzin się przyda.

Nealinne, super, że masz kolejny termin tak szybko. Raz łuk i górkę zrobiłaś, to znaczy że umiesz i drugi raz też zrobisz!
Papuuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 21:04   #4371
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Mi było o wiele łatwiej patrzeć na linie niż na pachołki.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 21:13   #4372
fightforluck
Przyczajenie
 
Avatar fightforluck
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Dziewczyny, a jak długo czekałyście za plastikiem?

ZARAZ OSZALEJE Z NIECIERPLIWOŚCI
fightforluck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-13, 22:23   #4373
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
To mnie jakoś inaczej uczyli... w taki sposób jak opisałaś to raczej nie da się prosto zaparkować
Mi kazali wjeżdżając tyłem kontrolować w prawym lusterku ustawienie, jak będę mniej więcej pod kątem 45 stopni do krawężnika to wyprostować koła i jechać kawałek na prostych, aż dotknę krawężnika. Potem odbić na maksa w drugą stronę i gotowe.

Nic nie rozumiem. To jak Ty na kursie jeździłaś ze źle ustawionym fotelem?
Nie, nie Jeździłam normalnie, bo tam wystarczyło dosunąć fotel i już było okej.. i tak za każdym razem robiłam, a na egzaminie dosunęłam i miałam zdziwienie, bo nie sięgałam...

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Cytat:
Napisane przez fightforluck Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak długo czekałyście za plastikiem?

ZARAZ OSZALEJE Z NIECIERPLIWOŚCI
Zazdroszczę.. ja się chyba swojego nigdy nie doczekam
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 07:07   #4374
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Dla mnie to i tak dziwne, że tylko przesuwałaś fotel przecież powinnaś się też ustawić góra dół, zmienić kąt nachylenia oparcia i zagłówek. Jakiś duży zbieg okoliczności, że zawsze miałaś wszystko pod siebie ustawione... Nie wiem z jakiej książki korzystałaś, ale w mojej na samym początku były takie rzeczy opisane i to jest przygotowanie do jazdy, czyli część umiejętności wymaganych na egzaminie. Serio nie rozumiem jak to się mogło stać, że nigdy nie regulowałaś siedzenia.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 07:40   #4375
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Ja chyba jednak na wakacjach znowu podejdę do egzaminu. Dobrze mi idzie jazda tym moim pierdem małym,jeździłam już nawet sama do innych miejscowości,w ruchu drogowym czuję się już pewnie,więc trzeba będzie jeszcze spróbować

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Cytat:
Napisane przez mabi84 Pokaż wiadomość
Kur.. oblałam trzeci raz na placu. Poddaje się, z tej mąki chleba nie będzie. Robie wszystko tak jak na nauce, na lekcjach pięknie, na egzaminie ni diabła. Jade 70km na egzamin tylko po to żeby zaraz wracać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Musisz znaleźć na to sposób.Nie ma innego wyjścia.Miałam takie same problemy,aż znalazłam instruktora,który mnie dobrze tego nauczył.Jednym wychodzi na lusterka,innym na pachołki.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 09:56   #4376
mabi84
Zakorzenienie
 
Avatar mabi84
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 262
GG do mabi84
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Wczoraj miałam kryzys i po tym egzaminie miałam ochotę zapaść się pod ziemię. Dziś mam nową energię, kurcze naprawdę chcę mieć to prawko. Mąż zapisał mnie do kolesia który jego uczył dawno temu. Zobaczymy co mi da jego szkoła. A i ten gość powiedział że ten łuk w WORDZIE jest jednak inny pół metra szerszy więc muszę nauczyć się metody na lusterka i linie bo z tym co umiem to mi za sto lat nie wyjdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
żonka i mama
mabi84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 11:44   #4377
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Powiem Ci,że jak zaczęłam robić łuk na lusterka,to mi zaczął wychodzić.Bo to po prostu jest takie naturalne.Teraz w swoim autku też korzystam z patrzenia w lusterka przy cofaniu,parkowaniach. Jak tylko liczysz pachołki,to można się na tym "przejechać",bo wystarczy,że krzywo ustawisz auto na łuku jadąc do przodu i już może nie wyjść.Możesz to sobie ćwiczyć gdzieś w terenie np.autem kogoś z rodziny.Chodzi o samo opanowanie jazdy do tyłu z patrzeniem w lusterka i korygowaniem toru jazdy
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 11:53   #4378
Izabe91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 30
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez fightforluck Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak długo czekałyście za plastikiem?

ZARAZ OSZALEJE Z NIECIERPLIWOŚCI
7 dni dokładnie czekałam i doskonale Cię rozumiem. Ja codziennie po kilka razy sprawdzałam w internecie czy juz jest do odbioru 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Izabe91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 12:33   #4379
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Powiem Ci,że jak zaczęłam robić łuk na lusterka,to mi zaczął wychodzić.Bo to po prostu jest takie naturalne.Teraz w swoim autku też korzystam z patrzenia w lusterka przy cofaniu,parkowaniach. Jak tylko liczysz pachołki,to można się na tym "przejechać",bo wystarczy,że krzywo ustawisz auto na łuku jadąc do przodu i już może nie wyjść.Możesz to sobie ćwiczyć gdzieś w terenie np.autem kogoś z rodziny.Chodzi o samo opanowanie jazdy do tyłu z patrzeniem w lusterka i korygowaniem toru jazdy
jak się już zalapie o co chodzi to to jest serio łatwe
Cytat:
Napisane przez Izabe91 Pokaż wiadomość
7 dni dokładnie czekałam i doskonale Cię rozumiem. Ja codziennie po kilka razy sprawdzałam w internecie czy juz jest do odbioru 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czekałam 10 dni
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-14, 18:53   #4380
_plinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 693
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIII

Cytat:
Napisane przez fightforluck Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak długo czekałyście za plastikiem?

ZARAZ OSZALEJE Z NIECIERPLIWOŚCI
Ja opłacałam w piątek 3 marca, a wczoraj już odebrałam
_plinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-07 14:39:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.