Mam problem z wagą . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-28, 17:38   #1
melusiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4

Mam problem z wagą .


Mam problem w ciągu 2 lat przytyłam 7 kilko nie mniej jednak moja sylwetka wogóle się nie zmienia nie mam pojęcia jaka jest tego przyczyna , ćwiczę na tyle ile pozwoli mi czas , nie wiem jakie mam dokładnie robić ćwiczenia , nie jem dużo czasami nie jestem głodna nawet przez cały dzień . Mam brzuch i boczki nie są one nie wiadomo jakie duże ale przeszkadzają mi nie czuję się dobrze swoim ciele . Dołączę zdjecia jak to mniej więcej wygląda dodam jeszcze swoje wymiary :
Biust 92 cm
Pod Biustem 75 cm
Talia 77 cm
Pas 95 cm
Biodra 94 cm
Uda 58
PRZY
wzroście 170 cm i wadze 67 kg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg em4.jpg (16,1 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg em3.jpg (14,1 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg em1.jpg (15,9 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg em.jpg (17,0 KB, 87 załadowań)
melusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:06   #2
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Mam problem z wagą .

Cytat:
Napisane przez melusiek Pokaż wiadomość
Mam problem w ciągu 2 lat przytyłam 7 kilko nie mniej jednak moja sylwetka wogóle się nie zmienia nie mam pojęcia jaka jest tego przyczyna , ćwiczę na tyle ile pozwoli mi czas , nie wiem jakie mam dokładnie robić ćwiczenia , nie jem dużo czasami nie jestem głodna nawet przez cały dzień . Mam brzuch i boczki nie są one nie wiadomo jakie duże ale przeszkadzają mi nie czuję się dobrze swoim ciele . Dołączę zdjecia jak to mniej więcej wygląda dodam jeszcze swoje wymiary :
Biust 92 cm
Pod Biustem 75 cm
Talia 77 cm
Pas 95 cm
Biodra 94 cm
Uda 58
PRZY
wzroście 170 cm i wadze 67 kg
Coz, jestes dosc konkretnie obtluszczona. To ostatnie czarno-biale zdjecie, to jak 4 miesiac ciazy dla mnie wyglada. Dodam, ze wedlug Fundacji Diabetologicznej, otylosc brzuszna rozpoczyna sie od 80cm. Ty juz masz 77!

Tutaj widze nie tyle, co duza wage, co bardzo zle jedzenie i chyba zero cwiczen/siedzacy tryb zycia, mam racje? Dla mnie, to czerwonka lampka. Juz teraz bierz sie za siebie (zbilansowana dieta i cwiczenia conajmniej 3/4 razy w tygodniu), bo bedzie tylko gorzej.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:13   #3
chocolate_she
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_she
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie.
Wiadomości: 3 269
Dot.: Mam problem z wagą .

Cytat:
Napisane przez melusiek Pokaż wiadomość
Mam problem w ciągu 2 lat przytyłam 7 kilko nie mniej jednak moja sylwetka wogóle się nie zmienia nie mam pojęcia jaka jest tego przyczyna , ćwiczę na tyle ile pozwoli mi czas , nie wiem jakie mam dokładnie robić ćwiczenia , nie jem dużo czasami nie jestem głodna nawet przez cały dzień . Mam brzuch i boczki nie są one nie wiadomo jakie duże ale przeszkadzają mi nie czuję się dobrze swoim ciele . Dołączę zdjecia jak to mniej więcej wygląda dodam jeszcze swoje wymiary :
Biust 92 cm
Pod Biustem 75 cm
Talia 77 cm
Pas 95 cm
Biodra 94 cm
Uda 58
PRZY
wzroście 170 cm i wadze 67 kg
Po pierwsze najważniejsze jest to, żebyś się nie głodziła. Przy diecie powinno się jeść często, ale po troszku (około 5 razy dziennie). Wrzuć do swojego jadłospisu dużo owoców, warzyw. Zacznij zdrowo się odżywiać. Co do ćwiczeń to z uwagi na porę roku możesz spróbować nordic walking, teraz wiele osób spaceruje z kijkami i podobno to jest skuteczne W internecie też powinno być wiele ćwiczeń i na pewno dopasujesz coś dla siebie Najważniejsza jest systematyczność i silna wola!

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;44854279]Coz, jestes dosc konkretnie obtluszczona. To ostatnie czarno-biale zdjecie, to jak 4 miesiac ciazy dla mnie wyglada. Dodam, ze wedlug Fundacji Diabetologicznej, otylosc brzuszna rozpoczyna sie od 80cm. Ty juz masz 77!

Tutaj widze nie tyle, co duza wage, co bardzo zle jedzenie i chyba zero cwiczen/siedzacy tryb zycia, mam racje? Dla mnie, to czerwonka lampka. Juz teraz bierz sie za siebie (zbilansowana dieta i cwiczenia conajmniej 3/4 razy w tygodniu), bo bedzie tylko gorzej.[/QUOTE]

No nie przesadzaj z tym 4 miesiącem... Nie każdy ma płaski brzuch, można delikatniej coś komuś zasugerować, nie trzeba zaraz używać takich porównań. Zresztą autorka napisała, że ćwiczy więc to już jest mały sukces.
__________________

"Opłacz to, wykrzycz to, a później weź się w garść, stań na nogi i zacznij żyć.
Możesz żyć tak szczęśliwie, że głowa mała!"
chocolate_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 22:23   #4
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Mam problem z wagą .

Cytat:
Napisane przez chocolate_she Pokaż wiadomość
Po pierwsze najważniejsze jest to, żebyś się nie głodziła. Przy diecie powinno się jeść często, ale po troszku (około 5 razy dziennie). Wrzuć do swojego jadłospisu dużo owoców, warzyw. Zacznij zdrowo się odżywiać. Co do ćwiczeń to z uwagi na porę roku możesz spróbować nordic walking, teraz wiele osób spaceruje z kijkami i podobno to jest skuteczne W internecie też powinno być wiele ćwiczeń i na pewno dopasujesz coś dla siebie Najważniejsza jest systematyczność i silna wola!

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------



No nie przesadzaj z tym 4 miesiącem... Nie każdy ma płaski brzuch, można delikatniej coś komuś zasugerować, nie trzeba zaraz używać takich porównań. Zresztą autorka napisała, że ćwiczy więc to już jest mały sukces.
Ale co ja poradze, ze tak to dla mnie wyglada! Ci co nie maja plaskich brzuchow, to zazwyczaj nic nie robia, zeby je miec, albo robia - malo. Sama mam z tym problem, wiec autorke rozumiem, ale aktualnie z tym walcze. Czasami taka "terapia wstrzasowa" dziala. Na mnie podzialala.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 09:06   #5
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Mam problem z wagą .

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;44854279]Coz, jestes dosc konkretnie obtluszczona. To ostatnie czarno-biale zdjecie, to jak 4 miesiac ciazy dla mnie wyglada. Dodam, ze wedlug Fundacji Diabetologicznej, otylosc brzuszna rozpoczyna sie od 80cm. Ty juz masz 77!

Tutaj widze nie tyle, co duza wage, co bardzo zle jedzenie i chyba zero cwiczen/siedzacy tryb zycia, mam racje? Dla mnie, to czerwonka lampka. Juz teraz bierz sie za siebie (zbilansowana dieta i cwiczenia conajmniej 3/4 razy w tygodniu), bo bedzie tylko gorzej.[/QUOTE]

Bez przesady, może u Autorki będzie to trochę za dużo cm w talii, ale ja przykładowo mam 78 cm i daleko mi do otyłości Fundacja Diabetologiczna nie zakłada, że ludzie są różnego wzrostu.

Widać Autorko, że masz problem z brzuchem, bo wymiary biustu i bioder masz w porządku, tylko ten brzuch wystający. I wygląda on jakby był bardzo wzdęty. Masz problemy z trawieniem?
Nie każdemu jest dane mieć idealnie płaski brzuch jak deska, nawet przy ogromnych staraniach, konkretnie chodzi mi o wygięcie kręgosłupa, lordozę, nawet w małym stopniu "wypycha" brzuch (część lędźwiową dokładnie) do przodu. Już mniejsza z tym, że mnie się totalnie płaskie brzuchy nie podobają, ale to kwestia gustu jest. Trochę inaczej patrzę na sferę fizyczności. Ty Autorko musisz bardzo mocno popracować nad nim, zero wzdymających warzyw, ciężkostrawnych potraw, dużo ćwiczeń i tak już zawsze, bo po zaprzestaniu wystający brzuch wróci.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2014-01-29 o 09:07
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 11:38   #6
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Mam problem z wagą .

A ja poprę zdanie Cinderella Girl według mnie masz problem z otyłością brzuszną, pies ganiał Fundację Diabetologiczną czy jakąkolwiek organizacje i wyiary dopuszczane przez różne stowarzyszenia, ale widać, że nie ćwiczysz i jesz bardzo kiepsko- inaczej miałabyś moze wymiar podobny, ale brzuch nie aż tak otłuszczony.
Ja też ważę 67kg i mam płaski brzuch z widocznymi mięśniami, także u ciebie to raczej nie kwestia wagi jako takie, a tego w jakim procencie jesteś otłuszczona.

aha- od razu, zeby nie było tego "gupiego" tematu- brzuszki NIE służą do spalenia tłuszczu na brzuchu!

Robi się to AEROBAMI (bieganie, pływanie, skakanie na skakance, orbitrek itp) oraz DOBRZE ZBILANSOWANĄ DIETĄ REDUKCYJNĄ. W sumie- to drugie nawet jest ważniejsze od tego pierwszego-takie moje zdanie- w najwiekszym skrócie "mało węgli, sporo zdrowego tłuszczu, dużo białka"
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 11:49   #7
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Mam problem z wagą .

Ona wygląda jakby miała mega wzdęcie, zwłaszcza na drugim i czwartym zdjęciu. To nie jest normalnie otłuszczony brzuch, a wypchany. Bo pierwsze zdjęcie jest według mnie ok, nie wiem, może pod odpowiednim kątem zdjęcie zrobiła i ładnie wyszedł
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 12:02   #8
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Mam problem z wagą .

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
ale widać, że nie ćwiczysz i jesz bardzo kiepsko- inaczej miałabyś moze wymiar podobny, ale brzuch nie aż tak otłuszczony. Ja też ważę 67kg i mam płaski brzuch z widocznymi mięśniami, także u ciebie to raczej nie kwestia wagi jako takie, a tego w jakim procencie jesteś otłuszczona.
Dokladnie. Lepiej bym tego w slowa ubrac nie mogla. To samo zauwazylam.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ona wygląda jakby miała mega wzdęcie, zwłaszcza na drugim i czwartym zdjęciu. To nie jest normalnie otłuszczony brzuch, a wypchany. Bo pierwsze zdjęcie jest według mnie ok, nie wiem, może pod odpowiednim kątem zdjęcie zrobiła i ładnie wyszedł
Alez jest - jak sie zre zle jedzenie i duzo fast food.

Tu masz najlepszy dowod:

http://vod.pl/zrozumiec-grubasa,145327,w.html - popatrz jakie brzucho sobie chlopak wyhodowal od nieprawidlowej diety i stylu zycia.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 12:05   #9
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Mam problem z wagą .

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;44866510]
Alez jest - jak sie zre zle jedzenie i duzo fast food.

Tu masz najlepszy dowod:

http://vod.pl/zrozumiec-grubasa,145327,w.html - popatrz jakie brzucho sobie chlopak wyhodowal od nieprawidlowej diety i stylu zycia.[/QUOTE]

Nie napisałam, że ona ma piękny brzuszek i jest płaski Napisałam, że ma WZDĘTY brzuch, a nie zwyczajnie otłuszczony, że sam miękki tłuszcz. Na pierwszym i trzecim zdjęciu brzuch wygląda zupełnie inaczej niż na pierwszym i czwartym, stąd mój wniosek, że na tych drugich musiała mieć wzdęty brzuch.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 14:53   #10
melusiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Mam problem z wagą .

Chciałam powiedzieć tylko że wiem że może zle się odżywiam , ale unikam fast-foodów , kolorowych napojów i nie jem ogólnie niczego co jest zbyt tłuste nie mniej jednak zgodzę się z kilkoma osobami że może to są problemy trawienne bo iż takie mam często mam wzdęty brzuch ale to zawsze po zjedzeniu ... Problemem może jest też to że pije strasznie mało wody i z tego powodu jestem odwodniona
co do ćwiczeń to się zgodzę ,że mało ćwiczę . Ale znalazłam Body Shaper albo platforme wibracyjną może to by coś pomogło. Co sądzicie o tym?
melusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 21:32   #11
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Mam problem z wagą .

Cytat:
Napisane przez melusiek Pokaż wiadomość
Problemem może jest też to że pije strasznie mało wody i z tego powodu jestem odwodniona.
Bardzo mozliwe! Borykam sie z tym samym problemem i mozliwe, ze wlasnie uswiadomilas mi, ze to wszystko przez to, ze malo wody pije. Nie lubie pic wody. Jedyne co ratuje mnie jest woda z kilkoma kroplami cytryny - zawsze to jakis smak ma wtedy i inaczej sie to pije.

Kazde cwiczenie bedzie dobre i zbilansowana dieta Forum dietetyczne ma mase watkow, mozesz sie podczepic pod ktorys Sa rowniez watki na ktorym dziewczyny wrzucaja swoje codzienne jadlospisy. Trzymam kciuki. I Tobie i sobie zycze, zebysmy wiecej tej wody pily
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 11:52   #12
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462
Dot.: Mam problem z wagą .

Cytat:
Napisane przez melusiek Pokaż wiadomość
Chciałam powiedzieć tylko że wiem że może zle się odżywiam , ale unikam fast-foodów , kolorowych napojów i nie jem ogólnie niczego co jest zbyt tłuste nie mniej jednak zgodzę się z kilkoma osobami że może to są problemy trawienne bo iż takie mam często mam wzdęty brzuch ale to zawsze po zjedzeniu ... Problemem może jest też to że pije strasznie mało wody i z tego powodu jestem odwodniona
co do ćwiczeń to się zgodzę ,że mało ćwiczę . Ale znalazłam Body Shaper albo platforme wibracyjną może to by coś pomogło. Co sądzicie o tym?
Jeśli platforma wibracyjna to to o czym myślę (było kiedyś u mnie na siłowni, trzeba na tym stanąć, złapać się uchwytów a ten podest bardzo szybko wibruje) to ona nic nie daje. Tzn można ewentualnie po treningu sobie stanąć na 10 min dla rozluźnienia mięśni i relaksu, ale to nie są żadne ćwiczenia. Ten Body Shaper z tego co widzę to też jakieś urządzenie. Niestety takie urządzenia nie działają, za pieniądze wydane na zabiegi lepiej kupić karnet na siłownię albo fitness. Bez ciężkiej pracy wykonanej przez nas samych nie będzie efektów. Wiem, że chciałoby się pójść na łatwiznę, a wymyślili dużo tych cudownych urządzeń, które schudną za nas, ale cel takich urządzeń to głównie wyciągnięcie od nas pieniędzy. Może dają minimalne efekty, ale tylko jako dodatek do ćwiczeń, a nie w ich zastępstwie.
Poszukaj w okolicy klubu fitness, siłowni, basenu, a jak nie chcesz wydawać na karnety to ćwicz w domu, teraz jest mnóstwo dostępnych filmików.

Zastanawiają mnie też Twoje problemy ze wzdęciami, mimo, że piszesz o w miarę zdrowym odżywianiu. Na Twoim miejscu przeanalizowałabym dokładnie dietę, może masz alergię na coś, co często spożywasz? Ja na szczęście nie mam takich problemów, ale sporo słyszę o nietolerancji glutenu, laktozy, dużo osób źle się czuje po jedzeniu nabiału.
Elph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 12:04   #13
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Mam problem z wagą .

Cytat:
Napisane przez Elph Pokaż wiadomość
Zastanawiają mnie też Twoje problemy ze wzdęciami, mimo, że piszesz o w miarę zdrowym odżywianiu. Na Twoim miejscu przeanalizowałabym dokładnie dietę, może masz alergię na coś, co często spożywasz? Ja na szczęście nie mam takich problemów, ale sporo słyszę o nietolerancji glutenu, laktozy, dużo osób źle się czuje po jedzeniu nabiału.
Większość dorosłych ludzi nie trawi laktozy, więc nie byłoby to nic dziwnego. Na szczęście jest wiele zamienników zwykłego mleka, jak mleka roślinne lub mleko bez laktozy A częste wzdęcia to problem, Autorka powinna się zastanowić właśnie nad tym co, jak i kiedy je, może coś jej szkodzi. A często wzdęty brzuch to nie jest norma jak raz na jakiś czas po zjedzeniu kalafiora
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 15:43   #14
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Mam problem z wagą .

Jak juz temat mleka, to lepiej przerzucic sie na kozie. Jest duzo lepiej tolerowane przez uklad pokarmowy

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Elph Pokaż wiadomość
Jeśli platforma wibracyjna to to o czym myślę (było kiedyś u mnie na siłowni, trzeba na tym stanąć, złapać się uchwytów a ten podest bardzo szybko wibruje) to ona nic nie daje. Tzn można ewentualnie po treningu sobie stanąć na 10 min dla rozluźnienia mięśni i relaksu, ale to nie są żadne ćwiczenia. Ten Body Shaper z tego co widzę to też jakieś urządzenie. Niestety takie urządzenia nie działają, za pieniądze wydane na zabiegi lepiej kupić karnet na siłownię albo fitness. Bez ciężkiej pracy wykonanej przez nas samych nie będzie efektów. Wiem, że chciałoby się pójść na łatwiznę, a wymyślili dużo tych cudownych urządzeń, które schudną za nas, ale cel takich urządzeń to głównie wyciągnięcie od nas pieniędzy. Może dają minimalne efekty, ale tylko jako dodatek do ćwiczeń, a nie w ich zastępstwie.
A o tych cudach, to ja jeszcze nie slyszalam Myslalam, ze ta platforma wibracyjna, to jakis rodzaj cwiczen czy cos!
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 17:33   #15
melusiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Mam problem z wagą .

Powiem szczerze że właśnie zauważyłam że po nabiale zle sie czuje .
Może w tym tkwi problem mój organizm zle toleruje laktoze bądz coś innego dlatego mój brzuchol wygląda jak wygląda . Pewnie myślicie że nic nie robię tylko jem tak jak te osoby z nadwagą jestem temu przeciwna nigdy nie doprowadziłabym sie do takiego stanu . Co do ćwiczeń brak mi motywacji szybko sie nudzę , jedyną rzecza co mogłabym caly czas robic to tańczyć i tak wlasnie robię , ale mam problem z kolanami także za duzo nie zrobię . Ale nie siedze jezdze rowerem , biegam i ogólnie jestem w ruchu dlatego wydaje mi sie ze to cos od wewnątrz musi być , teraz co prawda przytyłam ale zazwyczaj jak wciągne brzuch widać mi normalnie żebra nawet czasem nie musialam tego robic bo mi bylo widac więc myśle że nie jestem az taka bardzo gruba nie mniej jednak uwazam że jak na mnie to i tak za dużo . Ogólnie mam długie nogi tylko że teraz jak wiadomo mam tzw oponkę to tego nie widać .... Ale muszę się wziąść do roboty.....!
melusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 19:36   #16
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Mam problem z wagą .

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;44940835]Jak juz temat mleka, to lepiej przerzucic sie na kozie. Jest duzo lepiej tolerowane przez uklad pokarmowy [/QUOTE]

Albo roślinne, z orzechów, ryżu lub owsa
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 12:44   #17
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462
Dot.: Mam problem z wagą .

Cytat:
Napisane przez melusiek Pokaż wiadomość
Powiem szczerze że właśnie zauważyłam że po nabiale zle sie czuje .
Może w tym tkwi problem mój organizm zle toleruje laktoze bądz coś innego dlatego mój brzuchol wygląda jak wygląda . Pewnie myślicie że nic nie robię tylko jem tak jak te osoby z nadwagą jestem temu przeciwna nigdy nie doprowadziłabym sie do takiego stanu . Co do ćwiczeń brak mi motywacji szybko sie nudzę , jedyną rzecza co mogłabym caly czas robic to tańczyć i tak wlasnie robię , ale mam problem z kolanami także za duzo nie zrobię . Ale nie siedze jezdze rowerem , biegam i ogólnie jestem w ruchu dlatego wydaje mi sie ze to cos od wewnątrz musi być , teraz co prawda przytyłam ale zazwyczaj jak wciągne brzuch widać mi normalnie żebra nawet czasem nie musialam tego robic bo mi bylo widac więc myśle że nie jestem az taka bardzo gruba nie mniej jednak uwazam że jak na mnie to i tak za dużo . Ogólnie mam długie nogi tylko że teraz jak wiadomo mam tzw oponkę to tego nie widać .... Ale muszę się wziąść do roboty.....!
No widzisz, to spróbuj odstawić całkowicie nabiał na jakiś czas (nie wiem po jakim będą efekty, może 2 tyg? ) i zobacz, czy coś się zmieni. Jak nie, to odstaw gluten i tak dalej.
[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;44940835]
A o tych cudach, to ja jeszcze nie slyszalam Myslalam, ze ta platforma wibracyjna, to jakis rodzaj cwiczen czy cos![/QUOTE]

No jeśli to jest to samo co u mnie na siłowni, to tam producent dał na wypróbowanie, stała jakiś miesiąc- dwa. Jak pytałam instruktorek co daje ta platforma to się ze mnie śmiały :P Dziewczyny, a raczej głównie starsze panie często z niej korzystały, jednak efektów nie zauważyły.
Elph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 08:32   #18
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Mam problem z wagą .

Z tego co czytam nasuwa mi się wniosek, że usprawiedliwiasz swoje lenistwo jak możesz...to nietolerancją laktozy, to problemami z trawieniem itd... Nic nie przychodzi łatwo. Nie naskakuję na ciebie, żeby było jasne. Wydaje mi sie tylko że chcesz osiagnąć jakieś efekty nie robiąc nic. Bez treningów ( normalnych, nie żadnych durnych platform) i diety nic nie zdziałasz, takze weź się w garść i do roboty.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 08:34   #19
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Mam problem z wagą .

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Z tego co czytam nasuwa mi się wniosek, że usprawiedliwiasz swoje lenistwo jak możesz...to nietolerancją laktozy, to problemami z trawieniem itd... Nic nie przychodzi łatwo. Nie naskakuję na ciebie, żeby było jasne. Wydaje mi sie tylko że chcesz osiagnąć jakieś efekty nie robiąc nic. Bez treningów ( normalnych, nie żadnych durnych platform) i diety nic nie zdziałasz, takze weź się w garść i do roboty.
Nietolerancja laktozy to wytłumaczenie lenistwa?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-04, 09:59   #20
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Mam problem z wagą .

nie, ale przypuszczenie że się ją ma już tak, a już z pewnością jest to wytłumaczenie kiedy się twierdzi, że przez nietolerancję laktozy ma się obtłuszczony brzuch. ja też mam nietolerancje laktozy a ćwiczę i brzuch po miesiacu już troszke szczuplejszy pomimo, że pół roku temu urodziłam . w ciąży wygladałam jak wielki pączek bo przytyłam 20 kg. Swoją drogą jak ktoś nie chce się postarać to i ciąża może być wytłumaczeniem wszystkich mankamentów wygladu.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:11   #21
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Mam problem z wagą .

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
nie, ale przypuszczenie że się ją ma już tak, a już z pewnością jest to wytłumaczenie kiedy się twierdzi, że przez nietolerancję laktozy ma się obtłuszczony brzuch. ja też mam nietolerancje laktozy a ćwiczę i brzuch po miesiacu już troszke szczuplejszy pomimo, że pół roku temu urodziłam . w ciąży wygladałam jak wielki pączek bo przytyłam 20 kg. Swoją drogą jak ktoś nie chce się postarać to i ciąża może być wytłumaczeniem wszystkich mankamentów wygladu.
Przez nietolerancję laktozy może mieć wzdęty brzuch, o to chyba chodziło. Też mam nietolerancję i też właśnie tak się objawia (jak nie gorzej w moim przypadku, niech się autorka cieszy, że o tylko wzdęcia). A otłuszczony to inna sprawa. Jak już pisałam - na pierwszym zdjęciu Autorka nie ma takiego złego tego brzucha, więc zasugerowałam, że większość jej problemów z wielkim brzuchem to wzdęcia. I najpierw z nimi niech się upora, bo to jest problem.
Ale masz rację, wytłumaczenie sobie każdy jakieś znajdzie. Tylko mnie wkurza jak ktoś tłumaczy się, tłumaczy i płacze, że jest gruby, o boże, taki straszny i okropny. Nie jestem psychofanem aktywności fizycznej i nie przeszkadza mi brak deski czy sześciopaka na brzuchu, lubię mój miękki. Lubię chodzić na siłownię, pomęczyć się godzinami na orbitreku, na maszynach, z wolnymi ciężarami (bez robienia masy ), ale akurat mam okres "nie chce mi się, walę to" i jestem równie szczęśliwa jak chodząc na siłownię. Ważne być zadowolonym. A nie, że wszyscy narzekają.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:32   #22
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Mam problem z wagą .

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Tylko mnie wkurza jak ktoś tłumaczy się, tłumaczy i płacze, że jest gruby, o boże, taki straszny i okropny. Nie jestem psychofanem aktywności fizycznej.
Ja tak właśnie płakałam 5 miesięcy, że gruba, że brzydka, że tylko dziecko 24 na dobe i już zostane taka z tłustym brzuchem, pupą i z cellulitem. I chociaż nie jestem zadowolona ze swojego ciała to chodzę na tą siłownię i walczę.Czasami naprawdę bardzo mi się nie chce... Jak mi dziecko nie pozwala przez cały dzień wyjść z domu to wychodzę o 21 jak już chłopak wróci do domu.Zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie, trzeba tylko chciec.
Taki trening wibracyjny to pójście po najmniejszej linii oporu.Zamiana składników na zdrowsze to bardzo dobry poczatek, ale to za mało. Tłuszcz z brzucha schodzi bardzo bardzo wolno, brzuch jest oporny, trzeba go stymulowac ćwiczeniami żeby wzmocnić mięsnie.
Autorko, Ty tak wszystkiego nie zamieniaj w jadłospisie, bo jak się przestawisz ze swojego dotychczasowego jadłospisu na zupełnie inny tak od razu, to bardzo szybko wrócisz do starych nawyków.
Ja jestem na diecie i to dość rygorystycznej i jem całe jajka i ziemniak, tyle tylko, że najwyżej ze 2-3 na obiad raz na jakiś czas i chudnę.Wszystko co nie jest przetworzone jest dozwolone ale w małych ilościach.
I powodzenia
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:40   #23
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Mam problem z wagą .

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Ja tak właśnie płakałam 5 miesięcy, że gruba, że brzydka, że tylko dziecko 24 na dobe i już zostane taka z tłustym brzuchem, pupą i z cellulitem. I chociaż nie jestem zadowolona ze swojego ciała to chodzę na tą siłownię i walczę.Czasami naprawdę bardzo mi się nie chce... Jak mi dziecko nie pozwala przez cały dzień wyjść z domu to wychodzę o 21 jak już chłopak wróci do domu.Zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie, trzeba tylko chciec.
Mnie się teraz nie chcę, jestem leniem do kwadratu i nie ćwiczę, ale nie płaczę, że źle wyglądam, bo mój wygląd mi odpowiada jak najbardziej. Na siłownię chodzę / chodziłam dla przyjemności, bo sprawia mi to radość. Nie dla spektakularnych efektów, bo bez nich się załamię
No i według mnie praca nad samooceną powinna iść w parze z pracą nad wyglądem.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:45   #24
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Mam problem z wagą .

samoocena wzrasta drastycznie kiedy człowiek nauczy się robić coś tylko dla siebie, więc wysiłek fizyczny jest moim zdaniem idealnym bodźcem do poprawy samooceny. Wzrasta ilość endorfin i ciało zmienia się na lepsze.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:49   #25
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Mam problem z wagą .

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
samoocena wzrasta drastycznie kiedy człowiek nauczy się robić coś tylko dla siebie, więc wysiłek fizyczny jest moim zdaniem idealnym bodźcem do poprawy samooceny. Wzrasta ilość endorfin i ciało zmienia się na lepsze.
Czyli w przypadku niemożności ćwiczenia samoocena znów spadnie do poziomu Raczków Elbląskich? Praca nad własną psychiką i "wewnętrzem" jest równie ważna, jak nie ważniejsza moim zdaniem, co nad fizycznością.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:53   #26
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Mam problem z wagą .

a pewnie że ważniejasza! Ale skoro chce się stracić kilka kilo z brzucha to trzeba poćwiczyc i tyle.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 17:54   #27
melusiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Mam problem z wagą .

Dzięki za wasze opinie .

Doskonale zdaje sobie sprawę , że bez ćwiczeń i odpowiedniej diety nic nie da i nie szukam tłumaczenia na swoje lenistwo bo dobrze wiem że mam słomiany zapał i żadne urzadzenia mi w tym nie pomoże byłam tylko ciekawa co powiecie na ten temat . I nie płacze nad swoim wyglądem po prostu chciałam się dowiedzieć od was rózne subiektywne spojrzenie ... Jak bym użalała sie nad sobą nic nie robiąc to mój wątek wygladał by raczej troche inaczej . '' Co zrobić by schudnąć z brzucha przy najmniejszym wysiłku fizycznym , poprzez jakies kremy , pasy wibracyjne itp badziejstwa'' a mnie interesuje jakis wysiłek ćwiczenia które możecie polecić z własnego doświadczenia bo z google owszem moge sobie zobaczyć ale może ktos ma taki sam problem i uporał sie z nim np przez cos konkretnego . Nie siedze w domu tylko ciągle w ruchu jestem , duży dom + ogród jednak wymaga ciągłej pracy . Teraz zaczynam ćwiczenia z Ewą zobaczymy efekty nie licze od razu na super figure , bez ciezkiej pracy niczego nie ma ... Co do trawienia mam problemy i chciałam wiedzieć czego może być to przyczyną no i tyle na temat . Ciesze sie z waszych szczerych komentarzy jak i także z krytyki . Dzieki jeszcze raz !

Edytowane przez melusiek
Czas edycji: 2014-02-05 o 18:07 Powód: poprawka
melusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 08:39   #28
barmanka8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 21
Dot.: Mam problem z wagą .

Hej dziewczyny,
Trafiłam na ten post całkiem przypadkiem. W czerwcu stanęłam na wadze i się załamałam - 73,6 przy 170cm. Postanowiłam że muszę coś z tym zrobić. próbowałam różnych diet i trafiłam w końcu do dietetyka www.dor-diet.pl
Pani Magda rozpisała mi dietę - 5 posiłków dziennie i mnóstwo cennych uwag. Już nie mam problemów z oczyszczeniem organizmu
Od września schudłam 9kg i nie czuję głodu Mój mąż w tym czasie schudł 17kg więc dieta skutkuje! Polecam gorąco
barmanka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-17 09:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.