Brak sportowych butów=kontuzja kolana? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-04, 21:10   #1
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400

Brak sportowych butów=kontuzja kolana?


Ćwiczę od kilku dni z Mell B Cardio plus naprzemiennie nogi lub pośladki i dziś leciutki ból w jednym z kolan. Może panikuję ale stawy cenię wyżej nad figurę. Niestety ćwiczę w zwykłych tenisówkach z bazarku z grubszą podeszwą bo na razie nie mogę kupić sobie sportowych butów. Czy to oznacza, że muszę się pożegnać z ćwiczeniami aż do zakupu butów?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 13:12   #2
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Brak sportowych butów=kontuzja kolana?

Nie ćwiczyłabym w tenisówkach, szkoda stawów.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 14:45   #3
ysabela
Rozeznanie
 
Avatar ysabela
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław/ Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 567
Dot.: Brak sportowych butów=kontuzja kolana?

Mam 21 lat i od zawsze wszystkie WF-y, zumby, stepy, aerobiki ćwiczyłam w tenisówkach, wszystko było ok. Dwa lata temu na stepie zaczęły boleć mnie kolana, wszystko było winą nadwagi i słabej techniki. Butów nie zmieniłam, bo kupiłam świetne adidasy "biom", bez amortyzatorów (wtedy brałam po uwagę tylko ich piękno, nie właściwości ) i nie miałam pieniędzy na nowe. Porozmawiałam z biegaczami, wszyscy orzekali, że amortyzacja w butach wyrabia złe nawyki. Generalnie chodzi o to, że człowiek wyewoluował do biegania z palców, a amortyzacja wymusza upadek na piętę i tutaj rodzą się możliwości kontuzji. Nie było wyjścia, trzeba było poradzić sobie bez zmiany butów. Zrezygnowałam z zajęć, na których trenerzy nie dbali o technikę, bo można sobie tak narobić krzywdy, przerzuciłam się na typowo "odciążające kolana" aktywności, aż wyrobiłam sobie mięśnie i zrzuciłam nadwagę. Wszystko trwało jakoś pół roku i do teraz nie ma śladu po tamtym bólu przy schodzeniu ze schodów i innych dolegliwościach.
Mel B ma rzeczywiście dynamiczne ćwiczenia i trzeba uważać. Ja wszystkie dywanówki ćwiczę boso i jeśli czuję ból to zmieniam zestaw ćwiczeń, albo zwalniam tempo, żeby mieć nienaganną technikę, potem przyspieszam tempo w miarę zaawansowania.
Żeby mieć zdrowe kolana to niestety nie można robić tylko cardio, trzeba robić ćwiczenia wzmacniające Jak jestem na siłowni to na malutkim obciążeniu robię ćwiczenia na uda, a poza siłownią, super jest ćwiczenie na robienie "krzesełka" opierając się plecami o ścianę na nogach ugiętych w kolanach pod kątem prostym przez minutę.

Edytowane przez ysabela
Czas edycji: 2015-02-05 o 14:46
ysabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 17:50   #4
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: Brak sportowych butów=kontuzja kolana?

Jeśli boli, to na pewno odczekaj kilka dni. Kontuzji mogłaś nabawić się równie dobrze od złego postawienia nogi/zły kąt/za intensywny ruch itp. Trudno powiedzieć czy to kwestia obuwia. Ja od kilku lat w domu ćwiczę boso, rzadko w tenisówkach. Butów używam do biegania i na siłowni (najzwyklejszych adidasów). Nie mam żadnych bóli stawów.
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-05 18:50:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.