cysta laparyskopowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-10, 12:53   #1
malgosia64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 9

cysta laparyskopowa


witam! chcialam sie zapytac na czym polega operacja cysty laparyskopowo? i czy jest ta operacja niebezpieczna?z gory dziękuje za odzew!
malgosia64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 13:18   #2
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: cysta laparyskopowa

Nie wiem zbyt dużo akurat o operacji laparoskopowej cysty, ale ogólnie te operacje polegają na nie rozcinaniu powłok brzusznych, tylko przez małe otworki wprowadza sią narzędzia i w ten sposób dokonuje się zabiegu.
Takie operacje są chyba bezpieczniejsze od normalnych, nie ma dużej rany wiec jest mało szwów i szybciej dochodzi sie do siebie.

(Moja mama miała taką operacje na kamienie żółciowe- zrobiono jej trzy naciecia około centymetrowej długosci; przez jedno wprowadzono kamerę a przez pozostełe narzędzia i przez te otwory wydobyli kamienie - ranki się szybko zagoiły)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 14:10   #3
malgosia64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 9
Dot.: cysta laparyskopowa

dziekuje bardzo za szybka odpowiedz chcialam sie jeszcze zapytac czy ta operacja dlugo trwala i czy dlugo po takiej operacji sie przebywa w szpitalui jakie znieczulenie bede miala ?
malgosia64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 14:21   #4
malgosia64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 9
Dot.: cysta laparyskopowa

dzisiaj akurat bylam u ginekoploga i oprocz cysty na jajniku stwierdzil mi duza nadzerke w poniedzialek bede operowana na cyste na jajniku laparyskopowo ?
malgosia64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 19:02   #5
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: cysta laparyskopowa

a jakie jest znieczulenie? ogolne czy miejscowe?
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 19:17   #6
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: cysta laparyskopowa

Ja mialam w ten sposob operowana cyste. Primavera juz napisala, robia dwie dziurki w podbrzuszu i jedna w pepku. Ranki maja ok.2-3 cm dlugosci, zszywa sie je nicmi wchlanialnymi - nie ma sciagania szwow. Operacja jest wykonywana w znieczuleniu ogolnym. W szpitalu bylam w sumie 2 dni - na 3 dzien wyszlam do domu. Moja operacja trwala ok. 4 godzin - przedluzyla sie ze wzgledu na wielkosc cysty ktora okazala sie byc 2 razy wieksza niz wyliczono wg zdjecia USG - trzeba ja bylo nacinac a potem plukac. Ogolnie nie ma sie czego bac 2 lata po zabiegu nie mam nawet sladu
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 18:22   #7
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: cysta laparyskopowa

Witam! a mozecie mi wyja?nic co to jest cysta? by?am u ginekologa trzy dni temu i stwierdzi? u mnie torbiel na jajniku, czy to to samo? da? mi tabletki z progesteronem (Luteina) i powiedzial ze jesli po 5 dniach nie dostane okresu da mi skierowanie na usg. dziewczyny, czy to powa?ne? strasznie sie boje, bo juz trzeci dzien biore te tabletki a nie dosta?am jeszcze okresu czy grozi mi operacja wyci?cia tej torbieli? z gory dziekuje za odpowiedzi
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-12, 07:57   #8
malgosia64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 9
Dot.: cysta laparyskopowa

Nie Masz Sie Czego Bac Jesli Nie Mialas Jeszcze Usg Bo W Moim Przypadku Bylo Inaczej Mialam Silny Atak I Mialam Zrobione Zaraz Usg I Wykazalo Ze Mam Cyste 7.5 Cm 3.5 Cm 3.3 Cm - Plyn I Ide Dzisiaj Do Szpitala Na Operacje A Gdybym To Zaniedbala To Mozliwe By Bylo Ze Jak Ta Cysta Peknie To Doszlo By Do Zapalenia Otrzewnej I Doszlo By Do Zakazenia Jest To Bardzo Niebezpieczne A W Twoim Przypadku Byla Bym Dobrej Mysli Moze Te Tabletki Daja Jakis Efekt Bo Ja Miesiaczke Mialam Regularnie A Torbiel Wydaje Mi Sie Ze Jest To Samo Co Cysta Wiec Glowa Do Gory Gorzej Zemna Bo Dzisiaj Mam Sie Zglosic Na 16 Na Izbie Przyjec A Jutro Bede Operowana W Znieczuleniu Ogolnym
malgosia64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 10:35   #9
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: cysta laparyskopowa

Cytat:
Napisane przez magnum_357
Witam! a mozecie mi wyja?nic co to jest cysta? by?am u ginekologa trzy dni temu i stwierdzi? u mnie torbiel na jajniku, czy to to samo? da? mi tabletki z progesteronem (Luteina) i powiedzial ze jesli po 5 dniach nie dostane okresu da mi skierowanie na usg. dziewczyny, czy to powa?ne? strasznie sie boje, bo juz trzeci dzien biore te tabletki a nie dosta?am jeszcze okresu czy grozi mi operacja wyci?cia tej torbieli? z gory dziekuje za odpowiedzi
Torbiel i cysta to to samo, ale sa rozne rodzaje. Od rodzaju i wielkosci zalezy czy trzeba cyste usuwac operacyjnie czy tez lepiej hormonalnie. Bywa ze mniejsze cysty same sie wchlaniaja. Zwykle cysta jest wypelniona plynem. Ja mialam jakas w ogole zmutowana dermoidalna - czyli skoro-podobna. Wewnatrz byly wlosy ( szok ) i wydzielina lojowa. Dlatego nie nadawalo sie to do leczenia. W dodatku okazala sie miec ok. 6 cm - 10 cm...Bylo podejrzenie ze nie odratuja jajnika. O dziwo nic mnie nie bolalo... Poszlam do lekarza bo po odstawieniu tabletek nie dostalam okresu. Operacja naprawde nie jest taka straszna - lepsze to niz gdyby mialo dojsc do zapalenia
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 16:52   #10
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: cysta laparyskopowa

ojejciu April to rzeczywiscie straszne zszokowałas mnie troche... współczuje! ja juz 4 dzień biore ten progesteron i nic...wiec jesli po 5 dniach nie dostane to musze isc na usg... czy ty tez brałaś progesteron? słyszałam ze po nim bardzo sie tyje i moze wystąpic depresja jak znosiłas te tabletki...? długo je brałas...?

Małgosiu64 trzymam za ciebie kciuki i mam nadzieje ze bedzie dobrze!!! daj znac jak juz wrócisz ze szpitala
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 06:14   #11
malgosia64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 9
witam jestem pierwsza juz dobe w domu a czwarty dzien po operacji mam takie pytanko do pana doktora czy cysta na jajniku mozer sie odnowic ijeszcze jedno zapytanko poniewaz pan doktor ginekolog stwierdzil u mnie duza nadzerke po jakim czasie bede mogla isc znowu na zabieg bardzo dziekuje za odpowiedz
malgosia64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-16, 09:02   #12
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: cysta laparyskopowa

Czesc Malgosiu! i wszystko juz jest wporzadku? bolało cie mocno? nie chce cie martwic ale z tego co czytałam(na forum) to niestety to często sie odnawia
ja narazie sie troche uspokoiłam bo wczoraj dostałam okres i teraz zaczynam brać tabletki anty. (co podobno zapobiego powstawanieu torbieli). pozdrawiam
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 05:09   #13
malgosia64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 9
Dot.: cysta laparyskopowa

WITAM operacje przeszlam bardzo dobrze nie czulam zadnego bolu w poniedzialek ide na zdjecie szewkow ale jeszcze jedno mnie marwi kiedy bylam badana przed operacja przez pana ginekologa dowiedzialam sie ze mam duza nadzerke i nie wiem kiedy isc ja wypalic lub wymrozic czy jest mozliwe aby zaraz po operacji zrobic ten zabieg i miec swiety spokoj
malgosia64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 10:16   #14
MKUBUS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 5
Dot.: cysta laparyskopowa

Czesc dziweczyny, jestem tutja po raz pierwzy i od kilku dni czytam wasze odpowiedz.W zwiazku z tym nasuwa mi sie pare pytan. Otoz nie dawno stwierdzona u mnie torbiel ok. 5 cm, ale dr powiedzial, zeby sie nie martwic, bo sie w chlonie podczas okresu.Nastepnie okres mi minal a ta torbiel znowu jest tylko mniejsza okolo 2,5 cm.Tylko tym razem przepisala mi rposzki LUTEINA.Dlatego mam pytanie, czy luteina w tym przypadku moze cos pomoc, aby ta torbiel sie wchloenal, czy nie?
Bardzo prosze o pomoc, bo sie martwie, a chcialabym zostac mama.
MKUBUS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 15:46   #15
Minoda
Rozeznanie
 
Avatar Minoda
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 719
GG do Minoda
Dot.: cysta laparyskopowa

Cytat:
Napisane przez MKUBUS
Czesc dziweczyny, jestem tutja po raz pierwzy i od kilku dni czytam wasze odpowiedz.W zwiazku z tym nasuwa mi sie pare pytan. Otoz nie dawno stwierdzona u mnie torbiel ok. 5 cm, ale dr powiedzial, zeby sie nie martwic, bo sie w chlonie podczas okresu.Nastepnie okres mi minal a ta torbiel znowu jest tylko mniejsza okolo 2,5 cm.Tylko tym razem przepisala mi rposzki LUTEINA.Dlatego mam pytanie, czy luteina w tym przypadku moze cos pomoc, aby ta torbiel sie wchloenal, czy nie?
Bardzo prosze o pomoc, bo sie martwie, a chcialabym zostac mama.


Chyba z ta luteina to jest róznie , bo jakby nie było jest to lek hormonalny i może chyba działać na rózne sposoby, ja własnie wczoraj dostałam luteine po to by wywołać miesiączke, różniez mam cyste na jajniku i okres mi sie zatrzymał.... i luteina ma wywołac miesiaczke, na wyleczenie cysty mam brac po okresie jakies inne tabletki , równiez z progesteronem, dla mnie kosmos...
Minoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.