Uda- depilacja?! golić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-26, 21:29   #1
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333

Uda- depilacja?! golić?


Hej Mam 16 lat za tydzień jadę pod namioty nad jezioro... oczywiście dużo będę chodzić w stroju, opalać się. Gole tylko łydki... tzn. kolano i nad kolanem lekko też, Ale nie gole ud. Ale teraz gdy pojadę to chce ogolić całe nogi bo to źle wygląda. Moje pytanie jest takie: Czy odrosną mi czarne, twarde włosy..?

P.S. nie golę ud nie dlatego że jestem fleją czy coś, wręcz przeciwnie łydki i pachy muszę mieć zawsze ogolone jak wychodze gdzies, ud nie golę po pierwsze bo moja siostra starsza goli i ma już twarde, czarne włosy na udach i czerwone krostki blee poza tym mam bląd włosy na nogach i jeszcze ja nie chodze w krótkich spódniczkach... raczej w spodenkach przed kolano. Proszę o odpowiedz
..

Edytowane przez Maaja
Czas edycji: 2009-07-26 o 21:32
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 21:52   #2
Majka007
Zakorzenienie
 
Avatar Majka007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 197
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

Zależy jak ciemne masz włosy , jednak ja radzę nie golić chyba , ze to kiepsko wygląda. Sama gole sobie uda i mam coraz grubsze i ciemniejsze włoski
__________________
,,Pieniądz i czas to najwięksi terroryści"
Trener personalny , kosmetolog , dietoterapeutka

21.03.2016 dr. D.F. Mentor 450cc okrągłe
Majka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 22:22   #3
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

Zimą nie golę ud, natomiast latem koniecznie.
Jakoś mi tak dziwnie, kiedy chłopak położy rękę na 'nieogolonym udzie'

Ale jeśli masz jasne, słabo widocznie, to nie depiluj, napewno z czasem będą szybciej odrastać.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 22:27   #4
Shadii
Wtajemniczenie
 
Avatar Shadii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 578
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

To chyba zależy... też golę uda i nie odrastają grubsze i ciemniejsze. Z tego co wiem, moim koleżankom też nie też mam jasne włoski - może dlatego nie widać, że są grubsze? Mimo wszystko wydaje mi się, że nie.
Shadii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 22:32   #5
pocz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 300
GG do pocz
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

Nie radzę...
Ja raz ogoliłam, teraz muszę (latem) co drugi, trzeci dzień, a włosy odrastają coraz grubsze i coraz szybsze. Jeśli te, które teraz masz bardzo ci nie przeszkadzają, to zostaw. Ja raz to zrobiłam i teraz niestety cierpię
pocz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 09:19   #6
paulach20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

Proponuje krem do depilacji z Eveline taki w czerwonym opakowaniu, uda będą gładkie a włosy nie będą odrastały nie wiadomo jakie mocniejsze. Pozdrawiam
paulach20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 09:35   #7
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

Ja golę uda od jakiś 4 lat, oczywiście odrastają grubsze i ciemniejsze. Osobiście polecam najpierw zgolić jak na pierwszy raz, odczekać kilka dni i zrobić sobie depilację depilatorem. Mi po depilatorze odrastają słabsze i jest ich coraz mniej
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 10:23   #8
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

to wszystko zależy od tego czy włoski są bardzo widoczne. u mnie np chociaż włoski miałam niemalże przezroczyste, odrastają również jasne - blond. Zaryzykuj. Początkowo gół zwykła maszynką, a później przeżuć się na depilator ;]
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 17:01   #9
caroo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15
GG do caroo
Smile Dot.: Uda- depilacja?! golić?

hmm. ja gole. i wloskii nie odrastaja tak szybko jak na lydkach, a nawet jesli to ich nie widac. ;D zaryzykuj
__________________
Karoooł.
caroo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 17:13   #10
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

Z odległości metra czy dwóch to nie widać tych włosów - tzn. nie rzucają się w oczy, ale gdy ktoś ze znajomych będzie leżał koło mnie na plaży to widać :/ Jednak zaryzykuję i ogolę pierwszy i ostatni raz w tym roku .
Dzięki za info Pozdrawiam.
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 18:23   #11
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

Ja radze ogolic. Jak raz to zrobisz to nic sie nie stanie. Pozniej mozesz miec krostki ale one zejda i wlosy przy pierwszym odrastaniu beda normalne.Nawet jak bedziesz miala krostki to pewnie malo i zdazysz sie nacieszyc gladkimi nogami na wakacjach zanim krostki sie pojawia
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 23:05   #12
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

W lecie depilowac, w zimie niekoniecznie jesli masz jasne, ale zdecydowanie nie golic jesli masz wybrac maszynke, ja polecam wosk, szybko prawie bezbolesnie, a wloski coraz ciensze i jasniejsze i na dluugo spokoj
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 11:12   #13
kaasiunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 81
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

ja zazwyczaj golę uda, a w lecie to szczegolnie, zimą niekoniecznie. Nie mam takiego problemu, poniewaz wloski nieodrastaja mi grubsze ani nie mam zadnych krostek wrecz przeciwnie mam sliczne gładziutkie uda
Wiec jesli masz jasne wlosy to raczej niekoniecznie musisz golic te uda, ale ja na Twoim miejscu bym zgolila. Pozniej posmarowala je balsamikiem, zeby byly takie fajne gladziutkie :P
kaasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 22:21   #14
milajla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

Ja lecę maszynką całe nogi, bo to naprawdę fajnie wygląda.
__________________
Skąd ten stan? Przecież nic się nie stało...
milajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 09:07   #15
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

Często jest tak, że po maszynce wlosy odrastają twarsze i ciemniejsze. Skuteczniejszy jest faktycznie depilator - o ile nie jesteś bardzo wrażliwa na bół możesz skorzystać z tej metody. Bezbolesny i niedo dłużysz efekt uzyskasz dzięki zastosowaniu kremu do depilacji - warunek: nie możesz być uczulona na ten kosmetyk. Efekty przedłużysz stosując krem spowalniający odrastanie włosków
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 19:13   #16
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

moja rada jest taka ze jesli chcesz depilowac da, to najlepszym rozwiazanie bedzie wosk
Depilator moze i usunie na dluzej i nie beda po nim wloski ciemniejsze, ale powoduje Cellulit, albo zmiany podskorne ktore wygladaja fatalnie, ja mam takie na łydkach bo łydki juz od 4 lat depiluje depilatorem.
Jesli bedziesz golic to wlos beda coraz ciemniejsze i twarde.
Wosk nie powoduje cellulitu a włoski usuwa na dłużej.
Poza tym warto pamietac o masażu szorstka rekawiczka codziennie pod prysznicem, zapobiega(moze nie w 100%) wrastaniu włosków pod skórę. A dodatkowo zapobiega powstawaniu cellulitu, aby uzyskac wiecej informacji na ten temat poszukaj na forum, była juz tutaj o tym mowa.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 13:01   #17
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
moja rada jest taka ze jesli chcesz depilowac da, to najlepszym rozwiazanie bedzie wosk
Depilator moze i usunie na dluzej i nie beda po nim wloski ciemniejsze, ale powoduje Cellulit, albo zmiany podskorne ktore wygladaja fatalnie, ja mam takie na łydkach bo łydki juz od 4 lat depiluje depilatorem.
Jesli bedziesz golic to wlos beda coraz ciemniejsze i twarde.
Wosk nie powoduje cellulitu a włoski usuwa na dłużej.
Poza tym warto pamietac o masażu szorstka rekawiczka codziennie pod prysznicem, zapobiega(moze nie w 100%) wrastaniu włosków pod skórę. A dodatkowo zapobiega powstawaniu cellulitu, aby uzyskac wiecej informacji na ten temat poszukaj na forum, była juz tutaj o tym mowa.
Już dawno nie słyszałam większej bzdury
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 16:34   #18
minus
Wtajemniczenie
 
Avatar minus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 724
GG do minus
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

ja również nie wiedziałam, że "depilator powoduje Cellulit, albo zmiany podskorne ktore wygladaja fatalnie"
minus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 19:23   #19
pudelkonakredki
Zadomowienie
 
Avatar pudelkonakredki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wiadomości: 1 368
GG do pudelkonakredki
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
moja rada jest taka ze jesli chcesz depilowac da, to najlepszym rozwiazanie bedzie wosk
Depilator moze i usunie na dluzej i nie beda po nim wloski ciemniejsze, ale powoduje Cellulit, albo zmiany podskorne ktore wygladaja fatalnie, ja mam takie na łydkach bo łydki juz od 4 lat depiluje depilatorem.
Jesli bedziesz golic to wlos beda coraz ciemniejsze i twarde.
Wosk nie powoduje cellulitu a włoski usuwa na dłużej.
Poza tym warto pamietac o masażu szorstka rekawiczka codziennie pod prysznicem, zapobiega(moze nie w 100%) wrastaniu włosków pod skórę. A dodatkowo zapobiega powstawaniu cellulitu, aby uzyskac wiecej informacji na ten temat poszukaj na forum, była juz tutaj o tym mowa.


a to o depilatorze to skąd wytrzaśnięte? moja mama depiluje nogi depilatorem od ponad 10 lat i dobrze się mają i jej łydki, i uda, samopoczucie też dobre
ja natomiast nie znoszę mieć nieogolonych nóg, więc odkąd tylko zaczęłam je depilować, robię to "po całości" parę pierwszych razy używałam depilatora, teraz stwierdzam, że to za bardzo boli i golę "jednorazówkami". nie odnotowałam zgrubień czy przyciemnienia włosków a nawet przeciwnie, rzadsze i bardziej... wątłe?
aha, jeszcze a`propos wosku - użyłam go raz i odrosły mi szybciej niż po jednorazówce. powtórzyłam zabieg i to samo. dziękuję za taki interes.

Edytowane przez pudelkonakredki
Czas edycji: 2011-08-21 o 19:25
pudelkonakredki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-28, 17:14   #20
jojoanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 82
Dot.: Uda- depilacja?! golić?

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Depilator moze i usunie na dluzej i nie beda po nim wloski ciemniejsze, ale powoduje Cellulit, albo zmiany podskorne ktore wygladaja fatalnie,

no nie! celulit od depilatora??? skad taki pomysl???? bzdura!


zgadzam sie natomiast co do wosku, a najlepszy lycon - slyszalyscie o nim? http://www.bbclinic.pl/depilacja_woskiem_lycon.html
__________________
"Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach"
jojoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.