peeling+oczyszczanie - czy kosmetyczka zrobiła wszystko jak należy? Proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-01, 17:08   #1
viconia
Raczkowanie
 
Avatar viconia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 49
Exclamation

peeling+oczyszczanie - czy kosmetyczka zrobiła wszystko jak należy? Proszę o pomoc


Bardzo proszę o odpowiedź, bo w tematach kosmetycznych jestem póki co zielona, a nie chciałabym wydać fortuny na być może niefachowe usługi.

Mam skórę problemową w końcu udałam się do dermatologa i poza jakimiś mazidłami na buzię, pani doktor zaleciła mi bezwzględnie oczyszczanie i peeling migdałowy. Zasugerowała mi abym te zabiegi wykonała u niej - ma gabinet i salon kosmetyczny gdzie inne panie wykonują zabiegi. Zdecydowałam się bo stwierdziłam, że to dobrze, leczenie i pielęgnacja odbędzie się jakby pod jej okiem, tym bardziej, że trochę roboty u mnie będzie aby doprowadzić się do porządku.

1. Czy przebieg był prawidłowy - zmyła mi makijaż, nałożyła peeling po ok. 20 minutach zaczęła wyciskać, miałam dużo wągrów więc trochę to trwało, później zmyła to z twarzy i to był koniec.

2. Czy taki jest czas wykonywania ? - wszystko trwało niespełna godzinę i wiem, że pani która mi to wykonywała się śpieszyła bo była gdzieś umówiona

3. Czy cena 180 zł za peeling migdałowy i manualne oczyszczanie twarzy jest sensowna?

kompletnie się na tym nie znam i nie wiem czy jest wszystko ok.
viconia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 19:49   #2
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: peeling+oczyszczanie - czy kosmetyczka zrobiła wszystko jak należy? Proszę o po

Nie miałaś rozpulchniania twarzy po wapozonem?
To jest takie urządzenie, które wydmuchuje na twarz parę wodną.

Przebieg manualnego oczyszczania przebiega mniej więcej tak:
1. demakijaż
2. tonizacja
3. peeling
4. maska rozpulchniająca + wapozon
5. oczyszczanie
6. dezynfekcja
7. maska łagodząca

Co do ceny - myślę, że ok, ale tylko jesli zabieg jest wykonany poprawnie i rzetelnie...


Cytat:
Napisane przez viconia Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o odpowiedź, bo w tematach kosmetycznych jestem póki co zielona, a nie chciałabym wydać fortuny na być może niefachowe usługi.

Mam skórę problemową w końcu udałam się do dermatologa i poza jakimiś mazidłami na buzię, pani doktor zaleciła mi bezwzględnie oczyszczanie i peeling migdałowy. Zasugerowała mi abym te zabiegi wykonała u niej - ma gabinet i salon kosmetyczny gdzie inne panie wykonują zabiegi. Zdecydowałam się bo stwierdziłam, że to dobrze, leczenie i pielęgnacja odbędzie się jakby pod jej okiem, tym bardziej, że trochę roboty u mnie będzie aby doprowadzić się do porządku.

1. Czy przebieg był prawidłowy - zmyła mi makijaż, nałożyła peeling po ok. 20 minutach zaczęła wyciskać, miałam dużo wągrów więc trochę to trwało, później zmyła to z twarzy i to był koniec.

2. Czy taki jest czas wykonywania ? - wszystko trwało niespełna godzinę i wiem, że pani która mi to wykonywała się śpieszyła bo była gdzieś umówiona

3. Czy cena 180 zł za peeling migdałowy i manualne oczyszczanie twarzy jest sensowna?

kompletnie się na tym nie znam i nie wiem czy jest wszystko ok.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 16:36   #3
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: peeling+oczyszczanie - czy kosmetyczka zrobiła wszystko jak należy? Proszę o po

Szczerze to nie wydaje mi się, żeby zabieg był ok..wydaje mi się, że Twoje obawy także nie są bez przyczyny, tym bardziej, że czułaś pośpiech ów kobiety:/ Tak jak już wspominała koleżanka wyżej..zabrakło co najmniej kilku ważnych kroków:/ Fatalnie Cię potraktowała, tym bardziej, że zapłaciłaś za to konkretna sumkę. OK, takie zabiegi nie są najtańsze ale to co Ci zaserwowała to pożal się bozia:/ Więc wg mnie nie bez powodu czujesz, że coś nie tak:/

ps
jeju dopiero teraz skumałam...zrobiła Ci peeling kwasem migdałowym a potem wyciskała buzię manualnie?!
__________________
Amor incipit ab ego

Edytowane przez sarkastiko
Czas edycji: 2013-02-02 o 16:38
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 12:47   #4
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: peeling+oczyszczanie - czy kosmetyczka zrobiła wszystko jak należy? Proszę o po

Nie wygląda na to, żeby było ok.
A w jakim stanie jest teraz buzia?
Najlepiej udaj się do salonu i powiedz o swoich obawach. Pamiętaj, że wizytę u kosmetyczki też możesz zareklamować.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 11:00   #5
bohochic
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 45
Dot.: peeling+oczyszczanie - czy kosmetyczka zrobiła wszystko jak należy? Proszę o po

Przede wszystkim nie podoba mi się postawa dermatologa. Niektórzy polecaja mechaniczne oczyszczanie skóry, ale w szczególnych wypadkach. Oczyszczanie takie generalnie zaczyna już przechodzić do historii kosmetyki i w wielu krajach już się go nie praktykuje. Dobrze wykonane to pól biedy, ale tutaj brakuje (jak słusznie zauważyły dziewczyny) kilku istotnych elementów. Ja na Twoim miejscu chyba zmieniłabym dermatologa...
bohochic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 14:33   #6
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: peeling+oczyszczanie - czy kosmetyczka zrobiła wszystko jak należy? Proszę o po

Zmień dermatologa, zdecydowanie.
a 180 zł to normalna cena za peeling z kwasem i oczyszczanie ale wykonane poprawnie a nie na odczepnego.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 18:54   #7
viconia
Raczkowanie
 
Avatar viconia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 49
Dot.: peeling+oczyszczanie - czy kosmetyczka zrobiła wszystko jak należy? Proszę o po

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Nie miałaś rozpulchniania twarzy po wapozonem?

Przebieg manualnego oczyszczania przebiega mniej więcej tak:
1. demakijaż
2. tonizacja
3. peeling
4. maska rozpulchniająca + wapozon
5. oczyszczanie
6. dezynfekcja
7. maska łagodząca

Co do ceny - myślę, że ok, ale tylko jesli zabieg jest wykonany poprawnie i rzetelnie...
pod tym wapozonem na pewno nie byłam, demakijaż był tonizacja być może też, ale dziwne też, że pani mnie nie informowała co robi po kolei. Dezynfekcja też może była w momencie gdy zmywała mi na sam koniec buzię ale maski na 100 % nie było bo jak powiedziała po tym się nie stosuje - co teraz jak widzę jest nieprawdą, trochę też poczytałam, że po takim oczyszczaniu trzeba zamknąć pory i uspokoić skórę, a ja minutę po umyciu twarzy byłam już na dworze gdzie mroźno i wietrznie...

Cytat:
Napisane przez sarkastiko Pokaż wiadomość

ps
jeju dopiero teraz skumałam...zrobiła Ci peeling kwasem migdałowym a potem wyciskała buzię manualnie?!
dokładnie tak

Cytat:
Napisane przez lusiabambusia Pokaż wiadomość
Nie wygląda na to, żeby było ok.
A w jakim stanie jest teraz buzia?
Najlepiej udaj się do salonu i powiedz o swoich obawach. Pamiętaj, że wizytę u kosmetyczki też możesz zareklamować.
Następnego dnia na brodzie miałam w kilku miejscach płaty jakby zdartej skóry, nie mocno, ale była zaczerwieniona i zaczęła się łuszczyć skóra na brodzie właśnie, nosie i policzkach - ale to chyba normalne po kwasach? Szkoda tylko że kosmetyczka mnie nie poinstruowała co z tym robić skoro wiedziała że jestem zielona w tych tematach

Cytat:
Napisane przez bohochic Pokaż wiadomość
Przede wszystkim nie podoba mi się postawa dermatologa. Niektórzy polecaja mechaniczne oczyszczanie skóry, ale w szczególnych wypadkach. Oczyszczanie takie generalnie zaczyna już przechodzić do historii kosmetyki i w wielu krajach już się go nie praktykuje. Dobrze wykonane to pól biedy, ale tutaj brakuje (jak słusznie zauważyły dziewczyny) kilku istotnych elementów. Ja na Twoim miejscu chyba zmieniłabym dermatologa...
Samo oczyszczanie było chyba ok, strasznie bolało jednak nie mam prawie żadnych śladów po tym

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Zmień dermatologa, zdecydowanie.
a 180 zł to normalna cena za peeling z kwasem i oczyszczanie ale wykonane poprawnie a nie na odczepnego.
Dzięki za wszystkie rady, dermatologa póki co nie zmienię, bo od dziś zaczynam kurację lekarstwami od niej, ale jak do niej pójdę następnym razem (o ile ta kuracja mi jakoś nie zaszkodzi) to powiem, że z jej usług medycznych będę korzystała, ale z jej kosmetyczek to niekoniecznie i powiem jakie mam obawy. Następne peelingi będę robiła w jakimś sprawdzonym salonie kosmetycznym.
viconia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 21:55   #8
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: peeling+oczyszczanie - czy kosmetyczka zrobiła wszystko jak należy? Proszę o po

Cytat:
Napisane przez viconia Pokaż wiadomość
pod tym wapozonem na pewno nie byłam,
Masz cerę naczynkową?
Cytat:
Dezynfekcja też może była w momencie gdy zmywała mi na sam koniec buzię
Do dezynfekcji używany jest zazwyczaj darsonwal - urządzenie, którym jeździ się po twarzy taką szklaną końcówką.
Czyli pewnie nie miałaś dezynfekcji
Cytat:
ale maski na 100 % nie było bo jak powiedziała po tym się nie stosuje - co teraz jak widzę jest nieprawdą, trochę też poczytałam, że po takim oczyszczaniu trzeba zamknąć pory i uspokoić skórę, a ja minutę po umyciu twarzy byłam już na dworze gdzie mroźno i wietrznie...
Rany, nie wróciłabym tam.
Cytat:
Następnego dnia na brodzie miałam w kilku miejscach płaty jakby zdartej skóry, nie mocno, ale była zaczerwieniona i zaczęła się łuszczyć skóra na brodzie właśnie, nosie i policzkach - ale to chyba normalne po kwasach? Szkoda tylko że kosmetyczka mnie nie poinstruowała co z tym robić skoro wiedziała że jestem zielona w tych tematach
Skóra może być podrażniona, może gdzieś tam się łuszczyć.
Przemywaj ją czymś delikatnym i mocno nawilżaj.
Cytat:
Dzięki za wszystkie rady, dermatologa póki co nie zmienię, bo od dziś zaczynam kurację lekarstwami od niej, ale jak do niej pójdę następnym razem (o ile ta kuracja mi jakoś nie zaszkodzi) to powiem, że z jej usług medycznych będę korzystała, ale z jej kosmetyczek to niekoniecznie i powiem jakie mam obawy. Następne peelingi będę robiła w jakimś sprawdzonym salonie kosmetycznym.
I słusznie.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:07   #9
n_a_g_i_n_i
Raczkowanie
 
Avatar n_a_g_i_n_i
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 168
Dot.: peeling+oczyszczanie - czy kosmetyczka zrobiła wszystko jak należy? Proszę o po

Ja ostatnio jak byłam na oczyszczaniu cery, to wyglądało to mniej więcej tak:
-demakijaż
-peeling kawitacyjny
-nawilżanie parą
-maska rozpulchniająca
-oczyszczanie
-maska łagodząca

Ten zabieg rożni się w zależności od tego, co dany salon oferuje... Ale to, co wyżej jest opisane to przesada...
__________________
Zakochana w bransoletce Pandory



n_a_g_i_n_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 14:32   #10
SYISCosmetics
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Dot.: peeling+oczyszczanie - czy kosmetyczka zrobiła wszystko jak należy? Proszę o po

Tak jak pisze karolynka90 zabieg który ty miałaś był za szybki i niekompletny.
Powinna ci zrobić demakijaż, następnie peeling kawitacyjny - najlepiej, później włączyć wapozon i tak powinnaś leżeć pod nim ok 15 min. Mozna go połączyć z maską rozpulchniającą, chodzi o to że pod wpływem pary z wapozonu pory skórne rozszerzają się i łatwiej i mniej boleśnie usuwa się wykwity skórne - np. zaskórniki.
to z kolei robi się do momentu kiedy pory znów się nie sklęsną, a nie dokąd nie wyciśniemy wszystkiego. Jeśli skóra po tym dalej jest zanieczyszczona to po około tygodniu przychodzi się na kolejne oczyszczanie . Nie powinno się robić kwasów przed oczyszczaniem. Kwasy rozmiękczają skórę i ją podrażniają a potem jeszcze wyciskanie - co najwyżej 2 dni później. Później po oczyszczaniu można zdezynfekować skórę darsonwalem i nałożyć ampułkę wzmacniająco - łagodzącą i maskę algową która jest zimna i obkurczy naczynka - skóra nie będzie taka czerwona. Następnie maskę się zdejmuje, nakłada się krem odżywczy, lub inny i to dopiero jest koniec zabiegu.
SYISCosmetics jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.