Jakie studia po rozszerzonej geografii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-01, 22:36   #1
Yukii23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2

Jakie studia po rozszerzonej geografii?


Witam, jestem tu nowa, więc za wszelkie błędy przepraszam
W roku 2015 piszę nową maturę. Jestem pewna, że chcę zdawać podstawę (matma, polski, angielski) i geografię na rozszerzeniu. Boję się jednak, że może to być za mało, więc rozważam jeszcze angielski na rozszerzeniu, ale musiałabym ostro przycisnąć, bo szkoła oferuje tragiczny poziom... Na jakie kierunki byłabym w stanie się dostać z takimi przedmiotami? Proszę mnie nie odsyłać na strony uczelni, ponieważ znam wymagania na poszczególne studia, jednak chciałabym poznać opinie studentów i osób które być może borykały się z podobnym problemem. Wszelkie kierunki ekonomiczne odpadają bo ciężko u mnie z matmą niestety :c Geografia sama w sobie mnie bardzo interesuje, ale np. kierunek turystyka i rekreacja mi wszyscy odradzają "bo nie ma potem pracy", natomiast pchają na gospodarkę przestrzenną. Wiadomo, że w praktyce może to wyglądać zupełnie inaczej. (dlatego bardzo proszę o opinie ) Jednak ja nawet nie wiem jak obecnie wyglądają progi na mniej więcej tych kierunkach, a nie chcę rzucić się na coś na co nie mam nawet szans.
Mogłabym prosić o pomoc? :c
Ah i czy ktoś to dostał się na jakikolwiek kierunek geograficzny mógłby napisać co zdawał na maturze i z jakim wynikiem?
Yukii23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 23:03   #2
Trochofora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 280
Dot.: Jakie studia po rozszerzonej geografii?

Na gospodarce przestrzennej też jest matematyka. Skoro nie jesteś z niej dobra, to nie wiem czemu Cię znajomi pchają akurat na GP. Napisałaś, że geografia sama w sobie Cię interesuje. Więc może po prostu studiuj geografię? Tyle, że na takim kierunku również jest matematyka. Po prostu nie uciekniesz przed matematyką. Dlatego ja bym na Twoim miejscu ten rok poświęciła na szlifowanie matematyki, a nie uciekanie przed nią.

Trochę Cię nie rozumiem. Piszesz, że znasz wymagania, a potem że nawet nie wiesz jakie progi... Przecież progi są udostępniane i każdy może zobaczyć ile trzeba było mieć punktów w roku x na uczelni y, żeby się dostać.

Może wybierz się na jakieś targi uczelni, pozbieraj ulotki, popytaj co i jak. Wtedy może znajdziesz interesujący Cię kierunek
Trochofora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 00:38   #3
Yukii23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie studia po rozszerzonej geografii?

Niestety wiem że nie uciekne :/ regularnie chodze na korepetycje ale nadal orłem nie jestem :c
Co do progów to nie wiem czy jestem po prostu ślepa czy co, ale za nic nie mogę wyszukać progów na UŁ, a jeśli już to znajdę pojedyńczy kierunek który mnie i tak nie interesuje... na stronach innych uniwerkow faktycznie sa ale nie wiem czy moge się nimi sugerować chcąc studiować w Łodzi...
Yukii23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 01:01   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jakie studia po rozszerzonej geografii?

To może geologia np. stosowana?
Gdzieś słyszałam, że geografii wymagają na wstępnym na psychologię na UW, więc pewnie na wiele kierunków można się dostać z taką maturą.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 10:28   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia po rozszerzonej geografii?

Cytat:
Napisane przez Yukii23 Pokaż wiadomość
Witam, jestem tu nowa, więc za wszelkie błędy przepraszam
W roku 2015 piszę nową maturę. Jestem pewna, że chcę zdawać podstawę (matma, polski, angielski) i geografię na rozszerzeniu. Boję się jednak, że może to być za mało, więc rozważam jeszcze angielski na rozszerzeniu, ale musiałabym ostro przycisnąć, bo szkoła oferuje tragiczny poziom... Na jakie kierunki byłabym w stanie się dostać z takimi przedmiotami? Proszę mnie nie odsyłać na strony uczelni, ponieważ znam wymagania na poszczególne studia, jednak chciałabym poznać opinie studentów i osób które być może borykały się z podobnym problemem. Wszelkie kierunki ekonomiczne odpadają bo ciężko u mnie z matmą niestety :c Geografia sama w sobie mnie bardzo interesuje, ale np. kierunek turystyka i rekreacja mi wszyscy odradzają "bo nie ma potem pracy", natomiast pchają na gospodarkę przestrzenną. Wiadomo, że w praktyce może to wyglądać zupełnie inaczej. (dlatego bardzo proszę o opinie ) Jednak ja nawet nie wiem jak obecnie wyglądają progi na mniej więcej tych kierunkach, a nie chcę rzucić się na coś na co nie mam nawet szans.
Mogłabym prosić o pomoc? :c
Ah i czy ktoś to dostał się na jakikolwiek kierunek geograficzny mógłby napisać co zdawał na maturze i z jakim wynikiem?
Jeśli chodzi o progi to w tym wypadku naprawdę odsyłamy Cię na strony uczelni.

Na UŁ sama składałam i dla każdego kierunku były podane zeszłoroczne progi. Także szukaj.

Uśmiechnęłam się, jak przeczytałam, że wszyscy pchają Cię na gospodarkę przestrzenną. A czy ci wszyscy sprawdzali, czy są po tym oferty pracy?
Studiuję ten kierunek, różowo nie jest. Same studia mi się bardzo podobają, ale większość osób idzie na to, bo marzy im się kariera urbanisty i projektanta. Niestety, te marzenie najtrudniej zrealizować, bo takich zawodów mamy już dość, a tam, gdzie brakuje takich specjalistów, instytucje, w których powinni pracować nie mają ich za co zatrudnić. I tak oto wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy zajmuje się pani Krysia odpowiedzialna za sortowanie poczty w urzędzie.

Na jaką GP byś się ewentualnie wybierała? Lic. czy inż. ?
Na obu jest matma, na inż. dodatkowo fizyka. Weź to pod uwagę.
Pracę po GP można znaleźć jeszcze jako tako w nieruchomościach (choć tu, w niektórych zawodach nie trzeba mieć nawet studiów) oraz w sprawach związanych ze środowiskiem przyrodniczym.

Więcej o samej GP pisałam tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=762605 (o samych studiach post nr 20).

A co do kierunków, jakie możesz podjąć po rozszerzonej geografii...
Geografia jest przedmiotem bardzo uniwersalnym, można z nią iść na studia humanistyczne, językowe, społeczne, ekonomiczne, techniczne...
Multum wymieniania konkretnych nazw kierunków

Zrób lepiej listę nawet 20 kierunków, które Cię interesują i wtedy będzie nam łatwiej się wypowiadać.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 10:39   #6
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Jakie studia po rozszerzonej geografii?

Jeśli interesuje cię geografia to idź na taki kierunek. Przed matmą, fizą nie uciekniesz ale wiadomo, niektóre rzeczy trzeba przemęczyć.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 19:33   #7
roseblue
wasza koleżanka
 
Avatar roseblue
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 140
Dot.: Jakie studia po rozszerzonej geografii?

geologia, geoinformatyka, bezpieczeństwo wewnętrzne/ zewnętrzne. Ja zdawałam geografie rozszerzoną i dostałam się na skandynawistykę, ale tam trzeba mieć też wysokie wyniki z języków rozszerzonych.
__________________
karmacoma
roseblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-02 20:33:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.