Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-11, 22:21   #391
gabi139
Raczkowanie
 
Avatar gabi139
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: -
Wiadomości: 89
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
tego Ci nie powiem bo używałam go punktowo i od razu brzydactwa wycvhodziły i było po wągrach i zaskórnikach, ale rozszerzyło mi to naczynka i niesytety nie mogę stosować:-/
uuu ale da sie cos zrobic z rozszerzonymi naczynami?? ale chyba od sierpnia rozpoczne kuracje lysanelem:P oby pomoglo i wysyp szybko zszedl
gabi139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 22:19   #392
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Przebrnęłam przez 10 stron wątku i mam pytania...
1. Niektóre z Was pisały, zeby nie stosować go latem, inne: że przy unikaniu słońca i filtrach 50+ można go stosować, bo jest w miarę delikatny, więc jak to w końcu jest? Zakupiłam kremik i zastanawiam się czy czekać tak do wrezśnia- października, bo rączki już świerzbią...
Edit: znalazłam odpowiedź w tym wątku http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=Effaclar Sandija pisze:''Na lato bym radziła odstawić AHA (i tak po pewnym czasie przestają działaś), a przejsc na BHA, np. Effaclar. Będzie podtrzymywal efekt, działa łagodnie, ale skutecznie.'' A tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=Effaclar Fuksjaa:'' Effaclar K można używać też latem, pod warunkiem, że stosujesz też fotostabilne filtry ''
2. Jedna Wizażanka opisywała,ze super działanie wykazywała kombinacja: najpierw Effaclar K, a później ten drugi(A...?) Ktoś jeszcze stosowała takie połączenie?
3. Czy konieczne jest stosowanie kremu co noc? Czy uzywanie go od razu na początku kuracji co 2 dzień czy raz na 3 dni ma sens? Czy lepiej najpierw stosować go regularnie, a późnije zmniejszać częstotliwość?
4. Na KWC wiele osób pisze, że poprawa(niewielka, ale jednak) nastąpiła po kilku użyciach. Jesli taki efekt jest satysfakcjonujący- czy można zaprzestać używania? I w razie potrzeby stosować go sporadycznie?
5. Ostatnie pytanie Efekt można wzmocnić stosowaniem raz w tygodniu maseczki aspirynowej czy lepiej skupić się na jednym sposobie złuszczania?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!

Edytowane przez Sovilo
Czas edycji: 2007-07-20 o 23:07
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 11:30   #393
flower by kenzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 18
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

cześć wszystkim! mój problem to przebarwienia na twarzy, które spowodowane są nieumiejętną pielęgnacją po zabiegu z kwasami: nie miałam filtra przez krótki czas i to wystarczyło. Teraz jest trochę lepiej tzn. przebarwienia trochę zbladły. Używałam/używam mela d LRP i clairal SVR, na dzień wysoki filtr (svr mocno bieli, antehelios LRP jest ok, iwostin jest ok, avene jest ok). w którymś wątku na temat preparatów wybielających napisałam, że mam skórę raczej suchą, naczynkową,bez pryszczy.No i zaczęło się:czoło i broda jakoś zrobiły się zanieczyszczone i tłustawe!!! Kremów wybielających muszę używać i będę co noc się smarować.
Filtrów też muszę.Gdy mam wolne rezygnuję oczywiście w domu z filtrów i podkładu. Do mycia twarzy mam cetaphil lub płyn do kąpieli dla dzieci HIPP.Moje pytania:
1. czy mogę używać płyn/krem EFFACLAR na tłustsze partie twarzy?
2. Czy w moim przypadku będzie działał oczyszczająco czy zluszczająco- wybielająco? flower by kenzo pozdrawiam wszystkich.
flower by kenzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 12:09   #394
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Droga sovilo przede wszystkim gratuluję mgr-a i mężusia:p czekam na te chwile z niecierpliwościa...co do Twoich pytań, przeczytałam je kilkakrotnie i moge odpowiedziec na tyle, na ile wiem cos na ten temat
Ad.1 jak wiele wizażanek pisze, możesz stosować go latem pod warunkiem! wysokiej ochrony przeciwsłonecznej-fotostabilne filtry-jesli będziesz stosować wymagana ilośc, ponawiać aplikację w ciągu parówki dziennej, skrupulatnie smarować się i nie zapominać o fitrze(fotostabilnym!) i jesli będziesz akceptowała swoje białe lico wśród nasolaryzowanej ludzkości to MOŻESZ stosować latem effaclar. Ja osobiście nie stosuje latem bo uzywam zbyt niskiego filtra i nie należę do filtomaniaczek, choć kocham effaclar to dopiero we wrzesniu do niego wrócę.
Ad.2 nie stosowalam tego połączenia, sam effaclar mi wystarczał w zupełności
Ad.3 myslę, że jeśli effaclar dział dobrze, nie powoduje żadnych przesuszeń cery, alergi i innych świnstw to możesz spokojenie stosowac go co noc, ja tak robiłam, on delikatnien złuscza cere, wiadomo naskórek się regeneruje i wciąż sa nwe mikro złuszczenie które mogą zapychać pory, effaclar stosowany codziennie będzie jest reularnie likwidował
Ad.4 Najlepiej jest stosować go dłużej niz kilka dni, bo to przecież działa cały czas, efekt pojawi sie pol kilku-kilkunastu dniach ale to nie znaczy, że jak go odłozysz to tak pozostanie-znowy pory sie zanieczyszczą i będą nowe zakórniki, wągry i inne brzdactwa. Po zakończeniu stosowania effaclaru, cera powoli wraca to wcześniejszego stanu, tzn. zawsze rezultaty jakies pozostają, ale co nie co i tak się znów zanieczyści.
Ad. 5 Tak efekt możesz wzmocnić maseczka aspirynową, lecz wciąż pamiętaj o filtrach:-D
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 12:53   #395
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

A jak to jest z tymi filtrami? Jak sie stosuje Effaclar tylko na noc to tez trzeba?
Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 13:08   #396
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

tak, bo cera jest cieńsza i nie ma siły bronic sie przed promieniowaniem słonecznym, przez co pojawiaja sie plamy, piegi. itd.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 13:36   #397
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

A one sie pojawiaja od razu czy po jakims czasie? Bo przyznam ze uzywam caly czas Effaclaru (tylko na noc), a filtr (SVR 50) nakladalam tylko na plaze, a przebarwien nie mam, nie liczac tych potradzikowych. Na dzien smaruje sie podkladem Vichy Normateint z SPF 20, lub kremem matujacym Clerasil (SPF 15). Za filtrem nie przepadam bo mam wrazenie ze mnie zapycha :/
Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-21, 14:23   #398
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

zawsze ten filtr 20 to coś, jednak może masz cerę mniej skłonną do przebarwień.myslę że już by sie pojawiły, mogą zawsze jednak sie pojawić, dlatego proponuje wyższy filtr, gdybyś go stosowała to przebarwienia potrądzikowe mogłby juz znikać i sie zmniejszać, a tak mogą sie pogłębiać i zaznaczać
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 15:15   #399
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Dzieki za rade, poprobuje z tym filtrem, jak mnie nie zacznie wysypywac to moze jakos do niego przywykne...
Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 21:34   #400
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

phdwao , dziękuję zażyczonka i wyczerpujące infeormacje:emok: Napisz proszę jeszcze co stosujesz jako nawilzacz?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 08:55   #401
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

la roche posay, hydraphase xl lerge, super nawilża i nie zapycha
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-23, 03:37   #402
cutme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 51
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

a jesli bede stosowac filt 30 to znaczy, ze w ogole sie nie opale na twarzy? stosuje effaclar od ok 3 miesiecy i nie stosowalam przy nim filtrow, a opalalam sie juz nie raz (moze nie jakos mocno, ale na pewno nie unikalam slonca i mam juz lekko opalona skore) i zadnych przebarwien nie mam. nie chce miec bialej buzi i opalonej skory na ciele, bo to przeciez bedzie troche dziwnie wygladac wiec zastanawiam sie czy skoro moja skora jakos na razie toleruje polaczenie effaclaru ze sloncem to oznacza ze tak juz bedzie zawsze czy w kazdej chwili moze sie to zmienic? mam cere tlusta i effaclar w ogole jej nie wysusza i nie wydaje mi sie zeby byla ciensza / delikatniejsza. jedynym skutkiem jego dzialania jest brak syfkow, z czego nie chcialabym rezygnowac latem...
cutme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 03:40   #403
cutme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 51
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
tak, bo cera jest cieńsza i nie ma siły bronic sie przed promieniowaniem słonecznym, przez co pojawiaja sie plamy, piegi. itd.
Jesli od effaclaru bede miala wiecej piegow to bardzo mnie to cieszy ; )
cutme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 12:06   #404
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Tu też zadam to pytanie Czy wraz z Effaclaram moge stosować krem Active C? Czy witamina C zbytnio mnie nie podrażni, jeśli będę na noc stosować Effaclar, a na dzień Active c, a potem filtr? Lub jeśli jedna noc Effaclar, druga Active C?(Czy w tym wypadku działanie Effaclaru- stosowanie co drugą noc- nie zostanie zmniejszone?).
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 19:19   #405
laylla18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 273
Exclamation ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

czesc dziewczyny!
mam 21 lat, i cerę pełna zaskornikow..co jais czas ropne wypryski, glownie na brodzie. Planuję stosowac krem z kwasami-np LRP Effaclar K, ale za tydzien jade do Chorwacji i bede narazona na dzialanie promieni slonecznych. Czy to dobry pomysl? JEzeli nie, co teraz moge zrobic dla swej cery by jakos powstrzymac powstawanie nowych zaskornikow i zlikwidowac te jjuz powstale? BEde wdzieczna za porade...dzieki
laylla18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 22:14   #406
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez laylla18 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny!
mam 21 lat, i cerę pełna zaskornikow..co jais czas ropne wypryski, glownie na brodzie. Planuję stosowac krem z kwasami-np LRP Effaclar K, ale za tydzien jade do Chorwacji i bede narazona na dzialanie promieni slonecznych. Czy to dobry pomysl? JEzeli nie, co teraz moge zrobic dla swej cery by jakos powstrzymac powstawanie nowych zaskornikow i zlikwidowac te jjuz powstale? BEde wdzieczna za porade...dzieki

Klania sie wyszukiwarka

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 10:28   #407
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Effaclar K - Co I Jak??

Niektóre z Was stosują Effaclar na przemian z Acne dermem- czy przy pierwszym zetknięciu z kwasami to dobre połączenie? Czy lepiej przyzwyczajać skórę do jednego, a później wprowadzić drugi specyfik?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 11:42   #408
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Effaclar K - Co I Jak??

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Niektóre z Was stosują Effaclar na przemian z Acne dermem- czy przy pierwszym zetknięciu z kwasami to dobre połączenie? Czy lepiej przyzwyczajać skórę do jednego, a później wprowadzić drugi specyfik?

Effaclar K to jeden z najlagodniejszych kwasow a Acne Derm tez nie jest bardzo inwazyjny;sama zaczynalam od takiego polaczenia tymbardziej ze zalezalo mi na pozbyciu sie kilku przebarwien-udalo sie a po Effaclar K siegam teraz tylko fazami.

W ciagu tygodnia uzywalam 2x Effaclaru K i 1xAcne Dermu po czym zmienialam kolejnosc tzn.2X Acne Derm i 1x Effaclar K -trwalo to ok.3 m-ce.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 11:51   #409
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Effaclar K - Co I Jak??

i co którąś noc jakiś nawilżacz?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-24, 22:04   #410
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Tak,nie dodalam tego bo dla mnie to oczywiste ale polecam Humektan to jeden z moich ulubiencow.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 20:43   #411
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Głupie pytanie Dostałam Effaclar K w próbkach, saszetkach i stąd pytanie- mogę go wycisnąć do słoiczka po kremie(wymyty, wyparzony, itp.) Z otwartej saszetki się wylewa
Pytanie drugie: czy to samo mogę zrobić z active c?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 11:49   #412
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Głupie pytanie Dostałam Effaclar K w próbkach, saszetkach i stąd pytanie- mogę go wycisnąć do słoiczka po kremie(wymyty, wyparzony, itp.) Z otwartej saszetki się wylewa
Pytanie drugie: czy to samo mogę zrobić z active c?
Z Active C to na pewno nie mozna tak zrobic bo vit.C utleni sie i krem bedzie nic warty a odnosnie Effaclaru K to gdzies przewinelo mi sie,ze takze lepiej nie stosowac takiej formy-wyciskania do sloiczka.Jednak nie jestem do konca pewna jak to z kwasami wyglada.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 16:24   #413
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

To niedobrze Nie zużyje przecież jednej 3 ml saszetki w jeden dzień Jak szybko wit. c się utlenia?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 19:01   #414
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

A może mi ktoś wyjasnieć na czym polega ten ''haczyk'' ? Otwieram słoiczek kremu i uzywam go przez m-c czy 2. A tu otwieram saszetke i wlawam do słoiczka i zużywam w ciagu 2-3 ale nie miesięcy tylko dni
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 20:06   #415
Teeta
Anomalia
 
Avatar Teeta
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 165
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

też proszę o odpowiedź, bo kupiłam kilka właśnie takich próbek na allegro...
Teeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 22:12   #416
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Ja też na Allegro. W saszetkach taniej Na razie otworzyłam saszetke, wymaziałam się, reszte przelałam do słoiczka po kremie(wyparzony itd.) Uważam, że to mniejsze zło- słoiczek bądź co bądź zakręcam, a saszetka byłaby cały czas otwarta.Poza tym nie kapuje, przecież jak kupuje krem w tubce , to podczas aplikacji i tak dostaje się do niego światło i powietrze, więc nie wiem w czym problem?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 06:12   #417
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Stosuje Effaclar 1,5 tygodnia. Po pierwszych 3 dniach cera wyraźnie się wygładdziała. Teraz zauważyłam, że tworzą się gdzie niegddzie krostki, a w miesjcach gdzie już miała wczesniej 2 małe pryszczyki mam wrażenie, że Effaclar je zaognił i nie pozwla się zagoić... Nie wiem czy to wysyp czy coś mnie zapycha?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 12:28   #418
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez cutme Pokaż wiadomość
a jesli bede stosowac filt 30 to znaczy, ze w ogole sie nie opale na twarzy? stosuje effaclar od ok 3 miesiecy i nie stosowalam przy nim filtrow, a opalalam sie juz nie raz (moze nie jakos mocno, ale na pewno nie unikalam slonca i mam juz lekko opalona skore) i zadnych przebarwien nie mam. nie chce miec bialej buzi i opalonej skory na ciele, bo to przeciez bedzie troche dziwnie wygladac wiec zastanawiam sie czy skoro moja skora jakos na razie toleruje polaczenie effaclaru ze sloncem to oznacza ze tak juz bedzie zawsze czy w kazdej chwili moze sie to zmienic? mam cere tlusta i effaclar w ogole jej nie wysusza i nie wydaje mi sie zeby byla ciensza / delikatniejsza. jedynym skutkiem jego dzialania jest brak syfkow, z czego nie chcialabym rezygnowac latem...

To że stosujesz filtr nie znaczy, że skóra nie nabiera złotego odcienia. Promyki i tak Cię złapią, ale trochę wolniej, no i będzie to bezpieczne opalanie.

Myślisz, że skoro teraz nie wyszły Ci przebarwienia to wszystko jest ok? Raczej się mylisz i możesz (ale nie musisz) się zdziwić za jakiś czas.

Stosujesz kwas BHA, żeby poprawić stan skóry a niweczysz wszystko słońcem. I to, że Effaclar nie wysusza Ci buzi nic nie znaczy. Gołym okiem nie zobaczysz przecież tego, że masz cieńszą skórę.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 12:52   #419
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Stosuje Effaclar 1,5 tygodnia. Po pierwszych 3 dniach cera wyraźnie się wygładdziała. Teraz zauważyłam, że tworzą się gdzie niegddzie krostki, a w miesjcach gdzie już miała wczesniej 2 małe pryszczyki mam wrażenie, że Effaclar je zaognił i nie pozwla się zagoić... Nie wiem czy to wysyp czy coś mnie zapycha?

myślę żeeffaclar nie zapycha,możliwe jest zapychanie przez coś innego(podkład, inny krem) przeczytaj mój pierwszy post w tym wątku, problemy miałam podobne...musisz być cierpliwa, to podstawa...daj mu czas żeby zadziałał,po miesiącu stosowania możesz zastanawiać się co dalej gdyby nic się nie zmieniło
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 12:58   #420
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Wiedziałam, że sie odezwiesz Przeczytałam cały wątek, pamiętam jak ''biadoliłas'', że na początku trochę Cię wyrzuciło i zastanawiałas się czy nie rzucić E., ale potem mam nadzieję, że będę zadowolona jak ty Przeczekam wysyp
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.