zwymiotowana tabletka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-05, 11:33   #1
arricia29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 52
Question

zwymiotowana tabletka


jestem w drugim tygodniu brania tabletek antykoncepcyjnych. ostatnia wzielam ok 20.20 jednak tego wieczoru a raczej nocy moj zoladek nie wytrzymal. byla jakas 1 w nocy. czy to traktuje sie jak zapomnienie tabletki czy zdazyla sie wchlonac i wszystko jest ok? pomocy
arricia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 11:52   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zwymiotowana tabletka

pigulki wchlaniaja sie do 4 godzin ,mysle ze wszytsko powinno byc ok.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 13:09   #3
arricia29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 52
Dot.: zwymiotowana tabletka

oh no to juz mnie troche uspokoilas dziekuje
arricia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 15:36   #4
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: zwymiotowana tabletka

raczej wszytko ok,poza tym drugi tydzien jest uwazany za najbezpieczniejszy na jakies tam rewolucje,takze wszystko w porzadku
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 23:05   #5
kasiaaaa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: zwymiotowana tabletka

Kochan błagam pomóżcie!! bylam w pierwszym tyg brania blistra po okresie. wzielam tabletke i zaraz ja zwymiotowalam. wiem ze na pewno nie zdarzyla sie wchlonac ale nie wzielam nastepnej od razu tylko na nastepny dzien przyjelam ja o stalej porze. tzn byla to niedziela. na kazdy dzien przyporzadkowana jest jedna tabletka. w niedziele zaraz po przyjeciu "niedzielnej" tabl zwymiotowalam ja. nie zarzylam od razu "poniedzialkowej" tylko wzielam ja w poniedzialek. przez nastepne 7 dni stosowalam dodatkowe zabezpieczenie a pozniej juz normalnie. blagam odpowiedzcie mi napytanie czy jestem zabezpieczona? mimo ze nie wzielma od razu kolejnej tabl.? prosze o szybciutka odpowiedz bo umieram ze strachu. nie moge teraz zajsc w ciaze!!!!
kasiaaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 09:04   #6
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: zwymiotowana tabletka

kasiaaaa89 - nie potrafię odpowiedzieć, gdyż nie dopuszczam by takie rzeczy się przytrafiły... Przy braniu tabletek trzeba bardzo uważać i przestrzegać informacji z ulotki - tak więc trzeba było wziąć kolejną tabletkę od razu po wymiotach i nie byłoby żadnego problemu.
Ciekawi mnie to, że zadajesz te pytania tak późno, jakby post factum - bo nawet jak jesteś w ciąży to nic już tego nie zmieni. Czemu nie zapytałaś się lub nie zaglądnęłaś do ulotki wcześniej?
Moja rada - zrób po prostu test.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 10:50   #7
kasiaaaa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: zwymiotowana tabletka

Velvet Acid Kitty dziękuje za odpowiedź. dlatego tak pozno sie o to zapytalam poniewaz wczesniej w ogole na mysl mi nie przyszlo ze ta tabletke trzeba bylo wziasc od razu.... dopiero gdy weszlam na to forum i gdzies to przeczytalam od razu zrobilo mi sie goraco a ulotki ktore mam razem z tabletkami wyrzucilam .... i nie wiedzialam ze mozna brac np tabl z poniedzialku w niedziele.... jestem zalamana. musze isc po test. i mam jeszcze jedno pytanie: caly ten incydent stal sie nie w ubiegly weekend tylko w poprzedni. a do tej srody nie kochalam sie z narzeczonym bez zabezpieczenia, w srode on skonczyl we mnie.... jest szansa ze wtedy bylam zabezpieczona??
kasiaaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-03, 11:17   #8
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: zwymiotowana tabletka

Nie mogę odpowiedzieć na 100% i sądzę, że nikt tu Ci nie da gwarancji, że zabezpieczenie było stuprocentowe. Ponoć najgorzej jest gdy pominie się tabletkę w pierwszym tygodniu stosowania. Jakie są szanse na zapłodnienie - nie wiem. W tej kwestii akurat nie mam doświadczenia, gdyż problem nigdy mnie nie dotyczył. Ja bym na twoim miejscu zabezpieczała się dodatkowo do końca cyklu - tak na wszelki wypadek.
Kup dzisiaj test, a zrobisz go jutro. Zapoznaj się z instrukcją - trzeba go robić rano na czczo, dawno nie robiłam więc nie pamiętam dokładnie ile dni od domniemanego zapłodnienia.
Jakiekolwiek byś leki brała - nie wolno wyrzucać ulotek, gdyż w razie jakichś problemów, wypadku itp - lekarz musi być poinformowany o wszystkim co bierzesz, żeby nie było interakcji z lekami, które ci przepisze.
Warto też czytać ulotki, żeby wiedzieć właśnie jakie są możliwości interakcji, osłabienia działania lub skutki uboczne.
Ulotki są też w internecie, trzeba wejść na stronę producenta tabletek. Chyba łatwo znaleźć przez google .
Powodzenia.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 12:34   #9
kasiaaaa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: zwymiotowana tabletka

no to dziękuje.... mam nadzieje jednak że bedzie dobrze i że narazie dzidzius sie nie pojawi pozdrawiam
kasiaaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.