OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-29, 09:56   #241
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja tam wycieram tym samym ręcznikiem co resztę ciała i po prostu zmieniam częściej
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 10:39   #242
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
po OCM wszystko schodzi samej mi się nie chciało wierzyć ... tylko ja zrobiłam tak; najpierw olej plus delikatne ale dość długie masowanie buźki aż się tusz rozpuści(lepiej nałożyć warstwę mieszanki na oczka i masować resztę twarzy a potem wrócić i delikatnie oczy) potem ściągnęłam to ciepłym ręcznikiem bo od tuszu, cieni itp byłam czarna i znów olej i dalej jak zwykle.... cera jak wstałam rewelka jakbym na imprezie całą noc w dymie tytoniowym nie balowała
no właśnie bałam się tego że tusz rozmaże mi się po całej twarzy jak będę tak masować ale wczoraj wieczorem jak siedziałam w wannie to tak jak napisałaś, nałożyłam trochę olejku na oczy i w tym czasie masowałam buzię, a tusz ładnie się rozpuścił. po jednym użyciu nie widzę jakiś zmian, ale będę wytrwale stosować i zobaczymy czy mi podpasuje
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 20:14   #243
vesper
Rozeznanie
 
Avatar vesper
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 737
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość
Zmodyfikowałam trochę OMC pod kątem mojej cery (tłusta, naczynkowa, wrażliwa, skłonna do zanieczyszczeń) używam oliwki dla kobiet w ciąży Rossmanna (mieszanka olejów z wit E), oleju rycynowego ok 1/4-1/5 oraz 10-15 kropel witaminy C w glicerynie (juvit). Ręcznik moczę w wodzie trochę cieplejszej niż temp ciała i kończę 2X dłuższym przykładaniem zimnego ręcznika, takie połączenie nie podrażnia mi naczynek i świetnie oczyszcza zwłąszcza brodę.

BTW. W Ikea są 100% bawełny, białe ręczniczki 40x60cm NACKTEN za całe 1,49zł ;-)

Oczywiście jednocześnie używam 2 ręczników a ten nieużywany suszę i prasuję maksymalnie nagrzanym żelazkiem żeby pozbyć się bakterii bo bez tego też miałabym wysyp na twarzy.
mi OCM podrażniło naczynka i stały się widoczne szczególnie na policzkach muszę spróbować z twoją metodą może będzie lepiej bo pozatym efekt super
vesper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 21:11   #244
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny mowicie tu o dodawaniu do OCM olejku herbacianego, ale OLEJKU czy OLEJU? chodzi o taki olejek eteryczny co go ponoc na twarz stosowac sie nie powinno? :P

aaaa.. znalazlam swoja odpowiedz, sory dziewczyny >.<'

viki1988 koniecznie napisz czy ten olejek na prawde rozjasnil sińce *.* [zmagam sie z nimi od dziecka, aż dziw że wciąż jestem tak pełna nadziei.. >.> ]

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2010-07-01 o 21:44
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 10:19   #245
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej dziewczynki...sorki za off'a potrzebuję pomocy i to na gwałt jutro mam ważna imprezę a nagle chyba mam winowajce ale nie wiem który on(wypsikałam się 2-oma nowymi hydrolantami z róży i aloesu) i teraz na dekoldzie i na szyi mam straszy wysyp malutkich czerwonych potworów o dziwo na twarzy nie aż tak źle jest ale jutro muszę dekold mieć i móc go ludziom pokazać ....... b.proszę poradźcie coś .... jakiś olej? wapno może? albo już sama nie wiem co....:mur :
jestem pod wrażeniem ecospa albo zapomnieli (albo chwilowo nie mieli )i do ostatniego zamówienia nie spakowali jednego z olejów a ja nawet nie zauważyłam hihi (za dużo tego wzięłam ) i dziś niespodzianka doszło i to jeszcze próbka oleju z kminku do tego jak miło

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-07-02 o 10:33
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 11:11   #246
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
hej dziewczynki...sorki za off'a potrzebuję pomocy i to na gwałt jutro mam ważna imprezę a nagle chyba mam winowajce ale nie wiem który on(wypsikałam się 2-oma nowymi hydrolantami z róży i aloesu) i teraz na dekoldzie i na szyi mam straszy wysyp malutkich czerwonych potworów o dziwo na twarzy nie aż tak źle jest ale jutro muszę dekold mieć i móc go ludziom pokazać ....... b.proszę poradźcie coś .... jakiś olej? wapno może? albo już sama nie wiem co....:mur :
jestem pod wrażeniem ecospa albo zapomnieli (albo chwilowo nie mieli )i do ostatniego zamówienia nie spakowali jednego z olejów a ja nawet nie zauważyłam hihi (za dużo tego wzięłam ) i dziś niespodzianka doszło i to jeszcze próbka oleju z kminku do tego jak miło
Identycznie moja skóra reaguje na rozmarynowy. Możesz spróbować wziąć maksymalną dawkę wapna, jaka napisana będzie na opakowaniu. Możesz też te krostki fenistilem posmarować, bo jest super na uczulenie i mi na to pomógł. Lepiej żadnych olei na to nie nakladać, bo może być jeszcze gorzej.

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2010-07-02 o 11:17
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 11:49   #247
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

cześć Dziewczyny powiedzcie mi proszę, czy mogę używać samej oliwki fur mama z rossmanna do mycia, bez innych dodatków? zamierzam kupić, bo skład bardzo przyjazny, co nawet ja, nie znająca się na tym, widzę i potrafię docenić nawet nie tyle do mycia, co do demakijażu, jak jedna z Wizażanek tu pisała stronę czy dwie temu.
i czy mogę potem (po olejku) normalnie używać protexa (zalecenie dermatologa)?
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-02, 14:49   #248
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Identycznie moja skóra reaguje na rozmarynowy. Możesz spróbować wziąć maksymalną dawkę wapna, jaka napisana będzie na opakowaniu. Możesz też te krostki fenistilem posmarować, bo jest super na uczulenie i mi na to pomógł. Lepiej żadnych olei na to nie nakladać, bo może być jeszcze gorzej.
dzięki za odp wzięłam dużo wapna i z desperacji się odrazu posmarowałam nowo dostanym olejkiem z kminku .... kilka godzin później nie jest już, aż tak źle kupilam jeszcze w zielarskim jakiś polecony żel z uczepu trójlistnego rumianku i nagietka .. hmmm. ale boję sie trochę przedobrzyć jak widzę że mi się to uspakaja i łagodzi
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 22:53   #249
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
cześć Dziewczyny powiedzcie mi proszę, czy mogę używać samej oliwki fur mama z rossmanna do mycia, bez innych dodatków? zamierzam kupić, bo skład bardzo przyjazny, co nawet ja, nie znająca się na tym, widzę i potrafię docenić nawet nie tyle do mycia, co do demakijażu, jak jedna z Wizażanek tu pisała stronę czy dwie temu.
i czy mogę potem (po olejku) normalnie używać protexa (zalecenie dermatologa)?

Wydaje mi się, że najlepsze będzie do tego sama oliwka, ta o której mówisz nie będzie "czysta" w zupełności, sprawdź czy zawiera perfumy, z hippa zawiera. Ja do tego zabiegu używam olejku z jojoba, drogi w porównaniu z innymi, ale bardzo dobry, polecam.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 10:27   #250
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że najlepsze będzie do tego sama oliwka, ta o której mówisz nie będzie "czysta" w zupełności, sprawdź czy zawiera perfumy, z hippa zawiera. Ja do tego zabiegu używam olejku z jojoba, drogi w porównaniu z innymi, ale bardzo dobry, polecam.
faktycznie, ta oliwka jest perfumowana, ale tym samym zwiększa przyjemność używania zastanowię się nad nią poważnie, bo mam dosyć babrania się mleczkiem kosmetycznym, które i tak nie domywa wszystkiego.
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 10:39   #251
FilaMila
Raczkowanie
 
Avatar FilaMila
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 80
GG do FilaMila
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hmm a można np. zmywać tym tylko makijaż oczu bez całej twarzy, bo jakoś nie jestem przekonana? I jeżeli ktoś nosi soczewki to oczywiście zdjąć przed myciem.
__________________

FilaMila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-03, 10:52   #252
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez FilaMila Pokaż wiadomość
Hmm a można np. zmywać tym tylko makijaż oczu bez całej twarzy, bo jakoś nie jestem przekonana? I jeżeli ktoś nosi soczewki to oczywiście zdjąć przed myciem.
ja stosuje tę metode własnie dlatego, że mi na cerę dobrze działa )))
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 11:21   #253
FilaMila
Raczkowanie
 
Avatar FilaMila
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 80
GG do FilaMila
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Kinaa1 Pokaż wiadomość
ja stosuje tę metode własnie dlatego, że mi na cerę dobrze działa )))
No tak, ale słyszałam kiedyś, że takim roztworem można też zmywać oczy i właśnie tak sobie pomyślałam tylko czy to nie będzie ich podrażniać...
__________________

FilaMila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 11:25   #254
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez FilaMila Pokaż wiadomość
No tak, ale słyszałam kiedyś, że takim roztworem można też zmywać oczy i właśnie tak sobie pomyślałam tylko czy to nie będzie ich podrażniać...
jasne
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 18:05   #255
Valie
Raczkowanie
 
Avatar Valie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 468
GG do Valie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zrobiłam OCM 4 razy i jestem niezwykle zadowolona. Skóra jest rozświetlona i mniej się przetłuszcza. Nawet zauważyłam, że "wyszły" mi na wierzch 2 zaskórniki (szkoda że zostało jeszcze kilka). Po całym zabiegu przemywam twarz hydrolantem oczarowym, czy mogę potem na to nałożyć serum LEMON z BU?
__________________
Valie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 13:23   #256
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Valie Pokaż wiadomość
Zrobiłam OCM 4 razy i jestem niezwykle zadowolona. Skóra jest rozświetlona i mniej się przetłuszcza. Nawet zauważyłam, że "wyszły" mi na wierzch 2 zaskórniki (szkoda że zostało jeszcze kilka). Po całym zabiegu przemywam twarz hydrolantem oczarowym, czy mogę potem na to nałożyć serum LEMON z BU?
pewno co Ci się podoba ja nakładam serum albo jakiś olejek zmieszany z HA i rano super
ostatnio sie trochę rozleniwiłam i nie robiłam OCM i TO WIDAĆ... hmmm tylko nie wiem czy się cieszyc, że działa czy martwić, że nieco mi się cera popsuła przez niestosowanie
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 14:19   #257
tricomi
Zakorzenienie
 
Avatar tricomi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Fabryka Czekolady
Wiadomości: 5 191
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Trafiłam na tę metodę zupełnym przypadkiem i po ponad tygodniu stosowania jestem zachwycona
Olejek genialnie usuwa cały makijaż, w tym podkład z którym do tej pory miałam problemy i zostawia moją skórę mięciutką.

Być może jest to zbieg okoliczności, ale na zdaje się, że ta metoda przyspiesza gojenie. Kupiłam sobie ostatnio zachwalany na YouTubie zestaw mini produktów do cery trądzikowej, które tak mi załatwiły twarz, że na policzkach, linii szczęki i czole wysypało mnie jak nigdy i to ogromne bolące, ropne wypryski, które za nic nie chciały się goić.
W każdym razie od kiedy zaczęłam myć twarz olejem, widocznie zmniejszył się stan zapalny, krostki nie są już tak zaognione i w dość szybkim tempie się zmniejszają, a co najlepsze nie powstają nowe.

Tak, że na chwilę obecną ta metoda to mój Święty Gral
Stosuję 75%-25% oleju słonecznikowego i rycynowego, ale chyba będę musiała poszukać innego oleju bazowego, bo ten troszeczkę zapycha mi pory na nosie.

Edytowane przez tricomi
Czas edycji: 2010-07-07 o 15:16
tricomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 15:32   #258
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Widzę, że coraj więcej zadowolonych, to dobrze. A ja już od tygodni nie robię OCM, bo oleju nie mam... i jakoś się nie mogę zebrać, by kupić.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 12:24   #259
tuberosa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 31
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

zrobiłam wczoraj ocm. skóra gładziutka, wszystko ekstra, super. tylko pomimo użycia świeżego ręczniczka, takiego zaraz po praniu wyskoczył mi jakiś dziwny stan zapalny na policzku. w ciągu jednej nocy. dziwne, bo ręcznik był świeżutki. ciągle mam mieszane uczucia. w dotyku skora jest gładka, wyraźnie odświeżona i oczyszczona, ale zawsze coś wyskakuje. też tak macie?
tuberosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 12:36   #260
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja mam wrażenie, że po każdym myciu olej "wyciąga" wszystko ze skóry, pory po prostu wyrzucają wszelkie zanieczyszczenia na wierzch, także wszystkie krostki wychodzą w ciągu 5 minut a nie tydzień. myję

najczęściej samym olejem rycynowym, czasem słonecznikowym, a chcę kupić eksperymentalnie oliwkę rossmanową fur mama
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 12:58   #261
Valie
Raczkowanie
 
Avatar Valie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 468
GG do Valie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Znalazłam gdzieś w sieci przepis na olejek do mycia twarzy do cery normalnej i mieszanej:
10 ml oleju sojowego
10 ml oleju rycynowego
20 ml oleju migdałowego
30 ml oleju jojoba

Dzisiaj lub jutro idę na zakupy do zielarskiego, więc niedługo próby z "wybuchową" mieszanką
__________________
Valie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 00:14   #262
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja przechodzę kryzys- teraz nie wiem czy przez zaniedbanie ostaniego etapu OCM czy przez to że piję nałogowo czerwoną herbatę. Mam na brodzie masakre 4 podskórne bolące gule, do tego jeszcze je próbowałam wypuczyć i nie muszę chyba pisać co teraz mam na brodzie
idę spać właśnie z nałożoną maścią z wit A zmieszaną z rozpuszczoną aspiryną. A z rana OCM pełne pokornie...
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 09:33   #263
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hm... ja odstawiłam tę metodę, bo miałam tragiczną twarz po tym... to tak jak przykładanie moczu na trądzik i mówienie, że trochę wysypu, a potem będzie super (był przypadek, gdy kobieta podawała swojemu synkowi mocz na alergię do picia, on dusił się itd., ale osoby na forum popierającym urynologię kazały jej podawać dalej )

no, ale wiadomo nic nie jest dla wszystkich po za tym, moja twarz była jakby ciemniejsza po tym, w ogóle nie czułam oczyszczenia (mimo, że robiłam tak jak w instrukcji), pory nie były zwężone, twarz była taka dziwna. Dodam, że stosowałam chyba 2, albo 3 tygodnie.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 07:27   #264
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

U mnie też jest jakoś dziwnie na cerę działa bardzo dobrze z tym ,że pory mi wyczyściły się(tzn. nie mam już takich ciemnych kropek)ale nie pozamykały się,i to przykładanie zimnego(w zimniej wodzie moczonego)ręcznika pomaga dosłownie na 15 min,później pory choć i czyste ale znowu rozszerzone.
A i zdarzyło się ,że wyskoczył mi pryszcz(a tego nie miałam już od bardzo dawna) ,najpierw pomyślałam ,że może to od upałów,wiadomo człowiek się poci,czepia się do twarzy różny kurz i brud,łatwiej o jakiś wysyp,a teraz czytam i widzę,że nie ja jedna zaliczyłam wysyp......już nie wiem co mam myśleć,a tak ładnie zapowiadało się,poza tym mi po OCM ten pryszcz ładnie się wysuszył i zagoił Ja nadal stosuję zobaczymy co dalej.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 11:26   #265
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Reavela Pokaż wiadomość
hm... ja odstawiłam tę metodę, bo miałam tragiczną twarz po tym... to tak jak przykładanie moczu na trądzik i mówienie, że trochę wysypu, a potem będzie super (był przypadek, gdy kobieta podawała swojemu synkowi mocz na alergię do picia, on dusił się itd., ale osoby na forum popierającym urynologię kazały jej podawać dalej )

no, ale wiadomo nic nie jest dla wszystkich po za tym, moja twarz była jakby ciemniejsza po tym, w ogóle nie czułam oczyszczenia (mimo, że robiłam tak jak w instrukcji), pory nie były zwężone, twarz była taka dziwna. Dodam, że stosowałam chyba 2, albo 3 tygodnie.
nie ma rzeczy uniwersalnych to tylko pobożne życzenia i pewne filozofie zakładają, że jesteśmy równi/tacy sami, dlatego min. jest to forum..... im większą mamy wiedzę tym większą mamy szansę na znalezienie własnego indywidualnego złotego środka
dla mnie jest nim OCM
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 13:12   #266
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dzis zrobiłam pierwszy raz OCM I jestem po wrazeniem Takie tanie i w miare szybkie a taki efekt
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 20:02   #267
helen77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja zrobiłam pierwszy raz ocm wczoraj, jakiegoś spektakularnego oczyszczenia porów nie widziałam (makijaż oczywiście zniknął idealnie), za to rano przeżyłam zaskoczenie, bo moja twarz w ogóle się nie błyszczała, a zwykle jest rano mocno przetłuszczona. Wysuszona też nie była, taka po prostu... normalna Dlatego mam zamiar to stosować przynajmniej dopóki nie zauważę jakichś problemów, z tym, że będę najpierw myć twarz olejkiem z emulgatorem, a dopiero potem ocm. Wydaje mi się, może się mylę, ale takie mam odczucia, że gdy nakładam ręcznik na olej + resztki makijażu to to wszystko razem jakoś się będzie absorbować do tych otwartych porów. Hmm....
helen77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 00:38   #268
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja stosuje OCM chyba z rok albo dluzej.Dziala swietnie choc w nia tez na poczatku nie wierzylam.Najwazniejszym stepem tej metody jest zmywanie-musi byc wykonane b dokladnieJa uzywam recznikow papierowych i oczyszczam twarz 2 razy.

Uyzwam:
olej rycynowy
olej migdalowy
olej rose hip seed(kilka kropel)
Cera sucha,wrazliwa ze sklonnoscia do zapychania.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 11:32   #269
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ja stosuje OCM chyba z rok albo dluzej.Dziala swietnie choc w nia tez na poczatku nie wierzylam.Najwazniejszym stepem tej metody jest zmywanie-musi byc wykonane b dokladnieJa uzywam recznikow papierowych i oczyszczam twarz 2 razy.

Uyzwam:
olej rycynowy
olej migdalowy
olej rose hip seed(kilka kropel)
Cera sucha,wrazliwa ze sklonnoscia do zapychania.
Opisz dokładnie jak zmywasz? Używasz jeszcze jakiegoś środka czy tylko ręczników?
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 16:47   #270
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Opisz dokładnie jak zmywasz? Używasz jeszcze jakiegoś środka czy tylko ręczników?
No wiec po nalozeniu oleju na twarz i masowaniu przez minute albo dluzej,mocze 3 albo 4 kawalki recznikow jednorazowych w b cieplej wodzie,lekko wyciskam i przykladam do twarzy(nie tre tylko pozwalam olejowi sie wchlonac w ten recznik).Czynnosc ta powtarzam 2 razy i na koniec przemywam twarz zimna woda(zeby sie pory zamknely) i wycieram suchym papierowym recznikiem.Recznikow uzywam tych:

http://www.amazon.com/Bounty-Towels-.../dp/B0011ZV6OC

Mam nadzieje ze pomoglam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:27.