Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-24, 13:05   #211
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mam problem z obliczeniem dawki skumulowanej. Łącznie wychodzi 14 opakowań, w każdym jest 30 tabletek po 20 mg:P Dzienna dawka dla mnie to 40mg A za każdym razem jak liczę to wychodzi mi coś innego :/ Ważę około 65kg...
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 13:20   #212
alex_92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny, chciałam Was zapytać co myślicie o opalaniu podczas kuracji. Chodzi mi bardziej o ciało, bo twarzy nie zamierzam, ale wyjeżdżam do Chorwacji na 3 tygodnie i czas będe spędzać głównie na świeżym powietrzu i chciałam się Was poradzić. Chodzi mi o to czy np. na całe ciało też muszę stosować blokery (filtr 50+) czy mogę np. 30. Moja derma nic mi na ten temat nie mówiła, powiedziała tylko o twarzy a nie wiem jak z ciałem. Co myślicie?
alex_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 13:57   #213
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Mam problem z obliczeniem dawki skumulowanej. Łącznie wychodzi 14 opakowań, w każdym jest 30 tabletek po 20 mg:P Dzienna dawka dla mnie to 40mg A za każdym razem jak liczę to wychodzi mi coś innego :/ Ważę około 65kg...
Ok. 129 mg/kg. 30tabletekx20 mg x 14 opakowań i to wszystko dzielimy przez 65.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 18:56   #214
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Ok. 129 mg/kg. 30tabletekx20 mg x 14 opakowań i to wszystko dzielimy przez 65.
Dzięki Bo już się zamotałam w tym wszystkim
129mg/kg czyli chyba ok. Moja waga skakała sobie czasem plus minus 2 kilo Jejku jak ja się boję żeby wszystko było ok i koszmar po odstawieniu nie wrócił
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 20:09   #215
pryszczblog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez alex_92 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, chciałam Was zapytać co myślicie o opalaniu podczas kuracji. Chodzi mi bardziej o ciało, bo twarzy nie zamierzam, ale wyjeżdżam do Chorwacji na 3 tygodnie i czas będe spędzać głównie na świeżym powietrzu i chciałam się Was poradzić. Chodzi mi o to czy np. na całe ciało też muszę stosować blokery (filtr 50+) czy mogę np. 30. Moja derma nic mi na ten temat nie mówiła, powiedziała tylko o twarzy a nie wiem jak z ciałem. Co myślicie?
hej, na moim blogu możesz zobaczyć, co stało się z moją skórą , po wystawieniu na słonce a był to tylko spacer, ale skóra nie posmarowana żadnym filtrem tylko oliwką, bo na filtry mam uczulenie , dermatolog powiedziała, że tak się może dziać, czyli wszelkiego rodzaju dermatozy, pokrzywki itp. występują częściej w połączeniu z braniem izoteku. Także chrońcie swoje buźki i ciałka, a także oczy, używając okularów z filtrem.
pryszczblog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 20:14   #216
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
No właśnie... celibat.. Jestem w 100% pewna że w ciążę NIE zajdę, jestem odpowiedzialna i nie ryzykuję.
Aaaa to chyba, ze tak. W takim razie twoj TZ jest bardzo wyrozumialy i cierpliwy.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 20:18   #217
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Aaaa to chyba, ze tak. W takim razie twoj TZ jest bardzo wyrozumialy i cierpliwy.
Rozmawiałam z nim przed rozpoczęciem leczenia, za bardzo nie miał wyjścia:P Ale wspiera mnie. Jeśli nie mogłam brać anty to nie mogło oznaczać że zrezygnuję z izoteku... wiedział ile dla mnie znaczy żebym wreszcie mogła wyjść śmiało do ludzi...
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 20:24   #218
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Rozmawiałam z nim przed rozpoczęciem leczenia, za bardzo nie miał wyjścia:P Ale wspiera mnie. Jeśli nie mogłam brać anty to nie mogło oznaczać że zrezygnuję z izoteku... wiedział ile dla mnie znaczy żebym wreszcie mogła wyjść śmiało do ludzi...
Super, ze masz takie wsparcie w swoim mezczyznie
I wiem ile znaczy posiadanie ladnej buzi, sama przeszlam ta sama droge co ty moja droga. Ale u Ciebie to juz blizej konca niz dalej.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 20:56   #219
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziewczyny a co myslicie o tym, co napisalam na poprzedniej stronie..?
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 21:13   #220
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Dzięki Bo już się zamotałam w tym wszystkim
129mg/kg czyli chyba ok. Moja waga skakała sobie czasem plus minus 2 kilo Jejku jak ja się boję żeby wszystko było ok i koszmar po odstawieniu nie wrócił
To trzymam kciuki żeby było dobrze

malaga20, trudno Ci coś doradzić. Przeczytaj ulotkę, weź pod uwagę, że większość osób nie doświadcza tych poważniejszych chorób po retinoidach i sama zdecyduj czy chcesz je brać. Lekarz, u którego leczysz się na depresje wie, że zaczynasz kuracje?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 00:01   #221
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

nie wie, z reszta znajac zycie nic nie bedzie wiedzial na temat retinoidow;/ straszne jak malo lekarzy potrafi polaczyc rozne dziedziny medycyny ze soba;/ teraz juz sie dobrze czuje, oprocz tego,ze boje sie skutkow ubocznych, ale dzielnie biore leki i czekam na poprawe cery!
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 12:44   #222
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
nie wie, z reszta znajac zycie nic nie bedzie wiedzial na temat retinoidow;/ straszne jak malo lekarzy potrafi polaczyc rozne dziedziny medycyny ze soba;/ teraz juz sie dobrze czuje, oprocz tego,ze boje sie skutkow ubocznych, ale dzielnie biore leki i czekam na poprawe cery!
A czy twoj dermatolog wie, ze leczylas sie na depresje? Wydaje mi sie, ze powinnas to skonsultowac.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 17:25   #223
pryszczblog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

moja dermatolog mówiła mi że miała przypadki, które leczyły się na depresję , sami lekarze ich do niej wysyłali, cytat ,,zrób coś z nimi '', depresja pewnie była spowodowana trądzikiem, ale dziewczyny i chłopaki czym tutaj się martwić , głowa do góry, każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na leki itp., także za dużo się nie przejmować i wierzyć w powodzenie kuracji, bo Izotek u większości z nas radzi sobie z tym ,co zdążyło nam już popsuć humor
pryszczblog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 01:13   #224
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

u mnie trądzik nie miał nic do rzeczy, bo go po prostu nie było;P tzn zawsze cos tam mialam na twarzy, ale malo widocznie raczej i mi nie przeszkadzalo. no zobaczymy, mam nadzieje,ze bedzie ok jutro 4 dzien kiedy ewentualne skutki uboczne sie pojawiaja?
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 08:15   #225
tulipanowapanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
u mnie trądzik nie miał nic do rzeczy, bo go po prostu nie było;P tzn zawsze cos tam mialam na twarzy, ale malo widocznie raczej i mi nie przeszkadzalo. no zobaczymy, mam nadzieje,ze bedzie ok jutro 4 dzien kiedy ewentualne skutki uboczne sie pojawiaja?
Skoro nie masz problemu z trądzikiem to skąd decyzja o kuracji retinoidami?


U mnie dziś 1o4 dzień. Na twarzy jakiś czas temu wyszły mi 2 chrosty, ale są już prawie zagojone, poza tym to bardzo ładnie. Wieczorem nakładam Cetaphil i buzia nie jest ani trochę wyschnięta, na dzień oczywiście filtr 50 i jest dobrze Ze skutków ubocznych najbardziej dokuczają mi suche usta, staram się o nie dbać, ale w pracy nie zawsze mogę użyć pomadki. Miałam też mały problem z jednym okiem, przez 2 dni białko było bardzo mocno zaczerwienione, ale krople nawilżające uratowały sytuację W przeciągu 2 tygodni czekają mnie kolejne badania i wizyta u derma. Kurczę, tak szybko mi minął ten czas, mam wrażenie, że dopiero co zaczęłam brać te leki, a tu już 3 miesiąc :O
Pozdrowienia z Poznania
tulipanowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 23:52   #226
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Kiedys mialam mniejsze problemy z cerą, z wiekiem wyglądam coraz bardziej jak nastolatka;P Maści na mnie nie dzialają, więc czekam na efekty izo Dzis dopiero czwarta dawka, ale Ci zazdroszcze, ze juz konczysz!

Edytowane przez malaga20
Czas edycji: 2012-07-26 o 23:54
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 10:15   #227
tulipanowapanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Oj do końca kuracji to mi jeszcze daleko niestety :/ Jestem raczej na półmetku dopiero, ale efekty już są.
Ja na początku kuracji miałam lekkie pogorszenie no i w przeciągu pierwszego tygodnia strasznie wyschły mi usta, więc polecam już teraz zacząć je smarować no i stosować kropelki nawilżające do oczu, bo niestety lato nie sprzyja suchości
tulipanowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 14:18   #228
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
u mnie trądzik nie miał nic do rzeczy, bo go po prostu nie było;P tzn zawsze cos tam mialam na twarzy, ale malo widocznie raczej i mi nie przeszkadzalo. no zobaczymy, mam nadzieje,ze bedzie ok jutro 4 dzien kiedy ewentualne skutki uboczne sie pojawiaja?
Mysle, ze skutki uboczne i ich pojawienie sie to sprawa indywidualna kazdego organizmu. Mi wlosy zaczely wypadac po miesiacu ale u kazdego moze wystapic co innego i w innym czasie.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 18:23   #229
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Mysle, ze skutki uboczne i ich pojawienie sie to sprawa indywidualna kazdego organizmu. Mi wlosy zaczely wypadac po miesiacu ale u kazdego moze wystapic co innego i w innym czasie.
U mnie po 5 mies
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-27, 21:00   #230
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Melduję się po 2 miesiącach od skończenia kuracji Aknenorminem (nie brałam jednocześnie tabletek anty). Wybrałam 135mg/kg. Większość skutków ubocznych - sucha skóra głowy, łatwo podrażniająca się skóra ciała, ból kręgosłupa przeszła po ok. miesiącu, a nadwrażliwość oczu dopiero teraz. Wreszcie mi nie łzawią i nie bolą przy dłuższym czytaniu
Efekty - rewelacja, właściwie od trzeciego miesiąca brania akne nie pojawiła się żadna nowa krostka. Niestety skóra twarzy przetłuszcza się już tak samo jak wcześniej
Od odstawienia leku przebarwienia nieco zbladły, jednak mam ich jeszcze sporo i bez makijażu nie wyjdę do ludzi Zaznaczam, że większość z nich miałam jeszcze przed rozpoczęciem kuracji.
Po wysypie, który miałam w 2. miesiącu, zostało mi kilka dziurek (nigdy wcześniej trądzik nie zostawiał mi blizn ani wgłębień, tylko przebarwienia). Wydaje mi się, że po odstawieniu Aknenorminu lekko się spłyciły, jesienią planuję serię kwasów i może oxybrazję, dziurkom pewnie nie zaradzą, ale liczę na przyspieszenie blaknięcia przebarwień
Także dziewczyny, które obecnie jesteście w trakcie kuracji - trzymam kciuki, żebyście lekko ją przeszły i żeby efekty były warte uciążliwości, które funduje nam ten lek
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 20:11   #231
kiq_
Raczkowanie
 
Avatar kiq_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czy lekarz rodzinny może wypisać receptę na retinoidy?
Dermatolog mi wyjechała na urlop, a już mi tylko kilka kapsułek zostało...
__________________
Na tym pieskim świecie to się właśnie liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy. Ja idę na 14
kiq_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 22:17   #232
martusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kiq_ Pokaż wiadomość
Czy lekarz rodzinny może wypisać receptę na retinoidy?
Dermatolog mi wyjechała na urlop, a już mi tylko kilka kapsułek zostało...
Tak, może. Powinnaś później powiedzieć swojemu dermatologowi, że jedną receptę wypisał Ci inny lekarz (oraz podać wlk opakowania i dawkę). Inaczej Twój dermatolog błędnie oceni skumulowaną dawkę leku .
martusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 20:57   #233
kiq_
Raczkowanie
 
Avatar kiq_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

jutro idę do lekarza rodzinnego po receptę, mam skserowaną kartotekę z poradni dermatologicznej, więc mam nadzieję, że się powiedzie
__________________
Na tym pieskim świecie to się właśnie liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy. Ja idę na 14
kiq_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-05, 11:58   #234
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

witam umieściłam taki sam post w innym wątku, ale chyba nikt na niego nie zagląda więc napiszę jeszcze raz
przedwczoraj rozpoczęłam kurację Izotekiem i kupiłam krem przywracający nawilżenie z Iwostinu, niestety (gapa ze mnie) dopiero w domu zauważyłam, że nie ma on filtra ;/ mam w domu krem z filtrem 8 i kilka próbek z filtrem 25, myslicie, że gdy nie będę w dzień wychodzić na dwór i zużywać ten filtr 8 (i ewentualnie przy koniecznym wyjściu 25) coś mi się stanie? i tak mam wakacje, a po wczorajszych zakupach w aptece kompletnie wyczyściło mój portfel
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 16:23   #235
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hej Z tegoc co slyszalam, dermatolodzy mowia,ze filtr ponizej 15 nie daje zupelnie zadnej ochrony, jest za slaby.. tym bardziej na takie upaly,jak sa teraz. Za ok 30 zl mozesz kupic filtr Soraya SPF 45, ja sie po nim swiece, ale wiem,ze dziewczyny go chwala.

ja czasem na chwile wychodze bez filtra i nic mi sie nie stalo, zero zaczerwienien wiekszych itp, takze to pewnie zalezy od skory
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 18:26   #236
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
hej Z tegoc co slyszalam, dermatolodzy mowia,ze filtr ponizej 15 nie daje zupelnie zadnej ochrony, jest za slaby.. tym bardziej na takie upaly,jak sa teraz. Za ok 30 zl mozesz kupic filtr Soraya SPF 45, ja sie po nim swiece, ale wiem,ze dziewczyny go chwala.

ja czasem na chwile wychodze bez filtra i nic mi sie nie stalo, zero zaczerwienien wiekszych itp, takze to pewnie zalezy od skory
no cóż... gdyby to było takie proste, liczyłam, że wydam leki nieco mniej, 30 zl to dla mnie dużo w tym momencie chyba przeczekam tych parę dni dopóki będę mieć przypływ gotówki
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 23:38   #237
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

parę dni mysle nie zrobi wielkiej roznicy, po prostu nie wystawiaj sie na slonce, nie opalaj i będzie ok
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-07, 18:25   #238
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
parę dni mysle nie zrobi wielkiej roznicy, po prostu nie wystawiaj sie na slonce, nie opalaj i będzie ok
malaga20 dzięki za odpowiedź
moje drogie jestem dopiero w trakcie czytania całego wątku, mogłaby mi któraś z Was powiedzieć coś na temat używania oliwki Babydream w trakcie trwania kuracji? co prawda nie znam się na składach, ale nie raz i nie dwa słyszałam, że ta właśnie oliwka ma całkiem niezły używała któraś?
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-07, 23:47   #239
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja wiem,ze oliwka Hipp ma bardzo dobry sklad, bez dodatkow i chemii, ale sama dzis kupilam z Babydream puder i szampon, wiec oliwka pewnie tez fajna
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 14:52   #240
zielona_wrozka
Przyczajenie
 
Avatar zielona_wrozka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wołów
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja właśnie kończę terapię izotretynoiną i mogę się trochę podzielić doświadczeniem Mój dermatolog stanowczo nakazał mi stosować filtr nie niższy niż SPF 50. Podczas kuracji cera jest szalenie delikatna i podatna nie tylko na uszkodzenia mechaniczne ale i na promienie słoneczne. Jeśli filtr będzie za słaby po kuracji mogą wystąpić brzydkie przebarwienia na twarzy. Ja stosuję Iwostin Solecrin 50 SPF+, dałam za niego niecałe 30 zł. Po kilku tygodniach od rozpoczęcia kuracji zaczynają występować silne dolegliwości związane z bardzo dużym przesuszeniem skóry. Ja stosuję Cetaphil Dermoprotektor. Nakładam go na noc na twarz i silnie przesuszone partie ciała (u mnie głównie ręce). Działa naprawdę świetnie
__________________
Zielona Wróżka
zielona_wrozka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:17.