Wzmożone wypadanie włosów po olejowaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-14, 16:12   #1
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Question

Wzmożone wypadanie włosów po olejowaniu


Witam,

Mam problem - bardzo wypadają mi włosy po nałożeniu oleju. Obecnie stosuję musztardowy, zarówno na skórę głowy, jak i na końcówki. Podczas zwyczajnego mycia wypada mi dużo mniej włosów, a gdy tylko nałożę i wmasuję olej, moje włosy wręcz natychmiast sypią mi się z głowy. Trzymam na włosach podgrzany olej tylko 30 min.. Oprócz tego - pomimo nałożenia odżywki na końcówki włosów one niemiłosiernie plączą się i wyglądają na przesuszone, podczas gdy zazwyczaj (podczas zwyczajnego mycia) jest dokładnie na odwrót. Poprzednio miałam olejek łopianowy, po którym również wypadało mi więcej włosów, ale nie były tak przesuszone.
Doradźcie proszę czy robię coś źle czy może lepiej bym zrezygnowała z olejowania albo zamieniła olej? Dodam jeszcze, że mam włosy niskoporowate z tendencją do średnioporowatości, myję co 2 dni. Olej stosuję raz na dwa tygodnie, bo po prostu boję się częściej.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 17:02   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wzmożone wypadanie włosów po olejowaniu

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Witam,

Mam problem - bardzo wypadają mi włosy po nałożeniu oleju. Obecnie stosuję musztardowy, zarówno na skórę głowy, jak i na końcówki. Podczas zwyczajnego mycia wypada mi dużo mniej włosów, a gdy tylko nałożę i wmasuję olej, moje włosy wręcz natychmiast sypią mi się z głowy. Trzymam na włosach podgrzany olej tylko 30 min.. Oprócz tego - pomimo nałożenia odżywki na końcówki włosów one niemiłosiernie plączą się i wyglądają na przesuszone, podczas gdy zazwyczaj (podczas zwyczajnego mycia) jest dokładnie na odwrót. Poprzednio miałam olejek łopianowy, po którym również wypadało mi więcej włosów, ale nie były tak przesuszone.
Doradźcie proszę czy robię coś źle czy może lepiej bym zrezygnowała z olejowania albo zamieniła olej? Dodam jeszcze, że mam włosy niskoporowate z tendencją do średnioporowatości, myję co 2 dni. Olej stosuję raz na dwa tygodnie, bo po prostu boję się częściej.
Być może Twoja skóra głowy nie chce olejów, ale czy z innym będzie lepiej - bez testów nie stwierdzisz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 17:04   #3
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wzmożone wypadanie włosów po olejowaniu

1. Wypadają te, co powinny (i tak wypadną, tylko później), bo olej jednak je "obciąża", no i zmywając mocniej masujesz.
2. Faktycznie sam olej może ci nie pasować.
3. Wypróbuj inne oleje.
4. Wypróbuj inne sposoby (z odżywką, na mokro, na sucho...)
5. Możliwe, że olejowanie nie jest dla ciebie.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 19:27   #4
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Wzmożone wypadanie włosów po olejowaniu

Po prostu nie nakładaj oleju na skórę głowy. Nakładaj go na włosy tak mniej więcej od wysokości ucha i będzie ok. Niektórzy tak niestety mają, że oleje powodują u nich wypadanie.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 20:37   #5
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wzmożone wypadanie włosów po olejowaniu

Cytat:
Napisane przez Faxu Pokaż wiadomość
Po prostu nie nakładaj oleju na skórę głowy. Nakładaj go na włosy tak mniej więcej od wysokości ucha i będzie ok. Niektórzy tak niestety mają, że oleje powodują u nich wypadanie.
Okej, ale chyba olej jest właśnie po to, żeby pobudzić mikrokrążenie i działać przede wszystkim na skórę głowy oraz cebulki włosów, a więc od wewnątrz. Zaś nakładanie na końce będzie równoznaczne z odżywką, poza tym napisałam wcześniej, że końce włosów po zastosowaniu oleju musztardowego mam suche i sianowate..

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
1. Wypadają te, co powinny (i tak wypadną, tylko później), bo olej jednak je "obciąża", no i zmywając mocniej masujesz.
2. Faktycznie sam olej może ci nie pasować.
3. Wypróbuj inne oleje.
4. Wypróbuj inne sposoby (z odżywką, na mokro, na sucho...)
5. Możliwe, że olejowanie nie jest dla ciebie.
Dzięki za wskazówki, mogę się do nich odnieść:
ad.1. Włosy zaczynają mi wypadać już w momencie trzymania oleju na głowie, a potem jest tylko gorzej, więc to nie wina masażu.
ad.2. Poprzednio stosowałam olejek łopianowy i też sporo włosów wyłaziło..
ad. 3. Spróbuję.
ad.4. Dotychczas nakładałam olej wyłącznie na suche włosy, więc wypróbuję pozostałe metody.
ad.5. Naprawdę istnieją osoby, którym nie pasuje olejowanie? Zawsze myślałam, że to istny cud - miód dla włosów i skóry głowy.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 20:44   #6
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wzmożone wypadanie włosów po olejowaniu

A jak z innymi olejami? Próbowałaś? Bo jak każdy powoduje wypadanie, to może taka pielęgnacja jest "za tłusta"? Wlosy pewnie masz delikatne, cebulki wrażliwe, nie obciążaj ich olejami, albo rób mieszanki z maską
A na poprawę krążenia i porost wcierki zamiast olejów

I faktycznie wypróbuj na mokro. U mnie na sucho się nie sprawdza, też tracę włosy.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 21:18   #7
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wzmożone wypadanie włosów po olejowaniu

Każdy dotychczasowy olej powodował u mnie wypadanie..
Więc spróbuję inaczej lub będę aplikowała olej na włosy tylko od ucha w dół.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-15, 06:52   #8
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wzmożone wypadanie włosów po olejowaniu

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Każdy dotychczasowy olej powodował u mnie wypadanie..
Więc spróbuję inaczej lub będę aplikowała olej na włosy tylko od ucha w dół.
O ile olejowanie długości włosów jest prawie dla wszystkich, o tyle olejowanie skalpu pasuje może połowie (wg moich obserwacji) próbujących tego osób.

Jeśli podjęłaś już kilka prób i efekt zawsze jest negatywny, dałabym sobie spokój. Są inne sposoby: wcierki, przeznaczone do skóry głowy maski/odżywki.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 12:38   #9
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wzmożone wypadanie włosów po olejowaniu

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
O ile olejowanie długości włosów jest prawie dla wszystkich, o tyle olejowanie skalpu pasuje może połowie (wg moich obserwacji) próbujących tego osób.

Jeśli podjęłaś już kilka prób i efekt zawsze jest negatywny, dałabym sobie spokój. Są inne sposoby: wcierki, przeznaczone do skóry głowy maski/odżywki.
Dzięki za radę. Wiesz, zależało mi by stosować właśnie olej musztardowy na skalp, bo słyszałam, że podobno świetnie działa na porost włosów.. no ale cóż, jak widać jednak mi nie pasuje
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 19:43   #10
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Wzmożone wypadanie włosów po olejowaniu

Nieśmiało napomknę, że olej nie nawilża, tylko natłuszcza.
Może wyprodukuj miksturę z wody, oleju i odżywki w równych częściach.


A mogę zapytać, czemu uparłaś się na olejowanie?
Ja mam włosy niskoporowate w kierunku średnio. I moim włosom olejowanie nie daje nic. Też zauważyłam wypadanie włosów, ale wiadomo, wcieram olej w skórę głowy, więc te "na wylocie" wypadają. Ale żadnego przyrostu nie zauważyłam. I dałam sobie spokój z olejami.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 19:50   #11
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Wzmożone wypadanie włosów po olejowaniu

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Dzięki za radę. Wiesz, zależało mi by stosować właśnie olej musztardowy na skalp, bo słyszałam, że podobno świetnie działa na porost włosów.. no ale cóż, jak widać jednak mi nie pasuje
Jest mnóstwo nie-olejowych wcierek, które świetnie działają na porost. Ja miałam ogromny przyrost po maści końskiej.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-24, 15:41   #12
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wzmożone wypadanie włosów po olejowaniu

Cytat:
Napisane przez Faxu Pokaż wiadomość
Jest mnóstwo nie-olejowych wcierek, które świetnie działają na porost. Ja miałam ogromny przyrost po maści końskiej.
Akurat z maścią końską bym uważała, to produkt przeznaczony do innego celu, mający mocne działanie i mogący podrażnić wrażliwe skalpy. Jeśli ktoś miewał już problemy spowodowane używaniem różnych środków z maścią bym nie próbowała.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-24 16:41:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.