pytanie dla krawcowej :) studniówka 2015 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-09, 12:24   #1
ziuta2o
Przyczajenie
 
Avatar ziuta2o
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3
Talking

pytanie dla krawcowej :) studniówka 2015


witam was kochane chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje mniej więcej uszycie takiej sukienki ? Powoli szukam już inspiracji na studniówkę. Jak myślicie nadaje się wgl taka sukienka ? Szukam juz powoli żeby potem mieć spokój heh wiadomo ze nie wybiorę białego koloru tej sukienki ze zdjęcia tylko inny chce zaznaczyć
ziuta2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 12:46   #2
Shawna
Wtajemniczenie
 
Avatar Shawna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 2 254
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniowka 2015

Jak dowiadywałam się o szycie sukni ślubnej w podobnym fasonie to koszt z materiałem 800 - 1200zł.
__________________
A czas mija...
Shawna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 12:49   #3
kikamrusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 318
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniowka 2015

A moze warto poszukać po sklepach?:P Ja bardzo podobna do tej pierwszej kupilam w bershce na wyprzedazy za 40 zł. :P (tyle ze granatową) W cenach regularnych sukienki sa po 150-200 czasem drozsze ale i tak pewnie wyjdzie taniej niz szycie
kikamrusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 13:05   #4
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniowka 2015

Myślę, że nie ma co szyć takiej sukienki u krawcowej, bo wpakujesz się w spore koszta Bez problemu powinnaś znaleźć taką sukienkę w sieciówce- bardzo podobne były w New Look, chyba w okolicach sylwestra/Bożego Narodzenia I moja koleżanka kupiła tam właśnie długą suknię na studniówkę, w takim stylu jak te ze zdjęć
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 13:59   #5
ziuta2o
Przyczajenie
 
Avatar ziuta2o
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniowka 2015

te sukienki znalazłam na ebay.de bo moja ciocia mieszka w Niemczech i by ja kupiła ale trochę się boje. A co myślicie ogólnie o takich sukienkach na studniówkę ? wiadomo po pewnym czasie będę musiała przebrać na inna z powodu wygody.
ziuta2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 14:02   #6
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniowka 2015

Cytat:
Napisane przez Shawna Pokaż wiadomość
Jak dowiadywałam się o szycie sukni ślubnej w podobnym fasonie to koszt z materiałem 800 - 1200zł.
wlasnie dlatego nauczylam sie szyc sama moge sobie uszyc, przerobic, wszyc... Okolicznym cos podrasowac za niemala sumke
Taka kiecke szylabym ze 4 dni z przymiarkami, wycinaniem i ewentualnie recznym doszywaniem aplikacji. 1200 zl... ee ciekawe czy ktos by tyle zaplacil?
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 16:09   #7
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniowka 2015

Cytat:
Napisane przez ziuta2o Pokaż wiadomość
te sukienki znalazłam na ebay.de bo moja ciocia mieszka w Niemczech i by ja kupiła ale trochę się boje. A co myślicie ogólnie o takich sukienkach na studniówkę ? wiadomo po pewnym czasie będę musiała przebrać na inna z powodu wygody.
Wybierz taką sukienkę żebyś czuła się w niej dobrze, wygodnie a nie żebyś od razu myślała o zmianie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-09, 16:50   #8
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniowka 2015

Takie sukienki znajdziesz w co drugiej sieciówce.

PS. Po co kupować/ szyć kieckę, którą i tak szybko będzie chciało się przebrać? Nie lepiej kupić jedną, porządną, taką na całą noc? Chyba, że to wypasiona impreza w hotelu, za którą płaci się tysiąc złotych, wchodzi po czerwonym dywanie i trzeba zrobić szoł.

Edytowane przez kisielova
Czas edycji: 2014-09-09 o 18:13
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 18:07   #9
Shawna
Wtajemniczenie
 
Avatar Shawna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 2 254
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniowka 2015

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
wlasnie dlatego nauczylam sie szyc sama moge sobie uszyc, przerobic, wszyc... Okolicznym cos podrasowac za niemala sumke
Taka kiecke szylabym ze 4 dni z przymiarkami, wycinaniem i ewentualnie recznym doszywaniem aplikacji. 1200 zl... ee ciekawe czy ktos by tyle zaplacil?
Nie wiem, nie wiem ja zdecydowałam się w końcu na inną;-)

Jeśli chodzi o sukienkę na stodniowke to warto poczekać do karnawalu wtedy w sieciowkach pojawi się pewnie mnóstwo fajnych kiecek;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
A czas mija...
Shawna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 18:45   #10
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniowka 2015

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
wlasnie dlatego nauczylam sie szyc sama moge sobie uszyc, przerobic, wszyc... Okolicznym cos podrasowac za niemala sumke
Taka kiecke szylabym ze 4 dni z przymiarkami, wycinaniem i ewentualnie recznym doszywaniem aplikacji. 1200 zl... ee ciekawe czy ktos by tyle zaplacil?
w 4 dni uszyję sukienkę z gorsetem itd? masz tempo
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 19:04   #11
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniówka 2015

Ja wszystkie swoje ubrania mam szyte. Nie potrafilabym nawet teraz kupić czegoś gotowego. Ja mam to szczęście, że mi szyje koleżanka według mojego projektu i z dostarczonych przeze mnie materiałów i ozdobnej pasmanterii (mam bzika na punkcie sukienek a jedyne spodnie służą mi do jazdy konnej), więc nie drze ze mnie za bardzo.

Ale niestety, szycie jest drogie. Za szycie takiej sukienki, jak przedstawiłaś na zdjęciach to co najmniej 700 zł zapłacisz, jak nic. A dolicz do tego jeszcze materiał, fiszbiny, pasmanterię. Nie wiem, czy warto ponosić takie koszty za rzecz, ktorą raz zalożysz (chyba, że chadzasz na bale/gale). Ode mnie koleżanka wzięła 500 za podobną, ale ja jestem jej bliską koleżanką. Nie żałuję, że zdecydowałam się na taki sposób ubierania, bo mam idealnie to, co chcę i doskonale dopasowane a ubrania trwają wiele lat i nie wychodzą z mody, bo ja nie podążam za modą w swoich projektach a raczej zwracam się w stronę bardzo lagodnego gotyku.

Ech, dobra- koniec przechwalania. A poważnie: to się Tobie nie opłaci. Ewentualnie zamów sukienkę a krawcowa dokona ewentualnych poprawek i dopasuje Ci ją idealnie za mniejszy koszt.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-09, 19:13   #12
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniowka 2015

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
wlasnie dlatego nauczylam sie szyc sama moge sobie uszyc, przerobic, wszyc... Okolicznym cos podrasowac za niemala sumke
Taka kiecke szylabym ze 4 dni z przymiarkami, wycinaniem i ewentualnie recznym doszywaniem aplikacji. 1200 zl... ee ciekawe czy ktos by tyle zaplacil?
Nie wyświetlają mi się zdjęcia więc nie ocenię :p ale przy 800-1200 zł chodziło o suknie ślubną w podobnym fasonie, a jak wiadomo samo słowo "ślubna" robi cenę, tak jak makijaż ślubny, czy fryzura ślubna :p ciężko za szycie sukni ślubnej u krawcowej zapłacić mniej, doliczając jeszcze materiał. studniówkowa pewnie byłaby tańsza.
A ile będzie kosztować to zależy też od miasta. I cenę materiału trzeba doliczyć.

Z aplikacji. Przepraszam za literówki - czasem nie trafiam w klawisze.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 19:16   #13
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniowka 2015

Cytat:
Napisane przez skeleton_ Pokaż wiadomość
w 4 dni uszyję sukienkę z gorsetem itd? masz tempo
Na luzaku, poswiecajac 4 godziny dziennie Mam stebnowke i overlock i na moje potrzeby dalabym rade . najtrudniej byloby wykroic gorset i go wywazyc by podtrzymywal cala konstrukcje, dol to przeciez fraszka
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 19:20   #14
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniowka 2015

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
Na luzaku, poswiecajac 4 godziny dziennie Mam stebnowke i overlock i na moje potrzeby dalabym rade . najtrudniej byloby wykroic gorset i go wywazyc by podtrzymywal cala konstrukcje, dol to przeciez fraszka
Żałuję, że mam dwie lewe do szycia. Potrafię ladnie projektować, ale co mi z tego? Nie potrafię nawet porządnie i równo przyszyć guzika.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 19:35   #15
bellatriks94
Przyczajenie
 
Avatar bellatriks94
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 26
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniówka 2015

Ja na swojej studniówce miałam sukienkę identyczną jak z pierwszego zdjęcia (tylko, że w kolorze fuksji) kupiłam ją w Jane Norman za 300zł, sukienka naprawdę wykonana rewelacyjnie i z porządnego materiału.

Co do szycia sukienki studniówkowej u krawcowej to faktycznie nie jest to dobry pomysł, bo ceny są kosmiczne, a to tylko studniówka Jeszcze jeśli masz zamiar się przebierać to już w ogóle!

Dobrze ktoś zaproponował - poczekać aż w sieciówkach zaczną pojawiać się sukienki sylwestrowe i wtedy na pewno coś znajdziesz
bellatriks94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 19:40   #16
ziuta2o
Przyczajenie
 
Avatar ziuta2o
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniówka 2015

tzn wezme na wszelki wypadek na przebranie inna sukienke. A tobie bylo wygodnie tanczyc w takiej dlugiej sukience ?
ziuta2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 21:03   #17
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniowka 2015

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
Na luzaku, poswiecajac 4 godziny dziennie Mam stebnowke i overlock i na moje potrzeby dalabym rade . najtrudniej byloby wykroic gorset i go wywazyc by podtrzymywal cala konstrukcje, dol to przeciez fraszka
Mam obie maszyny ale chyba jestem ślimakiem, bo dłużej by mi zeszło
Gorsetu jeszcze nie szyłam, bo trochę się boję
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 23:22   #18
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniowka 2015

Już widzę. Uszyć dół faktycznie nic trudnego, ale odszyć porządny gorset, w całości misternie drapowany z tiulu o ile dobrze widzę, już nie jest tak łatwo. Mam w rodzinie krawcową, która szyje suknie. Cena to pewnie kilkaset zł, może być 300, może 600, zależy od miasta.
Ślubną i tak pewnie bardziej opłaca się uszyć, bo ceny w salonach małe nie są.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 21:05   #19
bellatriks94
Przyczajenie
 
Avatar bellatriks94
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 26
Dot.: pytanie dla krawcowej :) studniówka 2015

Cytat:
Napisane przez ziuta2o Pokaż wiadomość
tzn wezme na wszelki wypadek na przebranie inna sukienke. A tobie bylo wygodnie tanczyc w takiej dlugiej sukience ?
W długiej było bardzo wygodnie - i nie musiałam się martwić, że krzywo stawiam nogi czy coś, haha

Miałam studniówkę 2 lata temu i tylko ja miałam długą sukienkę, dlatego po północy zmieniłam ją na krótką. Teraz wiem, że to był durny pomysł - trzeba było się bawić w długiej i jak najbardziej polecam długą, zwiewną sukienkę na studniówkę.
bellatriks94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-12 22:05:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.