Język francuski stosowany UP Kraków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-07, 15:15   #1
Seline16
Wtajemniczenie
 
Avatar Seline16
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 637

Język francuski stosowany UP Kraków


Szukałam i nie znalazłam podobnego wątku ani na wizażu ani na forum UP.. Myślałam o rozpoczęciu tego kierunku jako mojego drugiego. Byłam 2x na dniu otwartym i (może trafiłam na takie osoby akurat) rozmawiałam z bardzo niemiłymi wykładowcami- wręcz robili łaskę, że udzielili informacji.. Mam w związku z tym pytanie- jaka atmosfera panuje na tym kierunku lub chociaż na filologiach? Prowadzący są raczej ugodowi i idą na rękę dwukierunkowcom? W końcu jaki jest poziom nauczania?

Mam nadzieję, że ktoś z Was studiuje ten kierunek lub zna kogoś takiego i udzieli mi jakichś informacji, bo sama mam już mętlik w głowie
__________________
"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
Ernest Hemingway


Okaż serce i pomóż -->klik--> http://www.karmimypsiaki.pl/


Seline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:39   #2
dorot_qa
Zakorzenienie
 
Avatar dorot_qa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 971
Dot.: Język francuski stosowany UP Kraków

A jest u nas francuski? Na stronie nie widnieje Mogę tylko powiedzieć, że studiuję dwa języki na wydziale filologicznym UP i z każdego jestem zadowolona. Wszędzie znajdą się niemiłe osoby i tego nie unikniesz.

Z poziomu nauczania jestem zadowolona na obydwu kierunkach. Jeśli chodzi o dwukierunkowców, to czasami kręcą nosem, a czasami naprawdę idą na rękę, też zależy na kogo trafisz. Na niektóre zajęcia nie mogę chodzić i nadrabiam we własnym zakresie - nie ma z tym problemu - ale na przykład mógłby być problem z praktyczną nauką, bo tak naprawdę mało kto by się zgodził, żeby nie chodzić na to. Akurat u mnie się zgodzili, ale może dlatego, że mam dobre oceny.
W każdym razie na początku jest trochę bieganiny, żeby dograć sobie wszystkie zajęcia, ew. przepisać się do innej grupy czy coś. No a w sesji jest trochę kombinowania z egzaminami, jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mi się coś nie pokryło, a nawet jeśli udało mi się przestawić to tylko godzinę i musiałam np pisać po dwa egzaminy dziennie.

Ale polecam

edit:
Aha, jest francuski ale pod filologia romańską z innymi, nie zauważyłam. Ale gdzie jest instytut, na Studenckiej czy w głownym budynku na Podchorążych? Nie jest nigdzie napisane.
__________________
The ones that love us never truly leave us...


razem 31.12.2007
zaręczeni 12.08.2014
ślub 19.09.2015

2015
książki 17
filmy 54

2016
książki 8
filmy 63

Edytowane przez dorot_qa
Czas edycji: 2012-06-09 o 18:43
dorot_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 19:46   #3
Seline16
Wtajemniczenie
 
Avatar Seline16
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 637
Dot.: Język francuski stosowany UP Kraków

na stronie wydziału jest podany adres podchorążych, ale z tego, co widziałam w planie to zajęcia są w różnych miejscach.
A mogę wiedzieć jakie języki studiujesz na UP?
__________________
"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
Ernest Hemingway


Okaż serce i pomóż -->klik--> http://www.karmimypsiaki.pl/


Seline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 19:51   #4
dorot_qa
Zakorzenienie
 
Avatar dorot_qa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 971
Dot.: Język francuski stosowany UP Kraków

Angielski i rosyjski. Na Karmelickiej i na Studenckiej i widzę, że tam też macie jakieś zajęcia
Wydział filologiczny na Podchorążych, a sam instytut romanistyki chyba też, przynajmniej większość zajęć tam się odbywa
__________________
The ones that love us never truly leave us...


razem 31.12.2007
zaręczeni 12.08.2014
ślub 19.09.2015

2015
książki 17
filmy 54

2016
książki 8
filmy 63
dorot_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 20:48   #5
Seline16
Wtajemniczenie
 
Avatar Seline16
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 637
Dot.: Język francuski stosowany UP Kraków

a masz typową filologię czy jakąś specjalistyczną? ten francuski jest stosowany w biznesie i administracji i własnie to mnie trochę przeraża, bo nie planuję pracować w żadnej z tych dyscyplin, więc nie wiem czy zwykły kurs w instytucie nie będzie lepszym wyjściem..
__________________
"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
Ernest Hemingway


Okaż serce i pomóż -->klik--> http://www.karmimypsiaki.pl/


Seline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 21:12   #6
dorot_qa
Zakorzenienie
 
Avatar dorot_qa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 971
Dot.: Język francuski stosowany UP Kraków

Mam tak: filologia angielska z językiem rosyjskim - nauczycielskie
filologia rosyjska - przekładoznawstwo
__________________
The ones that love us never truly leave us...


razem 31.12.2007
zaręczeni 12.08.2014
ślub 19.09.2015

2015
książki 17
filmy 54

2016
książki 8
filmy 63
dorot_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.