Dokarmianie ptaków w zimie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-25, 12:35   #31
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Ptaki zima 2013/14, dokarmianie, meldunki

Rzeczywiście wcześnie zaczęłaś Tak jak Ilsa mówi, nawet jak wyjedziecie na weekend to spokojnie im wystarczy, najwyżej możesz sypnąć jeszcze do jakiejś płaskiej miski, na wszelki wypadek.

Ja usiłuję wykombinować jak zamontować karmnik do muru domu. Chcę go mieć na parapecie, bo tu dużo ptaków przylatuje, będę miała łatwy dostęp, plus będę mogła robić zdjęcia.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 12:43   #32
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ptaki zima 2013/14, dokarmianie, meldunki

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Jak wysypiesz garść to to i tak starczy na kilka dni Więc nie musisz się przejmować wyjazdami.
To chyba zależy ile ptaków się stołuje?
Pamiętam, że w zeszłym roku wczesną wiosną, jak ogarnęły, że jest żarcie, to potrafiły wsunąć cały pojemnik w ciągu dnia, a pół pojemnika to było minimum. Pojemnik ma tak z pół litra, podobny do tego: http://www.shamanpets24h.pl/plastiko...50ml-23cm.html.

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Rzeczywiście wcześnie zaczęłaś Tak jak Ilsa mówi, nawet jak wyjedziecie na weekend to spokojnie im wystarczy, najwyżej możesz sypnąć jeszcze do jakiejś płaskiej miski, na wszelki wypadek.
Wieeem Ale nie chciałam żeby było jak w zeszłym roku... Wtedy zajęło im 4-6 tygodni, zanim zaczęły przylatywać, więc uznałam, że może teraz też tak będzie. Ale nie, już wyczaiły Poza tym ja zawsze chciałam karmić ptaki, a nie miałam za bardzo warunków (albo mieszkałam z kotami i ptaki się bały, albo na wysokim piętrze, gdzie rzadko zaglądały...). Teraz mam ten mini ogródek i łąkę za oknem, więc ptaszków więcej.
Może na razie będę im mniej sypać, bo jeszcze mają się gdzie żywić.

No i tyle ich przylatuje, że rozważam dokupienie jeszcze jednego karmnika, takiego otwartego, drewnianego.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 12:59   #33
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Ptaki zima 2013/14, dokarmianie, meldunki

Jeśli mają taki niezły spust to może dokup drugi taki sam, ale litrowy? Tylko z mojego doświadczenia wynika, że ptaki zjedzą ile im dasz. Dasz im kilka ziaren - zjedzą, kilogram to też dadzą radę, najwyżej im uszami wyjdzie. Ale jak będę miały pół dnia czy nawet dzień bez karmy to nie padną, jeśli wcześniej dasz więcej.
Taki większy otwarty mógłby też służyć krukowatym. Ja nie jestem z frakcji, która uważa, że powinno się dokarmiać tylko mniejsze ptaszki, krukowate też są fajne, potrzebne i chcą żyć.

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Mi się marzy coś takiego
http://www.sklepnaptak.pl/karmnik-dl...zyssawkami-owf
http://fabrykaform.pl/born-in-sweden...born-in-sweden
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 13:24   #34
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ptaki zima 2013/14, dokarmianie, meldunki

Ciekawe czy nie odpadają te przyssawki. Ale pomysł fajny, przezroczyste to jest, więc dobrze widać wszystko. Tylko żeby ptaki się nie bały być tak blisko okna.


Z krukowatymi to sama nie wiem, ostatnio mi zdemolowały taras Rozerwały worek z karmą i porozsypywały, poprzewracały doniczki, powywalały suszące się kasztany, które miałam w misce No i pozbierały z całego ogródka i ułożyły w stosik takie plastikowe duże "gwoździe" (do przybijania czegoś, np. agrowłókniny, do ziemi). Nie wiem po co to zrobiły. Może chciały się zrehabilitować za bajzej i zasranie całej podłogi

Boję się, że jak im dam duży karmnik w którym się zmieszczą, to znów nabroją
No i nie wiem co one jedzą. Takie małe ziarenka to może dla nich za drobne? Karmię taką gotową mieszanką dla dzikich ptaków.

Moje wróbelki wraz z sikorkami od wczoraj opędzlowały pół karmniczka. Żarłoki
Może faktycznie kupię jeszcze jedną taką tubę. Jest fajna, jedzenie im nie moknie i nie trzeba jej zbyt często myć.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 13:48   #35
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Ptaki zima 2013/14, dokarmianie, meldunki

A może jak im dasz karmę to nie będą świrowały z rozwalaniem worków Ja mam teraz mysz na strychu, usłyszałam jak coś gryzie. Teraz jej nie odłowię, bo w październiku jeszcze się rozmnażają, więc mogą tam być małe myszki i umrą bez niej. Na zimę jej nie wywalę, odłowię dopiero na wiosnę i wypuszczę daleko. A żeby nie jadła mi domu to noszę jej karmę na górę (najpierw wyżera orzechy włoskie ). Czasem trzeba się przyłączyć żeby je pokonać
U mnie krukowate jedzą to samo co wróble, sikory, PtaszkiKtórychNazwNieZnam , szpaki, kosy itd. Czasem kupuję suszone mięso i też im daję, bardzo lubią.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 17:04   #36
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Ptaki zima 2013/14, dokarmianie, meldunki

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Ja usiłuję wykombinować jak zamontować karmnik do muru domu. Chcę go mieć na parapecie, bo tu dużo ptaków przylatuje, będę miała łatwy dostęp, plus będę mogła robić zdjęcia.
Nie wiem czy dobrze kombinuję ale zrobiłabym wiertarką dwa kołki i na każdy kołek bym wkręciła deskę. Potem na te deski bym położyła karmnik i można albo go podwiązać dodatkowo łańcuchem albo też przywiercić a pod koniec sezonu odwiercić
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-25 17:04:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.