Pielęgnacja bez oleju palmowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-28, 20:19   #1
qbsana
Przyczajenie
 
Avatar qbsana
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1

Pielęgnacja bez oleju palmowego


Cześć,
Jestem nowa na Wizażu i jedną z pierwszych rzeczy, które chciałam tu zrobić było dołączenie do grupy dziewczyn, które stosują pielęgnację pozbawioną oleju palmowego. I ku mojemu zdziwieniu - takiego wątku na forum jeszcze nie ma! (Chyba, że źle szukam? Jeśli tak to proszę wyprowadźcie mnie z błędu ).
Zapytacie - dlaczego zrezygnować z oleju palmowego? - jest niezdrowy, ale co najważniejsze niszczy nasze środowisko i pozbawia domów tysięcy zwierząt. Dla jego pozyskania wycinane są ogromne powierzchnie lasów tropikalnych, dochodzi do podpaleń. Cierpią na tym nie tylko zwierzęta, ale też lokalne społeczności. Ale o tym wszystkim radzę zapytać wujka google. Nie jestem tu po to, żeby Was namawiać, ale żeby znaleźć osoby, które chciałyby razem ze mną dzielić się tutaj kosmetykami, które są pozbawione oleju palmowego. Szukanie ich na półkach w Rossmannie jest niezwykle męczące.

Dodam jeszcze, że ukrywa się od pod wieloma nazwami. Między innymi:
Cetyl Palmitate
Elaeis Guineensis
Epoxidized Palm Oil
Ethylhexyl Palmitate
Hydrated Palm Glycerides
Octyl Palmitate
Palm Oil
Palm Fruit Oil
Palm Kernel
Palm Kernel Oil
Palm Stearine
Palmate
Palmitate
Palmitic Acid
Palmityl Alcohol
Palmitoyl Oxostearamide
Palmitoyl Tetrapeptide-3
Palmolein
Saponified Elaeis Guineensis
Sodium Kernelate
Sodium Palm Kernelate
Sodium Palmate

Macie jakieś takie sprawdzone kosmetyki bezpalmowe? <3
qbsana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 09:18   #2
MagGod
Magdalena
 
Avatar MagGod
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 14
Dot.: Pielęgnacja bez oleju palmowego

Ciekawy wątek. My, jako pojedyńczy konsumenci nie jesteśmy w stanie sprawić, że lasy palmowe (deszczowe) odzyskają blask. Trzeba zmusić do tego koncerny kosmetyczne. Rezygnacja z kosmetyków zawierajacych olej palmowy to bardzo dobry pomysł, ale musi mieć zasięg globalny. Producenci muszą odczuć, że nie chcemy używać tych kosmetyków. Dobrą alternatywą są kosmetyki zawierające olej kokosowy, który dobrze nawilża skórę, wygładza i rozjaśnia. Ma właściwości przeciwbakteryjne. Polecam kosmetyki z olejem Acai.
MagGod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-29 10:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.