Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens??? - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-14, 12:18   #391
malolata9999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

wedlug mnie opłaca się bardziej niż studia. zastanwiałam się nad dziennikarstwem, później chciałam na weterynarię i w końcu poszłam na kosmetykę do policealnej do cosinusa. jak narazie jestem bardzo zadowolona z wyboru. fajne to że mogę sobie pracować, bo szkoła jest zaoczna, a na zajęciach jest dużo wiedzy wiadomo, ale interesuje mnie to i nie odczuwam takiej presji jak na studiach. bardzo mi się podoba i polecam wam kobiety.
malolata9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 14:51   #392
Gabi_12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 12
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Cytat:
Napisane przez malolata9999 Pokaż wiadomość
wedlug mnie opłaca się bardziej niż studia. zastanwiałam się nad dziennikarstwem, później chciałam na weterynarię i w końcu poszłam na kosmetykę do policealnej do cosinusa. jak narazie jestem bardzo zadowolona z wyboru. fajne to że mogę sobie pracować, bo szkoła jest zaoczna, a na zajęciach jest dużo wiedzy wiadomo, ale interesuje mnie to i nie odczuwam takiej presji jak na studiach. bardzo mi się podoba i polecam wam kobiety.

Ja polecę jako osoba, której zależało na połączeniu pracy z nauką. Studia jakoś nie były dla mnie. Poza tym studia zaoczne są drogie, a Cosinus jest za darmo.
Gabi_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 13:38   #393
KasiaKrzemieniewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Warto zacząć od szkoły Policealnej i w trakcie nabierać doświadczenia w zawodzie. Jeżeli kogoś interesuje kierunek medyczny, to Collegium ma fajne kierunki. Więc w grę wchodzi bardziej dentystyka, masażystka, farmaceutyka.

Edytowane przez KasiaKrzemieniewska
Czas edycji: 2020-09-20 o 13:39
KasiaKrzemieniewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-05, 15:29   #394
PtakKarola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Wybrałam szkołę xxx ponieważ jestem ambitna i wiem, że chcę skończyć jak najlepszą szkołę dlatego, gdy dowiedziałam się o szkole xxx w Toruniu po przeczytaniu oceny od absolwentów szkoły od razu się zapisałam. Plusem jest to że szkoła jest bezpłatna. Szkoła oferuje wiele kierunków. Ja wybrałam administracje i wcale nie żałuje mojej decyzji. Kadra pedagogiczna na wielki plus. Nauczyciele robią wszystko, aby dobrze przygotować nas do egzaminów. Fajne jest to że szkoła jest zaoczna wiec można swobodnie pracować. Moim zdaniem to najlepsza szkoła zaoczna w Polsce . Gorąco polecam

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-10-27 o 10:25 Powód: reklama
PtakKarola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-09, 14:00   #395
Olci33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Oczywiście że jest sens tym bardziej, że uczysz się własnie praktyki a nie ciągle teorii. ja skończyłam xxx i na rekrutacji nie miałam żadnych problemów, miałam więcej wiedzy praktycznej niż dziewczyny po studiach z którymi konkurowałam zachęcam do cosinusa bo tu nie masz żadnych opłat, a nauka jest darmowa i zdobędziesz ogrom praktyki.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-10-27 o 10:24 Powód: reklama
Olci33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 10:18   #396
olciakkkk87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 8
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Dla mnie jak najbardziej policealka ma sens, sama kończyłam i to był najbardziej trafiony pomysł w moim życiu miałam co zjazd zajęcia na pracowni, za nic nie płaciłam nawet za kosmetyki na zajęciach xxx . Egzamin państwowy zdane bez problemu i dzięki kwalifikacji pracuje w zawodzie

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-10-27 o 10:21 Powód: reklama
olciakkkk87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 13:08   #397
kosmetica1998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 6
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Można spokojnie iść - teraz się liczy na rynku pracy praktyka. Więc można iść zaocznie do szkoły, a robić jakiś staż w tym czasie. I w 2 lata czy rok masz zawód i praktykę - wymarzony kandydat. Ja tak postanowiłam zrobić, zapisałam się na kosmetykę do Pro Civitas w Kielcach a szukam teraz stazu
kosmetica1998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-16, 16:39   #398
sylwiabur88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 5
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Oczywiście że policealna jest warta spróbowania, tryb jest weekendowy więc można sobie spróbować, a od pierwszych zajęć można się oczarować, bo zajęcia na pracowni plus materiały wysokiej jakości. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-10-27 o 10:20 Powód: reklama
sylwiabur88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-22, 14:48   #399
wilki008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Mi szkoła policealna dała nie tylko zawód technika, ale możliwość zatrudnienia, obecnie pracodawcy stawiają na praktykę i fach a nie na suchą teorie. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-10-27 o 10:19 Powód: reklama
wilki008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 10:58   #400
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Nie mów nic o szkołach policealnych ŻAK/Cosinus. Nastawione na dotacje, a po semestrze rozwiązują semestr.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-20, 14:57   #401
caro_line_o
Przyczajenie
 
Avatar caro_line_o
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 13
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Cytat:
Napisane przez karolina1503 Pokaż wiadomość
Z tym się nie zgodzę, w cosinusie skończyłam dwa kierunki, nie zdarzyło się, że semestr nie ruszył. Polecam tę szkołę
W mniejszych szkołach faktycznie często rozwiązują kierunki, bo ludzie nie zdają na kolejne semestry. Myślę, że w większych szkołach xxx taka sytuacja nie ma miejsca, bo mają dużo uczniów

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-05-05 o 11:15 Powód: reklama
caro_line_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-25, 11:40   #402
MaineCoooon
Przyczajenie
 
Avatar MaineCoooon
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 9
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Cytat:
Napisane przez caro_line_o Pokaż wiadomość
W mniejszych szkołach faktycznie często rozwiązują kierunki, bo ludzie nie zdają na kolejne semestry. Myślę, że w większych szkołach xxx taka sytuacja nie ma miejsca, bo mają dużo uczniów
masz racje, do mnie do grupy doszło dużo osób po 1 semestrze bo właśnie im porozwiązywali kierunki w innych szkołach

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-05-05 o 11:15 Powód: reklama w cytacie
MaineCoooon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 17:05   #403
14paula14
Przyczajenie
 
Avatar 14paula14
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 2
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Myślę, że się opłaca bo masz tylko kierunkowe przedmioty i zdobywasz konkretne umiejętności. Ja ukończyłam higienistkę xxx i nie miałam problemów ze znalezieniem pracy, dodatkowo znaleźli mi miejsce na praktyki i jeszcze w trakcie nauki mogłam zdobyć doświadczenie w pracy

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-05-05 o 11:16 Powód: reklama
14paula14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-30, 20:18   #404
comptable
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

no nie, xxx...kazdemu należy się magisterka na osiemnastkę wraz z paszportem i dowodem osobistym. To kto bedzie pakować żarcie w fast foodzie, na lini produkcyjnej z fabryce czy na kasie w markecie-mgr czegoś tam? Skoro tak to na xxx te szkoły średnie skoro wszyscy muszą być magistrami...

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-07-15 o 12:38 Powód: słownictwo
comptable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-01, 14:47   #405
KaDarka2022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 3
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Obecnie moda na studia już minęła i tak naprawdę liczy się wiedza, fach, umiejętności. Z moich obserwacji wynika, że więcej obecnie może Ci dać prawdziwe zaangażowanie w coś, co lubisz, niż skupianie się na prestiżu szkoły - no chyba, że masz ambicje zostać prawnikiem lub pracownikiem naukowym.
KaDarka2022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 08:29   #406
comptable
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

ROBIENIE SZKOŁY POLICEALNEJ NIE MA NAJMNIEJSZEGO SENSU, ZWŁASZCZA PO DEFORMACH(!) EDUKACJI po 2010 roku. Sam mam skończone policealne na kierunku administracja i nie chcą mnie ani u Wojewody, ani u Marszałka ani nawet w Magistracie-już sama magisterka to za mało.A do biura na sekretarza nikt nie weźmie faceta, bo to typowo babski zawód. Każdy kto ma minimalne zaplecze finansowe i normalną rodzinę to robi studia, nieistotne czy inteligentny czy głupi jak pień. Konczysz szkołe policealną i zamiast jednego świadectwa dostajesz aż trzy(ukonczenia policealnej na ktorej nie pisze jaki kierunek, zaswiadczenie na druku i dyplom w zawodzie jak zdasz) Moja rada: zamiast tracić czas na kończenie czegoś po czym jest robota na kasie w markecie i podobne dziadostwa lepiej zrobić prawo jazdy, nauczyć się kłaść kafelki łazienkowe, zainwestować w nauke j.francuskiego i wyjechać do Francji czy Belgii, dopóki te kraje nie są jeszcze przesycone polakami jak Holandia czy Niemcy.Po szkole policealnej to jedynie możesz zasilić armie bezrobotnych.
comptable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-12 08:29:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.